Skocz do zawartości
aerial

Fander 92mm / 120mm (13.9db / 15.1db) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem ze moj fander nawet na niskich obrotach wibruje,

 

Oś obrotu łopatek nie jest w jednym punkcie, nie stoi w miejscu, łopatki nie zataczają idealnego okręgu tylko bujają się lewo prawo

 

Czy takie zachowanie jest w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testów SFlexa nie widziałem w Polsce ale wydaje mi się, że to bardzo dobry wentylator mogący konkurować z Fanderem.

No bardzo mozliwe, ze dlatego nie wysylaja. Gdyby cooler, ktory jest tanszy byl lepszy(bo porownywalny s-flex jest raczej napewno)to by musieli z ceny zejsc. A tak dobra reklama i trzecia generacja fandera bedzie kosztowac 100zł... :wink:

 

czytales cały wątek, raczej nie, a tam jest wlasnie odpowiedz :)

Rohs i regulator obrotow(wart zlotowke) za 10zł na sztuce wentyla??

Dlaczego klient ma za to placic??

To jest wymog kazdego sprzetu eletronicznego i producnet na wlasny koszt powienien sie tym zajac.

Bez sensu.

Jada na popularnosci.

 

Nic to, jak fander okaze sie lepszy od sflex'a to z checia kupie, ale narazie czekam na testy, najlepiej na zagranicznych stronach dla wiekszego obiektywizmu...

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no obniżka cen cieszy

Moje prywatne zdanie jest takie, ze cena od poczatlu moglaby byc taka, ale postanowili zarobic i to grubo.

Coz ogolne oburzenie forumowiczow cena, sklonilo ich to przywrocenia w miare rozsadnej ceny, a nie sztucznie windowanej przez marektingowcow.

W tym przypadku sprawdza sie pewien stereotyp o Polakach, ale nie wazne :wink:

 

 

, ale co z testami na zachodnich serwisach ?? np. na www.silentpcreview.com

Nie zdziw sie jak nie bedzie.

Jestem prawie co do tego przekonany.

Choc dziwi mnie to, bo fander to chyba polka wyzszych wentyli, wiec raczej w pierwszej piatce by sie znalazl, albo jakies wyroznienie zdobyl.

Nikt rozsadny nie liczy tu przeciez na zmiazdzenie konkurencji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sadzicie jest sens montowac fanderki w obudowie i na ninjy czy moze kupic zwykla przejsciowke z molexa na 2x5V i 2x12V puscic firmowe thermaltaki z budy na 5V ,a tylko na nije zamontowac fanderka ?

Bo te 39 zeta juz calkiem niezla cena jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zamontowalem fanderka na ninjy i mam dziwne wrazenie , ze cos mu lozysko cyka na wyzszych obrotach. Pozniej bede musial sprawdzic czy napewno dobrze go zamontowalem za pomoca tych cholernych drucikow ;)

temperatury w stresie spadly o mniej wiecej 1C pod obciazeniem przy fanderze na maksymalnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zamontowalem fanderka na ninjy i mam dziwne wrazenie , ze cos mu lozysko cyka na wyzszych obrotach. Pozniej bede musial sprawdzic czy napewno dobrze go zamontowalem za pomoca tych cholernych drucikow ;)

temperatury w stresie spadly o mniej wiecej 1C pod obciazeniem przy fanderze na maksymalnych obrotach.

 

No to porazka jak tylko o 1C przy cenia wentyle, ktora wskazuje ze jest high-endowy :blink:

Z tego co wiem na max obr. fander daje sie we znaki, ale jakie sa Twoje odczucia pod wzgledem glosnosci na max.??

Czyzby kasa w blocie??

Wlasnie chce kupic dwunastke, ale narazie zbieram informacje i niestety moje przypuszczenia zaczynaja sie potwierdzac co do fandera.

Cykanie i wibracje w wentylatorze za taka kase to juz przesada chyba, ze trafiles na taki egzemplarz.

Pzdr

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1C na chwilowo nie kreconej 805 to nie jest zle imho na ucho to jest cichszy od firmowego wiatraczka scythe.

Hmm na maksymalnych obrotach i tak jest cichszy niz moje 2 Thermaltaki :D Mialem je tez wyciszyc ale w coolingu powiedzieli mi ,ze ruszaja dopiero od 7V wiec raczej nie ma sensu ich puszczac na rozgaleziacz z moleksa 2x5V. Jak bede mial wolna kase po kupnie nowej zasilki to jeszcze zamontuje kolejne 2 do obudowy i wtedy bede sie wypowiadal o glosnosci.

 

A cena wydaje mi sie ok jak za 3 lata gwary + regulator obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1C na chwilowo nie kreconej 805 to nie jest zle imho na ucho to jest cichszy od firmowego wiatraczka scythe.

Hmm na maksymalnych obrotach i tak jest cichszy niz moje 2 Thermaltaki :D Mialem je tez wyciszyc ale w coolingu powiedzieli mi ,ze ruszaja dopiero od 7V wiec raczej nie ma sensu ich puszczac na rozgaleziacz z moleksa 2x5V. Jak bede mial wolna kase po kupnie nowej zasilki to jeszcze zamontuje kolejne 2 do obudowy i wtedy bede sie wypowiadal o glosnosci.

 

A cena wydaje mi sie ok jak za 3 lata gwary + regulator obrotow.

No to jak cichszy to ok.

Z Twojej poprzedniej wypowiedzi mozna bylo co innego wywnioskowac.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1C na chwilowo nie kreconej 805 to nie jest zle imho na ucho to jest cichszy od firmowego wiatraczka scythe.

Hmm na maksymalnych obrotach i tak jest cichszy niz moje 2 Thermaltaki :D Mialem je tez wyciszyc ale w coolingu powiedzieli mi ,ze ruszaja dopiero od 7V wiec raczej nie ma sensu ich puszczac na rozgaleziacz z moleksa 2x5V. Jak bede mial wolna kase po kupnie nowej zasilki to jeszcze zamontuje kolejne 2 do obudowy i wtedy bede sie wypowiadal o glosnosci.

 

A cena wydaje mi sie ok jak za 3 lata gwary + regulator obrotow.

TT ruszą na 5 volta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu, ludzie co wam cyka w tych fanderach ?? kupilem jakis czas temu 120 czarna i wentyl jest super, mialem go na kadecie (aktualnie nie jest podlaczony bo nie mam wc w kompie), dziala cicho i nic nie CYKA :D:D lozysko jest naprawde ciche, na maksymalnych obrotach co prawda jest lekko slyszalny ale z bliska. wydalem na niego 49zl (stara cena) i nie zaluje ani zlotowki wydanej na niego, a kasa mi sie nie przelewa w kieszeniach ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu, ludzie co wam cyka w tych fanderach ?? kupilem jakis czas temu 120 czarna i wentyl jest super, mialem go na kadecie (aktualnie nie jest podlaczony bo nie mam wc w kompie), dziala cicho i nic nie CYKA :D:D lozysko jest naprawde ciche, na maksymalnych obrotach co prawda jest lekko slyszalny ale z bliska. wydalem na niego 49zl (stara cena) i nie zaluje ani zlotowki wydanej na niego, a kasa mi sie nie przelewa w kieszeniach ;)

Kupiłem Fandera 120 wczoraj i mam zupełnie odmienne odczucia. Cichy to może jest ale na 5v. wystarczy tylko troszeczkę podkręcić potencjometr i od razu słychać nasilające się buczenie. Jestem mocno rozczarowany. Z całym szcunkiem ale mój Glacialtech na 12v był o wiele cichszy. Poczatkowo chciałem założyć go na cooler, ale wentylator Scythe jest o klasę lepszy od Fandera, którego otrzymałem. Z tego też powodu zdegradowałem Fandera do wymuszania obiegu w obudowie, z czego też nie jestem zadowolony, bo na 5v bardzo słabo dmucha. Eh szkoda mi mojego Glaciala którego się pozbyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze trafiles jakas trefna sztuke.

 

Nie bardzo wiem czego od wentyla oczekujecie? Ma dmuchac mocno, ale ma byc cichy, lozyska nie slychac, ale nadal szumi - szumu powietrza tez ma nie byc slychac?

 

Cisza tego wentyla polega na wyeliminowaniu wszelkiego cykania, terkotania czy rzezenia lozyska. Nie wiem jak wyobrazacie sobie pozbycie sie szumu powietrza...? Do tego dodali potencjometr, ale znow sa narzekania, ze za slabo dmucha...

 

Ja mam 7 Fanderow: 3 stare 92, 2 stare 120 i 2 nowe, czarne 120 i jestem bardzo zadowolony.

 

 

Witam,

 

Wczoraj zalozylem na swoja chlodnice 2 nowe, czarne Fandery 120mm. Zastapily one biale Fandery z poprzedniej rewizji i miala to byc tylko zmiana kosmetyczna - ze wzgledu na kolor. Efekt jest zaskakujacy - na max obrotach nowy Fander jest o wiele bardziej (moim zdaniem) cichy od poprzedniego! Przeplyw powietrza jest taki sam (chyba) a co najmniej porownywalny! Jestem bardzo zadowolony i w poniedzialek kupie chyba jeszcze kolejne 2 - do chlodzenia obudowy. POLECAM ten wiatrak!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze trafiles jakas trefna sztuke.

 

Nie bardzo wiem czego od wentyla oczekujecie? Ma dmuchac mocno, ale ma byc cichy, lozyska nie slychac, ale nadal szumi - szumu powietrza tez ma nie byc slychac?

 

Cisza tego wentyla polega na wyeliminowaniu wszelkiego cykania, terkotania czy rzezenia lozyska. Nie wiem jak wyobrazacie sobie pozbycie sie szumu powietrza...? Do tego dodali potencjometr, ale znow sa narzekania, ze za slabo dmucha...

Wiesz potrafię odróżnić szum powietrza od buczenia wentyla. Gdyby był to tylko szum przepływającego powietrza na pewno nie traktował bym tego jako wadę. Ustawiony na ok 1000 obr jest najgłośniejszym elementem mojego kompa. Nawet TriCool dostarczany standardowo z obudową anteca jest cichszy (oczywiście na low).

Generalnie to się rozczarowałem, dużo szumu a produkt przecietny. gdybym miał polecać to raczej wentyle scythe i glacialtechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz potrafię odróżnić szum powietrza od buczenia wentyla. Gdyby był to tylko szum przepływającego powietrza na pewno nie traktował bym tego jako wadę. Ustawiony na ok 1000 obr jest najgłośniejszym elementem mojego kompa. Nawet TriCool dostarczany standardowo z obudową anteca jest cichszy (oczywiście na low).

Generalnie to się rozczarowałem, dużo szumu a produkt przecietny. gdybym miał polecać to raczej wentyle scythe i glacialtechy.

Jeżeli uważasz, że łożysko w wentylatorze jest uszkodzone daj znać na PW. Nie ma z tym problemu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja relacja po zakupie fandera 92mm:

chcialem miec ciszej, stary wentylator zalmana 92mm halasowal (lozyska), po tym jak wszyscy zachwalali fandera zdecydowalem sie na niego.

Niestety, ale jest on glosny i mam duze watpliwosci co do danych podawanych na pudelku (odnosnie glosnosci). Wentylator zalmana z VF700-Cu jest cichszy od fandera(oba na minimalnych obrotach). Przy obrotach maksymalnych w fanderze slychac lozyska, natomiast w zalmanie tylko powietrze szumi. Watpie by byla to jakas wadliwa seria z glosniejszymi lozyskami, po prostu chyba mamy rozne poczucie ciszy.

Jesli ktos sie zastanawia czy kupic fandera - niech sie zastanowi dobrze, bo jest on troche przereklamowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie zauważają najważniejszego chyba parametru co z tego że jest głośniejszy jak zauważalnie mocniej wieje, mogę się założyć, że przy akim samym przepływie powietrza Fander będzie cichszy. Miałem stare Fandery i łożysko jest praktycznie bezgłośne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...