Skocz do zawartości
Fan BF2

Firewall + Anti-virus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w Comodo zdefiniować program np. Firefoxa tak by firewall nie pytał sie nas nigdy o to czy pozwolić mu dostep do sieci jeśli juz raz mu na to pozwolimy? chodzę, szukam po tym menu i nic nie widze, a wkurza mnie jak co jakis czas comodo pyta mi się czy może dopuścić dany program do netu!!!

Z góry dzieki za pomoc!

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to ja wiem, tylko jest problem że po zaznaczeniu tego pola comodo dalej co jakiś czas pyta sie o to samo. I z tym cholera nie potrafię sobie poradzic:(

Każdy FW czasem pyta - wystarczy że zaktualizuje się komponent/biblioteka/cokolwiek co FW uzna za istotne - i będzie pytał... Lepiej czasem kliknąć niż stracić kontrolę nad tym co wchodzi/wychodzi na łącze, prawda 8O ??

BTW - comodo czasem z nieznanych mi powodów blokuje u mnie cały ruch sieciowy - używam go na lapku, więc siłą rzeczy często ma nową sieć do wykrycia... Wszystko ładnie leci tam gdzie się podłączam po szybkiej konfiguracji - najfajniejsze jest to, że potem w połowie przypadków mam problem z podłączeniem się do domowej sieci - wycina wszystko... WTF 8O ??

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Comodo może i skuteczny, ale czasami aż za ......

Z powodu kłopotów z nim musiałem zrezygnować z jego usług, a był zainstalowany na 3 różnych kompach.

 

Jakieś inne propozycje FW ??

(Kerio 2.1.5 używam, nowszych nie chcę. Sygate też już był na tapecie. Outpost - interface mi nie leży)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPF używałem ze 2 lata jak nie lepiej, do czasu aż zobaczyłem to http://www.matousec.com/projects/windows-p...sts-results.php 8O. Teraz od paru miesięcy Comodo, polecam.

Bardzo dobrze wypadł kasperczak, w testach kture widziałem w polskich pismach i na stronkach był daleko na końcu, a z reguły Noronek albo jakaś inna firma która wykupuje całe strony z reklamą 8O Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już od bardzo dawna używam zestawu nod + zone alarm.

 

Nod jes bardzo dobry jednak zone alarm troszkę mi zamula.

Komputer potrafi odpalać się ładnych kilka minut i tak samo jest z wyłączaniem.

 

Proszę was o pomoc w wyborze jakiegoś bardzo lekkiego firewall'a.

Chodzi mi przede wszystkim o to, żeby był dość prosty.

Jakiś czas temu próbowałem innego programu, ale żeby zobaczyć zieloną buźkę w azureusie musiałem się mocno nagimnastykować, a ZA rozwiązuje problem jednym klawiszem. Jednak już po prostu nie wytrzymuję baaaaaaaardzo długiego oczekiwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał styczność z:

Dynamic Security Agent 1.0.8.8

lub

Jetico Personal Firewall 1.0.1.61

Przedwczoraj zainstalowałem Jetico. Ten program to jest jakaś "konfiguracyjna porażka" IMHO. Odinstalowałem i zainstalowałem... Comodo ;p. Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj zainstalowałem Jetico. Ten program to jest jakaś "konfiguracyjna porażka" IMHO. Odinstalowałem i zainstalowałem... Comodo ;p.

Odnośnie jetico mam podobne wrażenie ..... ALE ... ma dobre testy i dobre opinie użytkowników na forum (już nie pamiętam którym).

Dzisiaj może zobaczę Dynamic Security Agent 1.0.8.8. Ale troszkę obawiam się o stan windy, to już 4 lub 5 fw na tej instalce ...

 

 

 

P.S.

Pierwsze koty za płoty ....... a za kotami Dynamic Security Agent 1.0.8.8.

Przestaje rozumieć testy na stronie leaka.

Firewalle: Jetico oraz DSA wypadły bardzo dobrze, a tak szczzerze pisząc oba mało przypominają klasyczne firewalle. O ile Jetico jest mało konfiguralny, to DSA hmmmm sprowadza się do: proces lub program dozwolony / proces niedozwolony a raczej zaufany / nie zaufany. Nawet hgw do czego dozwolony / niedozwolony.

O portach można zapomnieć - coś takiego w ogóle istnieje ??

Konfiguracja w sieci - hmmm, brak ??

Pewnie jest to dobry program dla przysłowiowej blondynki.

 

A może powinno zrodzić się pytanie, co tak na prawdę testują na:

http://www.matousec.com/projects/windows-p...sts-results.php

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam

 

spyware termitanor + (zannaczony przy instalacji plugin dla clamwina) oraz samego clamwina oba programy wspolpracuja ze soba mamy ochrone przed robactwem i wirusami pozatym zra malo zasobow sa dobre i nie gryza sie z zadnym programem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

 

1. Do tej pory używałem zone alarm i z jego działania byłem zadowolony. Niestety te nowsze wersje wydłużają mi uruchamianie się komputera o jakieś 3 razy.

Terasz szukam jakiegoś lżejszego zamiennika, który będzie działał tak jak zone alarm. Czyli jeśli np włączam azureusa i klikam na allow to później już wszystko działa. Próbowałem przesiąść się na comodo, ale niestety w nim trzeba się bawić z ustawieniami protów, tcp, udp, a ja chcę żeby było jak w ZA

 

2. Mam aktualnie nod32, ale chcę się przesiąść na coś darmowego. Czy w/w clamwin będzie ok?

Priorytet to małożerność zasobów. Raczej unikam niebezpiecznych plików i stron i nawet nie pamiętam kiedy nod wykrył mi wirusa ostatnio więc raczej nie muszę mieć wielkiego kombajnu, a tylko jakąś lekką ochronę (oczywiście im bardziej skuteczny tym lepiej 8O )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clamwin to antyvirus nie firewall 8O firewall pakuj jaki chcesz

 

pozatym clamwin jest programem typu zainstaluj i zapomnij az do nowej wersji z tego co sie orientuje dosc duzo firm (ktore maja serwery) z niego korzysta bo jest darmowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej jak się w tym comodo przepuszcza dla zakresu ip (10.0.0.1-10.0.0.11) wszystkie połączenia ? bo mi nie kontaktuje po sieci cokolwiek ściągać z drugiego kompa...

i pytanie 2 , taki ten antywirek z parasolem , dobry jest ? bo nie mogę sobie za grosz nazwy przypomnieć , czerwony parasol ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej jak się w tym comodo przepuszcza dla zakresu ip (10.0.0.1-10.0.0.11) wszystkie połączenia ? bo mi nie kontaktuje po sieci cokolwiek ściągać z drugiego kompa...

Security --> Tasks --> Define a new Trusted Network. Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że o tym nie było, jeśli się mylę to sorki.

 

http://daol.aol.com/safetycenter - kolejny darmowy soft od AOL, tym razem na silniku McAfee. Komplet antywirus, firewall, antispam i jeszcze parę innych. Antywir trochę mniej ciekawy od wersji opartej na Kasperze, który jest moim ulubionym, ale za to otrzymujmy komplet oprogramowania (w wersji od MacAfee to się bodajże nazywa 6in1 czy jakoś tak, a więc wyższy pakiet). Instaluje się zawsze całość pakietu, potem można deinstalować niechciane elementy, ale (przynajmniej u mnie) efekt był nieciekawy, bo centrum kontroli nie rozpoznawało doinstalowanego Kaspera i wyświetlały się monity o braku oprogramowania antywirusowego, ale mogła być to też wina bałaganu w rejestrze. Mimo wszystko najprościej w komplecie.

 

Jak wspomniałem program jest zupełnie darmowy, do ściągnięcia wymagane jest jedynie założenia maila w AOL, a w okienku konfiguracji programu wyświetlany jest reklamowy baner.

 

Polecam. 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...