Skocz do zawartości
aerial

Fander 92mm / 120mm (13.9db / 15.1db) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć jaka jest odległość od krawędzi Fanderka 120mm do krawędzi otworu na śrubkę. Potrzebuje wyciąć dziure we froncie na Fanderka :)

0,5cm na skos od wkrętu do rogu wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moje fanderki zrobiły sie głośne po tym jak zmniejszyłem obroty wyjca na chipsecie :sad: Mam pytanko związane z różnicami pomiedzy wersja 120mm a 92mm.Czy bardziej wydajny bedzie Fander 120mm skecony na 1000rpm czy 92mm skrecony na 1300rpm???

 

z przodu u mnie wieje Fander 120mm skręcony na 1000rpm bo dopiero wtedy jest w miare cicho.Na Fanderze jest przykręony filter przeciwkurzowy co dodatkowo zmniejsza nawiew.Moze by tak założyć do przodu 92mm skręcony na 1300rpm(wtedy tez jest w miare cichy) zamiast tego 120mm na 1000rpm???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie.Tak organoleptycznie jak sprawdzałem to po przyłożeniu ręki po cooler wydawało m isie ze Fander92mm skrecony na 1300rpm wieje mocniej niz 120mm skrecony na 100rpm.Ale to chyba raczej normalne biorac po uwage roznice w rozmiarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisałem na stornie wczesniej, mniejsze wentyle sprawiaja wrazenie wiekszego przepływu powietrza

Wynika to z prostego zjawiska - im mniejszy wentylator tym strumień powietrza jest "gęstszy" co daje odczuwalną różnicę po przyłożeniu ręki. Jednak przepływ powietrza jest większy w przypadku modeli 120mm.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 1000rpm to jest na "Skręconym" Fanderku? Ile jest rpm przy 5V? Obecnie mam 2 wentylatory od Chieteca i wydają mi się ciut za głośne. NA 5V 120mm - 900rpm, 92mm - 1300rpm. Jak myślicie jest sens wymieniać na Fandera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje przezycia :)

 

Kupilem! I nareszcie je dostałem - 4 x 92 mm i jeden 120 mm, do obudowy Chiefteca LBX.

Wszystkie chodza na min. obrotow, i slychac je! (przy ilosci 5-ciu na raz), jest to bardzo delikatny szum. Mojego zasilacza w ogole nie slychac (prawie - Tagan 480W U1). Komputer mam w odleglosci ok 40 cm, a w nocy kolo metra od siebie (maly pokoj). Gdy wylacze 3 wiatraki, co mam? Cisza jak makiem zasial.

 

Ogolnie wentylatory najlepsze z jakimi mialem okazje wspolpracowac do tej pory, a pomysl z potencjometrem okazal sie genialny.

Ogolnie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wierzyc opisowi tzn. jest taki sam jak "pomaranczowo-przezroczysta" Akasa to jest to jeden z najlepszych wentylów.

Szczerze mówiąc nieco się ich obawiałem do mometu, kiedy kupiłem jedną czarną... akasę i już byłem spokojny. Ten spadek ceny nie wizął się na szczeście z choinki :D

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede zakladal nowego topicu ... wiec podepne sie tutaj

 

postanowilem wymienic w swoich zasilaczach Chieftec'a (GPS-450AA-101A) 450W wntylatory

firmowe byly za glosne

najpierw zamontowalem CoolerMaster 120mm silent black - jest bardzo cichy 13dB

ale jednak za slabo wieje (11,27 CFM)

 

po tem wsadzilem Akasa 120mm z serii Amber (18dB) - przeplyw lepszy (44,8 CFM) ale w nocy slychac delikatne "terkotanie"

mam takie trzy ... i kazdy "terkoce" tak samo

 

chcial bym ostatni raz wymienic na cos naprawde cichego z dobrym wianiem

co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić fandera 120mm ale chyba skusze sie na Arctica. Cena jest genialna - 18zł ;) A Wy co na to ??

jak juz mnie cos trafi to kupie trzy ...

Scythe S-FLEX SFF21D, Arctic AF12025 i Fander 120

bo tylko tych nie mam ... i bedzie wszystko jasne

 

120mm Fan Roundup: 17 Fans Compared

Edytowane przez AleX69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa juz jakies wieksze postepy prac nad nowymi fanderami ? bo ja czekam zeby zrobic zakupy ;)

Postępy są i to duże. Nowe modele pojawią nieco później niż przypuszczałem, bo przed końcem maja. Wpadliśmy na jeszcze jeden ciekawy pomysł na wyciszenie łożyska i stąd to opóźnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...