Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę to dziwne.

Masz w koncu pamięci robiące 250 MHz to powinieneś spokojnie jechać na div 166MHz. Spróbój podnieś napięcie na chipsecie, często daje to poprawę.

 

Na jakich kościach masz pamięci: BGA czy TSOP??

1720790[/snapback]

Jeśli chodzi o cos powyżej 200mhz to pojawia sie niebieski ekran z opisem:

 

xxx STOP: 0x0000008E (0xC0000005,0x8052D914,0xF6744820, 0x00000000)

ZRZUT PAMIĘCI

 

Kingmaxy w zielonych radiatorach, nie jestem zbytnim fachowcem, abym mogla dac glowe czy BGA lub TSOP :oops:

 

Div 166, juz jestem tak zakręcona ze gubie się ....

Edytowane przez lian-li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś był zainteresowany...

 

1720882[/snapback]

 

fachowcy CPU-Z 1.25 odpalili .... dzizus

"Najlepsze egzemplarze mogły pracować przy taktowaniu rdzenia 3.2 GHz" to o Venice ... widział kto takiego ?

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu jestem za Opteronem, no chyba, że pojawiła by się nowa seria Venice robiąca 3Ghz przy stockowym napięciu to wtedy będzie Venio. Tak pozatym nie wiem na co niektóre polskie sklepy czekają, że nie załatwiaja sobie 144. A za test dziekujemy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spostrzegawczy jestes :P niestety w przypadku opterona nowsza wersja nic nie daje. wiadomo tyle samo nic :D

 

bo tak prawde mówiac było strasznie mało czasu (2dni) nikt nie myslał o screenach i tych bajerach.. tylko pokolei testy..

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fachowcy CPU-Z 1.25 odpalili .... dzizus

"Najlepsze egzemplarze mogły pracować przy taktowaniu rdzenia 3.2 GHz" to o  Venice ... widział kto takiego ?

1720926[/snapback]

ee tam - twój pracuje na 3.3G ;) ale "Najlepsze egzemplarze mogły pracować przy taktowaniu rdzenia 3.2 GHz - i to bez podniesionego napięcia!" takiego nie widziałem :D Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam - twój pracuje na 3.3G ;) ale "Najlepsze egzemplarze mogły pracować przy taktowaniu rdzenia 3.2 GHz - i to bez podniesionego napięcia!" takiego nie widziałem :D

1720966[/snapback]

właśnie - zjadłem bez podnoszenia napięcia ...

no normalnie wali lamą na kilometr ... tacy fachowcy teraz będą sprzęt testować ?/

to a dziękuję - postoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten artykul nie przekonal mnie do tego ze opteron jest lepszy od venice, tak naprawde nie wiadomo jak byly pamieci skonfigurowane.dla mnie ten test jest za malo precyzyjny i rzeczowy.

Edit: jednak zanalazlem konfiguracje pamięci 2,5-3-3-7: mozna bylo dać ostrzejsze timingi.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat o pamięciach czy też coś przeoczyłem?  :?

1720835[/snapback]

Do tego sluzy przycisk "Raport", czy cos przeoczylem?

 

Procek sie zgadza z tematem, wiec o co chodzi??? Moze lepiej ma zalozyc nowy temat, np. "Pomocy, moj Opteron nie dziala z moimi pamieciami"?

 

koniec ot. Sprobuj ustawic CR na 2T i zobacz, czy jest stabilnie - ja mam podobnie na sprzecie z podpisu. I teraz: albo sie nie lubia ze soba pamiec/plyta/procek, albo strasznie lipny kontroler pamieci (w to raczej nie wierze), cos uszkodzone, albo cos zle ustawione. Poeksperymentuj, wiem, ze to zabiera mnostwo czasu, ale to niestety urok nowych komputerow. Kiedys sie wkladalo i dzialalo :) , teraz trzeba dobierac komponenty pod siebie :(

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem.... pisałem kiedyś na pccentre, ale mnie wywalili, szkoda gadać z jakiego powodu bo nie czas i miejsce na to. Admin więcej przykłada starań do spuer idelanej polszczyzny artykułów niż do zawartości merytorycznej :/ Powiem tak - to nie ejst portal który moze się równać z innymi, jak tweak, pclab czy nawet frazpc. Nie piszą tam ludzie tak dobrze znający sie na komputerach jak na tweaku ;] Nie wymagajcie od nich za dużo ;)

Artykuł na ich poziomie - pełna amatorka. A co do Opertonka ;) Chętnie bym go kupił i potestował, tylko musiałbym znaleźć kupca na mojego Antka z podpisu - wersja BOX - tak zebym nie dokładał więcej niż 50zł do Opka ;]

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem PCC, od dzis....

Chcialbym procka z selekcji od nich.. Venice 3.2@1.4 ... nice :) REAL NICE !!

Ale to jeszcze nic... "W pierwsze egzemplarzach Opterona S939 częstotliwość taktowania udawało się podnieść aż do 3.2 GHz."

1723213[/snapback]

Widzialem screena z opteronem 1.44 , ktory szedl na 3.0GHz przy 1.4 v ale to byl wyjątek, też bym chcial takiego selekta. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawartośc opisu to jedno ale screeny z testów to drugie. Dla mnie wyniki testów są wystarczające do wyciągnięcia własnych wniosków na temat Opterona. Potrzebuje procka do gier i Opteron jest na pewno dobrym wyborem. A 1MB cashu drogą nie chodzi ;-) i na pewno przy grach, kodowaniu divx itp. przyda się na pewno.

 

mieciop - ale o co ci właściwie chodziło z tymi timingami pamięci, w końcu to był test różnic międzi prockami a nie maksymalnych timingów na pamięciach i maks wyników w benchmarkach - także wyluzuj stary :-)

peace for all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mecze wlasnie procka z pierwszej ibizowej auckji, konfig nastepujacy:

asus a8n-e :/

2*256mb twinmos

no i opek 144, numerkow nie pamietam :P

 

chlodzi go ninja z fanderem. po paru h zabawy stanalem na 9*300@1,55V w biosie choc cpuz pokazuje 1,45 i w temacie o asusie wycztalem, ze jest 1,45. na tych ustawieniach sprzet przechodzi wszystkie marki i przeszedl pi16. tak calkowicie przy okazji zrobilem sobie 3 wynik na swiecie w marku 2k1 na x500, ale 2 miejsce jest w zasiegu, tylko 200ptk przy 15k i zrobilem WR w marku 2k3 - 3883ptk :) jutro proc nie bedzie mial tak lekko, bo zawita do mnie MaSell z odpowiednim sprzetem do zabw :)

 

screeny wrzuce jutro, bo sa na drugim hdd i nie chce mi sie go juz podlaczac.

 

zapomnialem powiedziec, ze temp nie przekraczala 40st w stress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki dzisiejszych zabaw, im dluzej proc byl meczony to tym lepiej sie krecil, ale ilez mozna patrzec na to wredne PI :P

 

http://i14.photobucket.com/albums/a345/Nie...c/OC/320mem.jpg

http://i14.photobucket.com/albums/a345/Niemiecc/OC/28203.jpg

http://i14.photobucket.com/albums/a345/Niemiecc/OC/1135.jpg

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem..... Owszem 2,88 Ghz, ale prawie 1,8V. Dziękuję postoję. Jak dla mnie żadna rewelacja. Jeno zastanawim się ile ten proc wytrzyma.

1728070[/snapback]

dokładnie

a sa też takie co te 3Ghz@ 1,50V robiąwic to raczej nie kwestia że opki lubieją duuuży Vcore ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...