Skocz do zawartości
Fan BF2

Firewall + Anti-virus

Rekomendowane odpowiedzi

F-secure av2006 ma moduł anty-spyware i kontrole programów (mimo, że wg opisu nie ma kontroli programów to moduł ten instaluje się i jest dostępny).

Natomiast dziwny jest moduł sprawdzania poczty, wydaje się, że sprawdza pocztę przychodzącą i wychodzącą, ale tylko na domyślnych portach, które co prawda można zmienić, ale np. polskie serwery w większości obsługują smtp na porcie 25 a pop3 na 110, natomiast gmail odpowiednio 465 i 995 - więc wygląda na to, że albo rybki albo gmail ....

 

AOL - to "tylko" pełny AV bez anty-spyware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kaspersky znajduje u mnie trojany to pojawia się okienko w dolnym rogu i pyta czy usunąć albo zignorować, niekiedy pyta o leczenie. Czyli chyba też usuwa? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek175 - ale tak jest w nowych Kerio, wersje testowe, a potem o ograniczonej funkcjonalności.

 

Z tego co doświadczyłem wersje 4.xxxx i nowsze to tylko przerost formy nad treścią, zasobożerne i wcale nie lepsze od starego, dobrego Kerio 2.1.5. Taki komercyjny show.

 

W zasadzie to po wielu testach różnych FW używam tylko Kerio 2.1.5 oraz Jetico Personal Firewall v1.0.1.61 Freeware. Dobrze, prosto i w przejrzysty sposób czynią swoją powinność.

 

Nick126 - poszło PW, ale widzę, że już niepotrzebne .....

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawiony poziom ochrony Zapytaj mnie. Jeżeli pyta mnie o takie programy jak gg,skype, albo jak wchodze np.na forum to rozumie, że mam dać Odblokuj ? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiesz o co cię pyta i chcesz to dopuścić na stałe, to zaznaczasz "zapamiętaj wybór" i klikasz "dopuść".

Jak masz wątpliwości to klikasz blokuj, ale bez zapamiętania wyboru.

Jak wiesz, że jest to coś beee, lub masz w pełni uzasadnione wątpliwości, lub nie chcesz czegoś dopuścić, klikasz "zapamiętaj" i "blokuj"\

A w panelu "zaawansowane" w panelu "administracja" zawsze możesz zmienić ustawienia dotychczas wybrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że się uwolnię od wirusów i całej reszty i więcej do mnie nie zagoszczą 8O

 

Mówiliście, że jeżeli chce usunąć trojany to musze specjalne narzędzia mieć. Jakie to są ?? 8O Mam AOL i cały czas mi wyskakuja komunikaty o znalezionych trojanach, ja je usuwam (aol'em) i po chwili znów się pojawiają. Kerio + AOL cały czas włączone.

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testuje najnowsze kerio personal firewall 423 i po wylaczeniu filtrowania www - naprawde www przyspieszylo - najpierw pokazywalo w FF bandwithmeterku 800kbit a teraz 15Mbit - i storny tez wskakują w ulamku sek - czyzby kerio zbyt blokoowalo www w tej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mam w FF adblock

 

Ale pytanie do ultra-ekspertów 8O czy to, że filtrowanie www w kerio jest wylaczone to moze to uposledzic skutecznosc firwalla, czy tylko dotyczy ta opcja popupów i flashów-reklam (jak wywnioskowalem z helpa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nick126

 

Moze taki urok twojego providera dostarczajacego ci neta

Ja am podobny problem , poprzednio kozystalem przez 8 miesiecy z Telewest

stale IP i ogolnie czysciutko zero atakow z zewntatrz.

miodzio necik 2-4 Mbity z kabla ,

Teraz jade na Dialup Broadband z Tiscali 6-8 Mbit

( teoria max co widzialem 6,5 Mbita zazwyczaj 5,5 Mbita >570KB/s )

dziennie mam 100-200 prob wejscia z zakresow IP ktore naleza do owej firmy

sam mam zmienne i widac ze ludziska kozystajacy z tej firmy

maja w duzej mierze zainfwekowane kompy , jak wylonczylem na probe Firewalla

to w ciagu 30 minut antyvirus wylapal 3 trojany !!! i jakies inne badziewie malware czy cus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musicie podejść do tego "od drugiej strony"

 

Miałem własnie 2 lata temu takie przeboje.

Rozwiązanie było dość radykalne - komp odpiąłem od sieci, niestety zrobiłem format c: i na czysty dysk nowiutka instalka windy ze sterownikami i do tego antywirus i firewall. Firewall (kerio 2.1.5) ustawiony w trybie "blokuj nieznane" - powoduje to, że blokuje wszystko co nie jest wpisane w regułach jako "dopuszczone", po czym bawiłem się, aby po kolei dopuszczać potrzebne mi rzeczy. Dopiero w tym momencie podłączyłem kabel neta.

Potem można zapamiętać w backupie wszystkie ustawione reguły - będzie w przyszłości prościej.

Było skuteczne.

 

W sumie to samo można zrobić z opcją "zapytaj mnie" w Kerio - ale powoduje to dużą ilość pytań. Na początku przy neostradzie dziennie miałem około 20-30 prób połączenia. Po prostu żadnego nie puszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś program co w czasie ataku go odbija? Rozumiem że takie zadanie ma spełniać firewall, ale chyba mu to nie wychodzi. Kiedyś jak miałem starego kasperka to pojawiały mi się komunikaty typu: "Twój komputer został ochroniony przed atakiem z IP xxxxxxxxx". Wtedy nie miałem żadnych wirusów.

 

Jak nic mi się nie polepszy to zrobie format i to co mówi Conti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z testów firewall leaktest wynika ze outpost firewall pro4 tez jest bardzo dobry, do tego nie zmula www , ma wsobie antispyware, do tego antywir nod32, ktory widze dosc czesto sie aktualizuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kerio w domyślnej konfiguracji za pierwszym razem się pyta, potem juz stosuje się do zapamiętanej odpowiedzi i nic nie powiadamia, najwyżej wpisuje do pliku "log". Ja to wole, po co mi co chwila informacje o ataku.

 

ALE to, co dla mnie jest zaletą Kerio 2.1.5, dla innych może być wadą.

Kerio jest prosty do bólu, trzeba go nauczyć postępowania, nie ma wbudowanych reguł. Ale dzięki temu doskonale się wie, co robi ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, bo je sam ściągnąłeś ??

Wirusy same nie przyjdą. Mogą być z czymś połączone i bardzo często tak jest.

 

Dam taki przykład. Przez 3 lata "byłem" w małej sieci osiedlowej (aż 3 kompy).

Ja nie miałem kłopotów, pozostała dwójka zmieniała co chwile firewalle i antywirusy, bo ciągle coś u nich siedziało.

Po logach z Kerio sam widziałem, że mają problemy, skoro kerio blokował nawet po kilkaset "ataków" dziennie.

Często kończyło się na tym, że z własnego kompa skanowałem ich kompy i wywalałem po kilkanaście / kilkadziesiąt wirusów, trojanów, spyware i śmieci.

 

Wniosek - najlepszy program nie zabezpieczy jeśli użytkownikowi się nie chece lub nie umie tego zrobić.

A reguły gry są proste:

- nie znasz czegoś to nie dopuszczasz.

- nie wiesz skąd pochodzi plik - nie dotykasz się.

- nie chcesz instalować żadnych fajnych programików nieznanego pochodzenia, ani żadnych pasków narzędzi tudzież innych wpychanych programów ze stron typu "gołe baby i cracki".....

- pomyś 2 razy zanim naciśniesz "tak" / "yes" na jakąkolwiek propozycję pochodzącą z netu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...