Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

Gościu z tej aukcji od 3szt. Opków 144 - TU - to jakiś lepszy amigo. Załatwiłem sobie do niego nr tel., zadzwoniłem, odbiera jakiś koleś i jest w szoku... :angry: Zresztą na maile odp. podobno do czasu wbicia się na aukcję, a teraz cisza.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a fx'y dla "bezkompromisowych entuzjastów" :lol:

szkoda że przeciętny "bekompromisowy entuzjasta" w polsce może tylko pomarzyć o fx'ie... :(

cięzkie zycie ocera, ehhhhhh...

 

państwo by mogło wprowadzić jakieś "fx-owe" albo "ocer-owe" :D

myślę że jest nas już tylu że spokojnie moglibyśmy jakąś partię założyć ;) i lobbować na rzecz ocingu w polsce :D z lepperem i giertychem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu z tej aukcji od 3szt. Opków 144 - TU - to jakiś lepszy amigo. Załatwiłem sobie do niego nr tel., zadzwoniłem, odbiera jakiś koleś i jest w szoku... :angry: Zresztą na maile odp. podobno do czasu wbicia się na aukcję, a teraz cisza.

 

noo, wczoraj mial tylko te na s940 ... po moim mailu z zapytaniem o 939 wstawil wlasnie ta aukcje piszac mi ze ma tylko tyle ale postara sie wiecej zalatwic, hmm... z maila od niego sie dowiedzialem ze tylko wplata z gory a pozniej czekamy ~2,5tyg.. (ciekawe czy jest chociaz na co?..)

ja sobie odpuscilem ... za duzo kasy jak na kogos kto ma konto zerowe , biore proca od arche.

Edytowane przez mar_cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie ciekawie ;) Dla wiekszosci z Was pewnie nic wielkiego, ale mi sie juz podoba :)

 

Slabe pamieci, jeszcze sie nie bawilem nimi, chodzi na boxowym chlodzeniu, 1,37V i dysku z badami :D Zobaczymy czy do rana wytrzyma B)

 

Musze tez ustawic godzine :banana:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie ciekawie ;) Dla wiekszosci z Was pewnie nic wielkiego, ale mi sie juz podoba :)

 

Slabe pamieci, jeszcze sie nie bawilem nimi, chodzi na boxowym chlodzeniu, 1,37V i dysku z badami :D Zobaczymy czy do rana wytrzyma B)

 

Musze tez ustawic godzine :banana:

...

Do rana to zapuść mu SmallFFTs. Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie ciekawie ;) Dla wiekszosci z Was pewnie nic wielkiego, ale mi sie juz podoba :)

 

Slabe pamieci, jeszcze sie nie bawilem nimi, chodzi na boxowym chlodzeniu, 1,37V i dysku z badami :D Zobaczymy czy do rana wytrzyma B)

 

Musze tez ustawic godzine :banana:

 

[ciach!]http://img376.imageshack.us/my.php?image=m...raton0zs.th.jpg[ciach!]

Jaka to seria ??

 

Edited by Sikor:

Nie cytujemy obrazków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to seria ??

Procek od arche :D

 

OSA144DAA5BN

CAB2E 0546

 

Niestety po 6h wyrzucilo blad, ale to raczej z winy zasialacza (jakis modecom 350W :blink: )bo po podlaczeniu suszarki do listwy :mur: wystapil skok napiecia :mur:

 

Za tydzien bedzie topower 450P7 wiec dopiero wtedy zobaczymy na co go stac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kumpel kupił Opterona 148 (2.2HGz). Chodzi mu stabilnie (tak mówi ale czym testował to nie wiem) na 2.8 z napieciem 1,39V. Do pracy na 3000MHz potrzebuje juz 1.6V. I tak mu pracuje. Czy takie wysokie napiecie moze zaszkodzic Opteronowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na opterona w zasadiz eto wysokie Vcore ale w sumie liczy sie etz temp wiec zalezy czym chlodiz i jakie ma temp? ja bym zszedl z Vcore do 1,5V tak na 24/7 a jak do jakis testow albo cosik toi 3ghz bo tak to w sumie chyba si enie odczuwa roznicy 2,8-3,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@guziq

Wzrost wydajnosci procesora rzedu 7%, a napiecie zwiekszone o 15%. Dla mnie bez sensu "katowac" procka tak duzym vcore dla uzyskania 200MHz. Watpie by Twoj kumpel odczul roznice miedzy 2,8GHz, a 3GHz. Byc moze pojawiajace sie 3GHz przy poscie wplywa na jego lepsze samopoczucie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rafael Santi

jakbys zgadł.

Mało tego: uwaza ze jesli ma plyte DFI EXPERT to mozę katowac ja HT na poziomie 1360MHz. Mówi ze "po to przecież udostepnili mnoznik x5 zeby z niego korzystac". W sumie do inetligentnych nie nalezy bo kupuje wsio najdrozsze jakie jest w sklepie. I mówi ze dlatego nie chce isc 11*300 bo mostek sie grzeje. Przecie HT wtedy wynosiłoby 1500MHz (a czy to nie jest zabujstwo dla płyty?)

Obecna jego konfiguracja to:

Opteron 148 (kupił selekcjonowanego ale nie wiem z gwarancja na ile i na jakim napieciu) - 1400zł

Zalman FS-C77 Fatal1ty - 240zł

DFI LanParty NF4 SLI-DR Expert (wersja z tymi mocniejszymi kondensatorami) - 1000zł

PDP Patriot XBLK 2 x 512MB DDR 600MHz CL2.5 - 900zł

Obudowa Tt + zasilacz ThermalTake Silent PurePower 680W - 900zł

2*XFX GeForce 7800GT - 2500zł

2*Zalman FS-V7 Fatal1ty - 340zł

 

I jest zawiedziony bo ma tylko 13500 pkt w marku 05 i 29840 w 03.

 

I jeszcze mi mówi ze jego proc sie lepiej kreci od mojego (do wyzszego zegara). Przecie to jest oczywiste skoro on ma Opka który juz w standardzie ma 2,2GHz i do tego selecta i na dodatek dał za niego 1400zł a ja za swojego tylko 362. I cieszy sie rownież ze ma przepust wiekszy niż ja - odczyt 8060MB\s przy moim 5750MB\s. Tylko jego pamieci kosztowały 900zł a moje 300.

 

PS. musiałem z siebie wylac wk*rwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Co może być powodem że wywala mnie z SP2004 a SuperPi mod 1.4 przechodzi bez stresu.

Może jakieś wskazówki.

A już dzisiaj testy nowej zabawki.

Hmmm powodem moze byc np. niestabilnosc proca :lol:

 

Zwieksz napiecie i sprawdz, moze SP2004 bedzie stabilny.

SuperPi nie jest do testowania stabilnosci procesora!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm powodem moze byc np. niestabilnosc proca :lol:

 

Zwieksz napiecie i sprawdz, moze SP2004 bedzie stabilny.

SuperPi nie jest do testowania stabilnosci procesora!

U ciebie jaka jest temp. w stresie.

I jak radzi sobie "tajfun".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Co może być powodem że wywala mnie z SP2004 a SuperPi mod 1.4 przechodzi bez stresu.

Może jakieś wskazówki.

A już dzisiaj testy nowej zabawki.

Bardzo mozliwe ze to pamieci, przynajmniej ja tak mialem. Ustaw sobie w biosie cos w tym stylu (dolna czesci na auto):

 

Dołączona grafika

 

 

 

i A64tweakerem (czy jakos tak, wiadomo o ktory chodzi ;) ) odczytaj wartosci domyslne (automatyczne) dal Twoich pamieci. Pozniej ustawiasz takie w biosie i zaczynasz je poprawiac do granic stabilnosci :D

 

U mnie podzialalo (z 2h doszedlem do ponad 5h stresowania na takim samym taktowaniu i napieciu :) )

 

EDIT: hmmmm chyba nie masz DFI...

Edytowane przez mArrAtoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe ze to pamieci, przynajmniej ja tak mialem. Ustaw sobie w biosie cos w tym stylu (dolna czesci na auto):

 

[ciach!]http://www.angrygames.com/nf4-ultra/ultra-d_bios11b.jpg[ciach!]

 

 

i A64tweakerem (czy jakos tak, wiadomo o ktory chodzi ;) ) odczytaj wartosci domyslne (automatyczne) dal Twoich pamieci. Pozniej ustawiasz takie w biosie i zaczynasz je poprawiac do granic stabilnosci :D

 

U mnie podzialalo (z 2h doszedlem do ponad 5h stresowania na takim samym taktowaniu i napieciu :) )

 

EDIT: hmmmm chyba nie masz DFI...

dzięki

Jak tylko dojadą patrioty podniosę poprzeczkę. Wynik 2712 na zwykłych pamiątkach i "difultowym" napięciu i tak jest ok.

Edited by Sikor:

Nie cytujemy obrazków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek od arche :D

 

OSA144DAA5BN

CAB2E 0546

 

Niestety po 6h wyrzucilo blad, ale to raczej z winy zasialacza (jakis modecom 350W :blink: )bo po podlaczeniu suszarki do listwy :mur: wystapil skok napiecia :mur:

 

Za tydzien bedzie topower 450P7 wiec dopiero wtedy zobaczymy na co go stac :D

Spoko ale po CAB@E 0546 ..... - są jeszcze literki chciałbym wiedzieć jakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co maja pamięci do osiagów procesora? Więcej z proca na defaulcie nie wyciśniesz.....

 

BTW - jesteś pewien ze kupno tej grafy było dobrze przemyslanym zakupem?

Biorąc pod uwagę że mam monitor Neca 2070NX 20,1" (1600x1200) to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co maja pamięci do osiagów procesora? Więcej z proca na defaulcie nie wyciśniesz.....

Do osiagow procesora bezposrednio moze i nie maja, ale maja bardzo duzo do stabilnosci calego systemu, a o niej tu chyba piszemy :mur:

 

@Bandit45

Dalej nie pamietam, niedlugo bede zmenial chlodzenie to spisze wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to musisz byc czujny , niczym lis - przebiegly :) bo jest problem z opkami .... ibiz ponoc ma miec:) , arche niewiem czy ma wiecej - mi mowil ze ostatnie sztuki ...

 

sprawdz tu:

pc-shop.pl

www.arche.net.pl

 

 

ps: swoja droga siedze wkur...cze zdenerwowany :P bo mi wplatomat multibanku po wrzuceniu kasy powiedzial ze jest uszkodzony i czekam teraz az mi uznaja reklamacje ... wrrr .. a tam moj opek czeka.

zlosliwosc rzeczy martwych

 

EDIT: i wyglada na to ze sobie poczekam min. do piatku ...

brak mi slow...

Edytowane przez mar_cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o byłe zamówienia na Optyki od Ibiz-a lub jak kto woli ze sklepu PC-SHOP, to czy wszyscy wpłacający otrzymali już zwrot kasy? Z tego co widzę to są jakieś jaja... Niby kasa miała być we wtorek, potem niby w środę... ale na koncie ciągle pusto. Dzisiaj po interwencji tel. dostał przelew Namod, w sumie dostał to za mocne słowa, w trakcie rozmowy dokonywali dopiero wpłaty (!).

 

Sorry za OT.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...