Skocz do zawartości
Fan BF2

Firewall + Anti-virus

Rekomendowane odpowiedzi

kerio - nawet najnowszy 4.2.3. w testach jest slaby - np free jetico, czy outpost czy kaspersky 6 sa duzo szczelniejsze...

 

Pytanie - czy jest opcja w kerio 215 by wylaczysz splash screen oprocz grzebania w rejestrze pod runem?

 

A tu ciekawostka:

 

Nowojorska spółka zarabiała na sprzedaży oprogramowania, które miało usuwać z twardych dysków komputerów różne złośliwe programy. Sęk w tym, że nie usuwało, bo... ich w ogóle nie było

 

 

 

Spyware Cleaner miał być lekarstwem na wszystkie problemy internautów z tzw. spyware'em, czyli oprogramowaniem szpiegującym to, co robimy na komputerze. A przynajmniej tak reklamowała go nowojorska spółka Secure Computer, zachęcając do bezpłatnego przeskanowania komputera. Kiedy internauta decydował się na taki test, Spyware Cleaner wskazywał, że na komputerze jest zainstalowany spyware. Wystarczyło za 49,95 dol. wykupić licencję na program i uruchomić go na komputerze, by pozbyć się problemu.

 

Haczyk tkwił w tym, że Spyware Cleaner ostrzegał o złośliwym oprogramowaniu na dysku nawet wtedy, kiedy go nie było. Co więcej, rzekomo chroniąc przed spyware'em, Spyware Cleaner nie wykrywał wielu tego typu programów.

 

Za nieuczciwe praktyki spółki wzięły się władze w Waszyngtonie. Oszustwo będzie słono kosztowało Secure Computer - spółka dogadała się z oskarżycielami poza sądem i ma w sumie zapłacić milion dolarów: 200 tys. grzywny, 75 tys. dol. na zwroty dla poszkodowanych konsumentów oraz 725 tys. dol. za pokrycie opłat sądowych oraz wynagrodzenia dla prawników stanowych.

 

Ugoda dotyczy tylko mieszkańców stanu Waszyngton - szacuje się, że Secure Computer nabrało nieco ponad tysiąc osób. Mogą się o­ni ubiegać o zwrot pieniędzy, spółka ma powiadomić o tym klientów drogą e-mailową.

 

- To silny sygnał dla biznesu internetowego, że muszą promować swoje produkty w sposób etyczny i zgodny z prawem. Nie będziemy tolerować oszukańczego marketingu, który żeruje na strachu konsumentów przed programami typu spyware i innymi internetowymi zagrożeniami - powiedział Rob McKenna, prokurator stanowy.

 

Ale Secure Computer ma jeszcze na karku Microsoft. Gigantowi nie spodobało się to, że w niektórych materiałach reklamujących Spyware Cleaner spółka wykorzystywała nazwy serwisów Microsoftu. To - zdaniem koncernu - mogło stwarzać wrażenie, że Microsoft poleca to oprogramowanie.

 

 

Tomasz Grynkiewicz, news.com

 

Źródło: Gazeta.pl

Opublikowano: 2006-12-11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy firewall niewłaściwie skonfigurowany i "olewany" jest mało skuteczny.

A automatyka w nich stosowana daje tylko poczucie bezpieczeństwa, często złudne.

Firewall nie ma wyszukiwać złośliwego kodu ale kontrolować ruch na portach (in/out). Zdecydowanie wolę sam decydować co ma mieć dostęp do sieci/kompa niż żeby robiły to automatyczne, pseudointeligentne mechanizmy kombajnów.

Dlatego lubię proste rozwiązania takie jak Kerio 215 i Jetico PF (v1.0.1.61).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz testuje aol avs z comodo i spybota

 

Comodo - nowy firewall , lekki, mozna samemu konfigurowac jak i tez zdac sie na utomatyke i szczelny jak dotad pewnie w nowych testach bedzie prowadzil, no i free jest

http://www.personalfirewall.comodo.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku dni testuje Comodo i wydaj się być w porządku. Czasem denerwujące jest powtórne pytanie, czy zezwolić np. Firefoxowi połączyć się z internetem (mimo, że już wcześniej dodałem go do zaufanych programów).

Tu można zobaczyć test firewalli --> test

A zamiast Ad-awre'a i Spybota proponuje Ewido. Wykrywa więcej śmieci. Mimo, że nie jest darmowy, to po 30 dniach można go dalej używać na licencji freeware (z pewnymi ograniczeniami - brak ochrony rezydentnej i automatycznych aktualizacji).

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no tego testu nie widzialem, ale mialem nosa ze COMODO rządzi i jest do tego darmowe

 

Jeszcze teraz zastanawiam sie nad antywirem - czy nod32 najnowszy czy darmowy AOL AVS

 

Czy AOL AVS jest duzo bardziej dziurawy od Kasperskiego na ktorym jest oparty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony Waszymi opiniami zainstalowałem Comodo na jednym z kompów.

Może on i dobry, ALE kolejny "pseudointeligentny" program, który jeśli uzna, że coś jest bezpieczne to bez pytania dopuszcza to do internetu (lub do kompa) i w dodatku nie ma wstawionej tej aplikacji do "dopuszczonych".

Jedyną możliwością jest dodanie reczne takiego programu do "zabronionych". Dobrze, że jest taka możliwość, ale nie do końca podoba mi się, że na pierwszym miejscu to program decyduje co ja chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem.

Jednak w kontroli ruchu na portach najprostszy, najstarszy dalej rządzi.

Potestuje parę dni Comodo i się zobaczy. Ma kilka ciekawych dodatków, ale moduł kontroli ruchu na portach mógłby być bardziej przejrzysty.

 

Tak jak już pisałem plusem (w minusie) jest możliwość ręcznego "na piechote" wprowadzania reguł zrealizowana w prosty sposób, oraz szybkie blokowanie poszczególnych procesów.

 

Niewątpliwie (jak na razie) jest jednym z 3, które aktualnie używam.

No to zobaczymy jak to będzie.

7 kompów, na nich: kerio, jetico, comodo oraz AOL, F-secure, nod32 i na jednym jeszcze avast.

 

A testował ktoś darmowego AV od Comodo ??

 

P.S.

Na kolejnym kompie skończyła się licencja Avasta, temu programowi już podziękuje.

Także chcę zainstalować na razie na testy coś nowego.

Czy instalował ktoś już Noda32 w wersji 2.7 ??

 

P.S.

Aktualnie:

 

F-secure - troszkę za długo blokuje dostęp do plików na dyskach, poza tym działa ok.

 

AOL - w większości przypadków działa naprawdę ok, ale jest parę plików (np plik instalacyjny comodo pf) z którymi się dłuuugo męczy i je blokuje (przy okazji blokując kompa).

 

Nod32 - szybki, jednak w pewnych przypadkach (niestety nie udało mi się dokładnie ustalić kiedy) powoduje zwolnienia systemu, acha - nie lubi gry Freelancer - wyraźne przycięcia przy uruchomionym w tle nodzie. Fsecure ani AOL tego nie powodują.

 

Czyli nie ma ideału, ale biorąc pod uwagę, że F-secure (180dni) i AOL (365 dni) są darmowe to Nod32 (30 dni darmowych) wcale aż taki rewelacyjny nie jest.

 

Po teście na benchmarku zaintrygował mnie najnowszy Norton - ale nie wiem na ile można ufać testom benchmarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ochrone Kerio + AOI. I [gluteus maximus] z takiej ochrony! Przed chwilą zrobiłem skana i miałem 63 trojany... ciekawe nie prawda? 8O Kerio chyba nic nie broni :/ Mam poblokowane wszystko oprócz komunikatorów i firefoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz nazwy tych trojanów oraz gdzie były.

Napisz także czy miałeś / masz jakiś "ruch na portach".

 

A w sumie to dzisiaj wywaliłem 2 trojany z dysku - oba były w archiwach rar ściągniętych z mało pewnych lokacji.

 

Musisz zrozumieć jak działają programy antywirusowe i firewalle zanim zaczniesz po nich jeździć.

 

1. Większość rezydujących skanerów AV ustawionych domyślnie NIE skanuje wewnątrz archiwów skompresowanych - stąd prosto można ściągnąć wirusa / trojana wewnątrz pliku skompresowanego. Często jest on wykrywany dopiero przy ręcznym skanowaniu archiwum, albo podczas rozpakowywania.

Stąd jak coś zassiesz z sieci w postaci rar / zip itp przeskanuj to "ręcznie" a nie zdawaj się na osłonę rezydencką.

 

2. Firewall nie ma za zadanie wykryć trojana którego ściągasz / wgrywasz na dysk, ale zablokować komunikację jaką ten trojan może nawiązać. Firewall także NIE usunie z dysku trojana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nick126

Prawdopodobnie wszystkie te viry ściągnąłeś albo jako części plików skompresowanych, albo jako części programów z plikami skompresowanymi.

Podczas instalacji / uruchamiania tworzą tempy.

Może też tak być, że ciągle je masz na dysku.

Przeskanuj cały komp "pełne skanowanie / skanuj wszystkie pliki".

Wyrzuć wszystkie śmieci.

A na przyszłość jak zassiesz cokolwiek w postaci rar / zip itp (a najlepiej wszystko) to przeskanuj to "ręcznie".

 

Prawda jest niestety taka, że żaden automat nie uchroni, wszystko trzeba robić z głową. A jak coś się już dostanie, to czasami bardzo trudno usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pisze, że usuwa, to usuwa....

Ale jest pewien haczyk.

Część złośliwych kodów jest starannie poukrywana i potrafi odnawiać się przy kolejnych uruchomieniach systemu. Jeśli coś takiego doświadczasz to trzeba spisać nazwy tych rzeczy i ściągnąć dedykowane narzędzia do ich usuwania - wszyscy więksi producenci antywirusów udostępniają takie narzędzia za darmo, łącznie z przepisami jak usuwać te badziewia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba mam te odnawianie 8O

Nic dziś nie ściągnąłem a trojany mi się odnowiły :/

Czy można te rzeczy usunąć np. KillBoxem ? Czy to musi być coś antywirusowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema. mam problem z nod'em 32. dzis wyjalem bateryjke biosu .. no po ponownym wlozeniu musialem ustawic date itepe. gdy wszedlem do windosa wpisalem dzisiejsza godzinke, date.... ale po ponownym uruchomieniu kompa nod wyswietlil komunikat ze wersja testowa wygasla 249 dni temu 8O a przed wyjeciem baterii zostawalo mi jeszcze 21 dni :)

WTF? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pobrałem i zainstalowałem AOL Active Virus Shield (podałem email na początku).

Powinien mi przyjść klucz aktywacyjny, ale nie dostałem go. (próbowałem na 4 kontach pocztowych). Czemu tak się dzieje, nie wiem o co chodzi. Sprawdzałem wszystkie foldery na wszystkich kontach i nic.

Z Comodo nie miałem żadnych problemów, klucz aktywacyjny doszedł.

Może ktoś ma "wolny" klucz, albo napiszcie co o tym myślicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w spamie.

Mam konto na tlenie, wysłałem chyba ze 3 czy 4 razy maila i okazało się, że mam parę numerów z serialami, wszystkie maile trafiły do spamu ....

 

P.S.

Zapomniałem dodać, że potrafi być nawet około godziny opóźnienia w dostarczeniu maila od nich.

 

 

Po paru dniach użytkowania, muszę przyznać, że comodo pf sprawuje się ok.

Tak więc aktualnie "mój preferowany" zestaw to AOL / Nod32 + Kerio 2.1.5 / Comodo PF.

F-secure jest dokładny, ale niestety troszkę za bardzo obciąża system jak na mój gust.

 

Jeszcze tego nie potwierdziłem do końca, ale zdaje się, że wersję trialową Noda32 można co miesiąc reinstalować i co miesiąc od nowa odlicza te 30 dni. Nie trzeba robić reinstalki windowsa. Czy może to ktoś potwierdzić ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w spamie.

Mam konto na tlenie, wysłałem chyba ze 3 czy 4 razy maila i okazało się, że mam parę numerów z serialami, wszystkie maile trafiły do spamu ....

 

P.S.

Zapomniałem dodać, że potrafi być nawet około godziny opóźnienia w dostarczeniu maila od nich.

Po paru dniach użytkowania, muszę przyznać, że comodo pf sprawuje się ok.

Tak więc aktualnie "mój preferowany" zestaw to AOL / Nod32 + Kerio 2.1.5 / Comodo PF.

F-secure jest dokładny, ale niestety troszkę za bardzo obciąża system jak na mój gust.

 

Jeszcze tego nie potwierdziłem do końca, ale zdaje się, że wersję trialową Noda32 można co miesiąc reinstalować i co miesiąc od nowa odlicza te 30 dni. Nie trzeba robić reinstalki windowsa. Czy może to ktoś potwierdzić ??

Sprawdzałem WSZYSTKIE foldery na koncie (spam też). Podeślij mi jakiś nr na PW (instalowałem WCZORAJ, a zatem godzinne opóźnienie nie wchodzi w grę - chyba, że x-godzinne 8O )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić program antywirusowy z firewall np. KIS lub Norton Internet Security i zainstalować na 2 komputerach / stacjonarny i laptop/ oba podłączone pod ruter a ten do Neostrady.

Czy firma uzna 2 program np. na laptopie jako pirata i zablokuje pobieranie uaktualnien?

czy w takim wypadku muszę kupić program na 2 stanowiska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...