Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

41C to troche sporo chyba jak na WC i na takie takty i 1.4v - tak mi sie wydaje przynajmniej ...

 

Wimiana temperaturami nic nie da, sam mialem doczynienia z kilkoma plytami DFI i roznice pomiedzy poszzczegolnymi sztukami potrafila wynosci do 9 stopni...

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myslalem że zabłysnę ;) , nic to na noc wstawiam do piwnicy i otwieram wszystkie okna ;)

 

niżej SD3700+ @ ~3GHz @ 1,42V - temperatura otoczenia ok 19/20 st. chłodzenie Pentagram 100Cu, Tcase 59, temp. procka jak z obazka :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły ten SD. Twój czy na sprzedaż?

 

Mój Opek 146 na razie czeka na mrozik. Wczoraj pękło 3 GHz Prime Stable. Niestety napięcie 1,58V. Na TT BT mam temp load 46 C. Niby ok. , ale alldays wolę na takim Vcore nie fikać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myslalem że zabłysnę ;) , nic to na noc wstawiam do piwnicy i otwieram wszystkie okna ;)

niżej SD3700+ @ ~3GHz @ 1,42V - temperatura otoczenia ok 19/20 st. chłodzenie Pentagram 100Cu, Tcase 59, temp. procka jak z obazka :)

Zabłyśniesz. :lol: Takich tęgich sztuk tu nie ma dużo.Jeżeli masz podobne na zbyciu to jestem zinteresowany. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

kupiłem opka 165. narazie kręce go na 2500 mhz przy 1,44v i dzie 2 godziny sp2004 . na szybko puscilem na 2600 mhz 1,5v i sie wywalił w sp2004 wiec podejrzewam ze 2600 mhz to pewnie bedzie maks ale zobaczymy :)

 

no i sie wysypał po 2,5 godzinie na 2500 mhz 1,44v ( coś cienizna te opki 165) zapodam mu 2400 mhz na tym npięciu

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem opka 165. narazie kręce go na 2500 mhz przy 1,44v i dzie 2 godziny sp2004 . na szybko puscilem na 2600 mhz 1,5v i sie wywalił w sp2004 wiec podejrzewam ze 2600 mhz to pewnie bedzie maks ale zobaczymy :)

 

no i sie wysypał po 2,5 godzinie na 2500 mhz 1,44v ( coś cienizna te opki 165) zapodam mu 2400 mhz na tym npięciu

faktycznie coś słabizna ... może temp go ogranicza? moj 144 leci 2700 na 1.39v pdo warunkiem temp kolo 39C max inaczej wysyp. a na ac ciezko w load o taka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie coś słabizna ... może temp go ogranicza? moj 144 leci 2700 na 1.39v pdo warunkiem temp kolo 39C max inaczej wysyp. a na ac ciezko w load o taka ...

wez nieporownoj oc opka dwurdzeniowego do jednojajowca.. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez nieporownoj oc opka dwurdzeniowego do jednojajowca.. :-|

a mogłbyś czytać ze zrozumieniem??? nie jestem kretynem zeby porównywać OC, tylko analogie teperaturową dałem, aż tak skompliowanym językiem nie piszę zeby tego nie zrozumieć. Czy może w błędzie jestem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły ten SD. Twój czy na sprzedaż?

 

Zabłyśniesz. :lol: Takich tęgich sztuk tu nie ma dużo.Jeżeli masz podobne na zbyciu to jestem zinteresowany. :wink:

Będzie na sprzedaż , już chyba jutro, a tymczasem wrzucam testy kolejnego 165 :)

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

ten pierwszy test 165 na 2500 mhz na 1,45v jeszcze nic nie mówi bo ja tez mialem tak ustawione i sie wywalił po 2,5 godzinie, na 2400 mhz przy tym napieciu chodził 4 godziny. nie mowie ze opek 165 to cienizna (żle sie wyrazilem) wydajnosc jest super kilka programow w tle i dziala jak by nie był w ogóle obciązony ale mniejsza zabawa w oc niz na opku 144. poza tym słyszałem ze procesory dwyjajeczne szybciej padaja od przetaktowywania. ten moj 165 pewnie by szedł na 2500 mhz problemu na wiekszym v core ale ten proc ma dzialac non toper na jaka najmniejszym v

temperatura w stresie na boxowym wentylu z heatpipe 39-42c wiec chyba to nie wynik temperatury

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj dostałem opka od Ibizza i juz pierwsze testy, Jak narazie jest nieźle

2600MHz na defaultowym napięciu

P.S. Test szedł ponad 5h - ale nie zrobiłem screena na koniec

 

post-130529-1138907649_thumb.jpg

Edytowane przez Bandit45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pierwszy test 165 na 2500 mhz na 1,45v jeszcze nic nie mówi bo ja tez mialem tak ustawione i sie wywalił po 2,5 godzinie, na 2400 mhz przy tym napieciu chodził 4 godziny.

Słabe te wasze dwujajeczne opki. Czekam może ktoś dołaczy do mnie w zestawieniu superstable Andy'ego i się doczekać nie mogę. Moj lata tak jak w sigu przy 1,53V. Daję tego posta, żeby arche się nie podniecał swymi testami tylko zapodał porządne procki > 2700 MHz. Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu mam praktycznie caly sprzet poskladany :)

 

Jak na razie lekko idzie 2700 1.45 :)

 

Probowalem wiecej, wstaje na 3000 ale nie bawilem sie ustawieniami pamieci i troche siada. Jak sesja minie trzeba bedzie trosze czasu poswiecic :D

 

A tak wogole to zapomnialem spisac dokladnych numerkow z proca przy zmianie chlodzenia :mur:

 

 

Przy okazji, co polecacie na chpiset bo to fabryczne jest strasznie glosne i malo wydajne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna nocka 2700MHz na 1,425 (przy temp. w pomieszczeniu ok 30*)

Właśnie robie update tego taktowania przy niższej tem i przy napięciu 1,392 jak narazie idzie 30min w SP2004

post-130529-1138964642_thumb.jpg

Edytowane przez Bandit45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...