Skocz do zawartości
BNX

Radeon X1600 I X1300 Vs X800gt

Rekomendowane odpowiedzi

(...) Tylko cena karty MSI jakaś normalna (...) Przecież za cene x1300pro można mieć galaxy ge na ddr3 i z zalmanem (515zł w areście).

No wlasnie... a byl moment gdy X1300 pro od MSI kosztowal w komputroniku ok 380/390. W tej cenie bylby naprawde bezkonkurencyjny. Mam nadzieje ze te chore ceny to jednak chwilowy szkok i jeszcze przed swietami zadza wrocic do normalnego poziomu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale głupoty opowiadacie !! Obraz na tym Radeonie 1300PRO to Cudeńko, a wydajnowść masakra :D Na A64 3200+ mam 6000pkt w 2003, a karta mnie kosztowala 400zł. Jedyna wada to taka, że żadna aplikacja nie jest zdolna odczytac parametry tej karty :D Trzeba poczekać z podkrecaniem. Ale karta sie wogle nie grzeje, czyli moze sie uda do tych 8000pkt dojsc :D Serdecznie polecam ta karte!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzina zabawy i karta do oddania obraz dalej jednak pływa nwet po włączeniu spread spectrum chociaż troche mniej.Programy do podkręcania karty nie rozpoznają więc nie kręciłem.Coś jest nie tak z ramdaciem na tej karcie jakoś w grach obraz jest stabilny tylko w trybie 2d coś się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem mocno o tej karcie a tu takie wałki :?. Może i to wina MSI ale za to cena w porównaniu do Gigabyta jest ZNACZNIE atrakcyjniejsza i pewnie wiele osób kupi tą kartę za względu na cenę (MSI i Gigabyte mają identyczne parametry a cena różna <_< ) Teraz to ja już nie wiem co wybrać. Miałem zmienić kompa na Venice 3000+ na płytce z PCI-E i właśnie tą kartę bo jest tania ale teraz to już mam mętlik w głowie :(.

 

A tak BTW co do tego pływania obrazu to nie wiem czy to jest to samo ale ja na swojej karcie mam coś takiego że obraz MOCNO drga ale tylko w niektórych ustawieniach rozdzielczości i odświeżania monitora. Np. w 1024x768@100Hz lata jak szalony a do tego monitor się włącza i wyłącza. A teraz najlepsze: mam tak dopiero od sterów seri 6x.xx! Na starszych wszystko było cacy! Monitor jest okej i wyrabia bo inaczej przy 1152x864@100Hz też by się wysypał a jest wszystko okej....Mam monitor AOC 17 calowy (chyba model 7klr :unsure: ) ale na bank to nie jego wina. Wspominam o tym bo to co tutaj wyczytałem bardzo mi przypomina mój problem a do tego ja też mam kartę MSI....tyle że GF FX. Ale czemu te stery coś zmieniły? Nic, teraz w 1024x768 włączam 85Hz ale niedosty pozostaje...przeca on może wycisnąć więcej!

 

Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pływanie obrazu bylo nawet w biosie wiec od sterów nie zależy , zresztą zinstalowałem najnowsze catalysty 5.11 .Ale karta była fajna teraz mam 6600DP od Gigabyta. Szkoda że nie można było kręcić radiator po godzinie w Half Lifa 2 i 3dmarku 2001 (tylko takiego miałem pod ręką) był letni tak samo pamięci.Obstawiam po kręceniu stabilne 700/900 może nawet 700/1000 ale to już tylko gdybanie (karta miała 600/800).Zastanawia mnie jedno w 3d obraz nie drga w 2d tak ale trochę , ale tylko jak włączyłem spread spectrum pciexpress w biosie bo inaczej tragedia.Jeszcze jedno nikt tak nie robi ale msi umieściło gniazdo zasilania wiatraka zaraz obok wyjścia na monitor to musi mieć jakiś wpływ na obraz.Karta fajna będzie jak msi porawi ten bug i wyjdą programy do jej podkręcania za taką cenę będzie lepsza od 6600 a tylko trochę gorsza od 6600GT (oczywiście podkręcona).Kartę w bicie wyminili mi odręki ale chyba byłem pierwszą osobą która ją kupiła bo nic nie wiedzieli o niej i o problemach z nią.Naprawde szkoda cena 400Zł i

porawiona karta i msi mogła mieć niezłą sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno nikt tak nie robi ale msi umieściło gniazdo zasilania wiatraka zaraz obok wyjścia na monitor to musi mieć jakiś wpływ na obraz

Nie jestem wielkim znawca tematu, ale wydaje mi sie ze przy tym gniezdzie wytwarza sie pole ktore moze wplywac wlasnie w ten sposob na obraz. Jezeli inne firmy faktycznie tak nie robia to chyba tylko potwierdza ta hipoteze...

 

Swoja droga, X1300 pro od Sapphire w PC PROJEKT stoi za 450zl. Kuszacy eksperyment... ale chyba sobie daruje :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI X1300 PRO nadaje się tylko do kosza - obraz faluje niesamowicie i to nie podlega wątpliwości - również wydajnosć tej karty pozostawia wiele do życzenia - jesli mówimy o kartach po O/C to GF 6600 masakruje produkt ATI w tym segmencie.

 

mam teraz w testach Sapphire X1300 PRO - obraz jest oki, ale co z tego skoro karta ksoztuje 460 złotych - przy dobrych wiatrach uda się kupić w tej cenie 6600 GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakis czas temu testowalem 2 radeony x1300pro pci-e od msi wyniki sa na stronie www.gsk.fora.pl tylko jednej karty druga miala troche wyzsze wyniki ale gdzies zapodzialem screeny z wynikami :angry:

chlodzenie jest do du.... radiator na procku wyglada strasznie szcztucznie jak by byl z plastiku.... ale napewno poleca ta karte jako konkurencja 6600

Edytowane przez Dopalacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SAP+X1300PRO+256+128 czy 6600 TurboForce od gigabyte za 389zł? pomocy:P

 

EDIT: ok po wnikiliwej lektorze paru testow readeon x1300pro niestety nie zostanie przeze mnie zakupiony. I znowu gf...

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapewne niektórzy już wiedzą, że pojawił się BIOS usuwający problem drżącego ekranu.

http://www.msi-polska.pl/download/bios/kar...1300PRO_103.zip (..link z biosem dla tych którzy nie wiedzieli :) )

 

Moje pytanie brzmi teraz czy ktoś już flashował tą karte, bo ja nigdy nie miałem do czynienia z taka czynością i chciałbym się dowiedzieć jaki jest najprostrzy i najbezpieczniejszy ( ? )sposób aby to zrobić.

Fajnie by było gdyby ktoś dał link do jakiegoś programu, który to zrobi z poziomu windowsa.

 

Dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrym wyborem jest Palit X1600PRO PCI-E G - wersja "golden";

ma wiatrak Zalmana, taktowanie fabrycznie podniesione (np. rdzeń na 575 MHz) i pamięci DDR3 1.4 ns,

a to wszystko za jedyne 540 pln w co drugim sklepie netowym (np. ABADA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

Bardzo dobrym wyborem jest Palit X1600PRO PCI-E G - wersja "golden";

ma wiatrak Zalmana, taktowanie fabrycznie podniesione (np. rdzeń na 575 MHz) i pamięci DDR3 1.4 ns,

a to wszystko za jedyne 540 pln w co drugim sklepie netowym (np. ABADA).

witam. testowałem tą karte x1300pro msi i powiem tak wydajność troszkę wyższa niż x700 ale niestety wady w wyświetlaniu obrazu też mi się pojawiały, nie testowałem oc bo nie ma programu pod którym by mozna było ja podkręcić. narazie mam x700 a dzisiaj zamowiłem sobie własnie tego palita x1600pro golden. rzeczywiscie ma 128bit ale optymistycznie patrze na wyniki bo mam nadzieje ze taktowanie pamięci 1300 mhz 1,4ns nadrobią tą wade no i ma 12 potoków a w tej cenie 525 zł nic chyba lepszego sie nie znajdzie. wyniki na x1300ppro miałem podobne do poprzedników. palit moze nie jakas tam super marka ale np. palit x700 ddr3 podkrecił sie nieżle i przekroczyłem 7 tyś punktów w 3d mar 2003 wiec chyba nieżle za takie pieniądze. akurat mam dostę do palitów wiec te sobie testuje :) w piątek dotrze do mnie x1600pro wiec w wekeend potestuje i napisze co o tym sądze.

pierwsze wrażenia :( karta doszła na kartoniku jets golden na karcie golden ale wentyl jak na nie golden nie zalman :( testy jutro

 

pierwsze testy core poszedł z 575 mhz na 680 mhz wydaje mi sie że całkiem nieżle testuje dalej

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( karta doszła na kartoniku jets golden na karcie golden ale wentyl jak na nie golden nie zalman :( testy jutro

 

pierwsze testy core poszedł z 575 mhz na 680 mhz wydaje mi sie że całkiem nieżle testuje dalej

lipa_ml -> czy ten "Zalman - NieZalman" jest hałaśliwy? No i jak dalej z tym kręceniem? Udało ci się w coś pograć (i na jakich sterach)? Czytałem gdzieś, że Action sprzedaje te karty z "farbowanym" Zalmanem, a to większa hurtownia na poludniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

lipa_ml -> czy ten "Zalman - NieZalman" jest hałaśliwy? No i jak dalej z tym kręceniem? Udało ci się w coś pograć (i na jakich sterach)? Czytałem gdzieś, że Action sprzedaje te karty z "farbowanym" Zalmanem, a to większa hurtownia na poludniu...

współpracuje z Actionem i od nich mam te karty. są z wentylatorami takimi jak ta tańsza wersja http://www.palit.com.tw/en/products/vga_pcie_x1600Pro.html . wentyl jest dosc głośny . dzisiaj dostałem nastepne sztuki i mialem nadzieje ze moze beda z zalmanami ale niestety nie. zamowiłem arctic coolin ver.3 silenser. powinien pasowac a jesli tak to problem z hałasem zniknie. narazie udalo mi sie podkrecic core 575@685 mem 1300@1440 wiec wydaje mi sie ze dosc dobrze się kręci. pogra niestety nie mam czasu jestem w trakcie robienia slepu internetowego www.komputer-pc.pl i to mi zajmuje duzo czasu Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noz qurva ale oni mieszają z tymi kartami , czy ktos widział w pl wogóle palita z zalmanem bo nawet na stronie , którą podawałem http://www.sklep.abad.pl/index.php?type=show_prod&id=21322 , że jest z zalmanem dołożyli zdjęcie a tu lipa . Podobno jeden z kolega z tweaka widział z zalmanem , coś tu pokręcone z zalmanem kosztuje co nie z zalmanem no namieszali znowu!

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

Ja mam do testów dwie sztuki tych Palitów i ani jedna nie ma Zalmana. W PL chyba znowu niedostępna wersja.

 

ps. Lipa_ml co sądzisz o naklejce na wentylatorze :ploom:

naklejka na wentylu jest jak z jarmarku totalna tandeta ;/ ale w sumie tyko do chłodzenia można sie przyczepic karta narazie śmiga nieźle dzisiaj powinny dojsc do mnie arctici wiec zaloze i zobacze czy pasuje. szukam nadal z zalmanami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na testach Sapphire X1600XT 580/690Mhz. Nie powiem, w gierki miło się gra, ale nawet w niektórych grachg wydajnością przebija X800GTO. Udało mi się ją podkręcić 580/690 @ 520/805Mhz, ale coś ta karta słabo reaguje na o/c :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...