Skocz do zawartości
kamilo23

Czy Jest Taki Program Do Dyku

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem gdyż słysze z dysku dziwne odgłosy jak głowica czyta to tak strasznie chrobocze i dzwięk jakby ktoś cią metal.

 

Czy jest jakiśprogram kóry w jakiś dobry sposób sprawdzi mi dysk , ale to nie wina bad sectorów tak mi się wydaje . <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myślicie  :mur:

1640194[/snapback]

mysle ze seagate robi kiepskie dyski ;)

 

 

jak martwisz sie o dysk to proflaktycznie w takich przypadkach robie pelny format wszystkich partycji + usuniecie i zlozenie na nowo partycji + pelny format, zwykle pomaga prrzynajmniej troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_<

Co o tym myślicie  :mur:

1640194[/snapback]

Masz tu w SMART-cie cos takiego jak Reallocated Sector Count , a w nim przeniesione sectory w liczbie 36 . To oznacza , że twój dysk powoli sie kończy . Sectory te śa przenoszone - zamieniane , a z wolnej przestrzeni dysku pobierane na to miejsce nowe sectory . W któryms momencie dojdzie do sytuacji , że zabraknie sectorów na podmiankę i wtedy zacznie wyświetlać bad sectory , które juz bezpowrotnie pozostaną i dysk do wyrzucenia . Możesz to jeszcze ograniczyć przez dodatkowe chłodzenie dysku - pewno sie przegrzewa , lub juz się przegrzał i stopniowo zacznie obniżać loty . Jest jeszcze druga taka opcja Reallocated , ale tu jej nie wyświetlił . Za to wyświetlił błędy tegoż sectora . Zacznij zabezpieczać dane .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno tak jest?Napewno warto zaufać speed fanowi w tej kwestii? Pytam bo mam dwa komputery w obu seagaty i oba pokazują te same wartości w Realocatet Sector Count a co najciekawsze takie same jak na screenie wyzej - tez 100 100 i 36 wiec albo coś nie działa albo gigantyczny zbieg okolicznośći :)Ja mam przy tym ikonke OK wiec nie jestem pewien czy masz racje choć oczywiście rozumiem ze tłumaczenie mówi dokladnie tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...