Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

tak sp2004 idzie na 3030MHz i 3050 MHz ale nie próbowałem dokładnie, te opki bardzo lubią napiecie, a zobacz jak są puszczone pamięci.

Ładnie biega :lol: ,memki wysoko(widziałem),Ziku miał zdaje się problem z ustawieniem TCCD i Opka to mu podrzuć Tweakera(no chyba że już nieaktualane). :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie biega :lol: ,memki wysoko(widziałem),Ziku miał zdaje się problem z ustawieniem TCCD i Opka to mu podrzuć Tweakera(no chyba że już nieaktualane). :lol:

W superPI 16m biegają aż do 630MHz przy 2.5-4-3-8 1T a już update'owałem wynik na 3100Mhz, 2.5-4-4-8 , przy 3130MHz i 2.5-4-3-8 1T też zrobilem ale klawiatura mi świrowała i przy SHIFT + PRT SC zamykał mi komputer!. Co będzie jak zapna moje winbondy CH5 UTT?

Co do TCCD , też mialem z nimi problem bo wchodziło do windy dopiero przy 3.1v i wysłalem pamięci do reklamacji i wymienili mi na nowe, które biegaja juz od 2.65v na 600MHz i mam bios 704-1 i wszystko na auto.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop, 1. lores :P; 2. ile dales za tego 144 od Ibiza?; 3. ile dales za tego 148 i skad? 4. ten 144 nie dla mnie, wiec juz nie chce sie bawic, ja mam 146 selecta (3000mhz @ 1.4V), ale jeszcze nie mialem okazji wyciagnac tych 3ghz z niego, czekam na BIXa3 mojego (niezaleznie jakie napiecie powyzej 2800mhz (z groszami) wywala mi bledy i winde potem) ( BIP2 teraz...); 5. ładnie, pamiątki tez spoko, ja u siebie nastawilem sie na timingi i mam 1.5-2-2-5 (moge nizej, ale spadek wydajnosci), ale nie chca za bardzo robic 600mhz... ile dales za swoje? :>

 

@binek, dokladnie, tylko nie zgodze sie z poziomem glosnosci Tagana :/ Sam mam 480W EasyCon i glosne jak cholera :/ Znaczy ciche, ale wszystko inne mam nieslyszalne i niszczy mi caly efekt, a nie chce wlamywac sie do niego i zmieniac wiatrak/chlodzenie ze wzgledu na gwarancje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja kupilem opka 144 od arche pare dni temu i szczerze przyznam, ze mnie milo zaskoczyl :) 2700 mhz stabilne przy 1,4V, 2835 mhz przy 1,5V. Chcialem go troche wygrzac ale cos niskie temperaturki sie go trzymaja ;] idle 25*C/stress 36*C na Freezerze 64 pro przy tym ostatnim ustawieniu. Chyba jestem szczesciarzem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi sie kulawy trafil 146. Bo nie sadze zeby plyta przy 310HTT wymiekala. Podnieslem napiecia LDT i NB i nic, max co udalo mi sie wyciagnac to 9*305 przy 1.504V i wiecej za nic nie pojdzie. Nie wiem czy go zmienic czy olac to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cyrusik, ech, chodzilo mi po prostu o moje super sprzescie... 2600Mhz łaskawie mi wyciąga...

Za selecta 1200zł, podczas gdy za 700zł mogłby mi (jak niektórym innym) 144 na 3Ghz i więcej iść...

 

@Sssaku, Ty to masz problemy... Robi Ci 3050Mhz na 1.5V i jeszcze nie jesteś zadowolony...

Napięcia na chipie ani na LTD nie ma co podnosić, po prostu mnożnik HT ustaw na 3x do 300Mhz HTT, a potem nawet na 2x i podnoś V na procku, a płytka pociągnie...

No i nie zapomnij o ramach - najlepiej dla testów ustawić im div100 ;]

 

Z tego co pamiętam DFI nf4 (czyli Ultra-D tez) też wyciągała 450Mhz HTT bez wiekszego wysiłku (ale moge sie myslic, tak mi sie kojarzy)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem na poczatku mniejszy zeby dojsc do wyzszego FSB. Probowalem tez 10*300 i nie wstaje i 7*330 przy HT *2 i tez nic .Zanim powinno sie pojawic logo windowsa przy bootowaniu jest reset i tak w kolko, takze nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sssaku, a probowales obnizac tempy i podwyzszac napiecie?

Opki duze V dosc dobrze znosza, ale tempy odpowiednie potrzebne są...

no to sprawdź max HTT swojej płyty

HTT2

mnoznik 6 albo 5

div 100

i podciągaj HTT do góry

przy div 100 podwyższ max async latendy i read preamble najlepiej na 10 i 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to procek do [gluteus maximus]!!!!! plyta wstala przy HTT 350MHz i mnozniku *5 czyli co do licha taki procek mi sie trafil. Tak chodzi ladnie malo sie grzeje ale ponad 2750 nie chce isc??

Edit

ale przy 370 i tak sie wysypuje czyli plyta tez do najlepszych nie nalezy :(

Edytowane przez Sssaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop, 1. lores :P; 2. ile dales za tego 144 od Ibiza?; 3. ile dales za tego 148 i skad? 4. ten 144 nie dla mnie, wiec juz nie chce sie bawic, ja mam 146 selecta (3000mhz @ 1.4V), ale jeszcze nie mialem okazji wyciagnac tych 3ghz z niego, czekam na BIXa3 mojego (niezaleznie jakie napiecie powyzej 2800mhz (z groszami) wywala mi bledy i winde potem) ( BIP2 teraz...); 5. ładnie, pamiątki tez spoko, ja u siebie nastawilem sie na timingi i mam 1.5-2-2-5 (moge nizej, ale spadek wydajnosci), ale nie chca za bardzo robic 600mhz... ile dales za swoje? :>

 

@binek, dokladnie, tylko nie zgodze sie z poziomem glosnosci Tagana :/ Sam mam 480W EasyCon i glosne jak cholera :/ Znaczy ciche, ale wszystko inne mam nieslyszalne i niszczy mi caly efekt, a nie chce wlamywac sie do niego i zmieniac wiatrak/chlodzenie ze wzgledu na gwarancje :/

1. 820zł za 144, ale sprzedany.

2. 1099 (dużo) za 148, selekt 2800MHz na 1.43v on boxowy wentyl, i od arche - polecam.

5. moje kosztowały ponad 800zł (drogo) - w imperium.pl ale są warte są ceny.

Jeszcze nie dostałem pisemnej gwarancji od ibiza- czekam i czekam, a procesor już opchnięty.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo, niby wysłal w zeszły poniedziałek ajeszcze nie doszło, dziwne.

Co do papierków od Ibizza to można tylko pomarzyć ja na fakture czekałem od stycznia i nic pisałem dzwoniłem itp... nie ma sie co łudzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop, a mozna wiedziec, ile za niego, mniej wiecej, wziales? :)

Ja swoje ramy, w wolniejszej chwili, tez przetestuje odnosnie mhztów ;]

Na ilu V te Twoje robią tyle?

 

@<<)MARyo(>>, ja pisemna gwarancje, na jakims skrawku papieru dostalem, a faktury nie zamawialem, wiec, jak na razie, jest ok...

 

@ma1y, no kontakt z klientami jest $#@%^#$# u nich, fakt (bez obrazy oczywiscie, ale taka jest prawda, przydaloby sie cos z tym zrobic, naprawde...)

 

@Sssaku, pochwal sie, ile za nia dostales :)

Moze tez przetestuje ewentualny "max" swojej DFI... ale to pozniej, moze w weekend...

 

@mieciop, nie dostales ze sprzetem? bo u mnie tak wlasnie bylo (w paczce znalazlem... :)

 

@Sector19, no to ja chyba tez :)

A odnosnie gwarancji, wlasnie jestem w trakcie reklamacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop, a mozna wiedziec, ile za niego, mniej wiecej, wziales? :)

Ja swoje ramy, w wolniejszej chwili, tez przetestuje odnosnie mhztów ;]

Na ilu V te Twoje robią tyle?

 

@<<)MARyo(>>, ja pisemna gwarancje, na jakims skrawku papieru dostalem, a faktury nie zamawialem, wiec, jak na razie, jest ok...

 

@ma1y, no kontakt z klientami jest $#@%^#$# u nich, fakt (bez obrazy oczywiscie, ale taka jest prawda, przydaloby sie cos z tym zrobic, naprawde...)

 

@Sssaku, pochwal sie, ile za nia dostales :)

Moze tez przetestuje ewentualny "max" swojej DFI... ale to pozniej, moze w weekend...

 

@mieciop, nie dostales ze sprzetem? bo u mnie tak wlasnie bylo (w paczce znalazlem... :)

 

@Sector19, no to ja chyba tez :)

A odnosnie gwarancji, wlasnie jestem w trakcie reklamacji...

@Iores ponad 600 wziąłem za procka, bo zależało mi na tym żeby go sprzedać.

Moje robią tyle na 2.75v

600MHz spokojnie robią na 2.6v

nie dostałem gwarancji w pudełku dlatego pisze do ibiza

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos miał dostać od ibiza gware a nie dostał to walić na priv. ja sie tym zajme

Miło będzie , bo ja miałem obiecaną dawno temu a nie ma, wysłałem ci wiadomość na prv.

Mam nadzieję że ibiz się poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...