Skocz do zawartości
BNX

Radeon X1600 I X1300 Vs X800gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawidsfuturx

ale zawartosci czego? krzemu? :D

ale tak powaznie to rv530 napewno bedzie syzbszy 12potoczków, i tylko 12 (fizycznie) wiec beda mogły byc naprawde wysokie taktowania gpu, wiec dosc mocno powien wypzedzic x800gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że tzw. żniwo radków X800GT(O) bedzie trwało jeszcze przynajmniej pół roku, jako, że nowa linia RV530 to 12 potokowce zapewne droższe od obecnych odgrzewanych "hitów" 8 potokowych, a RV515 to klasa entry level, a wiec cos o mocy pomiedzy seria X300/X600 a X700 z nowymi bajerkami - 4 potokowy ochłap dla supermarketów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z serwisów prezentuje nowe nazwy dla kart graficznych z chipami ATI. Modele oparte na chipach serii R5xx mogą zdaniem Hexus.net otrzymać nazwy X1800, X1600 i X1300. Pierwsza z nazw, X1800, miałaby opisywać modele z chipem R520, X1600 byłoby z kolei imieniem dla modeli opartych na procesorach RV530. X1300 to nazwa dla kart z chipami RV515.

 

Podobno mobilne układy nowej serii będą wykorzystywać podobny schemat nazwy. Jak przewiduje serwis będzie to X1400.

 

Dodatkowo, ATI chce przedstawić niebawem dwie nowe karty z nazwami GTO i GTO2. Jak wspomina Hexus.net, GTO to model X800GT z 12 potokami, natomiast GTO2 to układ X800XL. Serwis podsumowuje, że nowa linia kart będzie składać się z modeli X800GT, GTO, GTO2 oraz nowości serii R5xx.

Wynika z tego że ATI wypuści "stare" modele pod nieco zmienionymi nazwami równolegle z nowymi (po cholerę to GTO i GTO2, co stare X800 i X800XL nie starcza?). Swoją drogą coś im się pochrzaniło w nazewnictwie, rozumiem że seria dziesiąta dostała przedrostek X - rzymskie 10, natomiast to X1800 jest zwyczajnie głupie, jak już to XI800/XI600/XI300. Dobra nie czepiam się szczegułów, mam nadzieję że nowa generacja będzie dobra i tania, szczególnie zainteresował mnie 12-potokowy X1600, jeśli to prawda co mówią o wydajności fudo to może być prawdziwy killer w segmencie średnim. Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nabyłem to niby cacko radek x1300pro firmy msi. Chciałem coś niedrogiego aby pzreczekać na tym jakiś czas do wiosny i kupić coś konkretnego. No i powiem że dla mnie załamka i zonk. Bo, niby grafa ok, wszystko śmigało jak trzeba, ale karta generowała jakieś dziwne pole magnet. czy napięcia i to szło na monitor i obraz się trzesł jak galaretka tak jak by ktoś po bokach dostawił 2 magnesy, non top jakieś jazdy. I nie szło tego wyeliminować za nic, zmieniałem monitory, kable, wyjścia dvi i zwykłe i to samo, kiszka totalna te drgania obrazu i pływanie doprowadzało mnie do szału. małe tego przy starcie systemu na mojej mobo abit an8 ultra z logo abita została sieczka, zamiast czarnego koloru przy starcie kompa miałem zielony a logo rozpierniczone i zniekształcony obraz :(, kiszka totalna. Niby chodziła bo gierki ok marki ale aquamarka nie pzrechodziło nawet na nowym sys, i wszelkiej maści sterach zero zmian zawsze wysypka. Pamięci na grafie na standardzie grzeja sie jak choler****, cooler jest ok z bajerem ale poziom dB nie do zniesienia !!!!!!!!!!! tragedia z cichego kompa został wyjec, mało tego cooler jest tak zrobiony (zbudowany) ze chaczył o pierwszy port pci :( i ledwo karte wsadziłem do slotu, a i tak coolerek mocno napierał na pierwszy slot pci i po pewnym czasie coś by padło :(.

W markach miałem.

2001 - 17.tys

2003 - 6 tys.

2005 - niecałe 3 tys (2800)

aquamarka nie pzrechodzilo zwis !!! mimo xxx prób ze wszystkim,

obraz na tv ok ale znowu te choler**** drgania obrazu :(

Wyczytałem cos na necie ze w tej serii x1xxx coś skopali i ją wycofują i ponownie nowe seriie wejdą w nowym roku,

grafe oddałem dodałem troszke kasy i biore 6600gt bo to sprawdzony sprzet a ten x1300 pro doprowadził mnie do nerwicy z tym popieprzonym obrazem i zakłuceniami podawanymi do syg do monitora ,

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie kręciłem bo ten obraz mnie dobijał i odebrał chęć na cokolwiek :(, ale i tak wszystki programy do podkręcania które miałem nie ruszały bo nie wykrywały tego chipu x1300 i wywalało info o błędzie :(, pewnie w nowych rewizjach softu dodaja obsługe rodziny x1xxx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@V1rU$®

To nie lepiej zaiweść kartę do servisu, przeciez to nie ejst chyba normalne dla wszytskich tych kart, tu gadasz i gadasz, psujesz opinie karty, a tak na prawde wystraczy oddac karte do servisu...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@V1rU$®

To nie lepiej zaiweść kartę do servisu, przeciez to nie ejst chyba normalne dla wszytskich tych kart, tu gadasz i gadasz, psujesz opinie karty, a tak na prawde  wystraczy oddac karte do servisu...............

1733950[/snapback]

o czym ty piszesz? przecież napisał, że inni posiadacze tej karty mieli takie same problemy. sulaco jak pamiętam również o tym pisał. teoria spiskowa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to zalerzy bo nie miałem tej karty w rękach ale mysle ze mozna zaryzykowac i ją sobie sprawic bo mysle ze do O/C będzie ok

1736503[/snapback]

moze i do oc bedzie dobra, ale co z tego jezeli obraz bedzie Tobie latal? zadna przyjemnosc i satysfakacja z tego OC...no, ale zaryzykowac mozesz, a byc moze trafisz na nowa serie, oby poprawiona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stalem sie własnie posiadaczem ati x1800xl za 360 usd .... :D teraz tylko czekam az mi ona dojdzie i będzie to albo wtorek albo nastepny poniedzialek wtedy odpale jakies marki i wkleje screeny :D ciekawe jak to bedzie chodzilo na venice 3200 i dfi :D i czeka mnie chyba zamina zaislacza bo czif 360 raczej tego nie pociagnie jak zaszedłem do sklepu to koles mi wciskał modecoma 400 wat ale jakos nie sadze zeby to bylo dobre rozwiazanie .... w kazdym razie odpale na win xp pro i na 64 i porownam jak sie te 2 systemy maja do siebie :D a jaki zasilacz byscie doradzali ... slyszalme ze z tych tanszych fortrony sa spoko ale nie widzialem o mocy powyzej 400 wat

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edOOs gratuluje zakupu ale o wrazeniach pisz tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=157378 :wink: Dolaczysz do Jordi'ego ktory nawiasem mowiac juz nabyl to cudo :-| Co do zasilki to nie licz na nic taniego dobre zasilacze o mocy >400W troche kosztuja :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nabyłem to niby cacko radek x1300pro firmy msi. Chciałem coś niedrogiego aby pzreczekać na tym jakiś czas do wiosny i kupić coś konkretnego. No i powiem że dla mnie załamka i zonk. Bo, niby grafa ok, wszystko śmigało jak trzeba, ale karta generowała jakieś dziwne pole magnet. czy napięcia i to szło na monitor i obraz się trzesł jak galaretka tak jak by ktoś po bokach dostawił 2 magnesy, non top jakieś jazdy.  I nie szło tego wyeliminować za nic, zmieniałem monitory, kable, wyjścia dvi i zwykłe i to samo, kiszka totalna te drgania obrazu i pływanie doprowadzało mnie do szału. małe tego przy starcie systemu na mojej mobo abit an8 ultra z logo abita została sieczka, zamiast czarnego koloru przy starcie kompa miałem zielony a logo rozpierniczone i zniekształcony obraz :(, kiszka totalna. Niby chodziła bo gierki ok marki ale aquamarka nie pzrechodziło nawet na nowym sys, i wszelkiej maści sterach zero zmian zawsze wysypka. Pamięci na grafie na standardzie grzeja sie jak choler****, cooler jest ok z bajerem ale poziom dB nie do zniesienia !!!!!!!!!!! tragedia z cichego kompa został wyjec,  mało tego cooler jest tak zrobiony (zbudowany) ze chaczył o pierwszy port pci :( i ledwo karte wsadziłem do slotu, a i tak coolerek mocno napierał na pierwszy slot pci i po pewnym czasie coś by padło :(.

W markach miałem.

2001 - 17.tys

2003 - 6 tys.

2005 - niecałe 3 tys (2800)

aquamarka nie pzrechodzilo zwis !!! mimo xxx prób ze wszystkim,

obraz na tv ok ale znowu te choler**** drgania obrazu :(

Wyczytałem cos na necie ze w tej serii x1xxx coś skopali i ją wycofują i ponownie nowe seriie wejdą w nowym roku,

grafe oddałem dodałem troszke kasy i biore 6600gt bo to sprawdzony sprzet a ten x1300 pro doprowadził mnie  do nerwicy z tym popieprzonym obrazem i zakłuceniami podawanymi do syg do monitora ,

pozdro

1718284[/snapback]

Dziwię się, że puścili na rynek taki gniot. Przecież to kpina. Ta firma schodzi na psy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajny gniot wyszedł z tego x1300 chyba coś jednak było z tymi kartami msi ale popatrzcie na to jeśli tak będzie u innych producentów i w innych sklepach do ati będzie mieć kłopoty:

wersja pro Giagbyte http://sklep.benchmark.pl/pelny_23387.html

wersja "normalna" bez pro Sapphire http://sklep.benchmark.pl/pelny_23663.html

i sirius bez pro Sapphire http://sklep.benchmark.pl/pelny_23387.html

coprawda te Sapphire bez pro mają tak jak pro pamięci ddr2 ale taktowanie 500Mhz.(ciekawe jak się kręcą)

Tylko cena karty MSI jakaś normalna (gdyby nie te kłopoty o których słyszę) więc może MSI kożystała z jakiś felernych chipów ati przecież miała kłopoty na początku z produkcją na 90nm.Wyjdzie jeszcze x1600 ale przy 128bitowych pamięciach i cenie ok.700zł to będzie pomyłka ATI nic się nie nauczyła dalej popełnia tesame błędy.Przecież za cene x1300pro można mieć galaxy ge na ddr3 i z zalmanem (515zł w areście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajny gniot wyszedł z tego x1300 chyba coś jednak było z tymi kartami msi ale popatrzcie na to jeśli tak będzie u innych producentów i w innych sklepach do ati będzie mieć kłopoty:

wersja pro Giagbyte http://sklep.benchmark.pl/pelny_23387.html

wersja "normalna" bez pro Sapphire http://sklep.benchmark.pl/pelny_23663.html

i sirius bez pro Sapphire http://sklep.benchmark.pl/pelny_23387.html

coprawda te Sapphire bez pro mają tak jak pro pamięci ddr2 ale taktowanie 500Mhz.(ciekawe jak się kręcą)

Tylko cena karty MSI jakaś normalna (gdyby nie te kłopoty o których słyszę) więc może MSI kożystała z jakiś felernych chipów ati przecież miała kłopoty na początku z produkcją na 90nm.Wyjdzie jeszcze x1600 ale przy 128bitowych pamięciach i cenie ok.700zł to będzie pomyłka ATI nic się nie nauczyła dalej popełnia tesame błędy.Przecież za cene x1300pro można mieć galaxy ge na ddr3 i z zalmanem (515zł w areście).

Własnie miałem to napisać po przeczytaniu pierwszych słow twojego postu, ale zauważyłem ze już mnie wyręczyłeś :] Sam zastanawiałem sie nad x1300 i galaxy 6600ge, i wybrałem to drugie, tą galaxy mozna podkręcić bez problemów na ustawienia mocno powyżej GT i wtedy radeona zmiata...gdyby nie te problemy z obrazem moze bym sie skusił znów na ATi, ale jezeli mam kupić karte która nie działa(juz raz tak miałem w przypadku ati) to dziękuje...wole nv. Widać znów ATi nie wypuściło nic ciekawego...(no może oprócz topowego modelu ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...