Skocz do zawartości
Fan BF2

Firewall + Anti-virus

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że z "Kasperskim 5 for Windows Worstation" nie mogę innego antywira używać 8O Obecnie mam NOD 32 2.5 + Ad-aware Pro SE + Spybot, firewalla mam sprzętowego więc nie używam żadnego programu.

 

Robiłem różne testy na tej konfiguracji i NIC nie weszło :) na tym samym konfigu tylko że z Kasperskim zamiast NODa i też nic nie wlazło ;) Najlepiej by było i Kaspera i NODa mieć ale Kasper pracuje tylko sam 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu czemu kaspersky pro (kav5.0.388_personalpl) po zainstalowaniu odcina mi neta po zrestartowaniu nie mam internetu.... jak zrobic zeby byl

chyba zapomniałeś w kav (Kaspersky AntiVirus) wyłączyć opcje ochrony przed atakami sieciowymi (ustawienia > ustawienia ochrony w czasie rzeczywistym > zakładka sieć), bo wtedy kav gryzie się z outpostem i z neta raczej se nie pokorzystasz 8O

 

Kaspersky z tego co wiem to odcina neta w połączeniu z Outpost Firewall. U mnie z Kerio działa dobrze. Dodałem do tego jeszcze Ewido i jest dość bezpiecznie.

oj wcale nie, nieprawda, niezgadzam sie :), w konfiguracji Outpost Firewall Pro & Kaspersky AntiVirus 5 personal Pro działam już od jakiegoś roku i musze powiedzieć że ten duet sprawdza sie wyśmienicie (kav nawet świetnie sobie radzi z wykrywaniem ostatnio popularnych rootkitów), a najnowsza wersja beta kaspersky antivirus 6.0 jest jeszcze lepsza 8O

 

pozdro,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kerio winroute firewall (nie zadne personale), to jest szmoc ! ;D A/V zadnego, po co sobie system obciazac. Wystarczy 1stronna przegladarka np opera/firefox (bo internet explorer dziala w obie strony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, że ostatnio dosyć głośno o F-Secure Anti-Virus 2006, podaję linka do strony, gdzie po zarejestrowaniu się, otrzymujemy na pocztę linka do ściągnięcia triala (w pełni sprawnego) na 6 miesięcy.

http://esd.element5.com/demoreg.html?produ...42&languageid=1

 

zawiera:

Antivirus

Automatyczne aktualizacje definicji wirusów przez 6 miesiecy

Oprogramowanie antyszpiegowskie

Skanowanie poczty e-mail

Informacje o nowych zagrozeniach

Pomoc techniczna przez 6 miesiecy

E-learning program

Virus World Map Rootkit Scanning

 

i jest po polsku 8O

Edytowane przez clooney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci NOD'a 32 jako antywirus, bardzo szybki i malo obciaza system.

 

Jako firewall uzywam notron intern. secur. i na razie nie narzekam.

(...)

Archeologia może ale ...

 

To można zainstalować NIS bez wbudowanego firewalla? Do niedawda cały pakiet Nortona 2005 działał mi idealnie ale ostatnio antywirus mi się zbuntował. Muli kompa przy starcie systemu ... 8O

 

I chciałbym korzystać z NODa i reszty z pakietu NIS2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak slucham tych [ciach!]l na temat antivirow ktore wypisujecie to az mnie scina z nog.

ze zamula (strzelam w ciemno ze komputer zawalony szajsem i [ciach!]lami), ze slaby (antyvir na lewo postawiony z wylaczona polowa opcji - bo nie otwiera stron), ze blokuje jakies procesy (kwestia konfiguracji), itp.

 

ogranicze sie do paru testow:

http://www.virus.gr/english/fullxml/default.asp?id=67&mnu=67

 

http://www.wiruszone.net/infopage.php?id=122

http://www.wiruszone.net/infopage.php?id=77

http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/

 

http://www.av-comparatives.org/ >> szereg bardzo obiektywnych testow AV

 

 

-------------------- test nie bardzo pamietam skad -----------------

------WYKRYWALNOŚĆ------

 

----------NAZWA PROGRAMU---------- --ILOSC WYKRYTYCH WIRUSÓW--

| Kaspersky antivirus Personal 5 | | 2336 |

| McAfee VirusScan 9 | | 2321 |

| F-Secure Internet Security | | 2319 |

| Norton AntiVirus 2005 | | 2311 |

| ESET NOD32 | | 2308 |

| Panda AntiVirus Titanium 2005 | | 2298 |

| eTrust AntiVirus 2005 7.0 (CA) | | 2284 |

| Avast! Home Edition | | 2270 |

| AntiVir Personal | | 2268 |

------------------------------------------------------------ --

 

 

------SZYBKOSC - OCHRONA W CZASIE RZECZYWISTYM------

 

----------NAZWA PROGRAMU-------------

| ESET NOD 32 |

| Avast! Home Edition |

| McAfee VirusScan 9 |

| eTrust AntiVirus 2005 7.0 (CA) |

| Kaspersky AntiVirus Personal 5 |

| Panda Titanium 2005 (z TruPrevent) |

| AntiVir Personal |

| Norton AntiVirus 2005 |

| F-Secure Internet Security 2005 |

------------------------------------

 

 

-----SZYBKOSC - SKANOWANIE NA ZADANIE-----

 

-------NAZWA PROGRAMU-----------

|ESET NOD 32 |

|Panda AntiVirus Titanium 2005 |

|Avast! Home Edtition |

|eTrust AntiVirus 2005 7.0 (CA) |

|McAfee VirusScan 9 |

|Kaspersky Anti-Virus Personal |

|AntiVir Personal |

|Norton AntiVirus 2005 |

|-Secure Internet Security 2005 |

-----------------------------------------------------------------------------

 

test z entera 04 2005

1. Kaspersky Anti-Virus Personal

2. Norton AntiVirus 2005

3. AntiVirenKit Professional 2004

4. mks_vir 2005

5. NOD32 1.998

6. Panda Titanium Antivirus 2005

 

komputer swiat nr. 7/2005

1. Kaspersky Anti-Virus Personal

2. Mks_Vir 2005

3. Norton AntiVirus 2005

4. Panda Platinum Internet Security 2005

5. AntiVirenKit 2004

 

 

 

 

 

 

 

praktycznie wszedzie w czubie jest kasperski i gdzies tam f-secure, moim zdaniem o czyms to swiadczy.

choc osobiscie uzywam darmowego avasta plus monitor Ad-watch z Adaware SE professional no i xp-kowky firewall

Edytowane przez raccmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszy firewall jakiego używałem. Skuteczny, nie zżera zasobów i łatwa i przejrzysta konfiguracja i rekonfiguracja, przy ustalaniu reguł podaje nazwę programu , który żąda połączenia z internetem(wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste). Trzeba tylko uważać by przy instalacji nie wybrać wersji PRO - jest to płatna wersja dla zaawansowanych i laik szybko rozwali system przy jej pomocy.

A tak poza tym to z całego serca polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Trzeba tylko uważać by przy instalacji nie wybrać wersji PRO - jest to płatna wersja dla zaawansowanych i laik szybko rozwali system przy jej pomocy.

A tak poza tym to z całego serca polecam.

Masz na myśli Zone Alarm? Jak można rozwalić sobie nim system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poblokowac rozne rzeczy tak, ze net Ci siadzie. Wiem, testowalem. W dodatku po deinstalacji te jego reguly zostaly w systemie i nie dalo sie neta przywrocic do nromalnej pracy. Skonczylo sie formatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zainstalowalem zona alarma free, potem kumpel przyszedl, wpisal jakis reg code, zrobil z tego wersje pro. w sumie nielegalnie ale chcialem zobaczyc czy bedzie jakas roznica w dzialaniu i tak juz mi ten nielegal zostal. pisze ze dziekuja za zakup wersji pro. to jakos moga namierzyc/zablokowac/pokapowac sie ze wersja pochodzi z nielegalnego zrodla? chyba nie, no ale pytam zapobiegawczo 8O

 

jakto wogole jest z tymi antywirami, chyba oplaca sie zainwestowac te pare groszy a nie sciagac na torrentach a potem nie miec polowy bibliotek wirusow...

 

aha, co myslicie o free online scan'ie mcafeego ? bo ja czesto tego uzywam zeby sie dowiedziec czy jestem czysty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zainstalowalem zona alarma free, potem kumpel przyszedl, wpisal jakis reg code, zrobil z tego wersje pro. w sumie nielegalnie ale chcialem zobaczyc czy bedzie jakas roznica w dzialaniu i tak juz mi ten nielegal zostal. pisze ze dziekuja za zakup wersji pro. to jakos moga namierzyc/zablokowac/pokapowac sie ze wersja pochodzi z nielegalnego zrodla? chyba nie, no ale pytam zapobiegawczo ;)

8O 8O :)

Napisz do autorów programu mejla, przedstaw się w nim ładnie podając wszystkie swoje dane i spytaj o to o co tu pytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oeza, wiem ze to nielegal ale zastanawiam sie czy w przypadku programow antywir/firewalli, ktore generalnie non stop prowadza wymiane z ichniejsza baza danych, jest jakas mozliwosc zauwazenia, ze czesc userow ma nielegalne softy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem chyba wszystkiw AntyViry i uwa zam ,że Nod32 next Kaserski.

 

Co do Firewall-i to wszystkie Softwer-owe uważam za G-wno .

u mnie dopiero po zakupie i zamontowaniu hardwarow-ego firewoll-a za pare setek$ wszystkie dolegliwości właman itp. interwecji z zewnątrz ustały.

 

Pozdrawiam z upalnej Floridy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio testuje antywirusy. Miałem przez jakiś zas Pande Titanium ale wkurzała mnie i strasznie zamulała. Mam tylko 128 Ram-u :/ Skasowałem i najpierw sprawdziłem dzięki Komputerowi Świat - NOD32. Komp mi sprawnie chodził bo mał zżera ramu ale zaczeły mi się problemy z aktualizacją choć program był jeszzce ważny. Dziś odinstalowałem NOD32 i zainstalowałem Kaspersky Antyvirus 6.0 i jestem z niego już teraz moge napisać: ZADOWOLONY. Łatwy w obsłudze no troszke zamula system ale nie tak jak Panda swego czasu no i wywalił mi 3 trojany co NOD32 nie mógł zrobić. A firewalla używam teraz SP2 i jest spox choć zastanawiam się nad trialową wersją Outpost Firewall ale z tego co słysze są z nim komplikacje po odinstalowaniu jak się skończy okres testowy

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja napiszę jaki ja mam problem (no powiedzmy). Otóż jakiś czas temu wyłapałem wirusa W32.Spybot.Worm (wg Nortona) w plikach (i tu zależy) albo sys32.exe albo win325b.exe, oba w katalogu C:\Windows. Norton (wprawdzie staruszek bo 2002 ale z aktualną bazą virusów) wykrywał te wirusy i fajnie ale nie był w stanie ich usunąć. Nawet manualnie nie szło bo pliki (choć wykrywane przez nortona) nie były widoczne z poziomu eksploratora windows (nie, nie były ukryte, ich tam po porstu nie było...ale były). Spybotem S&D 1.4 przeskanowałem system i naprawiłem szkody wyrządzeone przez tego wirusa (sporo zmian w rejestrze) ale wirusa nie szło skasować. W ogóle to tworzył on nowy Service który miał się uruchamiać z systemem ale w msconfigu go wyłączyłem). Myślałem że nic nie da się zrobić wiec poszedł format (nie chciałem mieć wirusa na dysku choć teoretycznie nie działałby on). Od tamtego czasu minęły może 2-3 tygodnie i wyłapałem znowu to samo. Tym razem nieco poszukałem i znalazłem ciekawy programik KillBox który był w stanie usunać te zainfekowane pliki pomino tego że nie były one widoczne (opcja "Delete on reboot"). Znowu Spybot i naprawa i poszukałem w rejestrze wpisów od tych wirusów (tworzyły usługi których chciałem się pozbyć), usunąłem prawie wszystko ale kilka wpisów nie da się usunąć (wyskakuje error). Więc je zostawiłem (śmietnik został ale nic złego dziać się nie powinno). Niestety, dłuższe przesiadywanie w necie albo nawet na GG i znowu TEN SAM wirus wracał do mnie 8O. Całą operację "naprawy" musiałem zrobic od nowa. Wkurzyłem się, odłaczyłęm kabelek od sieciówki i zainstalowałem NIS2005 (trial na 3 miechy, miałem go na płytce ze sterami do płyty głównej).

Teraz mała dysgresja, ja NIGDY nie korzystałem z Firewalli (tutaj pewnie niektórzy spadają z krzesełek...) ale powoli. Jestem w sieci osiedlowej i kolesie którzy tym zarządzaja to nie sa jakieś elo bolki tylko znają się na rzeczy. Powiedzmy że polegałem na ich firewallu (z dobrym skutkiem zresztą, liczbę wirusów jakie miałem można policzyć na palcach jednej ręki, nigdy nic poważnego zresztą ja sam też miałem swoje zasady jak np. odwiedzanie tylko sprawdzonych stron oczywsićie firefoxem od czasu gdy ta przegladarka tylko się ukazała). Widzę teraz że i oni mogą coś zrypać.

Wracamy do punktu wyjścia. Tego NISa mam przez kilka dni ale IMO jest nieco "kobylasty" (ale działa, ten wirus od tych kilku dni mnie nie "odwiedził" ale też sam Norton nie odnotował jakiejś próby "wejścia" 8O ). Nie wiem skąd ten wirus ale podejrzewam, że jakoś krąży już wewnątrz naszej sieci (wirus powstał w 2003 roku....LOL). W każdym bądź razie potrzebuje pomocnej ręki. NIS nie bedzie trwał wiecznie a i nie wiem czy go chcę (liczba "bonusowych" procesów jest naprwadę spora, samych usług teraz odpala się o 12 więcej niż przed zainstalowaniem a programów ze "Startup" o 4 więcej...Wprawdzie swoje robi ale...).

Ogólnie jezeli chodzi o Firewalle to lama jestem (nie boję się przyznać). Teraz zastanawiam się nad alternatywą dla tego NISa. Coś co jest skuteczne ale też zajmuje mało zasobów. No i ważne pytanie, co tak naprawdę zapobiega (tzn. ma z teori zapobiec) prześlizgnięciu się wirusa: Firewall czy antywir? Tzn. Norton ma Auto-Protect ale jakoś nie wierzę w jego funkcjonalność (wyłapie wirusa ale już na dysku czy jeszcze w momencie jego próby wejścia?).

 

Sorka za litanię ale chciałem żebyście znali podłoże emocjonalne tego problemu :). Pozdro

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytalem troszke ten temat i dalej mam dylemat...

Na desktopie mialem avasta + outpost + spybotS&D, reguarny update i niby wszystko ok,skan raz na miesiac,ale w ciagu roku uzytkowania anirazu nieznalazlem u siebie wirusa czy cos podobnego,moze to i dobrze,albo i nie bo to troche dziwene zeby sie nic nieprzedarlo.

Teraz mam na lapku pakiet nortona i od miesiaca srednio raz w tygdniu dostaje monit o zainfekowanym lub podejrzanym pliku.

Czyzby skutecznosc byla wieksza? A moze mniejsza,bo norton firewall przepuszcza smieci.

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście długo używałem NOD32 + Kerio. Ostatnio zamieniłem Kerio na Sygate Personal Firewall, moim subiektywnym zdaniem jest lepszy od Kerio.

 

Pod Vistą mam inny zestaw, gdyż w/w nie działa. Mianowicie Avast Home + systemowy firewall (szukam jakiegoś zamiennika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mozecie powiedziec o takim programie Trend Micro PC-clin Internet Security 12 ?? I drugie pytanie czy rouder Linksys WRT54G dziala jako Firewall (na opakowaniu cos tam pisalo o tym) ??

Ja korzystam z PCCillin12 i jestem zadowolony. Nie mam co prawda porównania - dotąd był tylko mks, ale aktualki, firewall, mulastość w systemie - to wszystko działa dobrze. Wqrza troszkę, gdy podczas jakiejś gry (net) wychodzi mi do desktopu i pyta, czy zainstalować aktualizację, albo sprawdza (co 2 tyg. chyba) kompletność zainstalowanych poprawek do XP. Komputer jest jednak czysty, 0 infekcji jak dotąd.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...