Skocz do zawartości
hardwin

Zmiana Dysku Twardego

Rekomendowane odpowiedzi

wymienilem dysk na caviar na SATA

chce ze swojego maxtora ATA przegrac calego windowsa zeby po restarcie uruchomil sie z SATA

jest to mozliwe?

probowal ktos?

narazie jestem na etapie zabawy nortonem ghostem z opcja COPY DRIVE, ale ciagle cos wypieprza jakies bledy

moze zle cos robie??

 

na maxtorze mam 1 partycje 2 GB na ktorej jest SWAP i pare plikow odpowiadajacych za bootowanie

na 2 partycji windows XP

ale zeby bylo smieszniej winXP ma nazwe C:

natomiast ta partycja ktora jest na poczatku dysku, ta dwu gigowa ma litere G

stalo sie tak poniewaz ta partycje dorobilem po jakims czasie

tak wogole polecam taki myk, na poczatku dysku partycje na fatach 2 GB i tam swapa umiescic, czuje sie roznice

 

teraz tak...

na dysku SATA jest "normalnie"

c: to 2 gb

d: to powiedzmy bylby ten win XP

 

 

jak to zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to system XP to mozesz natrafic na kłopot - ja mialem taki i mimo porad nie udało mi się go ominąć - chodzi o zabezpieczenie Microsoftu po zmianie sprzętu (dysku) nie zadziałał bez ponowienia aktywacji.Wiem ze to dziwne ale sprawdzone na 2 kompach chociaż u Ciebie tak być nie musi w kazdym razie uruchamiał się az do końca a potem czysty pulpit i nic - doczytałem ze zmieniłem podstawowy element komputera i nalezy ponowić aktywacje i tak się stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem dysk na caviar na SATA

chce ze swojego maxtora ATA przegrac calego windowsa zeby po restarcie uruchomil sie z SATA

jest to mozliwe?

probowal ktos?

narazie jestem na etapie zabawy nortonem ghostem z opcja COPY DRIVE, ale ciagle cos wypieprza jakies bledy

moze zle cos robie??

 

na maxtorze mam 1 partycje 2 GB na ktorej jest SWAP i pare plikow odpowiadajacych za bootowanie

na 2 partycji windows XP

ale zeby bylo smieszniej winXP ma nazwe C:

natomiast ta partycja ktora jest na poczatku dysku, ta dwu gigowa ma litere G

stalo sie tak poniewaz ta partycje dorobilem po jakims czasie

tak wogole polecam taki myk, na poczatku dysku partycje na fatach 2 GB i tam swapa umiescic, czuje sie roznice

 

teraz tak...

na dysku SATA jest "normalnie"

c: to 2 gb

d: to powiedzmy bylby ten win XP

jak to zrobic??

1640843[/snapback]

Wszystko by bylo mozliwe BA, nawet teraz jest, ale CO zrobi windows jak zacznie startowac z SATA i stwierdzi "nie ma takiego sprzetu" wywali, blue screene NOT BOOTABLE DEVICE.... czy jakos tak :cry: , numer z kopiowaniem z ATA na SATA nie przejdzie.... :/ , mozna najpierw probowac dograc stery do SATA... pozniej robic obraz.... zabawy wyjdzie tyle co ze stawianiem nowego windowsa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...