Skocz do zawartości
aerial

Fander 92mm / 120mm (13.9db / 15.1db) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się skusił na Fandery 120 ( w sumie potrzebuje 2 sztuki), ale przy cenie 39-40zł za jeden.

49zł to poprostu przesada.... za tyle mozna kupić NoiseBlocker-y, które są IHMO lepszą firmą.

100zł na wentyle to jest równowartość bloku na CPU...

np coś takiego: Klik!

jest ponad 3 razy tańsze, a jeśli wierzyć opisowi to niewiele gorsze...

Ludzie bardzo chwalą sobie wyroby firmy ZAWARD i myśle, że jeśli ZenFist nie zjedzie z cena Fander-ów to nie będzie to wyrób tak rewelacyjny jak jeszcze niedawno :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche przesadzacie, bo z tego co piszą tu niektórzy to 39zł to była super atrakcyjna cena a 49zł to już jest cena absolutnie nie do przyjęcia, nikt was nie zmusza żebyście je kupowali <_< I nie zapominajcie, że dostajecie większą wydajość przy niższym poziomie hałasu a to IMO warte jest dopłaty, co nie znaczy że jestem zadowolony z podwyżki ~25% i przydałaby sie np ver. OEM bez śrubek, przejściówki i plastikowego opakowania.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o te 10zł, że jest to jakaś zaporowa bariera cenowa - zapłacił bym. Chodzi o sam fakt tego, że Fander wyrobił sobie marke i teraz chce zedrzeć z ludzi jak najwięcej. Nie dość, że tyle trzeba było na nie czekać, to jeszcze cena znacząco podniesiona. Wiem, że jakies kalkulacje musieli robić, ale to nie jest za dobra polityka....

Załóżmy, że ludzi czekali te kilka miesięcy (tak jak ja) na fandery. Przed premierą podgrzewali atmosfere, tymi ciągłymi przenosinami wypuszczenia na rynek wentyli. W końu pokazali ceny i... promocja w postacji wysyłki za free przy przedpremierowych zamówieniach (trzeba było dać naprawde jakąś promocje...). Teraz jak już są na rynku, to przychodzą ludzie i widzą cene... to zastanawiają się np nad Amberami (wiele ludzi brało pod uwagę właśnie te 2 produkty). Zeby potwierdzić moje słowa, prosze zobaczyć na allegro ile sprzedano tych wentyli na wszytkich aukcjach - ja nie widze obecnie ani jednego.

Tyle odemnie i nie mam nic do ZenFista :) - tylko ceny mi się nie podobaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg_1, a co to jeden wentylator do budy kupujesz? Przy dwoch to jest juz 20zl... Widac poczuli wiatr w zagle skoro podniesli cene. Swoja droga beda te obiecane osiemdziesiatki? Edytowane przez Manial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze :-) Rozumiem, to że podniesienie ceny o 10zł w przypadku modelu 120mm i 5zł w przypadku 92mm może stanowić dla niektórych osób kłopot. Jednak powodów dla których cena jest taka, mamy kilka.

 

Być może cześć z Was wie co oznacza skrót RoHS. Osoby, które nie wiedzą zapraszam tutaj. Konieczność zapewnienia wentylatorom Fander zgodności z RoHS była bardzo kosztowna. Gdyż wymusiła zmianę całej linii technologicznej na taką, która jest przystosowana do lutowania bezołowiowego w znacznie wyższej temperaturze. Nie wspomnę o konieczności zmiany barwników, dla wersji białej i czarnej na takie, które nie zawierałyby związków niedozwolonych przez RoHS. Opracowanie nowego typu łożyska, które umożliwi osiągnięcie tak dużej żywotności przy bardzo cichej pracy na niskich obrotach było osiągnięciem karkołomnym. Ale udało się. Są to obecnie, chyba jedyne wentylatory, które przy takim łożysku (bez terkoczących kulek) mają 3 lata gwarancji FanSwap. Co oznacza FanSwap? To, że przysyłasz uszkodzony wentylator bezpośrednio do nas, a my bez pytania wymieniamy na nowy.

 

Jeszcze jedna rzecz. Wymieńcie mi proszę dostępne w Polsce wentylatory z ręczą regulacją prędkości i ceną. Ceny Fanderów znamy.

 

Trzecia. Przez ostatnie dwa tygodnie przetestowałem na potrzeby sklepu większość wentylatorów oferowanych na polskim rynku: od Akasy, Coolinka, Noiseblockera, Zawarda, Arctica, XSilence przez Papsty, Silverstone i ThermalTake. Test, poza sprawdzeniem normalnych informacji typu długość przewodów, wibracje itd, obejmował pomiar poziomu ciśnienia akustycznego sonometrem, w dB(A) i dB©, przy ustalonych obrotach. Podsumuje go tak, nie powstydzę się posłać ich razem z fanderem do jakiejkolwiek recenzji.

 

Jasne, że do Papsta jeszcze nieco nam brakuje. Zwłaszcza ręczne wyważanie wentylatorów powala na kolana. Jednak na +12V i tak jest stosunkowo głośny. Wracając do cen wentylatorów, ich podwyżka również nie jest mi na rękę, bo jestem świadomy tego, iż nie będą one tak bardzo atrakcyjne. Jednak patrząc na rynek obiektywnie i chłodno to owszem, jest wiele tańszych alternatyw, żadna z nich nie posiada jednocześnie kontrolera obrotów i tak cichego łożyska.

 

Ktoś pisał też, że "oplot" jest jakiś gorszy czy coś :blink: IMHO test paznokciowy lepiej przechodzi nowa rewizja ;) Jakiś dziwny człowiek na pewnej aukcji pisze też, że starsze wentylatory miały "Sensowniejsze przymocowanie potencjometru" - bzdura. Jest takie samo w obu wersjach.

 

Rozważaliśmy również wprowadzenie do sprzedaży modeli OEM, oraz bez regulacji prędkości. Oczywiście taniej. Jednak zabrakło czasu na dokończenie dyskusji na ten temat.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważaliśmy również wprowadzenie do sprzedaży modeli OEM, oraz bez regulacji prędkości. Oczywiście taniej. Jednak zabrakło czasu na dokończenie dyskusji na ten temat.

Dla mnie moze byc bez regulacji, pudelka, srubek i innych [ciach!]l :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OEM tak, (bez pudełka, śrubek, przejściówki), ale z regulacją obrotów :)

 

Po wyjaśnieniach nie czepiam się ceny. Niestety RoHS stał się ostatnio "trendy".

trendy, jak trendy. To raczej zło koniecznie :/ Nie masz - nie wolno Ci sprzedawać. Z drugiej strony niby rozumiem - elektronika nie będzie nam zatruwała środowiska, a Ci którzy przyjdą po nas będą mieli mniej ołowiu, kadmu i chromu w marchewkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trendy, jak trendy. To raczej zło koniecznie :/ Nie masz - nie wolno Ci sprzedawać. Z drugiej strony niby rozumiem - elektronika nie będzie nam zatruwała środowiska, a Ci którzy przyjdą po nas będą mieli mniej ołowiu, kadmu i chromu w marchewkach.

 

ja lubie ołowiane marchewki...

 

co nie zmienia faktu, ze nie jest zle... marudzicie... moglo byc duuuzo gorzej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skusił na Fandery 120 ( w sumie potrzebuje 2 sztuki), ale przy cenie 39-40zł za jeden.

49zł to poprostu przesada.... za tyle mozna kupić NoiseBlocker-y, które są IHMO lepszą firmą.

100zł na wentyle to jest równowartość bloku na CPU...

...

miałeś Fandery i NoiseBlocker-y - że tak łatwo wydajesz osądy ??

Mam fandery 12 od ładnych paru miesięcy - chodzą jak w dniu kupna cicho i z odpowiednim nadmuchem.

Moze ciężko niektórym uwieżyć, że rodzimy Fander może być lepszy ??

Przez mojego kompa przeleciało już wiele wiatraków ("super" papsty też) - a zostały Fandery

Dla mnie Fander to bardzo ciche łożyskowanie, bardzo przydana regulacja na kabelku (który nie jest za krótki :D) i tyle.

Polecam sprawdzić je osobiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wychodzę z założenia DOBRE BO POLSKIE i sprawdzone

wiec zamówiłem cztery czarne 120

mam nadzieje ze słowa Zenfirsta okażą sie prawda w 100 %

 

Moje "stare 120" poszły po 35 zł jak cieple bułeczki panie moderatorze ... !

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wychodzę z założenia DOBRE BO POLSKIE i sprawdzone

wiec zamówiłem cztery czarne 120

mam nadzieje ze słowa Zenfirsta okażą sie prawda w 100 %

 

Moje "stare 120" poszły po 35 zł jak cieple bułeczki panie moderatorze ... !

 

Dobre ale dlaczego takie drogie??Jestem pewien ze jak wruce za 2 miesiące z "wakacji z łopatą" to kupie nowe fanderki w cenie odpowiednio 40zł za 120 i 35zl za 92.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre ale dlaczego takie drogie??Jestem pewien ze jak wruce za 2 miesiące z "wakacji z łopatą" to kupie nowe fanderki w cenie odpowiednio 40zł za 120 i 35zl za 92.

A przeczytałeś ten post http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=152987&st=450 :?:

Jesli nie to przeczytaj i sie zastanów <_< Za jakośc sie płaci.

Jak tylko bede mieć kaske to biore jednaą sztuke 120 białą 8)

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś ten post http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=152987&st=450 :?:

Jesli nie to przeczytaj i sie zastanów <_< Za jakośc sie płaci.

Jak tylko bede mieć kaske to biore jednaą sztuke 120 białą 8)

 

Co do jakości to nie przesadzajmy-są w tej cenie lepiej wykonane wenylatory. Z cisza i kultura pracy bija pewnie na głowe inne wentylatory ale czy to wszystko bedzie wykorzystane przy 700-800rpm?Ja bardzo lubie cisze i wentylator na 1000rpm mnie juz irytuje dlatego wydaje mi sie ze zarówno akasa jak i noiseblocker czy nawet zaward potrafia byc ciche i wydajne przy 800rpm. Mam zamiar sprzedac moje stare Fanderki i zakupic nowe dla porównania-jesli nie spelnia moich oczekiwan to je sprzedam i kupie zawardy i noiseblockery-a jak sie te nie spisza to zostane bez wenylatorów :wink: .

Najwiekszym plusem tych wentylatorow co czesto jest decydującym czynnikiem który wpływa na to iz sa kupowane jest potencjometr-nie śmiejscie sie :wink: taka jest prawda.Nie każdemu chce sie bawic w tworzenie własnych potencjometrów a podpinanie pod słabsze napięcia to marnowanie nawet 100rpm na których byłby jeszcze cichy.I nie ukrywam ze nie jest to przydatne, jako wentylator obudowy sprawdzaja sie znakomicie.A cena jaka jest-każdy widzi <_<

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozśmieszaj mnie, Akasa na min obr jest głośniejsza od Fandera (starego) o NB i Zawardze sie nie wypowiem bo ich nie słyszałem, ale dolicz sobie do nich najprostszy reg. obr czyli ok 10zł, w takim przypadku cena NB wzrasta do prawie 60zł, więc IMO wcale nie jest wygórowana, poczekaj na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozśmieszaj mnie, Akasa na min obr jest głośniejsza od Fandera (starego) o NB i Zawardze sie nie wypowiem bo ich nie słyszałem, ale dolicz sobie do nich najprostszy reg. obr czyli ok 10zł, w takim przypadku cena NB wzrasta do prawie 60zł, więc IMO wcale nie jest wygórowana, poczekaj na testy.

 

Ja na min rpm nie słysze swojego Fandera,wiec Akasy bym tez nie słyszał.Ale nie polemizujmy na ten temat bo jest to sprawa czysto subiektywna.Co do potencjometru, to juz sie wypowiedziałem.Przydałby sie jakis pożądny test z silna konkurencją.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...