Skocz do zawartości
Fan BF2

Firewall + Anti-virus

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że nie ma nic takiego, sam szukam firewalla dla siebie. Kerio im nowszy, tym większy syf, Comodo jak ustawię, żeby zapamiętał, to nie pamięta, jakby miał sklerozę i pyta 30 razy o to samo. Zone Alarm to wielki syf, nie działa tak jak chcę, tylko tak jak on chce. Jetico nie używałem, jeszcze go muszę wypróbować, wielu ludziom sprawia ponoć wiele problemów. I bądź tu mądry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paulo - jak zmusić tego Comodo 3 beta do tego by mi nie blokował portu? Ustawiłem już program (uTorrent) w Network Security Policy - dałem raz Trusted Application (nic) a później już konkretnie - Allow In/Out, TCP or UDP, wpisałem też port nasłuchu i nadal jest zablokowany. :/

 

Do tego przejrzałem portforward.com - tam zrobili to samo co ja, tylko, że na CPF 2. A u mnie nadal zablokowany.

 

Na forum CPF też jest kilka porad - takich samych - i nadal nic. Szukam jeszcze ustawień co do samego programu w tej becie, bo to trochę inaczej jest zrobione niż 2.

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Comodo to teraz sam nie jestem pewien czy jest dobrze ustawiony czy nie, bo nawet bez niego port nie jest w pełni otwarty (a był wcześniej). W każdym razie Comodo też powoduje, że wydajność spada. Odpaliłem HD Tune i po kilku sekundach miałem fantastyczne odczyty - minimum transfer rate: 3.1 MBps, maximum transfer rate: 66.5 MBps (normalnie jest 84 MBps - tak też było gdy wyłączyłem Comodo). Najlepiej złożyć jakiegoś trupa do neta a podstawowy PC mieć offline. 8O

 

Wróciłem do Kerio 2.1.5 - nic nie zamula, HD Tune wykazuje brak wpływu fw na odczyt. Sprawdzę jeszcze Jetico 1.0.

Jetico (1.0.1.61) tak jak K2.1.5 - wszystko ok, nie blokuje portów gdy się mu powie, że uT to program zaufany i nie zamula. Nie wiem dlaczego zbłądziłem, ale zostaje przy Jetico.

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System mam trzy lata. Przez dwa lata używałem Pandy Platinium - nawet bez aktualizacji bazy wirusów, a przez ostatni rok korzystam z Spyware Terminatora+ wbudowanego w niego małego Clam Antivirusa.

 

Wystarczy trochę ostrożności i podstawowy antywirus wystarczy 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam od prawie roku Kaspersky Internet Security najpierw w wersji 6.0 a teraz w 7.0 i nie moge narzekać.

 

Wczesniej uzywałem od Kerio poprzez BitDefender-a az po ZoneAlerm w połączeniu z antywirem Avast-em i zawsze coś się znalazło. Kaspersky jak narazie bardzo dobrze sobie radzi ze wszystkim wiec gorąco polecam ... 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, AOL zrobił przykrą niespodziankę z końcem wakacji 8O ....

Może ktoś ma zainstalowane McAfee® VirusScan Plus - Special edition from AOL® ?? Cały kombajn, ale cena rewelacyjna ....

A może coś z tego mogłoby być zastępcą:

PC Tools Antivirus

ArcaMicroScan Pro

Bitdefender free v8

ClamWin

Avira antivir

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie byc moze tu juz padlo ale nie moglem sie go doszukac

 

 

testowal ktos Comodo antivira ? ciekawi mnie to, wywalilem wczoraj jetico bo jakos nie moglem go zaakceptowac i nalapalem syfa i tak, lol

 

zainstalowalem teraz comodo 2.4, troche tych pytan rzeczywiscie ale potrzebuje antivira, a bitdefender odszedl w zapomnienie :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitdefender free nie ma rezydenta -> monitora av.

Comodo to firewall cieszył się dobrą opinią, AV raczej już nie.

Ashampoo av też niejak.

 

Z darmowych to chyba Avira AV, Avast i PC Tools AV do sprawdzenia.

BD mialem 9 Pro plus 8O

 

comodo firewall niby ok ale zainstalowalem tez av wracam walsnie do domu i net, najpierw nie dzialal myslalem moze przyblokowal, tak tez bylo chyba i teraz chodzi jak totalna kupa.

 

Sprawdze pozostale, ktory z nich jest najbardziej lajtowy, czytaj najmniej obciazajacy system ? dostaje kociokwiku kiedy mi fw/av muli dysk lub podnosi ping

 

edit:

 

odinstalowalem Av comodo, niby nie muli tak ale wystarczy ze wlacze bitcometa i poprostu net stoi, nic a nic, nie wiem czym to jest spowodowane ale go wylaczei i wydaje sie chodzic normalnie, cos mnie zaczyna razic ten comodo 3 beta :/, a jetico juz mialem i jakos go tez nie trawie >_>

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z firewalli to ja jestem ciągle "wierny" Kerio PF 2.1.5.

 

Odnośnie AV czytałem parę pozytywnych testów PC Tools AV, ale to było w gazetach -> PC format, chip, a może komputer świat ....

mialem niezla jazde z netem i z tym fw, zrobilem formata narazie zapodalem jetico spowrotem jako ze przynajmniej nie wywala mi systemu, potem najwyzej comodo ale 2.4 bo beta sie wyklada

 

pytanie inne, ktory z tych Av niekoniecznie szybko ale dokladnie co do joty przeskanuje mi caly scierw ?

 

edit:

 

poczytale mwstecz i zainstalowalem kerio 2.1.5 w ogole prawie nie czuje ze mam fw, rzeczywiscie jakis taki niewyczuwalny, trza klucz bo cos tam wspomniane o 30 dniach jest ( ? ) ponadto mam dziwna przypadlosc nie wiem czy to od tych lamusow z vectry co neta mi psuja czy to cos nowego teraz jak wlaczam bitcoemta, nawet nie sciagam to strony juz kuleja MOCNO, a torrent to narazie max 8kb/s widzialem ;/ zabrali mi publiczne ip ;(((((((((((

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowszego FW od Comodo i muszę go pochwalić za zarządzanie zużyciem pamięci, pobiera jej znacznie mniej niż Outpost w wersji 4 (chociaż jej już Outpost w wersji 6). Zobaczymy jak się spisze po czasie, na razie pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić jakiś dobry darmowy antyvir ? Miałem avp (takie coś od aol na kaspreskim i było bardzo dobre ale już nie ma supportu dla niego)

 

 

Avira AntiVir PersonalEdition Classic

 

http://www.free-av.com/

 

 

 

 

Jeśli chodzi o firewalla to jest dostępna darmowa wersja świetnego, ale jeszcze mało znanego w Polsce

 

Online Armor Personal Firewall Free v2 http://www.tallemu.com/online_armor_free.html

 

w porównaniu do płatnej wersji v OA Free jest trochę okrojony ,ale i tak jest najlepszy na rynku w teście na wyciek danych :

http://www.matousec.com/projects/windows-p...sts-results.php

przechodzi także bez problemów Stealth Test np. na http://www.grc.com/x/ne.dll?rh1dkyd2

Edytowane przez smyk77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi plikami w Comodo Proactive Defense?, mam ich tam 115 czekających na obczajenie, co mam z nimi zrobić? Zorientowałem się, że nie ma ich na jakiejś tam liście "zaufanych" plików i mogę je przesłać do firmy w celu analizy. Jeszcze mogę je przesnieść do My Own Safe Area, w sumie mam się nie przejmować plikami z tej listy?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jaki Firewall dla Visty ??? Kerio nie dziala !! 8O Oczywiscie darmowka

 

A jesli chodzi o antyvira to tylko Avast. Od 2 lat nic nigdy mi nie przepuścił. Darmowy, nonstop aktualizacje online.

Edytowane przez MARTiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie panowie że Comodo + np Avast lub Nod będzie dobrze chronić moje komputerki ? Obecnie mam Sygnate i czy ten Comodo będzie lepszy ? Jest w nim możliwość nie blokowania przesyłania plików po lanie ( router ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...