Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

Piter - dawaj mi tu ten bios :wink:

www.techpowerup.com

 

FX60test bios

 

Na oryginalnym biosie 25/01/2005 tez byl odblokowany, na innych biosach jeszcze nie sprawdzalem.

 

Manchester 3200+ ma dalej zablokowany...

 

Co do XS, neich ktos napisze o tym, zamiesci moje screany i zapoda linkiem, zobaczymy co powiedza chlpaczki z ameryki :)

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem a opterony 144 nie sa tez na san diego? mój 144 chodzi na 2700 1,42v na ac temperatura w szczycie do 44c. ninja z wentylem wyrabia do 2800 mhz temperatura dochodzi do 46c , na 2900 juz nie daje rady. boxowy wentyl nie da sobie rady na 2700 tak mi sie wydaje.jestem ciekaw ile te opki 144 od arche co robią 2700 przy 1,36v potrzebuja napiecia przy 2800. bo bardzo optymistycznie to wygląda, ale mi tez sie wydawało ze 1,42v przy 2700 to bedzie suer natomiast juz po wyzej 2800 trzeba zacząc go kami wiekszym v powyżej 1,5v

ale ten OEM ryby z arche już gorzej leci niż Twój - 2700 na 1.44v(ryba nawet pewnien nie jest) a Twoj na 1.42v. Jeśli kolega ryba nadal ma moze potestuje ??? :wink:

 

 

PITer - ogólnie ciekawe ale tez i dziwne jest ;)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten OEM ryby z arche już gorzej leci niż Twój - 2700 na 1.44v(ryba nawet pewnien nie jest) a Twoj na 1.42v. Jeśli kolega ryba nadal ma moze potestuje ??? :wink:

 

 

PITer - ogólnie ciekawe ale tez i dziwne jest ;)

mam 4 procki i juz nie pamietam ile robil ten oem, do wt zdaze jeszcze go przetestowac dokladniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.techpowerup.com

 

FX60test bios

 

Na oryginalnym biosie 25/01/2005 tez byl odblokowany, na innych biosach jeszcze nie sprawdzalem.

 

Manchester 3200+ ma dalej zablokowany...

Hmm, na XS był taki przypadek, że koleś przełożył procka do mobo... i mnożkik się odblokował :D . Działało zawsze, tylko na tym jednym procku, na wszystkich mobo i biosach. Inne procki były lock <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

Dzisiaj wydajność 3GHz. :wink:

 

12x250=3GHz/250MHz 2-2-2-5 1T 3,3V pi16=11:10,500

[/img]http://i8.photobucket.com/albums/a46/33ricci_33/Opteron/12x250_pi16_11_10.jpg[/img]

 

 

Jutro popróbuję wyżej. :D

zazdroszcze ci wc bo moja zabawa już sie skończyła na niecałym 3000 mhz :( Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ceny opteronkow sa nastepujace

144 oem ~545zl, box ~610zl, 146 oem ~580zl, box ~730zl,

oem 1rok, box 3 lata gwarancji, dlatego taka roznica w cenach.

Ceny w uk.. jesli daloby sie "ominac" cla i inne [ciach!]ly, moze mogl bym zalatwic kilka sztuk troche taniej...bo jak narazie ceny w pl sa zalosne.

 

btw. warto kupowac jakis monstrualny blok do optka 144/146 ? Czy wystarczy jakas miedziana pstynka zeby sie "podkrecil"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piter

A zmieniałeś już bios tej twojej mobo? :D Może jednak ten bios różni się czymś od tego orginalnego? Spróbuj go skopiować z pamięci flash na dysk twardy i prześlij komuś aby go sprawdził na swoim mobo. No prosze, ciekawe rzeczy się dzieją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piter

A zmieniałeś już bios tej twojej mobo? :D Może jednak ten bios różni się czymś od tego orginalnego? Spróbuj go skopiować z pamięci flash na dysk twardy i prześlij komuś aby go sprawdził na swoim mobo. No prosze, ciekawe rzeczy się dzieją...

Zmienialem biosy i dalej jest odblokowany..

 

Dzis go sprawdzalem an asusie A8N-E i tez jest odblokowany mnoznik, nie wiem co sie stalo :) A i wykryl go na asusie jako AMD Procesor Model Unknow, CPU Speed 5000MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienialem biosy i dalej jest odblokowany..

 

Dzis go sprawdzalem an asusie A8N-E i tez jest odblokowany mnoznik, nie wiem co sie stalo :) A i wykryl go na asusie jako AMD Procesor Model Unknow, CPU Speed 5000MHz :)

 

to podeslij mi go to tez sprawdze [; zobacz moze Twoje mobo bedzie mialo "moc odblokowywania mnoznikow" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienialem biosy i dalej jest odblokowany..

 

Dzis go sprawdzalem an asusie A8N-E i tez jest odblokowany mnoznik, nie wiem co sie stalo :) A i wykryl go na asusie jako AMD Procesor Model Unknow, CPU Speed 5000MHz :)

Napisz do AMD że masz taką perełkę w zamian ze dwa FX-59 powinni podesłać. :D

Może to zmiana klimatu z holenderskiego na polski mu pomogła ? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...