Skocz do zawartości
BNX

Radeon X1600 I X1300 Vs X800gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lipa_ml

Hmm 128/128 to za mało na te czasy nawet jak o/c jest dobre to i tak to nie wystarczy :/

bardzo czesto testy pokazuja ze ilosc ramu am małe znaczenie na wydajnoś a co mnie obchodzi czy karta ma 128 bit cz 256 bit jesli ta 128 bitowa ma ddr3 a ta 256 bitowa ma ddr1 i jest mniej wydajna to biore tą z ddr3, a po drugie biorac pod uwagę np. konkuręcje tej karty z 6600gt to nie zapominajmy ze x1600 ma 12 potokow co rekompensuje mniej bitow Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo czesto testy pokazuja ze ilosc ramu am małe znaczenie na wydajnoś a co mnie obchodzi czy karta ma 128 bit cz 256 bit jesli ta 128 bitowa ma ddr3 a ta 256 bitowa ma ddr1 i jest mniej wydajna to biore tą z ddr3, a po drugie biorac pod uwagę np. konkuręcje tej karty z 6600gt to nie zapominajmy ze x1600 ma 12 potokow co rekompensuje mniej bitow

Od kiedy x1600 ma 12 potokow ;). Jak juz to ma 12 jednostek PS. Do tego posiada tlko 4TMU i 4ROP wiec tej karcie blizej do 4 potokowca niz do 12 potokowca ;)

Do tego brednie na temat szyny do pamieci. Slyszales cos takiego jak przepustowosc pamieci. Wiesz ze ona nie zalezy od rodzaju pamieci(DDR,DDR2/DDR3) ale od taktowania i szyny do pamieci. Wiec karta z GDDR3 i z 128bit'owa szyna musialaby miec 2x wyzsze taktowanie od karty z DDR'ami ale 256bit'owa szyna aby miala taka sama przepustowosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może sprawdzisz cs:source stress test w 1024x768 no aa no af all max. Ciekawi mnie ile wyciągnie.

P.S. Jak moze wiesz cs lubi mocne cpu wiec udowodnij jakie to nie empty mhz w tym intelku :P. Ale cos mi sie zdaje ze to jednak empty jak zawsze u intela:D.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

Od kiedy x1600 ma 12 potokow ;). Jak juz to ma 12 jednostek PS. Do tego posiada tlko 4TMU i 4ROP wiec tej karcie blizej do 4 potokowca niz do 12 potokowca ;)

Do tego brednie na temat szyny do pamieci. Slyszales cos takiego jak przepustowosc pamieci. Wiesz ze ona nie zalezy od rodzaju pamieci(DDR,DDR2/DDR3) ale od taktowania i szyny do pamieci. Wiec karta z GDDR3 i z 128bit'owa szyna musialaby miec 2x wyzsze taktowanie od karty z DDR'ami ale 256bit'owa szyna aby miala taka sama przepustowosc.

czyli x1800xl to twoim zdanie 6 potokowiec czy moze jeszcze mniej? to co piszesz ze to prawie 4 potokowiec to bzdura bo jesli tak to czemu jest wydajniejsza od 6600gt ? i od x800gt? które mają 8 potoków dla mnie najwazniejsze jest wydajnoś nie ważne jakie ma parametry a ta karta jest najwydajniejśzą kartą za ok 500 zł :) Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli x1800xl to twoim zdanie 6 potokowiec czy moze jeszcze mniej? to co piszesz ze to prawie 4 potokowiec to bzdura bo jesli tak to czemu jest wydajniejsza od 6600gt ? i od x800gt? które mają 8 potoków?

:)

x1800XL ma 16j.ps, 16ROP, 16TMU czyli posiada 16 potokow renderujacych.

x1600/PRO/XT posiada 12j.PS, 4ROP, 4TMU i mowienie ze posiada on 12 potokow swiadczy o niewiedzy osoby ktora to mowi. To ze karta posiada 12 j.PS nie znaczy ze automatycznie posiada 12 potokow. Do tego radze ci sprawdzic swoja karte w jakimkolwiek programie diagnostycznm i dowiesz sie ile potokow ma twoja karta.

Co do wydajnosci to ilosc potokow nie jest najwazniejsza. Jest wazna ale nie jest najwazniejsza. Tutaj liczy sie przedewszstkim architektura. Rownie wazne co ilosc potokow wazne jest taktowanie. Bo karta z 8 potokami jest rownie wydajna co 4 potokowiec z 2x wyzszm taktowaniem.

 

Do tego co ci do glowy wpadlo z 6 potokami w x1800xl??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

:)

x1800XL ma 16j.ps, 16ROP, 16TMU czyli posiada 16 potokow renderujacych.

x1600/PRO/XT posiada 12j.PS, 4ROP, 4TMU i mowienie ze posiada on 12 potokow swiadczy o niewiedzy osoby ktora to mowi. To ze karta posiada 12 j.PS nie znaczy ze automatycznie posiada 12 potokow. Do tego radze ci sprawdzic swoja karte w jakimkolwiek programie diagnostycznm i dowiesz sie ile potokow ma twoja karta.

Co do wydajnosci to ilosc potokow nie jest najwazniejsza. Jest wazna ale nie jest najwazniejsza. Tutaj liczy sie przedewszstkim architektura. Rownie wazne co ilosc potokow wazne jest taktowanie. Bo karta z 8 potokami jest rownie wydajna co 4 potokowiec z 2x wyzszm taktowaniem.

 

Do tego co ci do glowy wpadlo z 6 potokami w x1800xl??

chodzi mi o to ze piszez ze co z tego ze ma ddr3 jak i tak jest 128 bit ! a mi chodzi o to ze to najwydajniejsza karta za te pieniadze i jest szybsza od 6600gt !!! moim zdaniem jest hitem w tym przedziale cenowy. no to ile w koncu ma potoków x1600pro? fak jest taki ze jest wydajniejsza od 6600gt a kosztuje troche wiecej niz 6600

 

Dzisiaj miałem toszke czasu i w końcu przetestowałem w grach, dzisiaj zainstalowałem F.E.A.R. Gra w rozdzielczości 1280 x 960 chodzi płynnie na takiej konfiguracji opteron 2800 mhz /1024 mb ram/ x1600. w sumie pograłem cały dzień i jak narazie karta dziala ok w grach. potesuje ja teraz w san andreas i innych grach

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie kupił X1300:) Może ma SM3.0,(128bit...) i wiele złego słyszałem. No i do tego wyniki w 3dmarkach strasznie słabe. Ja mam na X800GT(8p) bez podkrecania ok 8,5k a po podkreceniu trochę przekraczam 10k. (3dmark 03)

Edytowane przez vvob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

Nigdy bym nie kupił X1300:) Może ma SM3.0,(128bit...) i wiele złego słyszałem. No i do tego wyniki w 3dmarkach strasznie słabe. Ja mam na X800GT(8p) bez podkrecania ok 8,5k a po podkreceniu trochę przekraczam 10k. (3dmark 03)

ale zobacz ile kosztuje twoje x800 a ile x1300? tez bym nie kupił x800gt bo to ma tylko 8 tys wolał bym 7800gt bo ma 14 tys. fajnie tylko ceny nie te same wiec nie porownój x800gt do x1300 bo ceny x800gt jak by dwa razy wyższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem to msi 1300 pro

obraz nie plywa ...

nie wiem o co wam chodzi :)

jakim programem mozna toto podkrecic ?

tylko okolo 5600 w 3dmarku 03 , chcialbym poprawic ten wynik ;/

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...388&hl=x1300pro

 

ati tool 0.25 beta 14... dobrze sie sprawuje brak programow do edycji biosu... :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...