Skocz do zawartości
Gość Consensus86

Logitech Ultra-x Flat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Consensus86

Heh kiedys kupilem ultra-x w jednym sklepie - po jakims czasie nienaumyslnie (lecz z mojej winy) zniszczylem fizycznie spacje (ale dalo sie ja w miare zgrabnie poskladac) i oddalem do reklamacji (nie mialem nawet paragonu a mi przyjeli - tacy w porzadku kolesie!) - czekalem niecale 3 tyg. dostalem "nówkę". Teraz ja wlasnie wykapalem i nie wiem czemu mialem ta dolegliwosc ze spacja (i wieloma innymi klawiszami ale ze spacja zawsze bylo tak samo - nie dzialala). Znowu ja odnioslem, koles jak zobaczyl ze DRUGI raz LOGITECHA za ponad 100zł odnosze to nie mogl uwierzyc w awaryjnosc tej marki - sugerowal mi ze moze wina mojego sprzetu :wink: ....no ale podlaczyl ja, sprawdzil, zobaczyl wiec nie mial zbytnio wyboru. troche glupie to, ale oni to wysylaja do innego serwisu wiec ich to nic nie kosztuje a ja nie chce stracic takiego wydatku / klawiatury.

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh, postanowilem wykapac swojego ultrax flata, bo juz sie troche syfu nazbieralo :/ no to pod prysznic, pozniej lekkie Suszenie, podlaczam no i klawierka chodzi cacy. Po jakims czaSie wyczailem, ze podczas piSAnia, "s" ma czaSami tendencje to robienia Sie duza litera w srodku wyrazu (co zreSzta mozna i teraz zauwazyc...). Co gorSza zaczely tez Swirowac inne klawisze: np prawy Shift zaczal robic za "S", lewy Shift jako capSlock. Nie moge tez wpiSAc drugiego znaku z klawiSzy "shift + 2/w/s/x". No to dalem klawierke jeszcze raz pod prysznic. Tym razem troche dokladniej. Na poczatku chodzilo ok, wszyStko dziala, po jakims czaSie znowu zaczely sie jajca. Ale prawy Shift i lewy dzialal juz normalnie, Swirowalo "s" oraz shift + 2/w/S/x.

Nie czaje tego kompletnie... czyzby jednak moj egzemplarz nie byl do konca wodoSzczelny? no ale w takim ukladzie jak to sie Stalo, ze przez jakis czas dzialal normalnie?

jak nic sie nie da na to poradzic, to chyba bede musial ja oddac na gware :/ mial ktoS moze podobnie?

 

//edit:

widze tez, ze doStalo Sie troche wody w miejsce, gdzie Sa diody, czy to moze normalne?

Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moim ultrax po myciu stalo sie dokladnie to samo, ale zamiast shifta co jakis czas zalacza sie ctrl :/

wyrzucilem ja na slonce, moze musi jeszcze doschnac, jak jej nie przejdzie to pozostaje chyba tylko gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać pomysł z czyszczeniem tej klawiatury pod wodą, nie był raczej najlepszy...

Już raczej nic nie podziałacie z klawiaturą po zalaniu, ja tak miałem ze swoją(jakiś noname:) ) po wylaniu na nią kawy.

Rozłożyłem wszystko, wymyłem i suszyłem cały dzień na słońcu. Po złożeniu dalej wariowała i musiałem kupić nową. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem po przeczytaniu Waszych postów czy wykąpać mojego ultrax flata ale ponieważ od jakiegoś czasu przestał mi działać prawy shift z klawiszem s, stwierdziłem "a co mi tam, najwyżej kupię sobie nową". Mam pierwszy model ultrax flat, nie wiem jakie są te nowsze. W każdym razie podczas kąpania pod prysznicem starałem się nie lać wody na tą część gdzie wystają tasiemki, na końcu przetarłem je ręcznikiem do sucha, wytrzepałem resztki wody spod klawiszy i zostawiłem na godzinkę odwróconymi klawiszami do dołu. Po złożeniu i podłączeniu klawiatura działa jak nowa :) Nawet prawy shift z S zaczął mi działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja klawa kompana była już przynajmniej z 10 razy ale zawsze susze ją bardzo dokładnie 5-6h i poza kolejnym brudem pod klawiszami i wytarciami od pisania działa jak nowa sposób z prysznicem polecam jak najbardziej ale wysuszcie a nie od razu do kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, temat "odzyl" ;)

 

No to korzystajac z okazji powiem, ze moj ultrax, o ktorym mowa kilka postow wyzej, dziala do dzisiaj juz bez najmniejszych problemow :) Po jakims czasie "swirowanie" jej przeszlo (przez kilka dni uzywalem innej klawierki, a ta poszla w odstawke) i zaczela odziwo dzialac potem normalnie. Klawisze sa nawet w calkiem niezlym stanie, tzn. nie sa nawet mocno wytarte (klawierka uzywana dzien w dzien po kilka godzin) - wszystkie literki sie trzymaja. Srebrna ramka sie troche powycierala, no i jeden klawisz mi odlecial juz dawno temu, ale powodem tego byl nagly przyplyw zlosci ;) Ogolnie od tamtej pory przestalem serwowac jej kapiele - czyszczenie sprowadzilo sie jedynie do odwrocenia i kilku wstrzasow. Zrobie potem moze jakies zdjecie, co by pokazac jak wyglada moj ultrax po latach.

 

Generalnie dziwne zjawisko z tymi kapielami. Kumpel kapal swoja juz nie raz i zaraz po tym podlaczal ja do kompa - klawiaturze nic dziwnego sie nie dzialo, chodzila jak nalezy. Widocznie trafil na "bardziej szczelny" model :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, temat "odzyl" ;)

 

No to korzystajac z okazji powiem, ze moj ultrax, o ktorym mowa kilka postow wyzej, dziala do dzisiaj juz bez najmniejszych problemow :) Po jakims czasie "swirowanie" jej przeszlo (przez kilka dni uzywalem innej klawierki, a ta poszla w odstawke) i zaczela odziwo dzialac potem normalnie.

 

u mnie stalo sie dokladnie to samo, kilka dni lezakowania i klawa dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipne te cienkie klawy tak swoją drogą. Wcześniej miałem grubasa chicony który działał 10 lat jak złoto, a to logi takie drogie, a co chwila coś się psuje, zacina, trzeba czyścić itd. jakość wykonania też nie powala. Jak dla mnie przeceniony bubel. W ogóle wszystko co miałem od logitecha nie powalało jakością a potem mi się zepsuło. fatum jakieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po 4 miesiącach klawiatura jak w temacie zepsuła się, uruchamiam sobie kompa próbuje wpisać hasło a tu nic się nie da, podłączyłem inną starą z 5-7 lat ma i wszystko działa, po uruchomieniu podłączyłem logitecha i nawet jej nie wyryło, tak jakby padła cała elektronika.

Sysak ma racje, te klawiatury co teraz są to straszny szrot, nie to co dawne klawiatury, np. tą co posiadam od ok. 5-7 lat.

Edytowane przez ABI-FOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia, o ktorych wspomnialem:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Tak jak widac, powycierana, glownie na dole i po lewej stronie, klawisze sie minimalnie swieca, troche syfu, no i jeden klawisz zginal w akcji ;)

Klawiatura wciaz daje rade i pewnie posluzy z drugie tyle, no chyba, ze mi sie znudzi i zakupie co innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja umylem swoja po raz którys .. i wszystko dziala

a potem zauwazylem ze nie dziala mi 1234 7890 do tego end i page down ..

nie wiem czy jak podeschnie to jej sie poprawi ... :/

zostanie mi najwyzej rozkrecanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to sam właśnie nie działa 1234567890 blok z PGUP i PGDN praz lewy CTRL i tylda. W ten sam dzień kupiłem taką samą drugą najwyżej będzie na części ale pierwsze mycie i wpadka :/ Myłem ją jakieś miesiące temu i nie ma poprawy, a posta właśnie piszę z niej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...