Skocz do zawartości
Fan BF2

Firewall + Anti-virus

Rekomendowane odpowiedzi

ale mi nie chodzi o program antyvirusowy, nie potrzebny mi kombajn. Mam na myśli coś w stylu spyremover. Aby od czasu do czasu przeskanować kompa i wywalić wszelakie szpiegi (i ewentualnie trojany), szczególnie przed logowaniem w banku 8O .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wiecej NOD-a !! Caly system mi posypal 8O

1660651[/snapback]

Hmmm, niedobrze. Z drugiej strony sam miałem programy które mi sypnęły system:

1. Norton AV 2003

2. Panda Platinium

3. Nod 32

4. ISS BlackICE PC Protection

5. Kerio 4.x

 

Przygody z nimi kończyły się reinstalką albo przywracaniem systemu 8O .

Winy jednak tak do końca nie można na nie zrzucić. Po prostu pechowa kombinacja programów / sterowników i tyle. Podejrzewam, że one tylko "dokończyły / wykończyły"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o zone alarm, jest z antywirusem i dodatkowo ma antyspyware

 

1660088[/snapback]

 

Trzymaj sie od tego z daleka!

 

Jak zdecydowalem sie go odinstalowac, to mi taki [ciach!]lnik zostawil w systemie, ze mi polowa uslug w internecie nie dzialala (przesylanie plikow, granie po necie) 8O

 

Skonczylo sie reinstalka systemu, bo nic innego nie pomagalo...

 

A ja z kolei nadal nie moge sie na natywira zdecydowac - mysle nad Kasperkym albo Panda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polowa uslug w internecie nie dzialala (przesylanie plikow, granie po necie)

 

A ja z kolei nadal nie moge sie na natywira zdecydowac - mysle nad Kasperkym albo Panda...

a moze poprostu nie umielismy dorze skonfigurowac, co? : >

 

A co do antywirusa, ja bym Ci polecił Kasperskiego, długo go używałem i muszę powiedzieć że ani razu się na nim nie zawiodłem - co innego z Pandą, ale to już inna historia 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj sie od tego z daleka!

 

Jak zdecydowalem sie go odinstalowac, to mi taki [ciach!]lnik zostawil w systemie, ze mi polowa uslug w internecie nie dzialala (przesylanie plikow, granie po necie) 8O

 

Skonczylo sie reinstalka systemu, bo nic innego nie pomagalo...

1664902[/snapback]

Zainstalowalem wersje trial z linka ktorego podalem i jak narazie wszystko jest ok, ciekawi mnie tylko jak jest z jego skutecznoscia, cos tam niby blokuje ale nie wiem tak naprawde na ile jest skuteczny firewall jak i wbudowany w niego antyvirus (niby nic nie znalazl na dysku).

Reinstal rowniez robilem 3 dni temu bo mi norton roz...przyl system po odinstalowaniu.

 

Potestuje i zobaczymy czy jest warty swojej ceny 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam od ponad koru avasta w wersji home, damrowy trzeba tylko przeinstalowac co 60 dni

 

jako zapory uzywam zone alarm w wersji 5

 

cos na spyware? moim zdaniem dobry jest windows spyware czy cos takiego, w kazdym razie wydal to microsoft i w odroznieniu do wiekszosci ich produktow ten naprawde mi sie podoba, jest darmowy szukaj przez gogla na stronach microsoftu

 

taki pakiet programow polecam kazdemu znajomemu i kazdemu komu kompa za pare groszty stawiam/skladam/uruchamiam/naprawiam/poprawiam i kazdysobie chwali w tym ja oczywiscie 8O

 

 

zdecydowanie nie polecam nortona, a racej tych nowszych wersji, kiepsko u niego z usuwaniem, bardzo obciaza system, pochlania dysk na cale godziny w trakcie gdy akurat zamierzasz pograc w cossacks 2 ktore potrzeboja tego dysku doslownei do wszystkiego ;P

 

kerio? coz kwestia gustu wedlug mnie ozne alarm duzo lepszy tylko trzeba go umiecdobrze ustawic, zone w wersji pro 8O

 

moja konfiguracje spokojnie przez 15 ndi mozesz testowac potem niestety ozne poprosi o kod ;P

 

ogolnei zanim cos kupisz, dobrze pobaw sie trialami tych programow!!! bo sie potem okaze ze dziadek chcial pograc w szachy i masz tyle wirosow ze sie skonczylo miejsce na dysku, a 3 letnia siostra zhakowala Ci kompa z 486 stojacego w zerowce miedzy obiadkiem a lezakowaniem ;P

Edytowane przez leonheart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam od ponad koru avasta w wersji home, damrowy trzeba tylko przeinstalowac co 60 dni

Jak się zarejestrujesz, to dostaniesz klucz ważny przez 13 m-cy. Po 13 m-cach znowu można się zarejestrować na kolejne 13 m-cy. Też jest to darmowe. 8O Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, po długich poszukiwaniach zestaw Zone Alarm + AVG + SpyBot działa już 1,5 roku i zapomniałem co to wirusy trojany itp.

Zalety:

szybki działanie (dla mnie podstawowe kryterium po norton IS);

w Zone Alarm BARDZO łatwo ustala się reguły dostępu;

są wersje darmowe

regularny update

 

Poza tym naprawde nie wiem jak Zone Alarm namieszał komuś w systemie przy deinstalacji... Sam go odinstalowywałem i instalowałem znowu kilka razy na różnych komputerach i nic się nie działo

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze poprostu nie umielismy dorze skonfigurowac, co? : >

 

A co do antywirusa, ja bym Ci polecił Kasperskiego, długo go używałem i muszę powiedzieć że ani razu się na nim nie zawiodłem - co innego z Pandą, ale to już inna historia :)

1664976[/snapback]

 

Czytaj uwaznie - takie jazdy mialem po ODINSTALOWANIU ZoneAlarma.

 

Jak byl w systemie to wszystko chodzilo malinowo - ale w pewnym momencie zrobilem upgrade do najnowszej wersji, ktora zaczela mnie po prostu w[ciach!]iac, bo co chwila wyskakiwalo jakies okienko z tym czy owym i za diabla nie szlo tego wylaczyc, zadne opcje nie pomagaly.

 

No to stwierdzilem, ze odinstaluje i zainstaluje z powrotem starsza wersje - i w tym momencie zaczely sie klopoty: po deinstalacji zostala masa smieci, stara wersja wywalala bledy i nie chciala sie zainstalowac, a nowa wyskakiwala, ze nie mam uprawnien 8O Do tego pochrzanil sie net... skonczylo sie na polozeniu Ghosta...

 

Jesli chodzi o antywira, to na razie testuje Avasta i musze powiedziec, ze jest calkiem spoko ;) Zreszta przez ostatni rok antywir byl u mnie bardziej ozdoba, niz rzeczywiscie sie przydal (nie zebym z tego powodu narzekal 8O )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od jakiegos juz czasu kozysztam z NOD32 i ZoneAlarm w wersji darmowej nonPRO i spisuje sie wysmienicie. kiedys kozystalem z produktow Symantec'a ale one troche za bardzo mi kompa zamulają i zrezygnowalem z ich usłóg ; ]

 

nod32 rullezzzzzzz! :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....a ja sie tak zastanawiam co wy macie przeciwko temu Nortonowi.

 

W domu uzywam Norton 2004+Norton Internet Security, dodatkowo czasem puszce Spybota. Mam Windowsa XP Home, a wszytsko to na sprzecie DURON 1.2 , 256 DDR na szynie 333, i jakos nie zauwazylem zeby Norton mi mulił kompa.

 

Szczrze mówiąc smie twierdzic ze duza czesc forumowiczów nie uzywała nigdy Nortona, i tlyko pisze takie brednie bo wyczyta w jakims serwisie click.pl, albo Bóg jeden wie gdzie jesczze.

 

Jesli chodzi o moja kombinację, to jestem bardzo zadowolony, czysty komputer, a ewentualne próby włamań blokuje ładnie NIS, a sam Norton eliminuje problem. Uzywam tego od 4 miesiecy, i naprawde-duży plus odemnie dla Symanteca.

 

Wcezsniej kombinowalem z Avastem, NODem, Zone Alarmem i Kerio, ale według mnie blado wypadają przy Nortonie, aczkolwiek nie uzywalem ich dlugo, więc moge sie mylić.

 

 

Także prosze nie bredzić ze Norton to szajs, bo muli kompa-bo uwierzcie mi-ja niczego złego nie zauwazyłem.

 

 

W pracy natomiast uzywam Pande Platinum, z wbudowanym firewallem i antysyfem, i również brak problemów, jedyny minus jaki zauważyłem to fakt, ze za kazdym pyta sie czy puscic GG, dziwne, nie wiem jak ustawic, probowałem "zawsze dla tego...", ale on jakiś otumaniony:)

 

Anyway, polecam swoją kombinację domową-w 100% zadowolony.

 

Z ciekawosci zaintsalowalem Avast!, odinstalowalem swojego Nortobnka i....JESTEM ZASKOCZONY! Avast! wylapal tyle smieci ze omal nie zemdlalem. Zobaczymy co dalej, wymienie jescze firewalla, i zobaczymy.

 

! wrazenie-Avast! naprawde mocny program antwirusowy, i zmniejszyl obciazenie kompa, faktycznie teraz widze roznice.

 

Uzywaj opcji EDYTUJ zamiast pisac kilka postow pod rzad.

costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalilem Avast! Dobry, malo zasobow zajmuje, Plski, w pelni darmowy. To niektóre plusy, ogolnie brak zastrzezen.

 

Minusem jest tylko megadlugi czas skanowania, i ten interfejs....

 

Teraz testuje Nod32.

Zobaczynmy. Kerio narazie zostal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norton Internet Security np. wersja 2004

Używam Nortona już ponad 3 lata zaczynałem od wersji 2002 a skończyłem na 2005 ale miałem coś nie tak z crak`iem bo po 2 miesiącach działania NIS mi sie zablokowała przeinstalopwałem znów na 2004 i wszystko ładnie chodzi 8O

Oczywiście poza NIS używam jeszcze Opery 0 wirusów, trojanów 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...