Skocz do zawartości
aerial

Fander 92mm / 120mm (13.9db / 15.1db) ?

Rekomendowane odpowiedzi

zaward

a czy ten zaward może nawiewać powietrze do obudowy?

 

poza tym szukam wydajnego wwiewacza :) do obudowy 120mm (nie za drogiego tak do 40 zł) i jednego wyciągacza 80 mm (do 30 zł). Nie muszą być najcichsze. Muszą być skuteczne i trwałe.

Proszę o pomoc.

Edytowane przez rudy 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten zaward może nawiewać powietrze do obudowy?

 

poza tym szukam wydajnego wwiewacza :) do obudowy 120mm (nie za drogiego tak do 40 zł) i jednego wyciągacza 80 mm (do 30 zł). Nie muszą być najcichsze. Muszą być skuteczne i trwałe.

Proszę o pomoc.

80mm jedna na wydmuch się nie nadaje, za słaby przepływ...jak już to 2x80mm, ale i tak lepiej zmodowac bude na 1x120mm, ciszej i wydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80mm jedna na wydmuch się nie nadaje, za słaby przepływ...jak już to 2x80mm, ale i tak lepiej zmodowac bude na 1x120mm, ciszej i wydajniej.

W mojej budzie z tyłu obudowy zmieści się tylko 80 mm (zaraz potem jest taka wnęka, delikatny uskok, na płytę główną), a jakbym przyczepił 120 to 4 cm wentyla będzie mi wystawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie ,czy do zasilacza i kompa ktory mam w sigu, nadaje sie jakis wentyl(fander/zaward) chodzacy na 800rpm na stale? nie bede mial wielkich problemow z temperaturami ?:P

 

dodam ze stary wentyl z zasilki bedzie pobieral powietrze na 5v , a sunon 92(5v) wywiewal z budy

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek w końcu (były już we wtorek, ale kurier dostarcza w moim rejonie tylko koło południa, w końcu przywiózł mi inny do pracy...) odebrałem wentylatory...

3x nowe Fandery 92mm. Nareszcie mój komp jest cichy.

Ustawiłem je na 1200RPM, ciąg jest wystaczający...

Dobra jakość wykonania, gwarancja satysfakcji ...

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie może ktoś czy w Łodzi dostanę starego lub nowego Fandera 92mm?

Są dostepne w IDEALPC na Rzgowskiej -> http://idealpc.com.pl ale wersje 120mm, napisz do nich moze i zalatwia 92 (mi zalatwili pare rzeczy, ktorych nie bylo w ofercie...) lub Komputronik i odebrac osobiscie, oddzial chyba maja na Pietrynce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie może ktoś czy w Łodzi dostanę starego lub nowego Fandera 92mm?

Łódzki Komputronik jest niemrawy, zamówiłem stare Fandery po 25zł gdy były jeszcze na składzie centrali, lecz ostatecznie zamówienie nie zostało zrealizowane z powodu braku towaru (sic!). Pewnie zamówili dla siebie, na swój prywatny użytek :) Ogólnie obsługa jest niezbyt miła, kupowałem tam wcześniej ze 2 rzeczy, jacyś tacy są drętwi :unsure:

 

Co do "Ideałów" - gość zajmujący się tam rzeczami związanymi z tuningiem (ten łysawy :wink: ) proponował mi drożej, niż dostałem od "Zenfista" z forum (a tu dostałem przesyłkę gratis i cenę 35zł/szt. nowego Fandera 92mm) :mur: Poza tym on zachwala GlacialTechy (bo takie ma na składzie :razz: )

Edytowane przez vince15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam starego fandera od roku i chodzi wysmienicie, dalej tak samo cichy jak byl. w piatek przyjechaly nowe fandery i sa nawet lepsze niz te starsze z racji lepszego wykonania, dluzszej gwarancji i tego, ze mozna jeszcze nizej zjechac z oborotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatniego czasu zaczął mi strasznie hałasować wentylator w pentagramie freezone 120Cu+. Zaczęły terkotać w nim kulki w łożysku, na ogół łożyska kulkowe sa do bani bo emitują sporo hałasu. Po przeczytaniu dobrych opinii na temat fanderków postanowiłem sobie sprowadzić dodatkowo jedna sztukę 120x120 jak kupowałem z Zenfista zasilacz.

 

Pierwsze wrażenia jak wyjąłem wentylator to jego wymiary (nigdy nie miałem w łapach 120)

Kiedy podłączyłem wentylator oszołomiła mnie ilość wyrzucanego powietrza przy poziomie jego ciszy ! Co ciekawe hałas wyrzucanego powietrza w największych obrotach fandera był taki sam jak przy najniższych obrotach w wentylatorze pentagrama.

 

Zadowolony własnymi testami fandera ruszyłem do roboty moim celem była wymiana oryginalnego wentylatora pentagrama na fandera. Cała „zabawa” zajęła mi pół dnia.

 

Na początek trzeba było wyciąć fandera z jego białej ramki. Grzech było go tak okaleczać, ale trudno, czego się nie robi dla ciszy :) Próba przecięcia plastiku nożem nie powiodła się plastik z jakiego wykonany jest cały wentylator jest elastyczny ale i dość twardy, aby nie bawić się w to wyjąłem dremelka i założyłem tarcze do cięcia :D Przy okazji wypolerowałem radiator na lusterko ;) Fandera przymocowałem za pomocą dodatkowych elementów montażowych do różnych typów socket’ów jakie miałem w opakowaniu Pentagrama :D

 

Procesor Intel Pentium 4 630 3GHz@3,2GHz(15x213), Pasta Arctic Silver 5, Radiator Pentagram 120Cu, Fander 120

Rezultat:

tempertaura w dziesiejsze upały w trójmiescie oscyluje w granichach 39-44C (spadła bo miałem 49 gdzies), na maxymalnych obrotach ciszej niz kiedy miałem pentagrama ustawionego na minimalnych, ogromna ilosc wyrzucanego powietrza :D

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2z5l6ntg8wx5up0r.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/onhg8pe8ryqvirba.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ap622idczv69bj4b.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ceca3735ca2394eb.html

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł i wykonanie :) no no super :) niema to jak cisza w kompie ja też mam nowego Fandera 120mm i nie narzekam, dużo się dostaje w porównaniu z starym fanderem: lepsze pudełko, rozgałęźnik :) no po prostu super a cisza tez jak najlepiej nawet ciszej niż stary 120 na minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano! Otóż ostatnio rozmontowywałem WC celem dodania bloku NB i po zmontowaniu okazało się, że regulatorek na Fanderze 120, który chłodzi nagrzewnicę, przestał działać. Otóż wentyl teraz kręci się na 100% obr. bez względu na pozycję pokrętła na regulatorze. Pomaga jedynie wygięcie (całego kabelka z regulatorkiem) go w jedną stronę, wtedy regulacja łapie, w każdym innym położeniu szum na 12v :(

Najgorszy temat, to że nie mam pojęcia gdzie posiałem paragon (Fandera kupiłem w jakimś PCCOOL'u, czy cos) i nici z wymiany gwarancyjnej. Ktoś ma pomysł jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Ktoś ma pomysł jak to naprawić?

Odczytac oznaczenie potencjometra -> goto sklep ->kup taki sam ->lutownica -> dziala....

Ewentualnie wymien kabel jesli to jego wina

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do zakupu nowego dandera fx'a. dokladnie 120mm. i teraz mam pytanie, czy jest jakas roznica w glosnosci tych fanderkow miedzy czarnym a bialym? na stronie fanderow w opisie pisze:

wersja czarna:

Wykonany z materiału tłumiącego wibracje

W przypadku modelu FX120-B zadanie doboru bardziej elastycznego materiału zostało rozwiązane poprzez domieszkowanie specjalnym gumo-podobnym tworzywem. Pozwoliło to na znaczną redukcję drgań powodowanych przez wentylator.

 

wersja biala:

Wykonany z materiału tłumiącego wibracje

W przypadku modelu FX120-W zastosowano specjalne elastyczne tworzywo, które dzieki specjalnemu, białemu barwnikowi, oraz domieszcze gumy redukuje w znacznym stopniu drgania powodowane przez wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...