Skocz do zawartości
aerial

Fander 92mm / 120mm (13.9db / 15.1db) ?

Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłem 120 i powiem szczerze że do 1000 obrotów jest cicho ale na maxa to nieżle juz huczy (ale to szum wywołany przepływem powietrza), co cieszy to całkowity brak wibracji i terkotu łożysk, co do wykonania to do papsta mu jeszcze brakuje (część z łopatkami super ale ramka nie jest ciekawa i mozna by było jeszcze poprawić jakość odlewów), generalnie jestem zadowolony i za tą cenę (35zł) to nic ciekawszego się nie dostanie a i droższe też wątpie żeby lepsze były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie o tym wentylatorze zostalo juz wszystko powiedziane. Przychylam sie do opinii ze na low obrotach jest bardzo cichy (ja go nie slysze a jestem perwersyjnym maniakiem ciszy ;p) ! Co mnie natomiast bardzo milo zaskoczylo to cena ktora dostalem od zenfista :) Jesli kupowac to tylko u niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeklepalem caly temat i nadal nie wiem na co sie zdecydowac :blink:

potrzebuje 2 wentyle 120mm, ciche i zarazem wydajne, mam 2 thermaltake ale do ciszy to im troche brakuje, mysle nad Fanderem lub Coolink'em. co mi doradzicie? a moze w cale nie warto zamieniac tych TT na cos innego? w zasadzie slysze tylko oba TT podczas pracy kompa reszta jest cicha ale wkurza mnie to, pozatym TT przenosi dosc duze drgania na bude, moze przez to jest glosny? juz sam nie wiem, czekam na propozycje, mam nadzieje ze ktos pomoze :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fander i będziesz mógł spać w nocy z wlączonym kompem (zresztą jak teraz czasem robię), choc na maxa jest wyrażnie słyszalny (ale tylko szum powietrza bez żadnych drgań, wibracji i terkotu łożysk, a kilka 120 juz miałem włącznie z osławionym papstem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Kiedy strona fander.pl będzie zdatna do użytku?

Swoja droga ciekawe, jak te wiatraczki wypadły by w testach chłopaków z SPCR. Może warto spopularyzować Fander-ki zagranicą. Kto wie czy nie wyparłby z rynku osławionych Nexus-ów, Panasonic-ów czy tez innych Papst-ów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Kiedy strona fander.pl będzie zdatna do użytku?

Swoja droga ciekawe, jak te wiatraczki wypadły by w testach chłopaków z SPCR. Może warto spopularyzować Fander-ki zagranicą. Kto wie czy nie wyparłby z rynku osławionych Nexus-ów, Panasonic-ów czy tez innych Papst-ów ;-)

Strona działa :-) Fanderki za dwa miesiące ruszają w świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeklepalem caly temat i nadal nie wiem na co sie zdecydowac :blink:

potrzebuje 2 wentyle 120mm, ciche i zarazem wydajne, mam 2 thermaltake ale do ciszy to im troche brakuje, mysle nad Fanderem lub Coolink'em. co mi doradzicie? a moze w cale nie warto zamieniac tych TT na cos innego? w zasadzie slysze tylko oba TT podczas pracy kompa reszta jest cicha ale wkurza mnie to, pozatym TT przenosi dosc duze drgania na bude, moze przez to jest glosny? juz sam nie wiem, czekam na propozycje, mam nadzieje ze ktos pomoze :lol2:

Wiesz co? miałem całą game wiatraków coolink na testach TUTAJ

Fajny wiatrak z regulatorem (na śledziu), cichutki na niskich obrotach (moge powiedzieć że jest to to samo co akasa)

Jednak do fadera mu daleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to troche jest też twoja wina że teraz masz taki problem :)

trzeba było zainwestować w dobrą obudowe na klamke i bez problemu ściągasz panel boczny

podkręcasz wiatrak zamykasz i tyle :) a ze śrubkami fakt zabawa jest bo pewnie taką masz obudowe - zgadlem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgadles :lol2:

moja buda to Thermaltake Soprano i jeden panel jest na "zatrzaski" ale komp stoi w takim miejscu ze czeste sciagnie bocznego panelu jest troche uciazliwe a kompa przestawic nie mam gdzie - maly pokoj <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby fanderowi rosla jakakolwiek konkurencja, ale juz niedlugo opublikuje 2ga czesc arta o wentylach 120... pod lupe idą/lub juz poszly:

 

Revoltec AirGuard 120

Nowy Noiseblocker XL1 i 2

Chieftec AF-12-25S i

CHIEFTEC AF-12-38B

NOISEBLOCKER SX1

 

czyli kolejnych 6ciu pacjentow :)

recka 120mm Test @ Pimp My Case

 

U mnie fander chodzi juz dosc dlugo i musze przyznac ze nie dbam o niego specjalnie i wcale nie zrobil sie glosniejszy. Mozliwe ze bede przerabiac swojego VF700 - wrzuce tam wtedy fandera 92 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mozna miec wszystkiego...

Jak sprawdzilem organoleptycznie Fander nie lubi (jak wiekszosc wentyli niestety) regulacji predkosci opartej na technologii PWM.

Terkocze i to dosyc wyraznie.Juz myslalem ze bede mial nie dosc ze cichego to jeszcze maxymalnie zautomatyzowanego kompa, a tu lipa...

Pozostaje mi jeszcze taka opcja (zreszta polecana przez producenta T-balancera).Zebym jeszcze mogl dostac takie cudo do sprawdzenia... jakos nie usmiecha mi sie kupowac tego Attenuatora zeby sie dowiedziec ze nie zdaje egzaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi jeszcze taka opcja (zreszta polecana przez producenta T-balancera).

Co to za wynalazek? :blink:

Dzięki temu urządzeniu wentylator(y) mogą pracować dużo ciszej nie tracąc wiele na wydajności. Attenuator sprawdza się zarówno przy cyfrowych jak i przy analogowych kontrolerach.

Na jakiej zasadzie to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Na jakiej zasadzie to działa?...

dokladnie to pewnie producent by powiedzial.z tego co mi sie udalo wyczytac to w przypadku kontrolerow cyfrowych ktore steruja praca wentlatorow korzystajac z technologii PWM (czyli rozne napiecie podawane jest z rozna czestotliwoscia - wykres przypomina sinusoide, co daje mozliwosc sterowania predkoscia wentyla od 0 do max obrotow) Attenuator wygladza sinusoide, niwelujac efekt terkotania.Nie wiem co mialby dac w wypadku analogowego kontrolera - przeciez tam prad jest staly, wiec co mialby niby wygladzac?

Sa minusy jego zastosowania w wypadku kontr. cyfrowego - wentylatory daja sie regulowac w troche mniejszym zakresie (w/g roznych zrodel dolna granica jest miedzy 15 a 20% - co mi w zupelnosci wystarcza).

Generalnie kontroler moglby miec sterowanie analogowe, najistotniejsza dla mnie funkcja to pelna autmatyka - obroty wentyla ustawiaja sie same w zaleznosci od temperatury na przypisanym (dowolnie) czujniku, a zalezne sa od tego jak ustawie sobie krzywa temp/obroty.i do tego dziala to wszystko niezaleznie od kompa (wszelkie ustawienia zapisywane sa w kontrolerze).

 

Ale koniec tego mega OT, w koncu to temat o Fanderku a nie kontrolerze.Wiecej info dla zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 4 Lut 2006, 09:23' post='1930948']

niestety nie mozna miec wszystkiego...

Jak sprawdzilem organoleptycznie Fander nie lubi (jak wiekszosc wentyli niestety) regulacji predkosci opartej na technologii PWM.

Terkocze i to dosyc wyraznie.Juz myslalem ze bede mial nie dosc ze cichego to jeszcze maxymalnie zautomatyzowanego kompa, a tu lipa...

Pozostaje mi jeszcze taka opcja (zreszta polecana przez producenta T-balancera).Zebym jeszcze mogl dostac takie cudo do sprawdzenia... jakos nie usmiecha mi sie kupowac tego Attenuatora zeby sie dowiedziec ze nie zdaje egzaminu.

Zgadza się. Jak chcesz mogę Ci załatwić sampla fandera z kontrolą PWM ;) Nad wszystkim czuwamy jednak na tą chwilę zapotrzebowanie na takie wentylatory jest nie wielkie. A one z kolei nie lubą analogowych kontrolerów. Więc jest brak kompatybilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z fanderem 120mm. Mianowicie nie chce ruszyc przy starcie a gdy ruszy to mimo ze ustawie obroty na maxa to chodzi jakby był skręcony na minimum a co jakiś czas przyspiesza i zwalnia znowu. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...