Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

@mieciop, no malo, fakt.

Co to za ramy są? Gdzie kupiles konkretniej?

Ja tez mam nadzieje, ze PC-SHOP zrobi cos ze swoją "kontaktowoscia" czy raczej jej brakiem, to jest ich najwiekszy, wedlug mojego skromnego zdania, problem...

Z tego co wiem, jest to temat o Opteronach, a Ibiz sobie zapewne poradzi (no mam nadzieje ;) ), tak czy siak nie jest to temat temu przeznaczony ;)

Wiec proponuje powrocic do watku glownego - Opki :]

Niedlugo powinienem otrzymac swojego BIXa3, wtedy zacznie sie porzadne OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop, no malo, fakt.

Co to za ramy są? Gdzie kupiles konkretniej?

Ja tez mam nadzieje, ze PC-SHOP zrobi cos ze swoją "kontaktowoscia" czy raczej jej brakiem, to jest ich najwiekszy, wedlug mojego skromnego zdania, problem...

Z tego co wiem, jest to temat o Opteronach, a Ibiz sobie zapewne poradzi (no mam nadzieje ;) ), tak czy siak nie jest to temat temu przeznaczony ;)

Wiec proponuje powrocic do watku glownego - Opki :]

Niedlugo powinienem otrzymac swojego BIXa3, wtedy zacznie sie porzadne OC :)

Mówisz omoich ramach? To są patrioty XBLK+ DDR600, kupilem je w www.imperium.net.pl

A wracając do tematu głównego to masz niezłego tego opka , jesli robi 2800MHz na 1.4v to myślę że 3000MHz na WC styknie spokojnie.

Przy moim było tak, że sie wysypywał powyzej 2800MHz naboxowym wentylu i myslałem, ze nic z niego więcej nie będzie, jak mu założyłem WC to jakby dostał sprzydeł i od razu dałem testy na 3000MHz, czyli 300x10 , a pamięci 1:1 i idze elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop, tak, chodzilo mi o Twoje ramki. Dzieki za info.

Co do proca, wiem, ze zrobi 3000mhz, bo to byl select na tyle krecony :P

Chociaz licze na wiecej na def V :]

przy czym pierwsze egzemplarze chodziły nedznie, tylko dalem je do reklamacji i mi przysłali nowe, pewnie testowali czy chodza tyle co podaje specyfikacja, teraz bym kupił geile na TCCD (chyba one-s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy czym pierwsze egzemplarze chodziły nedznie, tylko dalem je do reklamacji i mi przysłali nowe, pewnie testowali czy chodza tyle co podaje specyfikacja, teraz bym kupił geile na TCCD (chyba one-s)

Jak juz trochę zeszło na memki postaraj się proszę wrzucić swój test do tego wątku.Jeszcze TCCD tam nie ma. :wink: Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop, po co chces zmieniac te memki?

Jesli jednak bys zmienial, to daj mi znac :) No i podaj cene ;)

nie będę zmieniał, mówie tylko że dla ciebie jakbyś chciał kupić to lepiej kupić geile na TCCD, a sprzedawać nie zamierzam :-) , btw wczoraj zrobiłem SuperPi 32M na 304,2x10MHz czyli 3042Mhz przy 2.5-4-3-8 1T i czas: 24m23s . w poniedziałek zapodam screena lub u mnie w sigu będzie. Pamiątki mi się rzeczywiście niezłe trafiły, nie przypuszczałem że będą takie dobre. Na xtremesystems nikt tak patriotów nie puścił.

ZA takie pamiątki cene by była adekwatna do osiągów :-)

@Ricci , rzeczywiście będę pierwszy :-) .

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw wczoraj zrobiłem SuperPi 32M na 304,2x10MHz czyli 3042Mhz przy 2.5-4-3-8 1T i czas: 24m23s . w poniedziałek zapodam screena lub u mnie w sigu będzie. Pamiątki mi się rzeczywiście niezłe trafiły, nie przypuszczałem że będą takie dobre.ZA takie pamiątki cene by była adekwatna do osiągów :-)

Czy ja wiem czy takie niezłe..... Moje Vitesty na TCCD fikają z palcem 311 na 2,5-4-3-7 1T na ...2,7V. Dodam tylko, ze jest to nominalnie wersja DDR566 a nie 600 :). Z drugiej stony memki są z wczesnych seri i produkcyjnych TCCD i dziś taki wyrwac baaaardzo ciężko. Chc z tego co i wiadomo, ktoś na forum miał Vitesty 600 co robiły 310 na....2,5-3-3-6 1T!!!! na 3,0V. Napięcie nieco śmiertelne , ale wyni otwierdzony był SPI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy takie niezłe..... Moje Vitesty na TCCD fikają z palcem 311 na 2,5-4-3-7 1T na ...2,7V. Dodam tylko, ze jest to nominalnie wersja DDR566 a nie 600 :). Z drugiej stony memki są z wczesnych seri i produkcyjnych TCCD i dziś taki wyrwac baaaardzo ciężko. Chc z tego co i wiadomo, ktoś na forum miał Vitesty 600 co robiły 310 na....2,5-3-3-6 1T!!!! na 3,0V. Napięcie nieco śmiertelne , ale wyni otwierdzony był SPI.

wiesz ja jeszcze nie powiedziełem ostatniego słowa, nie wiem ile mogą robic max, wczoraj dojechałem do 305 , nie miałem więccej czasu, wiesz o tym że nie jest łatwo znaleźć pamięci chodzące w windowsie stabilnie na 300MHz i więcej. Z drugiej strony zdaje sobie sprawę ze są ode mnie ludzie co mają lepsze pamięci, nie spodziewałem sie po patriotach takiego wyniku. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam wszystkich. Przeczytałem juz cały ten temat jest naprawde ok. Nie mniej mam problem z moim opkiem148 CAB2E 0548FPMW Tcase=57. Procek potrzebuje 1.55v pokazywane przez cpu-z żeby zrobić 3Dmarka03 bo SP2004 cpu small FFTs test zrobi nawet przy 1.48v.Procesor chodzi na 2904MHz. Na 1.55v wstaje na 10x300 ale nie może zrobić CPU test z 3DMark03 ładuje go i jest czrny ekran. Wydaje mi się że należy go jeszcze dowoltować ale tu już mam problem z AC Freazer 64 który jak idzie SP2004 na 2904MHz pokazuje 48stopni w ide 32. Zastanawiam sie czy jak kupie TT Big Typhoon to uzyskam stabilne 3.0GHz tak na 1.63v bo więcej nie będe chyba dawał. Wybrałem trgo coolera bo powinien też chłodzić moje DFI SLI-D które też mocno się grzeje. Czy warto brać tego TT ktoś ma tak puszczonego albo testował opka@3.0 na 1.63v albo więcej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam wszystkich. Przeczytałem juz cały ten temat jest naprawde ok. Nie mniej mam problem z moim opkiem148 CAB2E 0548FPMW Tcase=57. Procek potrzebuje 1.55v pokazywane przez cpu-z żeby zrobić 3Dmarka03 bo SP2004 cpu small FFTs test zrobi nawet przy 1.48v.Procesor chodzi na 2904MHz. Na 1.55v wstaje na 10x300 ale nie może zrobić CPU test z 3DMark03 ładuje go i jest czrny ekran. Wydaje mi się że należy go jeszcze dowoltować ale tu już mam problem z AC Freazer 64 który jak idzie SP2004 na 2904MHz pokazuje 48stopni w ide 32. Zastanawiam sie czy jak kupie TT Big Typhoon to uzyskam stabilne 3.0GHz tak na 1.63v bo więcej nie będe chyba dawał. Wybrałem trgo coolera bo powinien też chłodzić moje DFI SLI-D które też mocno się grzeje. Czy warto brać tego TT ktoś ma tak puszczonego albo testował opka@3.0 na 1.63v albo więcej??

Mam takiego samego procka, popatrz w mój sig i znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Podkarmiłem troche mojego opka 144 voltami a oto rezultaty :

3050MHz / 3006MHz S_PI

 

 

Wyżej go nie puszczałem bo mój freezerek i z tymi taktami sobie nie radzi.... :P

 

A tutaj wynik w PI wynik niespecjalny - mocno mnie ograniczają RAMy....

post-130529-1142961135_thumb.jpg

post-130529-1142961359_thumb.jpg

Edytowane przez Bandit45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, skąd Wy macie takie temperatury??? :blink:

 

Ja mam obecnie Opterona 144, kupionego w Arche (bez selekcji, ale podobno nieźle idą) i na razie doszedłem do 300x9 przy 1.5V (niestety pamięci nie za szybkie) przy chłodzeniu Freezerem 64 PRO no i w IDLE mam 39C, za to w STRESS temperatura nigdy nie przekracza 45C (wentyl wtedy rozkręca mi się do jakichś 1300RPM). Temperatura pod obciążeniem jest spoko bo się utrzymuje stała, więc działa regulacja obrotów w zależności od temperatury. Ale ta w IDLE mnie martwi trochę - czyżby coś nie tak z założeniem coolera? Pasty pod niego nie zmieniałem, a mam dodatkowo w zapasie Silver 5 - może zmienić?

 

Za 2-3 miesiące będę pakował WC na procesor (przynajmniej, później również grafika i NB) i ciekaw jestem, czy ten procesor pójdzie więcej... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, skąd Wy macie takie temperatury??? :blink:

 

Ja mam obecnie Opterona 144, kupionego w Arche (bez selekcji, ale podobno nieźle idą) i na razie doszedłem do 300x9 przy 1.5V (niestety pamięci nie za szybkie) przy chłodzeniu Freezerem 64 PRO no i w IDLE mam 39C, za to w STRESS temperatura nigdy nie przekracza 45C (wentyl wtedy rozkręca mi się do jakichś 1300RPM). Temperatura pod obciążeniem jest spoko bo się utrzymuje stała, więc działa regulacja obrotów w zależności od temperatury. Ale ta w IDLE mnie martwi trochę - czyżby coś nie tak z założeniem coolera? Pasty pod niego nie zmieniałem, a mam dodatkowo w zapasie Silver 5 - może zmienić?

 

Za 2-3 miesiące będę pakował WC na procesor (przynajmniej, później również grafika i NB) i ciekaw jestem, czy ten procesor pójdzie więcej... :)

To ja mam procka co przy 3000Mhz przy 1,63v temperaturka nie przekracza 45 st C

Myślę ze pójdzie duzo więcej, 2900MHz twój pojdzie napewno

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam procka co przy 3000Mhz przy 1,63v temperaturka nie przekracza 45 st C

Myślę ze pójdzie duzo więcej, 2900MHz twój pojdzie napewno

Niestety, na razie 9x300=2700 to granica nieprzekraczalna. Powyżej, nawet przy napięciu 1.55V temperatura wzrasta powyżej 45C (przy 310 sięgnęła 47C) i prime wylatuje po jakichś 15 minutach.

 

Nie sądzę, aby ustawienie napięcia na 1.65V coś pomogło, bo wtedy temepratura może okazać się bardzo wysoka. Także poczekam chyba na chłodzenie wodne w celu obniżenia temperatury i wtedy dopiero będę szedł dalej.

 

Jestem za to zaskoczony pamięciami - po podwyższeniu napięcia na 2.8V idą bez poblemów na 261MHz. Przebadam to prawdopodobnie w weekend i wrzucę wyniki do ogólnego testu pamięci 1x1Gb. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na razie 9x300=2700 to granica nieprzekraczalna. Powyżej, nawet przy napięciu 1.55V temperatura wzrasta powyżej 45C (przy 310 sięgnęła 47C) i prime wylatuje po jakichś 15 minutach.

 

Nie sądzę, aby ustawienie napięcia na 1.65V coś pomogło, bo wtedy temepratura może okazać się bardzo wysoka. Także poczekam chyba na chłodzenie wodne w celu obniżenia temperatury i wtedy dopiero będę szedł dalej.

 

Jestem za to zaskoczony pamięciami - po podwyższeniu napięcia na 2.8V idą bez poblemów na 261MHz. Przebadam to prawdopodobnie w weekend i wrzucę wyniki do ogólnego testu pamięci 1x1Gb. :)

Na wodzie pójdzie wiecej, mój szedl 2800Mhz przy 1.45v AC boxowy a na wodzie dopiero dostał kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo 2.7 ghz to słabo. pokombinuj troche z pamiatkami, mnoznikiem HT itd..

 

mieciop - doszła ta gwara ?

Nie wiem, gościu mi jeszcze nie wysłal wiadomości , ale mysle ze tak.

EDIT: Gwarancja doszła.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo 2.7 ghz to słabo. pokombinuj troche z pamiatkami, mnoznikiem HT itd..

Wyczytałem w wątku mojej płyty, że warto podnieść napięcie chipsetu na 1.6V. W tym tygodniu spróbuję czy to coś da. :?

 

Obecnie nie jestem za bardzo chętny do podkręcania, bo mam inny problem - piszczenie kompa pod obciążeniem procesora i nie mogę tego zlokalizować. Jak wymontowałem wszystko z obudowy to zniknęło, po zamontowaniu przez pół godziny było ok i znów piszczy. I chyba to nie jest żaden z wentyli, bo wszystkie zatrzymywałem, puszczałem po kolei itd. Podejrzewam zasilacz, ale jak mówię - wymontowałem i nie piszczało... :mur: Ręce opadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w wątku mojej płyty, że warto podnieść napięcie chipsetu na 1.6V. W tym tygodniu spróbuję czy to coś da. :?

 

Obecnie nie jestem za bardzo chętny do podkręcania, bo mam inny problem - piszczenie kompa pod obciążeniem procesora i nie mogę tego zlokalizować. Jak wymontowałem wszystko z obudowy to zniknęło, po zamontowaniu przez pół godziny było ok i znów piszczy. I chyba to nie jest żaden z wentyli, bo wszystkie zatrzymywałem, puszczałem po kolei itd. Podejrzewam zasilacz, ale jak mówię - wymontowałem i nie piszczało... :mur: Ręce opadają...

Cewki ci piszczą pod nadmiernym obciązeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale czy to są cewki na płycie czy w zasilaczu? To jest pytanie! Bo kupiłem to w różnych sklepach...

 

Muszę w ciągu paru dni znów wyciągnąć sprzęt z obudowy i podłączyć to na biurku, obciążyć na parę godzin i sprawdzić dokładnie który element piszczy...

 

Dam znać, co się dzieje, dzięki za pomoc... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale czy to są cewki na płycie czy w zasilaczu? To jest pytanie! Bo kupiłem to w różnych sklepach...

 

Muszę w ciągu paru dni znów wyciągnąć sprzęt z obudowy i podłączyć to na biurku, obciążyć na parę godzin i sprawdzić dokładnie który element piszczy...

 

Dam znać, co się dzieje, dzięki za pomoc... :)

Na plycie i chyba nie mozna tego reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Niestety, na razie 9x300=2700 to granica nieprzekraczalna. Powyżej, nawet przy napięciu 1.55V temperatura wzrasta powyżej 45C (przy 310 sięgnęła 47C) i prime wylatuje po jakichś 15 minutach.

 

Nie sądzę, aby ustawienie napięcia na 1.65V coś pomogło, bo wtedy temepratura może okazać się bardzo wysoka. Także poczekam chyba na chłodzenie wodne w celu obniżenia temperatury i wtedy dopiero będę szedł dalej.

 

Jestem za to zaskoczony pamięciami - po podwyższeniu napięcia na 2.8V idą bez poblemów na 261MHz. Przebadam to prawdopodobnie w weekend i wrzucę wyniki do ogólnego testu pamięci 1x1Gb. :)

chlodzenie niewiele moze zmienic masz krzywego bereta wiec zyletka i do dziela

ja mam jeszcze gorzej mi temp oscyluje kolo 50-53 stopni

bereta zakladali chyba po pijaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz krzywego bereta wiec zyletka i do dziela

Myślę o tym, ale strach.... :) Ale myślę...

 

 

 

 

Na plycie i chyba nie mozna tego reklamować.

 

Sprawdziłem i to jest wina zasilacza! Idzie do zwrotu - ciekawe czy uznają...

 

Tak więc koniec tego tematu w tym wątku...

Edytowane przez SilentManiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o tym, ale strach.... icon_smile3.gif Ale myślę...

Tylko sobie mostki oklej taśmą klejącą by nie było zwarcia.Ja swojemu ściągnąłem IHS-a i przykleiłem z powrotem gdy mi padł, jak wysłalem do serwisu AMd to wymienili na nowy, tzn nie poznali :-)

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Czym się różnią te proce :

AMD Opteron 144 Venus

AMD Opteron 144 San Diego

 

 

który się może lepiej kręcić ???

Na dniach mam zamiar kupić Opetrona 144 BOX na rdyeniu Sandiego 120 poundwponoc chodyi spoko

na 2500MHz na nominalnzm napieciu 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...