Skocz do zawartości
aerial

Fander 92mm / 120mm (13.9db / 15.1db) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie cieszmy sie ze sa robione na dalekim wschodzie, bo tamtejszy pracownik przykłada sie do pracy, aby ja mieć i utrzymać 100 osobowa rodzinne, a z polakami jest rożnie, sami z reszta wiecie.

Tam jest prosty rachunek, jak mam cos być wykonane idealnie to jest, jeśli jest to bubel z założenia ti jest idealny :lol2:

 

Pracuje w firmie narzędziowej i tylko 10% asortymentu pochodzi w innych krajów niz bliski wschód.

Byście sie zdziwili jakie tam firmy produkują swój NIEMIECKI towar :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 fanderki w drodze ;) podziele się wrażeniami jak znajdę chwilke, zaczelo sie lato a u mnie wciąż sesja ehh, wstępnie czas na zabawę widze gdzies w poniedziałek wieczorem / wtorek

 

będą miał fanderki ze mną ciężką przeprawę, obudowa to yessico openair - raczej nie tłumi za dobrze ;) a szukać będziemy bezwzględnej "popółnocnej bezgłośności"

 

 

Zen - prąd się już odnalazł ? ;)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko jeszcze ze bardzo sie cieszę ze wyszła czarna wersja Fandera

Biały nigdy mi jakoś nie podchodził, ale to tylko moje subiektywne odczucie.

Można by zrobić ankietę, czy wprowadzenie czarnych było dobrym posunięciem marketingowym :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny to jedyny słuszny kolor :blurp: Jak mi się kiedyś zachce wyciszać mój blaszany pochłaniacz pieniędzy, to zasponsoruje sobie wszystkie wentylatorki marki Fander...i mam nadzieje ze wersje 80x80 wyjdą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty narzekasz, że masz 2x80 z przodu budy, ja mam 4x80 (w całej obudowie).. Mam nauczke żeby nie kupowac tanich obudów ;)

Będzie wkońcu werjsa OEM ?

Prawdopodobnie tak. Ale najszybciej przed gwiazdką ;) Niebawem zrobimy na fander.pl ankietę na temat parametrów tych oem'owych wentylków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 2*80 na foroncie poradzilem sobie za pomoca wyzynarki a na tyl polecialy dwa arctici :) niestety dzieki nieudolnosci naszej poczty paczucha z wentylami dla mnie gdzies sie zawieruszyla :/

 

fanderow 80mm pewnie nie bedzie, bo z arcticiem za 7pln nie beda mogly cenowo konkurowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak. Ale najszybciej przed gwiazdką ;) Niebawem zrobimy na fander.pl ankietę na temat parametrów tych oem'owych wentylków.

Jak dla mnie to ten co jest teraz bez regulacji obrotow i pudelka bylby dobry ;) I zapewne wszyscy posiadacze paneli kontrolnych by sie ucieszyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wychodzę z założenia DOBRE BO POLSKIE i sprawdzone

wiec zamówiłem cztery czarne 120

mam nadzieje ze słowa Zenfirsta okażą sie prawda w 100 %

 

Moje "stare 120" poszły po 35 zł jak cieple bułeczki panie moderatorze ... !

 

Dodam ze załatwilem sobie dobra cene 43 zł za sztuke B)

Oj te układy, układziki , hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kogo ?Od zenfista ?

Nie , nie chciałem tylko uzmysłowić wam, ze cena 49 , nie jest cena końcowa i zawsze można sie dogadać, wiec te narzekanie ze drogi itd, jest moim zdaniem nie na miejscu, ale pewnie się nie znam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jaki wentylator 92mm wybrać : ?

(priorytet to cisza, ale ma też przemieszczać trochę powietrze :lol: )

 

 

1. http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1424 (Aerocool)

 

2. http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=973 (Akasa)

 

3. http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1232 ("stary" Fander)

 

4. http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1458 (nowszy Fander)

 

5.http://www.cooling.pl/product_info.php?cPath=30_66&products_id=1273 (Noiseblocker)

 

6. http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1349 (Revoltec)

 

7. http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=601 (Y.S. Tech)

 

8. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26105 (Coolink)

 

Potrzebuję kupić 3 sztuki. Będą sterowane panelem Coolermaster Aerogate II

 

 

Nie chcę wydawać na nie więcej niż 115-120zł...

 

Proszę o porady, a jeśli jakieś sugestie to najchętniej poczytałbym jakieś testy na poparcie opinii..

 

Z góry dziękuję

 

Pozdrawiam

 

P.S. Podejrzewam, że większość odpowiedzi, to będzie nr 3 lub 4. Już prawie jestem zdecydowany na starszy model, ale kusi mnie nowszy, tyle że nie wiem jak się sprawuje w porównaniu z poprzednikiem...

 

 

P.S. 2 greg_1 - gratuluję 2 postów o niczym. Super "przyjazne" to forum... Ja swój jeden skasowałem...

 

Ciekaw jestem, czy nie dostałbym odpowiedzi, na nowy wątek, że już BYŁO!!!!!

 

To jest temat o Fanderach, lecz jakoś ludzi opisują też wrażenia z użytkowania innych wentylatorów, ale co ja tam wiem, przy takich różnych GURU

 

Sorry, że się w ogóle odezwałem...

Edytowane przez vince15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś total OT ...

 

I takiego czegoś się spodziewałem...

Zawsze musi się ktoś "wymądrzać" :mur: . Dopisuje się do tematu - źle. Założyłbym nowy - źle, bo jest takich tysiąc

Dzięki za radę <_<

P.S. Dopisałem się do tego tematu, bo widzę że jest tu dużo ludzi znających się na rzeczy, majacych wiele z tych wentylatorów które wymieniłem i mających jakieś porównanie...

No , ale zawsze musi się znaleźć jakiś "najmądrzejszy"...

i kto tu się wymądrza...

 

testów nowego fandera jeszcze nie było, więc wiesz dokładnie tyle co my (jeśli oczywiście odrobiłeś zadanie domowe i przeczytałeś przynajmniej ostatnie kilka stron tematu). co do starego też wiesz tyle, co my, jeśli przeczytałeś ten temat. wniosek z tego sam wyciągnij.

 

no a gregowi chodziło o to, że tu jest temat o fanderze i będą ci fandera polecać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vince15 >> jak chcesz 3 sztuki to poszukaj na allegro takich 92mm jakie ladowali do zasilaczy Enermaxa (nie pamietam jaka to firma byla, ale taki przezroczyste lopatki mialy). Wydasz 30-40 zl i bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż zrobiło się ciemno i cicho mogę wreszcie posłuchać i powiedziec co słyszę.

 

1szt na ninji 1050rpm

1szt jako wietrzenie 840rpm

 

Szczerze jestem zaskoczony wydajnością i ciszą. Imo łożysko jest lesze niż w porzednim, nie ma drgań. Co do podmuchu - wietrzenie jest cichsze niż mój stary crystal fan (5v, brak monitoringu) i wieje wyraźnie lepiej. 1000rpm na ninji jest o tej porze uchwytywalne z 40-50cm jak się dobrze wsłucha. Trzymam je w yessico openair która nie jest zbyt utalentowana jeśli chodzi o tłumienie (fakt faktem miejscami jest wyłożona gombką akustyczną).

Gdyby nie dzikie temp w dzień (dzisiaj miałem w pokoju 27,5*c!) śmiało zszedł bym troszkę z obrotów i uzyskał ciszę absolutną.

 

Imo fander to świetny wentylator. Nigdy nie miałem w reku najlepszych (papstów, noisblokersów, ambera) ale jak mi się wydaje fander się do tego grona załapie. Jeśli kosztował by 40pln był by pewnie nie do pobicia. Za 50 - jest w tej cenie dużo wentylatorów - poczekajcie na opinię kogoś kto przerobił z nich choć kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Arctic Cooling Fan "coś tam, coś tam", który kręci się z prędkością 1700rpm i jest dość cichy, z odległości 2 metrów niesłyszalny.

http://www.allegro.pl/item111698334_arctic...br_10db_fv.html

Obroty: 1000 - 2500 obr./min.

Przepływ: 20,2-52,5 m3/h

Hałas: 10 - 23 dB

 

Czy opłaca się zmieniać go na starego Fandera:

Obroty: 800 do 1800 obr/min

Przepływ: 27.5 do 59.6 m3/h

Hałas: 13.9 do 26.2 dB(A)

 

Wg czystych danych różnica powinna być marginalna. Cena to około 30zł. Skręcony na minimum obrotów będzie niesłyszalny. Wnioskuje to po tym, że jak skręcę 120mm Fandera na 800rpm (15dB) to go nie słychać. Co sądzicie o takiej zamianie? 80mm Arctic --> 92mm Fander (stary)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Arctic Cooling Fan "coś tam, coś tam", który kręci się z prędkością 1700rpm i jest dość cichy, z odległości 2 metrów niesłyszalny.

http://www.allegro.pl/item111698334_arctic...br_10db_fv.html

Obroty: 1000 - 2500 obr./min.

Przepływ: 20,2-52,5 m3/h

Hałas: 10 - 23 dB

 

Czy opłaca się zmieniać go na starego Fandera:

Obroty: 800 do 1800 obr/min

Przepływ: 27.5 do 59.6 m3/h

Hałas: 13.9 do 26.2 dB(A)

 

Wg czystych danych różnica powinna być marginalna. Cena to około 30zł. Skręcony na minimum obrotów będzie niesłyszalny. Wnioskuje to po tym, że jak skręcę 120mm Fandera na 800rpm (15dB) to go nie słychać. Co sądzicie o takiej zamianie? 80mm Arctic --> 92mm Fander (stary)?

 

wybacz, ale trudno mi uwierzyc ze wentylator "skręcony" na 1700rpm jest dość cichy nawet z odległosci 10m, a co dopiero 2m.Arctic daje ci te 52,5 m3/h przy 2500rpm a Fander dostarcza 59.6 m3/h przy 1800rpm-róznica marginalna powiadasz?Fander jest o klase lepszym wentylatorem niz arctic.Poza tym-jak mozesz porywnywac wetylator 80mm z 92mm?Jesli skrecisz 92mm na 800rpm to bedzie generował dużo wiekszy przepływ powietrza niz 80mm skręcony powiedzmy na 1000-1200rpm.Czyli reasumując-Fander,Fander,Fander.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...