Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

ja właśnie dziś chce kupić - miałem brac 3200 ale pare złytych do opterona dołozyc moge ;) ale czy warto... czy pojdzie wiecej niz venice3200(nie selekt) to pewnie jeszcze nikt nie wie... teraz własnie nie wiem czy klikac czy nie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oem'a masz 24 miesiace gwarancji, a nie jak bylo do tej pory 12. Dla mnie 90 zl za boxowy cooler i dodatkowe 12 m-cy gwary jest cena wygorowana. Osobiscie bralbym oem'a. Co do O/C to nie sa to selekty i nie masz pewnosci, ze box bedzie sie krecil lepiej od oem'a lub odwrotnie (trzeba liczyc na los od szczescia ;) ).

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kto woli... w sumie 2 lata gwary to tez sporo...

ja tez zmienie niedlugo chlodzenie (chociaz collery amd dolaczane do a64 nie sa takimi samymi padakami jak dolaczane do starszych procow;))

osobiscie jakos za pewniejsze uwazam boxy, mam dluzsza gware i ladne pudelko na polce i sama swiadomosc ze nikt mojego proca przedemna nie ruszal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oem'a masz 24 miesiace gwarancji, a nie jak bylo do tej pory 12. Dla mnie 90 zl za boxowy cooler i dodatkowe 12 m-cy gwary jest cena wygorowana. Osobiscie bralbym oem'a. Co do O/C to nie sa to selekty i nie masz pewnosci, ze box bedzie sie krecil lepiej od oem'a lub odwrotnie (trzeba liczyc na los od szczescia ;) ).

masz racje :wink: teraz tylko zamawiać i liczyć na szczeście i troche na abita an8-ultra (na 99% kupuje, bo na gigabyte 4x którego mam nie licze...) ze cuda będa czynić : :wink: jeszcze o tym thermaltake musze poszukać informacji, czy to wydajne i ciche jest i moge juz czas odliczać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oem'a masz 24 miesiace gwarancji, a nie jak bylo do tej pory 12. Dla mnie 90 zl za boxowy cooler i dodatkowe 12 m-cy gwary jest cena wygorowana. Osobiscie bralbym oem'a. Co do O/C to nie sa to selekty i nie masz pewnosci, ze box bedzie sie krecil lepiej od oem'a lub odwrotnie (trzeba liczyc na los od szczescia ;) ).

Z drugiej strony nie masz pewnosci ze ktos nie przebierze oemów, natomiart boxy sa zaplombowane i tu masz pewność że nie jest przebrany pod względem OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie kupujac oem'a nie mamy pewnosci, ze ktos wczesniej nie sprawdzal prockow i nie wybieral tych, ktore sie dobrze kreca. W tym przypadku trzeba liczyc na uczciwosc sprzedawcy (w koncu napisal w opisie aukcji mega O/C ;) ) Z tego co wiem troche ludzi kupilo na allegro oem'y venice od "arche" i krecily sie calkiem niezle wiec raczej nie byly przebrane. Mam nadzieje, ze z tymi opteronami tez tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czasem jaką oni mają serie tych procków?? Bo oc w opkach pewnie też zależy od serii tak jak w venice.

 

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się że tak szybko się pojawią na allegro. :D Teraz jeszcze brakuje konkurenta dla x2 czyli opka 165...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze swoja inna teorie...

 

Procesory maja rozna temperature TCase, z tego zo mi wiadomo sa to wartosci 55, 57, 59, 61, 63.

Z mojego doswiadczenia wynika ze ma to duzy wplyw na OC

55 - 8 procesorów na 100 zrobilo 2.7GHz

57 - 4 procesory na 10 zrobily 2.7GHz

61 - wszystkie procesory robily bez problemu 2.7GHz

 

Jak oznacza AMD TCase i na podstawie czego to nie mam pojecia, ale wydaje mi sie ze na podstawie uzytego krzemu.

nowy przypadek, Tcase 53 : http://img253.imageshack.us/img253/3428/tcase9bj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACRHE bedą mieli jutro/pojurze u siebie procki (dlatego w aukcji jest 1-3dni wysyka). prawie postanowione - OEM :)

Nie wiesz skad one sa od polskiego dystrybutora ?

 

Mialem juz takie w BOXach 3000+ tydzien 41/42 odziwo robily czasem 2.7GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz skad one sa od polskiego dystrybutora ?

Mialem juz takie w BOXach 3000+ tydzien 41/42 odziwo robily czasem 2.7GHz...

nie wiem, nie pytałem nie mowili :)

 

czyli co: jak kupie to MOŻE mi 2.7 wyciagnie na 1.55V ale raczej na pewnio nie? bywa niestety :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej tez od czechów jak ibiz, tak przegladalem aukcje i maja w dobrych cenach to u czechów jest tanie czyli: coolermaster, sapphire, itp...

ale to ibiz powinien sie wypowiedziec, on powinien wiedziec najlepiej ;)

 

nie bede pisal wiecej bo mnie jeszcze zabanuja albo se wrogów narobie niepotrzebnie :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej tez od czechów jak ibiz, tak przegladalem aukcje i maja w dobrych cenach to u czechów jest tanie czyli: coolermaster, sapphire, itp...

ale to ibiz powinien sie wypowiedziec, on powinien wiedziec najlepiej ;)

 

nie bede pisal wiecej bo mnie jeszcze zabanuja albo se wrogów narobie niepotrzebnie :D

 

pozdro

Raczej oni nie mają stamtąd co ibiz bo pisałem do nich by podali mi serie procków jakie mają i oni jeszcze ich nie mają wcale. Na dniach będą mieli BOX'y, OEM'ów narazie nie będą mieli :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupił bym sobie do nowe pamięci, np. 2x1GB tylko nie wiem czy to dobry pomysł, bo słyszałem, że AMd nie najlepiej radzi sobie z dużą ilością pamięci, no i możliwości podkręcenia dość drastycznie spadaja...

Co ty opowiadasz? :blink: :)

Patrz ten topik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. podpinam się pod temat dfi juz zamówiłem proca z allegro wezme chociaż jeszcze ich nie mają . wole jednak dac te pare złotych za boxa. jak tylko dostane proca to sie podziele wydajnością w oc. pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czechów raczej ich nie mają, tam na stanie u głównego dystrybutora pustki kompletne w tej chwili. Stawiam raczej na naszych zachodzich sąsiadów - tym bardziej że ceny są zgodne z tymi niemieckimi.

 

My też powoli się przestawiamy na imporcik z niemiec, bo czesi coś ostatnio cienko z zaopatrzeniem w opterony, no i ceny ostatnio mają kosmiczne, za ostatnie parę opteronów 1,5 tyg temu zapłaciłem 630 zł

 

W niemczech można spokojnie kupić opteronki za 120 ojro ( oemki ), jeżeli bierzesz na firmę musisz doliczyć 6 % - to różnica na VAT tam jest 16 a u nas wiadomo, ale i tak cena wychodzi spokojna. BTW za tydzień planuję 1 dostawę od niemiaszków, cena sprzedaży 569 zł ( oemka ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czechów raczej ich nie mają, tam na stanie u głównego dystrybutora pustki kompletne w tej chwili. Stawiam raczej na naszych zachodzich sąsiadów - tym bardziej że ceny są zgodne z tymi niemieckimi.

 

My też powoli się przestawiamy na imporcik z niemiec, bo czesi coś ostatnio cienko z zaopatrzeniem w opterony, no i ceny ostatnio mają kosmiczne, za ostatnie parę opteronów 1,5 tyg temu zapłaciłem 630 zł

 

W niemczech można spokojnie kupić opteronki za 120 ojro ( oemki ), jeżeli bierzesz na firmę musisz doliczyć 6 % - to różnica na VAT tam jest 16 a u nas wiadomo, ale i tak cena wychodzi spokojna. BTW za tydzień planuję 1 dostawę od niemiaszków, cena sprzedaży 569 zł ( oemka ).

Kiedy dokladnie ta dostawa, trzeba sie zapisywac czy cos w tym stylu? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...