Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

Do testow, nie na cholere :P

Ja szczerze mowiac planowalem tak zrobic, jednak mialem problemy z instalacja XP64, dlatego pomysl porzucilem. W jakiejs przerwie zalatwie sobie 64-bitowego Linuxa...

Z tego co wiem to tylko kwestia przekompilowania jadra na 64bit, a nie instalacji calego nowego systemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe, ale szczerze mowiac nigdy z Linuxa zadnego nie korzystalem :(

Zamierzam nadrobic te straty i wzbogacic sie o nowe doswiadczenie, jednak nie mam kiedy ;/

Nie mam tez pojecia, ktora dystrybucje wybrac, ale to juz pytanie do innego tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz problemy z X64 - wszystko jest w 100% tak samo jak przy normalnym XP. Jedyna różnica to ustawienia regionalne, ale nawet na ustawieniach domyślnych wszystko powinno być dobrze ;)

 

Ja na X64 robię od dawna i zero problemów - jedyny ból to, że Neo nie działa (nie ma odpowiednich sterowników).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz problemy z X64 - wszystko jest w 100% tak samo jak przy normalnym XP. Jedyna różnica to ustawienia regionalne, ale nawet na ustawieniach domyślnych wszystko powinno być dobrze ;)

 

Ja na X64 robię od dawna i zero problemów - jedyny ból to, że Neo nie działa (nie ma odpowiednich sterowników).

Jak dla mnie największy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na konkurencje, Arche, cena ok:

 

Opteron 144 OEM:

2850 MHz - 850 zł

2830 MHz - 830 zł

He... Ja swojego nie selecta kupiłem w Arche za 699zł... :) Na razie idzie tylko 2700, ale spox, jak wróci zasilacz z gwarancji to jeszcze powalczę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Moze taki, ze nie kazdy moze sobie pozwolic na zakup 64bit windy?

zakup ??? :mur:

 

zreszta wlasciciela boxowanego xp, wersja xp64 jest za friko

 

He... Ja swojego nie selecta kupiłem w Arche za 699zł... :) Na razie idzie tylko 2700, ale spox, jak wróci zasilacz z gwarancji to jeszcze powalczę. :)

ee pewnie i tak przebrany

 

I gadaj z takim… Pomijając już kwestie finansowe to stery do Sagema od Neo też mi załatwisz pod 64bity ? Bo na cholerę mi winda na której neta mieć nie będę ;/

 

Aha teraz musze mieć minimum 2 systemy aby być „elO młodzieżowy i prO” kurde co za pech bo chyba nie będę. Cóż co to będzie Mardok nie ma ochoty instalować systemu X64 mimo zachcianki pewnego usera, nic tylko się zastrzelić. Mam nadzieje że babci przykro nie będzie ale cóż trzeba zaryzykować…

no coz tpsa wszystko jasne

 

zreszta to tez nie argument przez godzinke testow nikt cie nie zmusza abys mial neo wlaczone

 

a przy max ustawieniach sprime 32bit stable zapewne pod sprime 64bit bedziesz mial zwieche po 5 minutach wiec wiele bez netu nie zabawisz

 

ja po prostu wyczowam strach i tyle, instalacje gora pol godzinki wiec brak czasu tez odpada

 

aczkolwiek dla mnie jest to dziwne, aby entuzjasta komputerowy, dla ktorego komputery to hobby, z czystej ciekawosci zainstalowal sobie do testow xp 64 aby moc zobaczyc, jak jego krecony procek zachowoje sie w srodowisku 64 bitowym

 

neostrada ci przeciez nie ucieknie w czasie testow

 

tak samo arche czy sprzedajacy selekty na allegro czemu nie ma 64bitowego sprima

jesli ktos kupuje i placi za selekcje to chyba powinien otrzymac pelna informacje a nie karmiony papka nieomal marketingowa jaki to procesor jest stabilny pod 32 bitami

 

athlon 64 to 64 zobowiazuje a jesli ktos ma czas testowac 5-6 godzin primem procka, to argument ze nie mam xp64 badz mi sie nie chce zainstalowac jest zastanawiajacy. Ludzie czesto podswiadomie unikaja prawdy i tyle

Testy sprimem np te z arche powinny byc robione 64bitywm primem

uzytkownik przynajmniej wie ile naprawde ten procek potrafi a pod 32 bitami napewno bedzie potrafil wiecej :)

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@#Mreko:

 

Ty nie rozumiesz o co mi chodzi załóżmy że Prime 95 x64 się wywali i co z tego skoro na co dzień pracuję na 32bit systemie na którym wszystko chodzi stabilnie ? 3h SP 2k4 32bit do tego S&M oraz już kilka ładnych godzin grania, to na początek następnie ciągle walczę z temp bo ten SD znacznie bardziej od Venice mi się grzeje i staram się dojść z nim do porozumienia. I zaczyna mnie powoli już męczyć ciągła zmiana programów testujących, co chwila wychodzi coś nowego rzekomo 3x lepszego. Ale jak ci to humor poprawi to jak uporam się z WC zobaczę to Prime 95 x64…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

@#Mreko:

 

Ty nie rozumiesz o co mi chodzi załóżmy że Prime 95 x64 się wywali i co z tego skoro na co dzień pracuję na 32bit systemie na którym wszystko chodzi stabilnie ? 3h SP 2k4 32bit do tego S&M oraz już kilka ładnych godzin grania, to na początek następnie ciągle walczę z temp bo ten SD znacznie bardziej od Venice mi się grzeje i staram się dojść z nim do porozumienia. I zaczyna mnie powoli już męczyć ciągła zmiana programów testujących, co chwila wychodzi coś nowego rzekomo 3x lepszego. Ale jak ci to humor poprawi to jak uporam się z WC zobaczę to Prime 95 x64…

tak ale 64 bity nas nie omina

 

taka propozycja aby dla leniwych uzytkownikow umiescic prime95-64bit w programach do sciagniecia

 

http://razormen.fm.interia.pl/prime64.rar

 

vista natywnie bedzie pod 64 bity

 

i rozdzielmy tu codzienne uzytkowanie a czysta ciekawosc przy max ustawieniach testowych

 

jak juz ktos pisal pod 64 bitami aby miec sprime stabilny musi obnizyc nawet 200mhz

 

ludzie tego nie sa w pelni swiadomi i np taki arche po czesci ich oglupia i mowi tylko czesc prawdy

 

a ze wiekszosc ludzi jest tego nieswiadoma i tego nie wymaga to prowadzacy selekcje to olewaja i tyle

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtrącic swoje dwa grosze to widze tutaj 2 rózne , skrajne poglądy;

1. Potrzeba Mardok nie potrzebuje pracy w środowisku 64bitowym tylko w 32bitowym

2. Stabilność - #Mreko skupia się na aspekcie stabilności procesora.

Moje zdanie jest podobne jak Mreko, zresztą moje wyniki są spod winy 64- bitowej, i dopiero windows 64bitowy ujawnia slabość procesora/pamięci i timingów.

Mardok tobie nie jest potrzebne sprawdzanie stabilności pod 64bitowym systemem ale ja np. lubię wiedziec na ile sprawny jest mój sprzet, gdzie sa granice jego stabilności, bo nie moge sobie pozwolic na to by komputer sie np. zresetowal bo ja używam 32bitów a nie 64 więc w pełni nie sprawdzilem jego stabilności a testowanie tylko pod 32 bitami jest niepełne, gdyż w trybie 64bitowym dopiero procesory athlon64 pracują w trybie natywnym i z dodatkowymi rejestrami , niewidocznymi w trybie 32bitowym.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop:

 

Wtrącić się jak najbardziej możesz i wyrazić swoją opinię bo od tego w końcu jest forum ;) Jedyne co zauważyłem to, to iż mówisz o wynikach Prime x64 a w sygnaturce masz 32bit czyżby pewna nieścisłość ? Bo wychodząc z założenia iż testy z X64 uważasz za bardziej wiarygodne to one chyba powinny być podawane. Teraz co do moich wcześniejszych wypowiedzi, miały lekki charakter „obronny” bo bardzo mi się nie spodobały teksty o babci i tego typu podobne w końcu chyba nie rozmawiamy w piaskownicy z dziećmi po 12lat. A teraz na temat CPU, procesor mam od soboty koło godziny 17-18 w budzie zrobiłem kilka testów na szybko na tym co miałem pod ręką czyli zarówno SP jak i system 32bit od tamtej pory jak mam chwilę wolną pracuję nad poprawą temp bo jak już pisałem nie wygląda to za dobrze, nie mówiąc już ze badam zachowanie CPU pod względem VCore i temp, wcześniejszy proc Venice miałem już w tej dziedzinie opanowany, ale na to trzeba czasu. Nie lubię się powtarzać ale napiszę jeszcze raz jak tylko uda mi się uporać z temperaturą zrobię to przez was tak „zachwalane” (chyba mogę użyć tego określenia) Prime 95 X64 które nawet już zassałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop:

 

Wtrącić się jak najbardziej możesz i wyrazić swoją opinię bo od tego w końcu jest forum ;) Jedyne co zauważyłem to, to iż mówisz o wynikach Prime x64 a w sygnaturce masz 32bit czyżby pewna nieścisłość ? Bo wychodząc z założenia iż testy z X64 uważasz za bardziej wiarygodne to one chyba powinny być podawane. Teraz co do moich wcześniejszych wypowiedzi, miały lekki charakter „obronny” bo bardzo mi się nie spodobały teksty o babci i tego typu podobne w końcu chyba nie rozmawiamy w piaskownicy z dziećmi po 12lat. A teraz na temat CPU, procesor mam od soboty koło godziny 17-18 w budzie zrobiłem kilka testów na szybko na tym co miałem pod ręką czyli zarówno SP jak i system 32bit od tamtej pory jak mam chwilę wolną pracuję nad poprawą temp bo jak już pisałem nie wygląda to za dobrze, nie mówiąc już ze badam zachowanie CPU pod względem VCore i temp, wcześniejszy proc Venice miałem już w tej dziedzinie opanowany, ale na to trzeba czasu. Nie lubię się powtarzać ale napiszę jeszcze raz jak tylko uda mi się uporać z temperaturą zrobię to przez was tak „zachwalane” (chyba mogę użyć tego określenia) Prime 95 X64 które nawet już zassałem.

nie Mardok, robiłem wyniki na 64bitowym systemi i były stabilne na 3000MHz, tylko nie dzialały programy do monitorowania temperatury, dlatego zamieścilem 32bitowe, natomiast superPi 16M jest spod 64bitowego systemu, tak ze żadnej nieścisłosci nie ma , tylko świadome dzialanie , natomiast ty w ogole nie testowałes pod 64bitami, jakbys sie bał że sie wysypie.

Mardok nie chce cię atakowac, rozumiem że masz go krótko, tylko nieraz mam wrazenie ze ludzie nie zdaja sobie sprawę , tak naprawdę, z róznic miedzy architekturą X86-64bit a 32bitową i jaka to ważna rzecz stabilność a nie tylko wyniki.

Update : wiem że Sp16 to nie jest sprawdzian stabilności , nie musisz mi otym mówić.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh no ale SPI16M to raczej żaden sprawdzian zwłaszcza ze i tak pracuje w 32bit, co do mobo masz specjalnie zrobiony przeze mnie dodatek do MBM dzięki któremu masz temp oraz napięcia pod X64. Na koniec screen z 40min Prime95 X64 czyli 64bitową wersją Prime na 64Bitowym systemie jak i to dla was za mało cóż bywa, jakoś będę z tym żył bo jak na razie to i tak się czujem jak „chłopiec na posyłki” :/

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fe brzydkie to prime,ale spoko poszło :lol:

 

@#Mreko

Bez obrazy, odzywasz się jak profesor do uczniów,ale może najpierw pokaż sygnaturkę z podkreślonymi liczbami,czyli konkretne wyniki swojego OC,bo teoretyzowac to raczej każdy potrafi w praktyce to już zupełnie inaczj wygląda. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

nie Mardok, robiłem wyniki na 64bitowym systemi i były stabilne na 3000MHz, tylko nie dzialały programy do monitorowania temperatury, dlatego zamieścilem 32bitowe, natomiast superPi 16M jest spod 64bitowego systemu, tak ze żadnej nieścisłosci nie ma , tylko świadome dzialanie , natomiast ty w ogole nie testowałes pod 64bitami, jakbys sie bał że sie wysypie.

Mardok nie chce cię atakowac, rozumiem że masz go krótko, tylko nieraz mam wrazenie ze ludzie nie zdaja sobie sprawę , tak naprawdę, z róznic miedzy architekturą X86-64bit a 32bitową i jaka to ważna rzecz stabilność a nie tylko wyniki.

pod x64 polecam everesta napewno bedzie odczyt

samo sprawdzanie pod xp64 nie ma wielkiej roznicy w porownaniu do xp 32

roznice dopiero robi 64 bitowy sprime i 64 bitowe programy

bo uruchomienie pod xp64 32 bitowego prima daje takie efekty jak pod zwykla windoza

 

ciekawe kiedy zrobia 64bitowego superpi padna nowe rekordy 16M 7-8 minut w zasiegu

 

Fe brzydkie to prime,ale spoko poszło :lol:

 

@#Mreko

Bez obrazy, odzywasz się jak profesor do uczniów,ale może najpierw pokaż sygnaturkę z podkreślonymi liczbami,czyli konkretne wyniki swojego OC,bo teoretyzowac to raczej każdy potrafi w praktyce to już zupełnie inaczj wygląda. :wink:

bez przesady tylko chce uscislic pojecie full stabilny cpu dla jednego jest to zwykly sprime

dla mie 64 bitowy bo to w koncu procek 64 bitowy dla ktorych go kupowalem

 

i jesli ktos sprzedaje procka powinien podawac takie dane dla scislosci

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK. piszesz dużo a może być w końcu sam coś pokazał ? Bo jak słusznie Ricci zauważył dużo było teoretyków ale jakoś „zniknęli” jak przyszedł czas aby coś pokazać. Z tego co się orientuję nie masz nawet CPU o których mowa w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Wszystko OK. piszesz dużo a może być w końcu sam coś pokazał ? Bo jak słusznie Ricci zauważył dużo było teoretyków ale jakoś „zniknęli” jak przyszedł czas aby coś pokazać. Z tego co się orientuję nie masz nawet CPU o których mowa w tym temacie.

nie odwracaj kota ogonem to nie ja mam problem z instalacja xp64 z powodu braku sterow do neo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odwracaj kota ogonem to nie ja mam problem z instalacja xp64 z powodu braku sterow do neo

Wymagałeś ode mnie Prime 95 X64 które dostałeś teraz wydaje mi się że i ja mam prawo czegoś od ciebie wymagać. Co do systemu napisałem że nie przyda mi się na co dzień a nie że mam problemy z instalacją, widać kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Wymagałeś ode mnie Prime 95 X64 które dostałeś teraz wydaje mi się że i ja mam prawo czegoś od ciebie wymagać. Co do systemu napisałem że nie przyda mi się na co dzień a nie że mam problemy z instalacją, widać kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem.

widocznie nie czytalem tego posta o twoich problemach z instalacja

 

ja nic od nikogo nie wymagam

 

zwracam tylko uwage ze testy powinno sie zaczynac od prima64 i tyle bo wtedy mozna mowic o full stabilnosci

 

a nie argumentowac ze w zwyklym xp jest stabilnie

 

ale rozumiem ze np 200mhz mniej aby miec stabilny procek moze zepsoc humor

 

i to wlasnie apel do selelekcjonojacych procki jak np arche ktorzy robia ludzi w bambucho

 

bo zaloze sie ze te ich 2.9ghz selekty przy prime64 beda mialy zwieche i tyle

 

aczkolwiek taakie posuniecie byloby niepopularne bo ceny windowac by nie mogli

 

wiec nie ujawnia sie calej prawdy o procku, zreszta po co jak wiekszosc uzytkownikow chyba nawet nie ma pojecia ze prime 64 istnieje i wyniki oc moga byc duza mniejsze po jego uzyciu aby procek byl stabilny

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Mreko:

 

Twoje argumenty sa, ze tak sie wyraze "z [gluteus maximus] wysrane", kto uzywa teraz 64bit? bardzo waskie grono osob, bo pod ten system brak natywnego softu. Po drugie tak przez ciebie wychwalana Vista, myslisz ze nagle wszyscy sie na to zlapia i zaczna go kupowac (tutaj pojecie dwuznaczne)? W czym on bedzie lepszy od xp? chyba w tym ze bedziesz musial miec conajmniej 2gb ramu zeby pograc sobie tak jak teraz na 1gb. Poglady ze platforma na os 64bit jest niestabilna na tych samych taktach tez jest po czesci bledna, moze to os wymieka i nie potrafi sobie poradzic ze sprzetem?

 

Od Arche to akurat sie odwal, i z tekstami ze oszukuje klientow jest tylko i wylacznie szykanowaniem. On testuje na 32bit xp i tam jest stabilny, tak samo tyczy sie testowej platformy, jezeli ktos od niego kupi procka i posadzi go na epoxie to niekoniecznie musi dzialac tak samo jak na dfi.

 

Na koniec sprobuj zobaczyc wogole do kogo ty wyskakujesz z takimi tekstami, bo w tym temacie jest duzo wiecej osob z wiekszym stazem i doswiadczeniem od ciebie, i tylko sie osmieszasz takimi wypowiedziami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

buheheh

 

To co tyle Cie juz zobaczymy na forum ?? Czy moze cos Ci padlo i zadnych wynikow nie bedzie bo sprzet w serwisie?

a ty widze sprzedajesz wiec zapodaj kleinta prima64 zeby pozniej nie bylo niedomowien i zwiech pod 64 bitami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Mreko:

 

Twoje argumenty sa, ze tak sie wyraze "z [gluteus maximus] wysrane", kto uzywa teraz 64bit? bardzo waskie grono osob, bo pod ten system brak natywnego softu. Po drugie tak przez ciebie wychwalana Vista, myslisz ze nagle wszyscy sie na to zlapia i zaczna go kupowac (tutaj pojecie dwuznaczne)? W czym on bedzie lepszy od xp? chyba w tym ze bedziesz musial miec conajmniej 2gb ramu zeby pograc sobie tak jak teraz na 1gb. Poglady ze platforma na os 64bit jest niestabilna na tych samych taktach tez jest po czesci bledna, moze to os wymieka i nie potrafi sobie poradzic ze sprzetem?

 

Od Arche to akurat sie odwal, i z tekstami ze oszukuje klientow jest tylko i wylacznie szykanowaniem. On testuje na 32bit xp i tam jest stabilny, tak samo tyczy sie testowej platformy, jezeli ktos od niego kupi procka i posadzi go na epoxie to niekoniecznie musi dzialac tak samo jak na dfi.

 

Na koniec sprobuj zobaczyc wogole do kogo ty wyskakujesz z takimi tekstami, bo w tym temacie jest duzo wiecej osob z wiekszym stazem i doswiadczeniem od ciebie, i tylko sie osmieszasz takimi wypowiedziami

AMEN

 

a ty widze sprzedajesz wiec zapodaj kleinta prima64 zeby pozniej nie bylo niedomowien i zwiech pod 64 bitami

A jak nie zapodam to co ?? Nie kupisz odemnie ?? :D

 

Juz pedze lece testowac !!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

#Mreko:

 

Twoje argumenty sa, ze tak sie wyraze "z [gluteus maximus] wysrane", kto uzywa teraz 64bit? bardzo waskie grono osob, bo pod ten system brak natywnego softu. Po drugie tak przez ciebie wychwalana Vista, myslisz ze nagle wszyscy sie na to zlapia i zaczna go kupowac (tutaj pojecie dwuznaczne)? W czym on bedzie lepszy od xp? chyba w tym ze bedziesz musial miec conajmniej 2gb ramu zeby pograc sobie tak jak teraz na 1gb. Poglady ze platforma na os 64bit jest niestabilna na tych samych taktach tez jest po czesci bledna, moze to os wymieka i nie potrafi sobie poradzic ze sprzetem?

 

Od Arche to akurat sie odwal, i z tekstami ze oszukuje klientow jest tylko i wylacznie szykanowaniem. On testuje na 32bit xp i tam jest stabilny, tak samo tyczy sie testowej platformy, jezeli ktos od niego kupi procka i posadzi go na epoxie to niekoniecznie musi dzialac tak samo jak na dfi.

 

Na koniec sprobuj zobaczyc wogole do kogo ty wyskakujesz z takimi tekstami, bo w tym temacie jest duzo wiecej osob z wiekszym stazem i doswiadczeniem od ciebie, i tylko sie osmieszasz takimi wypowiedziami

ooo na epoxie czasem moze lepiej sie krecic niz na dfi ( fajny tescik widzialem zestawienie 10 plyt ale to kwstia biosu byla pewnie)

al widze sympatyk arche, nie pisalem ze oszukuja ale nie mowia calej prawdy ( chcesz czy nie ale taka jest prawda)

 

procesory sa 64 bitowe jak sie nie podoba to mozna zostac przy athlonach xp

 

wielu ludzi uzywa 64 bitow , softu jest coraz wiecej.Moze proponuje takie ponownie przemyslenie po co kupowales 64 bitowy procesor skoro tak stronisz od nich i szukasz argumentow przeciw 64 niz za.

zwiecha przy kompilacji jadra w linuxie brzmi bardzo zachecajaco

Jesli tak dziobiesz na windoze proponuje sprobowac linuxa

 

ponadto bedzie wersja 64 bitowa unreal 2007 crysis pewnie tez, farcry 64 bitowy dodatek juz jest i potrafi zaliczyc zwieche przy stabilnym procku w 32 bitach

 

jezeli klient placi 200zl za selekcje to ma prawdo do pelnej informacji a nie wyrywkowej ktora jest na reke selekcjonujacemu bo kosztuje go to mniej czasu i fatygi

 

zdaje sobie sprawe ze sa tu starzy wyjadacze, ale ewidetnie panuje tu dewiacja 32 bitowa na procesorach 64 bitowych a niby po cos amd sie w koncu trudzilo z tymi 64 bitami

 

ponadto ja nikogo nie atakuje, do niczego nikogo nie zmuszam , opisuje tylko stan rzeczy

czyzby prawda w oczy kole

 

ogolnie odnosze wrazenie ze 64 bity sa wrecz niepopularne takie zlo konieczne

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo na epoxie czasem moze lepiej sie krecic niz na dfi ( fajny tescik widzialem zestawienie 10 plyt ale to kwstia biosu byla pewnie)

al widze sympatyk arche, nie pisalem ze oszukuja ale nie mowia calej prawdy ( chcesz czy nie ale taka jest prawda)

 

procesory sa 64 bitowe jak sie nie podoba to mozna zostac przy athlonach xp

 

wielu ludzi uzywa 64 bitow , softu jest coraz wiecej.Moze proponuje takie ponownie przemyslenie po co kupowales 64 bitowy procesor skoro tak chcesz to stronic od nich i szukasz argumentow przeciw 64 niz za.

zwiecha przy kompilacji jadra w linuxie brzmi bardzo zachecajaco

Jesli tak dziobiesz na windoze proponuje sprobowac linuxa

 

ponadto bedzie wersja 64 bitowa unreal 2007 crysis pewnie farcry 64 bitowy dodatek juz jest i potrafi zaliczyc zwieche przy stabilnym procku w 32 bitach

 

jezeli klient placi 200zl za selekcje to ma prawdo do pelnej informacji a nie wyrywkowej ktora jest na reke selekcjonujacemu bo kosztuje go to mniej czasu i fatygi

 

zdaje sobie sprawe ze sa tu starzy wyjadacze, ale ewidetnie panuje tu dewiacja 32 bitowa na procesorach 64 bitowych a niby po cos amd sie w koncu trudzilo

 

ponadto ja nikogo nie atakuje do niczego nikogo nie zmuszam opisuje tylko stan rzeczy

czyzby prawda w oczy kole

Człowieku zamknij się. Różnica w taktowaniu pomiędzy XP 64 bit a 32 bit nie musi u każdego występować. Np. Mój na 2520 MHz jest tu i tu stabilny i ani MHz więcej na żadnym systemie! Możliwe, że innym się wysypuje na wyżyłowanych ustawieniach, ale nie musi to być w 100% wina procka. Mogą pamięci nie wyrabiać itp. Ktoś musiałby przeprowadzić test na kilku konfiguracjach z róznymi procesorami itp. wtedy bylibyśmy w 100% pewni. Zresztą różnica jaka występuje sięga zaledwie kilku MHz, więc według mnie nie ma o czym mówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę co by skończyć tę skądinąd bezsensowną dyskusję, ewentualnie powołać sobie nowy topic (chociaż o ile mnie pamięć nie zawodzi, to było już kilka tematów zawiniętych wokół wątku xp32bit vs xp64bit) bo od przynajmniej strony nie było nic nt. opteronów ss)

 

jedyna rzecz do której bym się czepił, jeśli muszę, to że Mardoku piszesz w nieodpowiednim topicu bo jak nazwa wskazuje rozmawiamy tu o Opteronach :P <żart>

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Człowieku zamknij się. Różnica w taktowaniu pomiędzy XP 64 bit a 32 bit nie musi u każdego występować. Np. Mój na 2520 MHz jest tu i tu stabilny i ani MHz więcej na żadnym systemie! Możliwe, że innym się wysypuje na wyżyłowanych ustawieniach, ale nie musi to być w 100% wina procka. Mogą pamięci nie wyrabiać itp. Ktoś musiałby przeprowadzić test na kilku konfiguracjach z róznymi procesorami itp. wtedy bylibyśmy w 100% pewni. Zresztą różnica jaka występuje sięga zaledwie kilku MHz, więc według mnie nie ma o czym mówić.

a co to za slownictwo zamknij sie ! do rodzicow tez tak mowisz

 

proponuje potestowac primem64 5 godzin a nie wnioskowac ze zbootwanie systemu oznacza stabilnosc

 

to jest tworcza rozmowa,wymiana pogladow , ktorej poziom przekracza chyba twoje horyzonty

 

I naucz sie troche kultury wypowiedzi albo zmien forum

 

a ja myślę co by skończyć tę skądinąd bezsensowną dyskusję, ewentualnie powołać sobie nowy topic (chociaż o ile mnie pamięć nie zawodzi, to było już kilka tematów zawiniętych wokół wątku xp32bit vs xp64bit) bo od przynajmniej strony nie było nic nt. opteronów ss)

 

jedyna rzecz do której bym się czepił, jeśli muszę, to że Mardoku piszesz w nieodpowiednim topicu bo jak nazwa wskazuje rozmawiamy tu o Opteronach :P <żart>

 

pozdr

no ale to venicow tez nie pasuje wiec moze zalozyc nowy topic :)

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę co by skończyć tę skądinąd bezsensowną dyskusję, ewentualnie powołać sobie nowy topic (chociaż o ile mnie pamięć nie zawodzi, to było już kilka tematów zawiniętych wokół wątku xp32bit vs xp64bit) bo od przynajmniej strony nie było nic nt. opteronów ss)

 

jedyna rzecz do której bym się czepił, jeśli muszę, to że Mardoku piszesz w nieodpowiednim topicu bo jak nazwa wskazuje rozmawiamy tu o Opteronach :P <żart>

 

pozdr

SanDiego i Venus to ten sam rdzeń, wiec w czym problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...