Skocz do zawartości
Eskan

Czyszczenie Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Wycieranie miękką szmatką lekko nasączoną wodą, a później szybko do sucha nie pomaga. Tak samo jest gdy do wody dodamy odrobinę mydła. Tym bardziej chuchanie i wycieranie. Środek, którego używałem do CRT (metyoksypropanol) daje podobnie lipny efekt. Dalej zostaje kilka niezniszczalnych plam. Wszystko robię z rozwagą i staram się nie naciskać zbyt mocno matrycy.

Nie próbowałem jeszcze alkoholu izopropylowego.

 

Możecie coś jeszcze poradzić :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.erakomputera.pl/artykuly.php?page=68

"Czynnością, która może wydawać się skomplikowana, jest czyszczenie monitorów LCD. Panele tego typu wymagają specjalnych produktów do czyszczenia. Niedopuszczalne jest tutaj użycie specyfików zawierających alkohol."

 

TUTAJ za 15,94zł jest pianka "SCREEN TFT" do czyszczenia monitorów LCD. Może ona się sprawdzi?

 

PS.

Taki temat już BYŁ - niestety owy problem nie został tam rozwiązany - co mnie zmienia faktu, że mogłeś "podłączyć" się pod temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Poszukam czegoś bez alkoholu i ściereczek z mikrowłókien.

Nie podłączyłem się pod ten temat bo: 1. Używając szukajki raczej nie gmeram w archiwum. 2. W aktualnych tematach nie natknąłem się na rozwiązanie swjego problemu :wink: No i ślepota też czasem może człowieka dotknąć B)

Edytowane przez Eskan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można i benzyną ekstrakcyjną jak chcemy się pozbyć i brudu i matrycy :P

 

jak narazie przecieram monitor LCD tylko ściereczką do okularów - ale to tylko kurz usówa, a pojawiły się już na monitorze jakieś plamki i tego chce się pozbyć ... no i chciałbym się dowiedzieć czy te ściereczki się sprawdzają, czyszczą i niepozostają smugi, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Swojego crt czyscilem wilgotna szmatka i Ok

Raz sobie kupilem piankie to mi slady po niej zostaly - wiec painka juz nei ufam :)

Teraz mam LCD w zwiazku z tym jaki produkt jest najlepszy - ja tej martycy boje sie dotknac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samą sciereczką syfu i tłustych plam (po palcach) z monia nie usuniemy... trza zastosować jakiś płyn ja juz róznymi sposobami probowałem, ale u mnie zawsze zostaja smugi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja odpowiem.. :)

 

tydzień temu jak kupowałem w siriusie sojego LCDka to sie właśnie o to pytałem..i czyści się lekko wilgotna szmatką (albo takimi co sa w marketach już nasączone)..ZADNYCH płynów do monitorów, pianek etc (przeważnie są na bazie alkoholu)

 

JEŚLI moitor jest naprawde brudny to wtedy należy dodać kropeleczke np. Ludwika..ale tak tyci tyci aby nie było piany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem zapytać czy ktoś używał i wyrobił sobie już zdanie na temat tego produktu

Produkt Fellowes ściereczki do czyszczenia ekranu - dwustopniowe czyszczenie: pierwszą na mokro a potem drugą na sucho

Używam nie Fellowes, ale Emtec, ale podobny patent. Trzeba się śpieszyć z wycieraniem suchą, bo inaczej brud przyschnie z powrotem na matrycy. Dość dobrze czyszczą, ale bez rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej, chlopaki, ale jak raz przejechalem po matrycy brightview chusteczka higieniczna z windexem do okien (nie wiem czy z alko czy bez) to chyba NIC sie nie stalo co ? :( uspokujcie mnie bo ten laptop ma dopiero tydzien, wiec jest na warunkach oltarzu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po naprawdę wielu próbach z różnymi sposobami czyszczenia zastosowałem taki oto specyfik. Podebrałem go mojej teściowej raczej przez przypadek. Jest to pianka, która czyści naprawdę IDEALNIE matrycę LCD (mam monitor LCD jak i laptopa). Nie pozostawia po sobie żadnych smug a usuwa nawet stare i przyklejone brudy. Czyszczę tym także obudowę laptopa (czarny mat, metalowa). Cena niestety nieciekawa: 35 zł.

Edytowane przez anx239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj sposób z wilgotną szmatką i płynem do mycia naczyń ( jedna kropelka roztarta na wilgotnej części ściereczki), efekt 100%, po wyschnięciu żadnych mazów nawet pod światło, ściereczka z mikrofibry zakupiona w "Biedronce" za 3,50zł, potwierdzam skuteczność tej metody, ekran czarny i czysty jak z fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...