Skocz do zawartości
Shexbeer

Asus K8n4-e Deluxe Rev.1.01 Vs Rev.1.01a

Rekomendowane odpowiedzi

Mój K8N4-E Deluxe odszedł w piątek do krainy wiecznych łowów :)

najlepsze jest to że zastanawia mnie co było przyczyną jego zejścia, poprostu komp się wyłączył i tyle, dawał się ponownie włączyć ale grafa wogóle się nie wzbudzała, nie pomogły żadne resety biosu ani wyjmowanie baterii, sprawdziłem wszystkie części u kumpla i poszło na moje szczęście tylko mobo, ufff...

 

generalnie nie chcę już ASUSa (dość skwierczących kondensatorów :wink: )bo to i tak płyta "przejściowa", jak będę miał kase to docelowo przeskocze na S939 i zapewne DFI NF4-U (chyba że rynek do tego czasu czymś nowym zaskoczy)

 

jutro będę miał EPOXa EP-8NPAJ - testy pokażą co to potrafi, myślałem nad ABITem NV8 ale ostatecznie zdecydowałem się na EPOXa, sam nie wiem czy dobrze zrobiłem, czas pokaże

 

sudzio: Hynixy latały przy ustawieniu 7x330 (HT3) na dzielniku 166div na 257MHz (514DDR) przy timingach 3-4-4-11-2T i napięciu 2.8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie sobie zamówiłem parke takich hynixów. Będą w środe lub czwartek.

 

A co do płyty to moje kondolencje. Szkoda bo mało jest użytkowników tej płyty i do tego jeszcze ich ubywa. Powodzenia z nowym mobo:)

 

P.S.

Może to ht 330 przyczyniło siem do zgonu? Możliwe że wystarczy kondziorki wymienić. Oddałeś juz na gware? Daj znać jak będzie wiadoma przyczyna zgonu (po sekcji zwłok hehe).

Edytowane przez sudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam ze tak nieporadnie ale dopiero zaczynam przygode z podkrecaniem :) dlatego tez potrzebuje pomocy

 

Mam Semprona 2800+ i K8N4-E Deluxe

 

Doszedłem do tego ze moge przestawiac w biosie wartosc cpu frequences z podstawowych 200 Mhz i pomnozone przez mnoznik 8 daje mi to taktowanie procesora (zapewne jest to to o czym wszysce pisza ze nazywa sie fsb:)

 

do tego moge jeszcze przestawic wartosci

T(RCD) RAS to CAS acces z 4 na 3 oraz

T(RP) Memory Bank switch z 4 na 3 rowniez (bo tez gdzies przeczytalem zo powinno sie to zmniejszyc chociaz nie wiem z jakiego powodu

 

Pytanie?

Czy mam cos jeszcze przestawic czy moge juz podnosic to cpu frequences i sprawdzac prime95 czy wszystko jest ok? (czy to jest w ogole dobry program)

 

plis help

 

P.S.

Moge tez zmienic cpu voltage na razie mam 1.65 tylko ze to juz zmieniam w programie pod windows dalaczonym do plyty glownej

Edytowane przez PAwlo99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

na stronie asusa pojawil sie wlasnie NOWY BIOS 1009 ---zanim go wgrasz przeczytaj!!!

 

w przeciwienstwie do starego nieoficjalengo biosu 1009 beta na tym biosie podniosl sie wogule system i to tyle z + tego biosu

teraz zmiany na "lepsze"

- po clear cmos procesor (a64 2800) jest wskazywany w ekranie post poprawnie ale w samym biosie w zakladce od porcesora wskazuje kosmiczne wartosci na 3 razy clear cmos mialem 3 inne wartosci i ani 1 poprawnej raz byly 2200mhz raz 2600 i raz 2700mhz!!! (przy tej czest moj proc nawet by nie zapostowal)

- VCORE tu zmienilo sie "duzo" wszystko oczywiscie na gorsze

pozostawiono regulacje nadal do 1,65 ale juz przy 1,565 system wiesza sie na ekranie post i pomaga tylko clear cmos :((( nie wazne czy damy 1,6 czy 1,65 zwis jest zawsze

- wrescie plyta podaje prawidlowe (no prawie prawidlowe bo zawsze zaniza troche) wartosci vcore wiec przy 1,565 wskazuje 1,52 tu widac "ogromny" postep

 

- poza tymi zmianami jest jeszcze kilka kosmetycznych typu opisy troche zminione itd..

ogolnie po zmianie na ten bios windows zamyka mi sie 4 razy dluzej :((

 

tak wiec mozna podsumowac ze ten bios to taki maly krok w "tyl" asusa podejrzewam ze w kolejnym wytna ustawienia vcore powyzej 1,55 i beda mieli spokoj:((((

 

 

@PAwlo99 jak zaczynasz swoja przygode z oc to plyte sobie wybrales najbardziej kiepska jaka mogles

- na tym sempronie vcore nie przestawisz

- pozostaje tylko zabawa z fsb oraz taktowaniem pamieci oraz z ich timingami

Edytowane przez Abaddon+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem po szybkich testach nowych pamięci (2x512 hynix d43). Szczerze mówiąc spodziewałem siem czegos lepszego. Max 230 mhz 3-3-3-8. Obecnie jade na 216 mhz 2,5-3-3-8. Wydaje mi sie jednak że to raczej wina procka. Co jak co ale kontroler pamięci w amd jest do kitu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie sobie zamówiłem parke takich hynixów. Będą w środe lub czwartek.

 

A co do płyty to moje kondolencje. Szkoda bo mało jest użytkowników tej płyty i do tego jeszcze ich ubywa. Powodzenia z nowym mobo:)

 

P.S.

Może to ht 330 przyczyniło siem do zgonu? Możliwe że wystarczy kondziorki wymienić. Oddałeś juz na gware? Daj znać jak będzie wiadoma przyczyna zgonu (po sekcji zwłok hehe).

1707444[/snapback]

No więc okazało się że przy okazji padł mi zasilacz (Antec SmartPower2.0 500W) i winą raczej nie była szyna 330MHz tyko moja lekkomyślność, podłączałem dodatkowe wentyle w budzie i zachaczyłem molexem zapewne o jakiś element na mobo, wcześniej wydawało mi się to dziwne i wykluczałem ten powód zejścia płyty bo myślałem że zasilacz jest sprawny. Zasilacz jest sprawny ALE TYLKO "CZĘŚCIOWO" jeśli tak to mogę nazwać. Na słabszych konfigach radzi sobie dobrze na mocniejszych wywala się, doszedłem do tego dopiero na nowej płycie. Po tym jak mi padł ASUS poszedłem do kumpla do sklepu komp. i testowałem wszystkie podzespoły (łącznie z zasilaczem) i było niby wszystko OK, dopiero jak nowe mobo EPOXa nie chciało mi wstać poszedłem znów z gratami do kumpla i okazało się że zasiłka dała ciała, na płycie Gigabyte (S939) z Venice (która ssie 67W), 1 GB RAMu i moim X8000GT (12potoków) zasiła daje rade, ale jak dołożyłem kolejne dwie kości (razem 2GB RAMu) to już nie wstaje, tzn. wszystko się kręci (wentyle proc, grafa, reszta) ale komp nie bootuje wogóle :sad: To samo na mojej płycie i moim A64 Newcastle 3000+ (ssie 89W). Nie znam się na zasilaczach i nie wiem co padło i jakie będą koszta naprawy bo nie mam na niego gwary. Zasilacz ma 2 linie +12V być może padła jedna z nich, ale opinie pozostawiam ekspertom.

 

sudzio czy te kości w Twoich Hynixach to HY5DU56822BT-D43?

próbowałeś na luźniejszych timingach 3-4-4-11-2T? przy takich u mnie latały 257MHz na 2.8V, masz ustawiony dzielnik na 166 czy 200? zobacz na 166.

 

Co do pytania o płyte jeszcze to oddałem na gware i dostałem nową ale nie chciałem już ASUSa ze względu na te kondziory *dość skwierczenia* (ASUS NF3, teraz NF4 i to samo - porażka), teraz mam EPOXa 8NPAJ na którym dopiero co postawiłem system ale jest błoga cisza w porównaniu do ASUSa (1. skwierczące kondensatory, 2. chłodzenie chipsetu na mobo), jak wymienie suszarkę na X800GT będzie bajka (jak dawniej) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sudzio czy te kości w Twoich Hynixach to HY5DU56822BT-D43?

próbowałeś na luźniejszych timingach 3-4-4-11-2T? przy takich u mnie latały 257MHz na 2.8V, masz ustawiony dzielnik na 166 czy 200? zobacz na 166.

Nie wiem czy akurat te. Leń jestem i nie chce mi siem budy wyciągać spod biurka :P A czemu pytasz ? Napewno są na kosciach BT-D43.

 

Próbowałem też na 3-4-4-11 2T @2,8v przy dzielniku 166 i mnożniku 8. Niestety nic to nie dało. Chyba mi siem jakis wybrakowany kontroler trafił :(

 

Teraz jade na 9X266 i pamiątki na 218 2,5-3-3-8. Chyba już tak zostanie. Próbowałem na 2-3-3-8 2T i 2,5-3-3-8 1T ale też lipa. Może jak znajde coś czasu to pokombinuje ze środkowymi timingami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sudzio na bank cos w ustawieniach potaplałeś bo przed kingmaxami (jeszcze jak mialem soc A) to mialem wlasnie hynki 2x512 i spokojnie szly na 240mhz na 2,5 3 3 11 wiec albo proc do kitu ma kontroler albo cos z ustawieniami przekombinowales

 

wlasnie mam w rekach czwarta sztuke k8n4-e rev 1,01 i o dziwo ma ona ten fajny wentylator na chipsecie taki jak rewizja 1,01a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sudzio na bank cos w ustawieniach potaplałeś bo przed kingmaxami (jeszcze jak mialem soc A) to mialem wlasnie hynki 2x512 i spokojnie szly na 240mhz na 2,5 3 3 11 wiec albo proc do kitu ma kontroler albo cos z ustawieniami przekombinowales

Ale co mgłem skopać w ustawieniach? Z opcji pamieci to oprócz timingów, napiecia i dzielnika jest w Biosie jeszcze cos takiego:

S/W DRAM OVER 4G Remapping : Enabled

H/W DRAM OVER 4G Remapping : Enabled

 

Czy to ma jakies znaczenie? Do czego to wogule służy?

 

Czy powodem może też być za wysoka temp na chipsecie? Niby Everest pokazuje temp płyty głównej 29" ale ten czujnik chyba nie jest w chipsecie :(

Zmieniałem chłodzonko na radiator coolermastera + nawiew 120mm Akasa Amber @9v

Radiator jest ciepły ale nie pazy, mozna spokojnie palec na nim trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy sam ZALMAN ZM-NB47J bez dodatkwoego wentylatora wystarczy zamiast oryginalnego wentylatorka?? z tego co widzilem ze zdjec to mam ta cichsza wersje ale mimo wszystko jest strasznie wkurzajacy :( Czy jest jaksi problem ze sciagnieciem tego orygnalnego wentylatora ?? czy nei jest czsem przyklejony?? bo pamitam jak kiedys chcialem sciagnac radiator ze tarego radka 9550 i mialem z tym proble dlatego odpuscilem? Chyba tez nie obejdzie sie od lekkiego przyciecia tego zalmana??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast zalmana kupiłem cooler mastera i nic nie trzeba było ciąć mimo że mam dosc spore chłodzonko na grafice. Dmucha na niego troszke 12 cm Akasa chłodząca grafike. Stare chłodzonko zlazło bez wiekszych problemów. Miałem troszke zchize jak przy jego sciaganiu przejechałem sobie korbinerkami po ściekach :P Na szczescie nic sie nie stało :) Mam teraz 29" w idle na mobo.

 

A tak wogule to czemu wszyscy sie tym zalmanem tak rajcują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja powiem tak.

Niedawno kupilem ta plyte niestety dostalem rev.1.01 ale z biosem 1010 nie zauwazylem jakiej kolwiek niestabilnosci. Napiecie dla rdzenie moge zmienic na max 1.55V narazie zmienialem na 1.5V i nie zatrzymalo sie na 1.45V tylko prawdziwe 1.5V. Jedyna wada to ten wyjacy wentylator :-/

P.S: gdybym chcial zmienic ten wentylator na cos innego to jaki bylby najlepszy i gdzie go kupic ?? Z gory thx;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od niedawna mam mobo asus k8n4e (bynajmniej taka miala byc ) doszla ASUS K8N4E SE (rewizja 1.02G z BIOS 0109 jednak wgralem od razu 0110) - roznic poza tym ze ma lepsze rozmiesczenie elementow (24pin jest z brzegu plyty) nie zauwazylem. Z s2800 - od poczatku chodzi 8x300 full stable. Problem w tym ze 300 to max co moge ustawic, a z tego co widze reszta nie ma problemu z 300+ ;/ Celem tego posta jest ostrzezenie potencjalnych nabywcow przed wersja SE ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...