Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

witam juz mam podlaczone opteronka chcialbym pobrac sterownik poprawiajacy sprawnosc mojego opteronka bo wiem ze takie sa znalalzem na google takie ale nie wiem ktory mam scaganc bo chyba mysle ze to ten AMD Athlon™ 64 Processors Driver Version co??

Duzej zmiany wydajnosci taki driver nie da :wink: (moze minimalne różnice) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te sterowniki poprawiają wydajność? Zawsze myślałem, że one kontrolują Cool'n'Quiet, albo power now, więc nigdy ich nie instalowałem.

 

A co do mojego opka to jest stabilny na 2700 MHz przy 1,4V. Niedługo złoże WC, więc może być ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom troskze sie nudze czekam tera na dysk zewnetrzny do testow 250gb pod usb i zainstaluje winde i bede sie bawil narazie ustawilem 2700mhz na 1,375V i dziala spoko chodizc powinien na 2800mhz na 1,4V na ac tak chodizl ale jakoz e ja mam wc to msyle ze przy 3ghz pewnie mu 1,55V starczy ale trzeba poczeakc na inna plyte bo na obecym asrocku duiala sata 2 sie nie pobawie choc po wgraniu innego biosu ma byc lepiej a nie 274mhz max, a i napiecie na ram 2,7V to jest smiech na sali majac bh6:)

na x2 slyszalem ze daja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego Opterona kupiłem jako selekta ponoć chodził na DFI z taktowaniem 2800MHz i napięciem 1,44V. Niestety mnie udało się go na razie puścić "tylko" na 2700MHz przy napięciu 1,50V na Epoxie 9NPA3.... czy aż tak się on różni od DFI że procesory się na nim "gorzej" podkręcają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys przez kilka dni bawilem sie tym expoxem - ten sam procek robil jakies 100mhz mniej niz na dfi przy identycznym chlodzeniu . byl to jakis venice -na dfi robil ponad 2.9ghz , na epoxie nie chcial przejsc powyzej 2.8ghz . kiedys tez sprzedalem venice 3ghz komus z epoxem (ale wersja wczesniejsza jakas ) i ledwo ponad 2.8ghz wyciagnal na wc -a sam tez go kupilem jako selekta od kogs z dfi i u tamtego tez zrobil te 3ghz

 

zreszta pewnie jak kupowales jako selekta to musiales dostac screeny potwierdzajace stabilosc i komp na jakim byly one robione. co chyba ze te 2.8ghz na 1.4v to bylo superpi 1MB albo screen to co innego:)

 

tak czy siak sprawdz temperatury jakie osiaga no i memki na najnizszy dzielnik bo to moze one blokuja .roznie to bywa

 

czytajac watek o x2 rowniez procki ktore na dfi robia po 3ghz na asusie nie moga 2.8ghz pociagnac..

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem screeny z stress prime 2,5 godziny potwierdzające stabilność na 2800 przy 1,44V i z doświadczenia wiedziałam już że niekoniecznie pójdzie identycznie, a prędkość którą uzyskałem i tak mnie zadowala... zastanawia mnie tylko co ma DFI czego nie ma EPOX? Co do temperatur to prawdopodobnie płyta mi je troche zawyża. W stresie (w dzisiejszy dość chłodny dzień) pokazuje 50*C w czasie gdy termometr którego czujka jest przyklejona do boku czapki procesora 39*C

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez nie wiedzialem kiedys dlaczego ten sam procek na tym samym chlodzeniu poszedl na epoxie sporo mniej -rozumiem asrock itp.na szczescie to nie byla moja plyta wiec nie przejmowalem sie :)

 

50stopni to juz sporo ,nie wiem jak to twoje chlodzenie -moze jeszcze raz pasta przesmaruj ,daj nawiew na max albo cos takiego . no i memki pusc najnizej jak sie da -czesto ludzie wlasnie z tym maja problemy ze przy zmianie dzielnika ,procka itp staruje ustawienia sie nie sprawdzaja.

 

moze te 2.8ghz bylo na fc?na wc z lodem ? wtedy temperatura cpu bylaby pewnie niska.zreszta na screenach pewnie wszystko jest i jak w okolicach 45-50 stopni to ac

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej temperatury nic nie zmieni mam już tak na trzecim procesorze z tym że ten ma niższą niż poprzednie o około 3*C pasta Arctic Silver 5 dobrze przesmarowany, a chłodzenie to Akasa Evo 33 z Noiseblockerem "BlackSilentFan X2" Procesor zanim go kupiłem był testowany na chłodzeniu powietrznym. Pamięci mam odpowiednie do OC Patriot XBLK ustawienia też zawsze dobieram jak trzeba... przez chwilę zastanawiałem się czy nie kupić DFI dla tych 100-200MHz ale doszedłem do wniosku że nie ma sensu :) jak będę chciał 2,8GHz to podniosę jeszcze napięcie na jakieś 1,52 i powinno śmigać.

 

Tym chłodzę Opterona:

Dołączona grafika

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtanie widziałem za 65 funtasów + wysyłka więc z deczka drogo (jak na ich warunki :))

dokladnie to dalem 53 funty z przesylka (w cene wliczona przesylka) wiec nie wiem czy tak drogo... a druga sprawa znajdz mi opterona 146 w BOX-ie z gwara za 65funtow bo jakos nie bardzo widzialem aby po tyle chodzily, oczywiscie wersje 3GHz :0 na 1,45V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem mojego Opterona i wychodzi że na Epoxie 9NPA3 robi max 2700MHz przy 1,5V i 2745MHz przy 1,52V. Powalczyłbym o 2800MHz przy 1,55 ale nie wiem czy warto... nie chcę proca przegrzewać nie chcę też robić szumu o 100MHz lubię ciszę :lol2: Problem w tym że jak pisałem wyżej nie wiem którym temperaturom wierzyć, obecnie w stresie Opteron ma 49-50*C według płyty, a według czujki termometra zewnętrznego przyklejonego do boku czapki proca maxymalnie 41*C w stresie. Poniżej zdjęcie gdzie umieściłem czujnik.

Dołączona grafika

Na której temperaturze bardziej byście polegali?

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z góry prosze o wyrozumiałość :) mam kilka pytań

1) czy temp 38 idle, 41 stress są normalne i czy nalezy sie obawiac temp koło 52 na core wg.spedfana ?

2)napięcia mam na default,pamięci na 3-4-4-8 i podciągając je do 260-280mhz dzielnikami i windows wstaje na 330x9 spokojnie,ale sypie błędami w Pi, na 290 Pi 16M na sucho (jedyny uruchomiony program) przejdzie,jak włacze emula itd to juz nie,czy takie obciazenie systemu moze miec wpływ na wyniki w Pi ?

3) Do jakich napięć na mostku,procu,ramie mozna podniesc bezpiecznie?

 

tak sie zastanawiam czy na 2,6 ghz koniec OC czy moze cos jeszcze sie da

 

epox 9npa+,opek144,g.skill 2x1gb f1-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę. ;)

 

Jestem w trakcie wyczekiwania na moje c2d i siedze na drugim kompie. Puściłem od ręki na 1.55v i 2700MHz ;) (temp. 46C na boxie)

 

Wygrzeje się do jutra i czeka go próba obniżania napięcia bądź szukania wyższych wartości ;)

 

Seria CAB2E z 2005r (który tydzień nie pamiętam bo na szybciora wkładałem i nie zapisalem ani nie robiłem photo)

 

Dołączona grafika

 

PS. Te całe oc na Fortonie 350W i MSI NEO4 ;)

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...