Skocz do zawartości
aerial

Fander 92mm / 120mm (13.9db / 15.1db) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy skróci sie zywotnosc lub zwiekszy halas(czy zwiekszy sie po jakims czasie uzytkowania, a nie wzgledem minimalnych obrotów) jezeli puszcze fandera 120(black i white) na full obroty? Jest teraz dosc goraco i chcialbym aby tak chodzily 24/7. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy skróci sie zywotnosc lub zwiekszy halas(czy zwiekszy sie po jakims czasie uzytkowania, a nie wzgledem minimalnych obrotów) jezeli puszcze fandera 120(black i white) na full obroty? Jest teraz dosc goraco i chcialbym aby tak chodzily 24/7. Pozdro

Jeśli chodzi o żywotność to nie sądze żeby sie zbytnio skróciła. Poza tym gwarancji masz 3 lata - po tym czasie pewnie kupisz jakiś inny wentyl. Osobiście używam 4 Fanderów. Trzy z nich chodzą na 5-7 V, jeden ciągle na 12V. DO tej pory nie ma żadnych różnic (albo ja ich nie słysze). Fanderki działają u mnie prawie 24/h (jak komp) przez okres ponad rok czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki teraz, zastanawiam się nad zakupem 120m Fandera bądź Akasy http://www.allegro.pl/search.php?string=Fander&country=1, jedną już mam 80 i śmiga jak ta lala i nie wiem co kupić... Wspomóc polski przemysł, czy chińszczyznę?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopujemy :P

 

Doszedl do mnie Nexus z morele.net (brawa dla PP za priorytet idacy tydzien <_< ).

Wentylatorek wyglada srednio - bialy wentyl + czarna ramka, ale uzyty plastik sprawia przecietne wrazenie.

Znowu minus (poprzednio za to samo dostal Xthermal 120mm) za przejsciowke na molexa umieszczona na stale na kablu - co to za glupia moda teraz panuje, wisi potem taki klebek wtyczek i psuje estetyke :P

Plus za dolaczone w komplecie gumowe koleczki montazowe - winduja one stosunek cena/jakosc tego wentylatora bardzo wysoko (przypomnijmy - 19,50 + wysylka).

 

Dzis obadam, jak on sie w praniu sprawuje i czy rzeczywiscie jest taki cichy, jak o nim mowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Potrzebuje kupić wiatraki 2x92mm i 2x120mm.

Myśle nad tymi fajnymi Xthermal (przezroczyste z półprzezroczystym czarnym wirnikiem).

 

Generalnie od dłuższego czasu się oczytuje sie w wentylach, ale każdy polea co innego. TO topic o fanderach, więc "obiektywnie" fandery będziecie polecać.

 

 

Mnie zniechęca jeden fakt, kolega ma fandera 120mm i w specyfikacji ma ponad 60CFM. Podkrecił go na full i wiało bardzo przeciętnie. ;//

 

 

Mam kiepskie rozeznanie w tym "jak wieje" 30CFM, jak 60CFM, a jak 100. ALe myslałam, ze 60 to już dużo, a tu się rozszarowałam. Niejedna moja 80mm mocniej dmucha.

Aczkolwiek wiem, że może to być tlyko złudzenie, bo 120mm dmucha na wiekszej powierzhcni/przestrzeni. Tak czy siaj słąbo. :D

 

 

Szukam wentyla 120mm, który byłby niesłyszlany przy minimalnych obrotach, na których chodziłby przez większośc czasy. Ale również by miał jak najwyższa wydajność. I chce by miał tkaą opcje, że jak go podkręce to w kilka minut mi "przeczyści" całą bude z gorącego powietrza. No i full obrotów używałabym podczas overclockingu.

 

 

Kiedyś miałam Titana 120mm 117CFM i dmuchał masakrycznie mocno, niczym wiatrak pokojowy. :D Lecz miał ponad 50dBa. :D

Taki by mi pasił, ale żeby dał się go skręcić to niesłyszalnego poziomu. ;)

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest odpowiedni temat do dyskusji o innych wentylatorach.

No ale skoro już pisze... jeśli interesuje Cie wydajność to o Xthermalach zapomnij.

Jeśli chcesz aby wentylator dawał kopa, to kierowałbym sie ku Silverstone:

http://www.4max.pl/default.asp?g=77&gg...mp;produkt=2625

Można też pomyśleć nad wentylatorkami grubości 38mm, na allegro można czasami znaleźć Sunony i Delty, niestety nie wiem do ilu obrotów minimalnie da sie je skręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejedna moja 80mm mocniej dmucha.

Sila "dmuchania" nie do konca przeklada sie na wydajnosc ;)

Wentylator 120mm na niskich obrotach bedzie przepychal wiecej powietrza niz 80mm na wyzszych, ze wzgledu na wieksza srednice. Cisnienie (czyli dmuchanie odczuwane na dloni) bedzie mniejsze, ale ilosc powietrza na jednostke czasu bedzie wieksza.

 

Jak z rurami: przez slomke, nawet pod ogromnym cisnieniem, przepchasz duzo mniej wody na jednostke czasu niz np. przez waz ogrodowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Dzięki Costi i Mookie.

 

Silverstone:

Wymiary: 120 x 120 x 32 mm

-Maksymalna: 2400 obr./min. / 42,2 dBA

-Minimalna: 800 obr./min. / 21 dBA

Przepływ powietrza: max.107,13 CFM

 

Wydajność ładna, głośność akceptowalna, o ile przy tych 21dBA ma przynajmniej 35CFM.

 

 

Tylko, że to równie dobrze może yć 60dBA, zamiast 42.

42 w zmaknietej budzie, mierzone z podwórka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EOL - end of line - czyli pewnie nowa wersje przygotowali.

 

Nie sadze aby Zenfist zrezygnowal z dobrego interesu.

Niech zrobie wersje 80mm a nie... dawno temu mowili cos takiego i do teraz nic a nic... a wentylatorki bardzo fajne... ja mam 3 sztuki praktycznie od poczatku ich istnienia i nic do nich nie mam :) tylko gdzie ta 80x80 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zenfist.pl/pID/975.htm

http://zenfist.pl/pID/334.htm

 

 

 

Chcialem to i to sobie kupic ale widze ze nowosc sie szykuje? Czekac wiec? Zenfist :P Melduj tutaj zaraz co sie szykuje hehe, a co do Scythe, kiedy bedziecie mieli? Bo chcialbym u Was kupic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...