Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

noo nieźle...

 

wychodzi ok 640 pln z przesyłką...przy cenie Venice (selekty ok 550-600) jest ciekawie...

 

właśnie stoję przed wyborem nowego proca...miał być Vinnie ale może się na tego skuszę...

 

trzeba czekać na kolejne testy (zwłaszcza pod kątem OC)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN...wiem że nikt nie robił...(no bo kiedy:) )...

 

ale zapewne niedługo proces selekcji się zacznie...cena wzrośnie zapewne do tych 700 zł, ale dalej będzie to ciekawa alternatywa dla Venice...(którego coraz trudniej dorwać - mówię tu o @2700Mhz i więcej :| )

 

zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - dla ludzi z Tweaka cena = 620 zł.

Co do selekcji - jak już pisałem na razie odpada - nie chcę potem sprzedawać tych najgorszych jako "normalne - nie przesiane" a możliwości oddania nie mam.

 

Procków będzie może z 12 szt więc zostało 7.

 

No i ... nie wiem ile pójdą - nie obiecywałem nigdy nikomu przecież 2800 MHz i dalej nie obiecuję - przy nówkach jak tutaj.

 

Mówię szczerze jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - dla ludzi z Tweaka cena = 620 zł.

Co do selekcji - jak już pisałem na razie odpada - nie chcę potem sprzedawać tych najgorszych jako "normalne - nie przesiane" a możliwości oddania nie mam.

 

Procków będzie może z 12 szt więc zostało 7.

 

No i ... nie wiem ile pójdą - nie obiecywałem nigdy nikomu przecież 2800 MHz i dalej nie obiecuję - przy nówkach jak tutaj.

 

Mówię szczerze jak jest.

1663141[/snapback]

Prosze wrzuc jednego z brzegu na to swoje Neo2 to sie moze dowiemy cos ...ile to warte jest :D ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie mam czasu podpisu zmienić - już nie aktualny dawno. Teraz tylko laptop mi się ostał. Kurczę co zmienię podpis to za tydzień sprzętu nie mam - dlatego przestałem się przejmować. Ale jest gdzie przetestować s939 - no problem.

 

Ale procków jeszcze nie mam fizycznie - muszę po nie jechać doipero - więc nie ma czego testować na razie.

Edytowane przez ibizpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN...wiem że nikt nie robił...(no bo kiedy:) )...

 

ale zapewne niedługo proces selekcji się zacznie...cena wzrośnie zapewne do tych 700 zł, ale dalej będzie to ciekawa alternatywa dla Venice...(którego coraz trudniej dorwać - mówię tu o @2700Mhz i więcej :| )

 

zobaczymy...

1663105[/snapback]

Watpie aby selekty byl tak tanio, wszystk ozalezy jak sie beda krecily, ale nie wykluczone ze odpady bedzie trzeba sprzedawac "pod wodą", inna sprawa to wytlumaczyc klientowi co to opteron...

A i trafiaja sie sztuki mniej krecliwe, 2.5GHz 1.56v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez na allegro juz je masz, mam nadzieje ze bedzie opcja aby wybrac sobie serie ?

1664813[/snapback]

Tam wyraźnie jest npisane kiedy procki będą, podobnie zresztą jak grafy. Poczekaj do 29 września, będzie wiadomo więcej.

 

Cierpliwości ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzieliscie moze na zagranicznych forach by ktoś juz mial ten procesor ??? Czyzby w Stanach tez go jeszcze nie bylo ??

1664858[/snapback]

http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=4...073c09d28cda2c5

 

Niech ktos intelignty powie o co chodzi z wartoscia TCase?

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos ( moze na zachodnich lub poludniowych ;) forach byla ) jak sprawa wyglada z kontrolerem pamieci ? Wiem ze ktos juz pisal ze moze nie byc tak ciekawie ale moze jednak  :?

1665213[/snapback]

Z tego co mi wiadomo to podobnie jak w Venice, napewno jest 2T przy 4x512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie nie ma AMD w ofercie procka, który by udźwignął 4x512 Mb przy 2T na częstotliwości 200 MHz  :lol:

 

ale E4 jest ogólnie "mocniejszy" i powinien, w każdym razie teoretycznie być lepszym od E3  :wink:

1665294[/snapback]

Oficjalnie nie ma, patrz moj podpis :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie nie ma AMD w ofercie procka, który by udźwignął 4x512 Mb przy 2T na częstotliwości 200 MHz  :lol:

 

ale E4 jest ogólnie "mocniejszy" i powinien, w każdym razie teoretycznie być lepszym od E3  :wink:

1665294[/snapback]

Jak to nie ma, przecież Venice E3 oficjalnie coś takiego obsługuje. A na 4x512MB 200MHz 2T to ja sobie jade na Winchesterze. Wszystko w pełni stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma, przecież Venice E3 oficjalnie coś takiego obsługuje. A na 4x512MB 200MHz 2T to ja sobie jade na Winchesterze. Wszystko w pełni stabilnie.

1665645[/snapback]

Istnieją pewne ograniczenia co do obsługi pamięci w procesorach ze

zintegrowanym kontrolerem, zarówno w sokecie 754, 939 jak i 940. Szczegóły

zawarte są w dokumentacji każdego z gniazd - dostępna na stronie

http://www.amd.com/us-en/Processors/Techni...182_739_7203,00

.html (dok. "BIOS and Kernel Developer's Guide for AMD AthlonT 64 and AMD

OpteronT Processors" str. 177) Wynika z niego, że w konfiguracji o jaką Pan

pyta, będzie możliwa praca pamięci ale maks. z prędkością 333MHz.

 

Z poważaniem

 

AMD Polska

Wsparcie Techniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie przy moich 4x512Mb jak dam na auto to ram dziala na częstotliwości 333DDR :lol: ale też potrafią więcej :wink:

 

dodam, że jak robiłem testy to 300DDR [150MHz] było w pełni stabilne na 1T ale 1 MHz w góre i już [gluteus maximus]... maxymalnego screena z 1T miałem przy 180 MHz :lol2: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, zaczęło się - ludzie powoli zaczynają postować wyniki z OC pierwszych Opteronów - dużo tego nie ma ale już coś :)

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=75063

 

CPU:Opteron 146(CABNE 0530APMW) +

Thermalright XP-120 - 3239 MHz :zonk:

 

AMD Opteron 144 CABNE 0530APMW +

MCX6400-V + VANTEC TRNADO 80mm - 3208 MHz :shock:

 

Pewnie nie wszystkie szt będą tak chodzić ( obym się mylił ), ale nie widziałem jeszcze Venica który by na AC poszedł 3200 MHz

 

A my dalej czekamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...