Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich co mają tego procka (i nie tylko) czapki z jąder:) zdejmujcie. Dzisiaj założyłem Powerx2 na to cudo i w stosunku do ac temperatury spadły w prime o ok 6*C. Więc stwierdziłem że trzeba czegoś skuteczniejszego spróbowac i zdjąłem z niego blaszkę . I bios pokazuje teraz 29 *C zamiast 33. W windows idle jest tak samo 28-29*C(trochę się zawiodłem). Więc stwierdziłem że pora na konkrety i zapuściłem prime i tu zaskoczenie po narazie 22 min trwania testu small FFTs 38*C(przed zdjęciem czapki było 45*C)Wszystko przy 2800@1,52v(Nie schodziłem z napięciem niżej z braku czasu walczyłem z pompą). Większe OC już wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chip jest z niemiec a ac na razie daje rade, mam nadzieje ze poleci troche wiecej ale to za czas jakiś - zawalilem pare rzeczy walcząc z tym prockiem i msze do swiąt nadrobić :| niestety

chociaz dzisiaj w sumie zalozylem starego 144 na dfi infinity, które będę miał jakiś czas i zobaczymy co z niego będzie, volty na pewno większe :D z mhz sie zobaczy, plyty jeszcze nie znam, paru ustawień nie kumam - mam nadzieję ze ją rozgryzę zanim będę musiał włożyć do gwiazdkowego kompa ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekordów na tym procku bić nie będę. Przy 3.133@1.7v trochę niestabilny, ale poprubuję. Poniżej mały screen

Prime wkrótce.

// Nie cytujemy obrazków !

// zavader

 

to jakby średniawy wynik (chodzi mi o stabilnośc nie PI)

może woda koło 30 stopni ?

Edytowane przez zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekordów na tym procku bić nie będę. Przy 3.133@1.7v trochę niestabilny, ale poprubuję. Poniżej mały screen

Prime wkrótce.

...

a najcekawsze ze chyba mamy z tegio samego zrodla procki a sporą różnice widze :unsure: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@myrddin669 niezły egzemplarz! ;) Na XS widziałem takie które robiły stabilne @3,1ghz na niewiele większym napięciu i chyba wc o ile dobrze pamiętam. Póki co to chyba najlepsza sztuka na tweaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem Opterona 150,pewnie w nastepnym tygodniu sprawdzę jak sie kręci. :D

Mam potwierdzenie,że wczoraj procek wyszedł do mnie(GLS z DE).DFI juz czeka,może jeszcze przed Świetami wrzucę wstępny wynik. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno to nazwać chwaleniem :D raczej płakaniem ;)

procek był kupowany tutaj:

http://www.overclockers.de/prodlist.php?kat=266

 

to jest opteron 146@2900, jak przeczytałem na niemieckim forum (bardziej wydedukowałem :lol:) to tam wrzucali najlepsze sztuki ze 146 - niektóre szły 3050@stock vcore, aże trafiła się okazja że znajomy był w niemczech akurat i miał kasę żeby za to zapłacić to z niej skorzystałem :) jakbym wiedział że ibiz przywiezie takie dobre proce tym razem to bym może trochę zaoszczędził, ale przekalkulowałem sobie że to 150zł za gwarantowane 2900< to nie tak dużo jak popatrzyłem po ile chodzą u nas selekty venice na 2700 czy tam 2800 :)

procesor dojechał, robi zaje.biście, mam nadzieję że w święta coś bardziej się z nim pobawię na jakiejś lepsiejszej płycie :)

 

dobrze, że coraz więcej prcków do nas dochodzi, będzie jakaś zdrowa rywalizacja :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te selekty to BOX czy OEM ? i jak z gwarą ?

 

Edit

Wiem,że BOX to brzmi mało prawdopodobnie,ale już niczego nie jestem pewien.

 

Jakby byl BOX, to raczej selekty byc by nie mogly...

 

Poza tym, @myrddin669, czy ten Twój znajomy mógłby trochę wiecej tych Optków kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

osobiscie uważam ze te slekty śa drogie prawie 1000 zł za 146 troszke duzo a 2900 mhz to wcale nie jakis wielki wynik u mnie chodzi mój 144 na 1,52v na 2800. mam nowe chłodzenie i nie mialem jeszcze czasu potestowac na 2900 . dzisiaj moze dam rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uważam ze te slekty śa drogie prawie 1000 zł za 146 troszke duzo a 2900 mhz to wcale nie jakis wielki wynik u mnie chodzi mój 144 na 1,52v na 2800. mam nowe chłodzenie i nie mialem jeszcze czasu potestowac na 2900 . dzisiaj moze dam rade

 

Pierwszy raz widzę zeby sklep sprzedawał selekty blink.gif dlaczego u nas tak nie ma

 

Ja uwazam, ze jesli sklepy (i nie tylko) nie sprzedawalyby wogole selektow, to znacznie latwiej byloby się natknac na procka (i nie tylko) z dobrym OC za "normalną" cenę.

Ale kiedy na swiecie selektuje się, to potem i do Polski docierają te przebrane, podkrecane na 5% :/ :[

Dlatego jesli juz selektowac, to wszedzie, bo jesli najpierw jest selekcja Optkow w USA, potem jeszcze w DE, to do Polski docierają tylko te najgorsze, i to, ze nie mamy selekcji, tylko sprawe pogarsza, bo gdyby ona byla, to byloby przynajmniej wiadomo, czego sie spodziewac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są oemy z gwarancją 12 miesięcy :)

 

@lores

nie przesadzaj stary, bardzo mało sklepów selekcjonuje procki :) podejrzewam że ok. 99% procesorów sprzedawanych na świecie nie jest testowane przed sprzedażą. w UK nie selekcjonują proców np. w ogóle tylko podają serię w niektórych sklepach, a najczęściej w ogóle - kupujesz po prostu 144/146 oem i masz szansę że będzie chodził na 2600 taką samą że na 3000 - także trochę przesadziłeś ze swoją teorią ;)

poza tym boxy nie mogą być otwierane przed sprzedażą, a jest ich równie dużo, jeśli nie więcej, niż oemów.

a więcej to raczej nie przywiezie, bo to nie jest koleś który handluje sprzętem - kasę na mojego proca pożyczał od rodziny a ja potem oddałem mu ją w polsce. to była że tak powiem "wyjątkowa przysługa". przed świętami dostanę jeszcze na podobnych zasadach 146box z UK od innego kolegi, który tam zyje i pracuje a do polski zjeżdża na święta :) i tamten jest kupowany właśnie na łut szczęścia, czyli kilkam w sklepie "buy" i czekam czy dostanę coś dobrego czy nie ;)

zreszta popatrz na przykład na XS - tam non-stop ludzie wymieniają się informacjami jakie steppingi są akurat rozsyłane z różnych sklepów i jakoś to leci... zresztą do overclockers.de przekonałem się właśnie tam, bo proce u nich zamawiali ludzie z chorwacji, francji, austrii i paru innych krajów i sobie chwalili a też były sytuacje że proc robił to gwarantowane 2900@1,55V i czasami kończył się przed 3000, a niektóre robiły 3000@1,4V także nawet w selekcji są duże rozbieżności pomiędzy testowanymi procami :)

 

dobra kończę, bo nie jestem u siebie ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są oemy z gwarancją 12 miesięcy icon_smile3.gif

 

@lores

nie przesadzaj stary, bardzo mało sklepów selekcjonuje procki icon_smile3.gif podejrzewam że ok. 99% procesorów sprzedawanych na świecie nie jest testowane przed sprzedażą. w UK nie selekcjonują proców np. w ogóle tylko podają serię w niektórych sklepach, a najczęściej w ogóle - kupujesz po prostu 144/146 oem i masz szansę że będzie chodził na 2600 taką samą że na 3000 - także trochę przesadziłeś ze swoją teorią icon_wink2.gif

poza tym boxy nie mogą być otwierane przed sprzedażą, a jest ich równie dużo, jeśli nie więcej, niż oemów.

a więcej to raczej nie przywiezie, bo to nie jest koleś który handluje sprzętem - kasę na mojego proca pożyczał od rodziny a ja potem oddałem mu ją w polsce. to była że tak powiem "wyjątkowa przysługa". przed świętami dostanę jeszcze na podobnych zasadach 146box z UK od innego kolegi, który tam zyje i pracuje a do polski zjeżdża na święta icon_smile3.gif i tamten jest kupowany właśnie na łut szczęścia, czyli kilkam w sklepie "buy" i czekam czy dostanę coś dobrego czy nie icon_wink2.gif

zreszta popatrz na przykład na XS - tam non-stop ludzie wymieniają się informacjami jakie steppingi są akurat rozsyłane z różnych sklepów i jakoś to leci... zresztą do overclockers.de przekonałem się właśnie tam, bo proce u nich zamawiali ludzie z chorwacji, francji, austrii i paru innych krajów i sobie chwalili a też były sytuacje że proc robił to gwarantowane 2900@1,55V i czasami kończył się przed 3000, a niektóre robiły 3000@1,4V także nawet w selekcji są duże rozbieżności pomiędzy testowanymi procami icon_smile3.gif

 

Wiem, wiem.

 

Po co kupujesz drugiego 146 w USA?

 

Mozesz podac, jaka to seria, co Ci się tak dobrze podkrecil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lipa_ml

2900 na AC to nie jest duzo ??

No ladnie ladnie ladnie...

Jesli dobrze pamietam, to ja za swojego Venice po selekcji - 2700@1.425 zdaje sie, zaplacilem 750 zl(nie pamietam dokladnie, dane stracilem wraz z RAID i wogle BLE). PITer swojego mega selekta sprzedal za ~900. Tylko Venice. A opek, ktory jest zdecydowanie drozszy, srednio chodzacy gorzej, za 1000 - moim zdaniem fair cena za 2,9 GHz. To daje jakies 250 zl za selekcje. Przebranie 100`tek sztuk prockow i znalezienie tej jednej. Na kazda sztuke powiedzmy 5h, to sobie policz...Prawda, mozna na kilka kompow...masz je ? :)

pozdrawiam

 

P.S. aha, trzeba miec jeszcze dojscie, z ktorych mozna wybierac - 100 sztuk to przykladowa liczba. Trzebaby zapytac PITera z ilu on wybral swojego ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...