Skocz do zawartości
szembor

Air Bites

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ja mam od AB taki sprzet:

Modem DSL SIEMENS SpeedStream4100 podłączony do gniazdka TPsa,

do tego podłaczony router Linksys WRT 54 GS v.4. Do kompa mam

podłączoną antenke Planet WL-U356A przez USB.

Jak narazie chyba jestem sam na tym DSL`u, bo jak ściągam coś z

dobrego serwera to transfer jest na poziomie 120-130 cały czas. Co do

ograniczenia to już chyba pisałem i po ok. miesiącu ściągnąłem przeszło 60 Gb.

Jedno co zauważyłem to fakt że zmienił mi sie wewnętrzny numer IP. Miałem

192.168.1.101 a teraz mam ............ 102. Brama domyślna jest bez zmian.

Masuwa mi sie pytanie kto zmienił i jak ten adres IP, bo u mnie nikogo nie

było. Numer IP zewnętrzny sie jak narazie nie zmienił, ale portów nie chcą

mi przekierować bo mówią (byłem osobiście), że IP jest dynamiczny.

Ach jeszcze jedno: do modemu jest dołączona instrukcja (książka) z tytułem

DSL 1000, TPsa, Internet dla biznesu czy jakoś tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czyli wszystko się zgadza i po prostu to jest standardowy dsl z tepsy a co do zmiany ip to pewnie ze mogli zmienić bo do takich urządzeń można się z zewnątrz dostać i sobie zarządzać znająć Ip i tu już wychodzi ich kłamstwo bo jakby mieli dynamiczne to nie mogliby sie dostać do routerka zdalnie no chyba, że mielyby dyndns

 

ps. a przekierowywywanie portów nie ma w ogóle nic wspólnego z tym czy Ip jest statyczny czy dynamiczny więc kolesie na maksa kit wciskają

 

a powiesili ci antenkę jakąś na zewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antenki na zewnątrz nie powieszali, a jak podpisywałem umowę to chciali abym

wyraził zgode na zewnętrzną ale sie nie zgodziłem. Nie wiem jak się skontaktować

a gościem co mi to zakładał, może bym sie z nim dogadał co do przekierowania

portów. Tak myslę o resecie routera i może wówczas by przyszli :D . A wówczas

jakiś programik do śledzenia co sie wpisuje na klawiaturze i bym znał hasełko. Chyba,

że po resecie też będą w stanie skonfigurować router bez przychodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj mam neta z AB ( po 3 miesiacach oczekiwania) - sciagnalem jakies 10 GB, srednio 700 MB w 1:20 h i zawala non stop 120-130 KB/s (oczywiscie z dobrych serverow) troche maly upload ale ujdzie. W mojej okolicy jestem sam na tym laczu i mam nadziej ze tak (dlugo) zostanie :P

 

sprzecik to modem siemens speedstream 4100 i router wi-fi linksys WRT54GL + antena zewn

 

w oczekiwaniu na "monterow" z AB wipalem sie bezposrednio do modemu (oczywiscie trzeba recznie skonfiguraowac parametry poloczenia) i dzialalo bez problemu - do tego niezbedny jest dokument "parametry uslugi - dostep do internetu DSL TP" ktory AB zabiera (dobrze miec xero :P), wiec mam jakies zabezpieczenie jesli cos nawali ze strony AB

 

wogle to mozna ominac ten ich routerek ale po jakis czasie na bank sie zroientuja

 

 

ciagle zagadka dla mnie jst "dostep do intranetow firmowych" gwarantowany w umowie - nigdzie nie moge znalesc info na ten temat, nie wiem czy to hub dc moze ftp ??, nic nigdzie o tym nie ma.

kots moze cos wie ??

Edytowane przez night_crawler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialbym sie dowiedziec co zrobic zeby nie miec low id w edonkey. Zna ktos porty ?? Dowiedzial sie ktos o haslo do routera ;) Wystarczy niewielki programik o nazwie keylogger zainstalowac i wszystko jest jasne. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja też mam od tygodnia inet z AB i śmiga na 700-800 Mb.

 

Ten świstek z TP zapomniałem skopiować i zabrali mi :mur: I mam teraz G**** a nie namiary

 

Keyloger nic nie da - mi facet z własnym laptopem konfigurował router

 

A teraz prośba o poradę - widziałem wiele w tym wątku o podziale na więcej kompów ale żadnych konkretów. Z tego co wiem to uwierzytelnia się łącze przez MAC karty (tej "ichniej" - radiowej). Mam stacjonarny komp i laptop. Często 2 osoby korzystają równocześnie. Jak to rozwiązać ? Jak stacjonarny podłączę kablem do routera (zakładając że to zadziała) to karta w kompie będzie miała inny adres niż ta WiFi (i się nie podłączy). Zakładam że router ma zdefinowany tylko 1 adres.

 

Może ktoś poda - w wersji lamerskiej - jak połączyć to ?

 

Czy ktoś wie jak dostać się do Linksys'a ? Może jakieś hasła i loginy serwisowe ? Jestem ciekawy co tam w środku poustawiali ...

 

A może wpięcie hub'a lub drugi router między DSL a Linksys jest jakimś rozwiązaniem ? W sumie to wolałbym jak najprostsze (najtańsze) rozwiązanie. No i trudno wykrywalne (z zewnątrz)

 

Nie wchodzą u mnie w grę udostępnienia przez 1 z kompów - kompy muszą działać niezależnie (jeden lub drugi włączony albo 2 na raz)

 

Liczę na jakieś konkretne porady.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów - a korzystających z AB szczególnie B)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie to jest dosc ciekawa sprawa. Otoz jak zamontowal mi router i wszystko po podlaczal i na koncu jak podlaczyl modem pod usb to polaczenie raz sie pojawialo raz znikalo tak co 2-3 sek. Stwierdzil ze to wina Windowsa. Powiedzial ze musze zrobic formata i zanistalowac i bedzie dzialac. A podlaczyl mi to pod karte sieciowa bezposrednio z routera. W domu mam jeszcze drugi komputer ktory podlaczylem pod 2 wejscie w routerze i dziala bez zadnych problemow.Trzeba polaczenie sieciowe zrobic IP automatyczne i dziala bez zadnej konfiguracji przynajmniej u mnie ;) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mistrz888 Podłączanie drugiego kompa bezpośrednio do ich routera to średni pomysł, wystarczy że się na niego zdalnie zalogują i zobaczą dwa MAC'i :)

@yaro44 Jak widzisz choćby na przykładzie mistrza88 NIe używają filtrowania MACów, najbezpieczniej jest podpiąć swój router ze sklonowanym MACiem z sieciówki którą nam dają do ich sprzętu a do niego dowolną ilość kompów ;)

 

Ja osobiście czekam od końca listopada, z końcem grudnia pojawiła się tepsa i zamontowali mi linie telefoniczną (ciekawe dlaczego nie dali mi odrazu modemu) zobaczymy kiedy się zjawią. Oczywiście kartkę z loginem i hasłem odrazu kseruję i instaluje keylogera (o ile nie wpadną z laptopem ;) Genralnie nie poganiam ich bo net mam, więc ciekawe czy zdaża do wakacji.

Mnie zainsteredowała inna rzecz, powiedzieli mi że docelowo będzie można łaczyć sie z każdym punktem dostępowym jaki będzie w zasięgu.

Jedya taka możliwośc będzie wtedy gdy wszedzię będą akie same WEPy...

Więc prośbą do kolegów

mistrz888

i

yaro44

podajcie mi na PW swoje klucze WEP, nie mam zamiaru ich oczywiście upubliczniać, a pożytku też z nich nie zrobie bo mieszkam na drugim końcu polski, napisze tylko czy są identyczne, jeśłi tak to sami wiecie co to znaczy ;)

Jeśli tylko mi się uda dorwać hasło na ich router to oczywiście się podziele, chyba że ktoś pierwszy je zdobędzie to niech odrazu zrobi dump ich softu !!

 

Razen damy radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"podajcie mi na PW swoje klucze WEP, nie mam zamiaru ich oczywiście upubliczniać, a pożytku też z nich nie zrobie bo mieszkam na drugim końcu polski, napisze tylko czy są identyczne, jeśłi tak to sami wiecie co to znaczy ;)"

 

Mój WEP ma w nazwie mój adres zamieszkania - więc nie stosują raczej identycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj byłem w siedzibie AB w Wawie....hmm można było się zorientować, że to siedziba wyłącznie po tekturowej reklamie zawieszonej na latarni(jak nie zapomne to dam linka z fotka na siedzibe :wink: )Wchodzę do tego upiornego domu,a tam wszystko wygląda jak na targach w pałącu kultury z tym, że sa tylko pracownicy i ich monter, który wygląda jak "pan Kazio ,który montował swietlówki dzień wcześniej". Siadam przed miła pracowniczka tej że firmy i pytam się-->> jaka jest możliwość zamonotowania netu z AB przy braku linii telefonicznej??Na to pani odpowiedziała, że podłaczenie do AB jest teraz wyłacznie za pośrednictwem ich stacji bazowch,a jedyne co trzeba spełnic by się podłączyć to być w zasięgu ich stacji bazowych.Spytałem się odnośnie zasięgu w obszarze administracyjnym Wawy,bo takie były uprzednio warunki.A ona powtórzyła, że teraz wyłacznie zasięg stacji bazowych i co do zasięgu to muszą to sprawdzić i jeśli w ciągu 5 dnii zostaną "spełnione warunki techniczne" przyjedzie techniki i zrobi pomiary.

...Nóż mi sie w kieszeni otworzył,ale podałem namiary itp. i czekam....ale ogólnie po przewałkowaniu forum zaczynam mieć mieszane uczucia.

ps.TPSA też jest do bani bo od 15 lat maja wykupiony projekt pod linie na osiedlu(tzn. że żadna Netia itp. nie mogą tam już wejsć) i po dzień dzisiejszy linii nie ma i płaca kary ludziom z którymi podpisali umowy.

...aha i kary sa w granicach 100-150zl ROCZNIE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jest. Kazdy ma inny WEP ja tez mam swoj adres + airbites ;) Nie mam zamiaru nic zmieniac w podpieciu drugiego kompa.Zreszta watpie zeby chcialo im sie wchodzic na router.Podobnie jest w tepsie ze mozna tylko uzywac w jednym lokalu a tego i tak nikt nie sprawdza. Jak mi to udowodnia ze mam podlaczone 2 kompy ?? Musza wejsc do mojego domu...... i mam pytanie . czy ma ktos program http-tunnel z cr.... bo niestety mam low id i jestem za natem, a moze ktos zna jakis programik do ustawiania portow?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrz888 mowisz, że low ID,a czy jest możliwośc postwienia serwera tak,aby był on widoczny z zewnątrz, czy AB umożliwia coś takiego,bo w Tpsie,wystarczy byle Virtula serwer i dyndns nie trzeba jak na jeden dzien grania,a w AB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jest. Kazdy ma inny WEP ja tez mam swoj adres + airbites ;) Nie mam zamiaru nic zmieniac w podpieciu drugiego kompa.Zreszta watpie zeby chcialo im sie wchodzic na router.Podobnie jest w tepsie ze mozna tylko uzywac w jednym lokalu a tego i tak nikt nie sprawdza. Jak mi to udowodnia ze mam podlaczone 2 kompy ?? Musza wejsc do mojego domu...... i mam pytanie . czy ma ktos program http-tunnel z cr.... bo niestety mam low id i jestem za natem, a moze ktos zna jakis programik do ustawiania portow?? Pozdrawiam

co do tunelowania to zajrzyj tu może coś Ci się przyda B) http://www.searchengines.pl/phpbb203/index...=ST&f=96&t=3535

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 128-bitowy WEP generowany z nazwiska

 

co do wiekszej ilosci kompow najbezpieczniej jest tak jak napisal Kot Prostownik - drugi router

 

u mnie i tpsa i ab bylo z wlasnymi laptopami

 

dalej nie moge uzystac informacji na temat dostepu do "intranetow firmowych" z umowy... nikt nic nie wie ;/

Edytowane przez night_crawler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 128-bitowy WEP generowany z nazwiska

 

co do wiekszej ilosci kompow najbezpieczniej jest tak jak napisal Kot Prostownik - drugi router

 

u mnie i tpsa i ab bylo z wlasnymi laptopami

 

dalej nie moge uzystac informacji na temat dostepu do "intranetow firmowych" z umowy... nikt nic nie wie ;/

Z tymi intranetami firmowymi chodzi o to, ze jak twoja firma w ktorej pracujesz ma mozliwosc wpiecia sie przez VPN, to chlopaki z AB ani z TPSA nie blokuja takiego ruchu na firewallach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna też zdecydowała się na Airbites ze względu na brak alternatywy w centrum Krakowa i nabyta niechęć do tepsy

na początku listopada byliśmy w biurze podpisać umowę, podobnie jak u większości osób termin do miesiąca pozostał jedynie na papierze. Po dwóch miesiącach z małym hakiem przyszedł technik z tepsy i podpiął modem, oczysićie nie w tym pokoju co stoi komputer, no i nie załozył filtra na drugi telefon przez co praktycznie nie dało się rozmawiać. jakieś dwie godziny później przyszedł miły pan z airbites i poprawił wszysto po tepsie. Nie pamiętam jaki modem jest, ale router linksysa chyba taki sam jak u ludzi piszących na forum. Było do wyboru podłączyć komputer bezprzewodowo przez wifi albo przez kabel sieciowy, wybrałem przez kabel sieciowy bo komp będzie raczej w jednym miejscu stał i zawsze to kabel pewniejszy. Gośc z airbites router konfigurował z komputera mojej dziewczyny, niestety nie pomyślałem wcześniej o tym żeby zainstalować keylogera :/ . Na pocieszenie nie zainstalował anteny zewnętrznej. Z czego się bardzo ciesze bo przynajmniej narazie nie będzie towarsztwa na DSLu.

Transfery dochodzą do 120 KB/s przeważnie w okolicu 60-80 KB/s czyli w porządku. W grach ani w P2P narazie nie sprawdzałem, jak wypróbuje to napisze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mistrz8 Domyślam się że nie chce im się logować na swój sprzęt zdalnie (bo mają dośc problemów przy instalacji) ale wykluczyc takiej możłiwości się nie da (szczególnie jak będą chcieli dopiąć towarzystwo).

Mi powoli zaczynają mijać 2 miechy od podpisania umowy, może się tam przejde... ;)

Z intranetem to tak jak napisał kolega wojwar, bo innej możłiwości nie widze, zresztą wiele dziwnych rzeczy od nich słyszałem.

Wciskają takie bzdury że się płakać chce np. cyt. "budowa łącza ASDL nie pozwala na obniżenie prędkości docelowej poniżej 256kB/s"

Na moje pytanie jak będe miał 8 użytkowników i każdy będize sciągał jednocześnie kolo powtórzył mi to zdanie jeszcze raz... i gadaj z takimi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to łącze już miesiąc i kilka dni. Dzisiaj około południa były małe problemy

włącznie z rozłączeniem. Co sie okazało mam już 3 wewnętrzny numer IP. Na

początku miałem 192.168.1.101, pózniej ...........102 a teraz mam ..........103.

Czyżby samo się zmieniało, czy jednak ktoś to robi? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Airbites od poczatku stycznia, czekalem na instalacje miesiac :/

Jak tylko przyszedl facet od TP sam sobie podlaczylem poprzez karte sieciowa i modem i czekalem dalej na goscia od Airbites.

Zjawil sie po 3 dniach i zakazal podlaczac poprzez karte sieciowa po czym podlaczyl karte sieciowa pod usb i router...

Wylaczyl mi zablokowane porty i net smigal niesamowicie szybciutko a emule ok 130kb/s, do czasu :/ Znow mam zablokowane porty i ciekawe czemu :/ moze zmienilo sie IP czy cos :/ Ogolnie jestem zdowolony bo transery to ok 140kb/s lecz teraz emula zanim sie rozkreci to troche trwa z LOW ID :/ Co do dzielnia lacza to powiedzial ze nie mam co sie spodziewac ze szybko kogos znajda w tej okolicy "choc mieszkam na duzym osiedlu w centrum warszawy" poza tym te lacze ktore ja dostalem mozna podzielic maksymalnie na 4 osoby...

ps. zeby bylo smieszniej to anteny nawet nie wystawial na zewnatrz i pwoedzial ze teraz nawet jak by chcieli kogos podlaczyc to bedzie za slaby sygnal i beda musieli mu podpiac nowa linie DSL.. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwonilem na infolinie techniczna po raz drugi do AB o odblokowanie portow.Za pierwszym razem wzieli ode mnie dane i nic. Musialem drugi raz zadzwonic i sie pytam czemu mam tak male transfery przy programach p2p. Pytanie czysto retoryczne, a kobieta powiedziala ze nie wie i poprosila ode mnie dane i zglosi to jako reklamacje. Wkurzylem sie i przypomnialem jej ze to infolinia "techniczna" a tymczasem niewiedza pewnie jak wyglada komputer ;) Polaczyla mnie z szefem technikow. Stwiedzil ze nie blokuja portow i nie wie co jest nie tak. I skonczylo sie na wzieciu jeszcze raz moich danych i powiedzial ze jutro ktos do mnie zadzwoni ........... pozyjemy zobaczymy. Mam nadzieje ze ktos sie odezwie. P.S

 

Kot prostownik napisal :"@mistrz888 Podłączanie drugiego kompa bezpośrednio do ich routera to średni pomysł, wystarczy że się na niego zdalnie zalogują i zobaczą dwa MAC'i"

 

Otoz mam pytanie. Jak moga sie zdalnie zalogowac do routera i jak moga sprawdzic czy mam podpiete 2 kompy ?? Mam tylko jeden nr. IP 83........ i to on sie tylko wyswietla. Nie ma wg. mnie takiej mozliwosci zeby zalogowac sie zdalnie na jakis router. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwonilem na infolinie techniczna po raz drugi do AB o odblokowanie portow.Za pierwszym razem wzieli ode mnie dane i nic. Musialem drugi raz zadzwonic i sie pytam czemu mam tak male transfery przy programach p2p. Pytanie czysto retoryczne, a kobieta powiedziala ze nie wie i poprosila ode mnie dane i zglosi to jako reklamacje. Wkurzylem sie i przypomnialem jej ze to infolinia "techniczna" a tymczasem niewiedza pewnie jak wyglada komputer ;) Polaczyla mnie z szefem technikow. Stwiedzil ze nie blokuja portow i nie wie co jest nie tak. I skonczylo sie na wzieciu jeszcze raz moich danych i powiedzial ze jutro ktos do mnie zadzwoni ........... pozyjemy zobaczymy. Mam nadzieje ze ktos sie odezwie. P.S

 

Kot prostownik napisal :"@mistrz888 Podłączanie drugiego kompa bezpośrednio do ich routera to średni pomysł, wystarczy że się na niego zdalnie zalogują i zobaczą dwa MAC'i"

 

Otoz mam pytanie. Jak moga sie zdalnie zalogowac do routera i jak moga sprawdzic czy mam podpiete 2 kompy ?? Mam tylko jeden nr. IP 83........ i to on sie tylko wyswietla. Nie ma wg. mnie takiej mozliwosci zeby zalogowac sie zdalnie na jakis router. Pozdrawiam

oczywiście że mogą się zalogować zdalnie na router i to własnie numerek Ip zaczynający się od 83 to będzie adres routera bo za routerkiem macie przeciez adresy z puli prywatnej czyli np 192.168.1.x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie cep z tpsa tylko gniazdko aktywowal i powiedzial, ze reszta nalezy do AB, technicy z AB przyszli i w brecht ;D

 

ale i tak lepiej, bo jestem umowiony na przyszly tydzien ;]] (miesiac w sumie minal jak umowe podpisalem, a co niektorzy siakos 3 miechy czekali :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mistrz888

Jak nie masz loginu i hasła do DSLa to się nie bierz za reset... chyba że przyjdą do Ciebie (niby samo się zrobiło) a Ty zapuszoczonym KeyLogerze złapiesz ich hasło :)

Co do logowania na router to oczywiście możliwe jak najbadziej, ale mają z tym spore problemy ;)

Edytowane przez Kot Prostownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam internet w AirBytes od 2 tygodni na łączu Dialogu i jestem wysoce niezadowolony.Przyszło 2 panów monterów z airbytes'a i wszystko skonfigurowali.Działał net przez jakąś godzinę aż do restartu komputera.Po restarcie kompa pokazał sie inny ip 192.168.1.101 (wczesniej było 192.168.1.129 i wszystko działało) i teraz nie działa.Musze jechac przez router dialogu.Zadzwoniłem do tych panów aby przyszli i poprawili na co oni stwierdzili,że to jest napewno wina windowsa (jade na Win Xp pro sp2) bo może jest za słaby albo mam jakiegos firewall'a włącznego i tak jade do dnia dzisiejszego nie wiedząc czy mnie sprwadzą ale jak płace to wymagam.I jeszcze jedno czy wszyscy mają zablokowane porty p2p czy tylko ja bo e-mule,torrent,kazaa,dc++ ani gry przez neta nie chca działać. zgroza:(

 

p.s. na szczęscie za 2 miesiące rusza u mnie e-wro i kończe przygode z airbytes

dobrze,że umowa tylko na 3 miesiące

Edytowane przez Safol1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo , widze na roznych forach dotyczacych Air-Bites , wiele niescislosci. Mysle,ze jestem wystarczajaca poinformowany co do tej uslugi bo pirmo po pierwsze bylem po dwoch stronach barykady,najpierw jako user tego pozniej (obecnie) jako technik air-bites

Bajzel jest to prawda.Sam czekalem na neta 2 miechy.(kazde 2 tyg zwloki to tydzien netu gratis, radze o tym nie zapomniec i ich przycisnac, takie jest prawo)

Primo po drugi opoznienia nie wynikaja z opoznien technikow air-bitsa tylko gosci od tepsy, nie wyrabiaja z instalacjami.Czesto zdarza sie,ze jestem przed technikami tepsy i nawet nie mam ustawien do wpisania i wtedy musze dzwonic do tepsy (nic milego).Co do predkosci to NIE JEST TO TERAZ LACZE RADIOWE!!!!!!!!!! jest to zwykly dsl z kabla ( jak nie masz sieciowki w kompie to oczywiscie trzeba zainstalowac karte wifi ( na usb). Jesli masz u siebie instalacje dsl (modem speedmastera) to od ciebie sie zaczyna. aNTENA JEST PO TO ,ZEBY DZIELIC SYGNAL z innymi userami ( m.in po to ,ze zostalo jeszcze ok 2k dsl , a pozniej to juz dzielenie z innymi.)

Jesli podlacza sie przez sama karte wifi ( planetka lub lantech zazwyczaj, bez instalacnji dsl) to oczywiscie dzielisz sygnal z innymi.

Jakby ktos mial pojecie o charakterystyce lacza to wiedzialbym,ze podzielenie lacza nie wplywa na

spadek predkosci ( nie ma sztwynego podzialu) oczywiscie sytuacja sie moze zmienic wtedy kiedy ktos duzo sciaga i udostepnia lacze (to jest wg mnie chore i jestem sam ciekaw jak oni do tego dojda) wtedy druga osoba moze miec problem z laczem ( ale wystarczy zglosic do biura obslugi technicznej i problem z glowy- teoretycznie) Praktycznie za malo jest na razie userow ,zeby dzielic to lacze.wiec na pewno przez najblizsze pare miechow nie ma sie o co bac.

 

Co do samego Linksysa to on jest po to m.in .zeby byl zdalny dostep, juz jest (od wczoraj) stronka z m.in. do sprawdzania (logowanie sie na linksysa i pare innych tam testow) jesli sie nie da zalogowac sprawa prosta - ktos sie bawil:)

Polecam przeczytac regulamin i cennik co do wizyty technikow:) hyhy czy sie oplaca? ;>

Ja osobiscie odblokowuje porty (pracuje u nich w Krakowie (student na dziennych co ma juz wolne do marca:D, od 5dni) standardowo co kto chce, emule 4662 tcp 4672 udp, dc++ od 410 do 420 , azureus 6881.

Prawda jest taka ,ze wiedza niektorych ludzi technikow nie pozwala na odblokowanie portow ( moze bedziecie mieli szczescie i ja do was przyjde;)

 

A i powiem szczerze troche wyrozumialosci dla technika ,ktory spozni sie 15 minut, na dworze zimno , transport miejski a wiertarka i sprzet ciezki;)

 

chcesz sprawdzic jakie masz lacze . polecam wejsc na stronke

 

dsl.cz

 

 

Pozdrawiam.

 

Witam.

 

Ja mam od AB taki sprzet:

Modem DSL SIEMENS SpeedStream4100 podłączony do gniazdka TPsa,

do tego podłaczony router Linksys WRT 54 GS v.4. Do kompa mam

podłączoną antenke Planet WL-U356A przez USB.

Jak narazie chyba jestem sam na tym DSL`u, bo jak ściągam coś z

dobrego serwera to transfer jest na poziomie 120-130 cały czas. Co do

ograniczenia to już chyba pisałem i po ok. miesiącu ściągnąłem przeszło 60 Gb.

Jedno co zauważyłem to fakt że zmienił mi sie wewnętrzny numer IP. Miałem

192.168.1.101 a teraz mam ............ 102. Brama domyślna jest bez zmian.

Masuwa mi sie pytanie kto zmienił i jak ten adres IP, bo u mnie nikogo nie

było. Numer IP zewnętrzny sie jak narazie nie zmienił, ale portów nie chcą

mi przekierować bo mówią (byłem osobiście), że IP jest dynamiczny.

Ach jeszcze jedno: do modemu jest dołączona instrukcja (książka) z tytułem

DSL 1000, TPsa, Internet dla biznesu czy jakoś tak :)

 

Co do ograniczen, polecam sprawdzic czy 1mbit (dsl tepsy) ma ograniczenia, wszystko juz bedzie wiadomo:)

PO drugie adresy startuja od 192.168.1.100 ( tak jest standardowo usatwione) jesli przeskakuje to prawdopodobnie kogos pod ciebie podjeli ( odpowiedz na dzielenie lacza na innych ,czy spadly ci transfery,hyhy)

Przez linksysa jest dostep zdalny ( i nie przez antene:) i z centrali da sie to zrobic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...