Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

u niemców teraz święci triumfy cab2e 0540fpmw - kolejna magiczna seria

średnio 3100@1,55V na AC :D

ibizzzzzz przywieź nam te właśnie, plzzzz :D

ja ostatnio z rozpaczy zapiąłem mojego opa na asrocku, wszystko raczej bezproblemowo sie odbylo. nie probowalem jeszcze podkrecac no bo w sumie nie ma sensu - cabge0536 zeby cokolwiek pokazalo to musi dostac 1,7-1,8V - a ja moge dac maksimum 1,45V :lol:

moze na 2400 wystarczy chociaz wątpię

trzeba sie w jakies dfi zaopatrzyc to poszaleje - widzialem screena jak ktos 1,9Vvolta (albo 1,85 moze...) zapodawał na tego procka - nie wiedziałem że dfi w ogole tyle pozwala wrzucic na proca :blink:

ale chyba na jakims mocnym chlodzeniu... nie pamietam dokladnie

 

ibizzz, dawaj cab2e :D

 

pzdrzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u niemców teraz święci triumfy cab2e 0540fpmw - kolejna magiczna seria

średnio 3100@1,55V na AC :D

ibizzzzzz przywieź nam te właśnie, plzzzz :D

ja ostatnio z rozpaczy zapiąłem mojego opa na asrocku, wszystko raczej bezproblemowo sie odbylo. nie probowalem jeszcze podkrecac no bo w sumie nie ma sensu - cabge0536 zeby cokolwiek pokazalo to musi dostac 1,7-1,8V - a ja moge dac maksimum 1,45V :lol:

moze na 2400 wystarczy chociaz wątpię

trzeba sie w jakies dfi zaopatrzyc to poszaleje - widzialem screena jak ktos 1,9Vvolta (albo 1,85 moze...) zapodawał na tego procka - nie wiedziałem że dfi w ogole tyle pozwala wrzucic na proca :blink:

ale chyba na jakims mocnym chlodzeniu... nie pamietam dokladnie

 

ibizzz, dawaj cab2e :D

 

pzdrzzz

a da się ... nawet 2,1V :D

wpadnij z operkiem to się przekonamy jakiego zdrowia jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji na podstawie których mozna by bylo okreslic TCase, mam na mysli oznaczenia oznaczone na czerwono, moze w nich jest zakodowana tCase temperatura.

Właśnie w oznaczeniach jest Tcase

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Pasowało by zgłębić temat, jak to jest przy prockach S939 i jaka literka oznacza jaki Tcase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w oznaczeniach jest Tcase

 

Dołączona grafika

 

 

Pasowało by zgłębić temat, jak to jest przy prockach S939 i jaka literka oznacza jaki Tcase

BYl kiedys oznaczony w starych athlonach teraz jest oznaczony jako wartosc blizej nie znala czyli moze byc rozna 49 - 65

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ tanx

to nie jest początkowe napięcie - musiał się walnąć w opisie - opterony s939 mają tylko 1,35/1,4

 

@yotomeczek

a popatrz zmobilizowalem sie i wsadzilem tego opterona na asrocka :D

no i sie mocno zdziwilem :blink: wczoraj go wlaczylem na godzinke, zeby sie z biosem oswoic bo jest jakis zje..., tylko obnizylem napecie na 1,35, cos tam pogrzebalem, poinstalowalem stery (:lol: wstala mi winda na ktorej byl mobil na lpub) i wylaczylem.

dzisiaj wlaczylem, sflashowalem na jakiegos beta biosa i zaczalem podnosic htt co 5 - no i doszedlem do 300*8 na 1,35V - pi 1M stable. wam tez taK idzie na poczatku a potem drtastycznie wzrasta zapotrzebowanie na napięcie??

na 600mhz nie podnioslem ani 0,01V, nawet opuscilem :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robicie tylko zamieszanie, ma gwarancje normalnie 36msc, jak by Ci sie rozlecial wentylator na procesorze to juz tez nie masz 36 msc gwarancji ? troche powagi :)

Jakby się rozleciał to idziesz i wymieniasz wentylator na nowy.

Ale jak go sprzeda, potem procek padnie a pójdzie do sklepu na gware to sprzedawca widząc że to BOX zapyta gdzie cooler. I co wtedy??? Zdezintegrował się? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. prowadze sklep komputerowy i czasami się zdażyło ze jakiś athlon albo duron się psuł wiec w takiej sytuacji jeśli był kupiony jako boź zawsze dystrybutor żądał wentylatora i wymieniał na nowego załakowanego boxa. wiec warto sobie wentyl zostawić chociaż jeszcze mi się nie zdażyła ani jedna walnięta sztuka semprona lub athlona z metalową osłoną. z drugiej strony zawsze musi być pierwszy raz. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki kupiłem ostani procek z hurtowni w niemczech i co kup w ciemnoe znajomy kupował i przesłał ale wersja wypas 0540FPBW na box-owym chłodzeniu bez wygżewania na 1.4v 2800Mhz dalej na boxowym 3Ghz dałęm do testów 1.5v ale na 1.45 też by poszło wyżej na boxe niedało rady winda wstwałę wszystko ok ale testów nieprzeprowadzałem bo zawysoka temperatórka ale jak zmienie chłodzenie to zapodam scren-a z 3.2 GHz albo więcej jak się uda pozdro dla wszystkich maniaków DFI ale umnie wszystko się dzieje na Abit Fatal1ty AN8 Sli. za proca wersja 146 box dałęm 157 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MILANS już dał linka do mojego screna tam tylko 2.8Ghz ale na 1.4v wiec daje przedsmak możliwości na 3GHz to góra spi 1M bo zabardzo się gdzeje na boxowym chłodznieu może jutro założe pentagrama to dam i 3Ghz albo i więcej

Pozdro for all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...