Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

Moze w tym tygodniu bede mial 4 opki 144 box na sprzedaz w cenie 760zl (w sobote beda chyba juz je mial). Sprowadzane od naszych zachodnich sasiadow, gwarancja pelna (przeze mnie realizowana).

Narazie to informacja pewna na 80%, do srody sie wszystko wyjasni.

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boundrose

Nie wiem co myśleć o tej aukcji...

Cena bardzo fajna tylko user jakiś lekko "nowy", może ma tylko ochote na kase, a potem w długą... :wink:

 

Tu: http://allegro.pl/show_item.php?item=83023041 kolejna ciekawostka od tego usera.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boundrose

Nie wiem co myśleć o tej aukcji...

Cena bardzo fajna tylko user jakiś lekko "nowy", może ma tylko ochote na kase, a potem w długą... :wink:

 

Tu: http://allegro.pl/show_item.php?item=83023041 kolejna ciekawostka od tego usera.

Dziwna sprawa, wystawia teoretycznie taki sam przedmiot na dwoch aukcjach. W jednej pisze ze ma tylko 3 sztuki, w drugiej juz 5...

Wystraczy zerknac i wszystko wydaje sie jasne:

http://allegro.pl/show_item.php?item=83023041

http://allegro.pl/show_item.php?item=83085260

 

Jak dla mnie przekret B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, wystawia teoretycznie taki sam przedmiot na dwoch aukcjach. W jednej pisze ze ma tylko 3 sztuki, w drugiej juz 5...

Wystraczy zerknac i wszystko wydaje sie jasne:

http://allegro.pl/show_item.php?item=83023041

http://allegro.pl/show_item.php?item=83085260

 

Jak dla mnie przekret B)

Tylko te 5 sztuk to jest socket 940 (patrz opis aukcji)

a te 2 sztuki to s.939, więc sobie nie zaprzecza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, wystawia teoretycznie taki sam przedmiot na dwoch aukcjach. W jednej pisze ze ma tylko 3 sztuki, w drugiej juz 5...

Wystraczy zerknac i wszystko wydaje sie jasne:

http://allegro.pl/show_item.php?item=83023041

http://allegro.pl/show_item.php?item=83085260

 

Jak dla mnie przekret B)

 

ja bym nie ryzykował, podejrzany gość.

Lepiej kupić za pare zł wiecej ale ze sprawdzonego źródła (Ibiz, Arche) gdzie nie bedzie zadnych problemów.

No i ciekaw jestem jak by była realizowana grwarancja u takiego gościa ?! Wyszedł by potem taki Wrześniak II :? :-P

 

Pytanko - Czy kupując opterona dwujajowego odczuwalna bedzie jakakolwiek różnica w grach poprzez dwukrotnie wyższą ilość pamieci cache ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nom podejzane nigdy nie kupuje jak koles ma 0 komentarzy cos strasznego i nagle takie ceny hmmm

moze odpisze komus na jakies pytanie prezz allegro ja teraz nie moge zadac bo sie allegroskamnelo z e nie mam 18 lat i zablokowali mi do osiagniecia tego wieku ale na szczescie moge uzywac brackiegoi konta ale nie mam teraz jego danych (hasel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś wystawia 12 przedmiotów,wszystkie w okazyjnych cenach,ale i tak są to dosyć duże sumy.

Nie chcę nikogo oczerniać,ale stawiam na wykradnięcie nieużywanego konta...albo zbierał kapitał i teraz zabłysnął ;)

Ale 2 Opterony już sprzedał...Ciekawe tylko komu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do uzytkownikow Opteronow i Arctic Freezera 64 PRO jakie macie temepraturki i przy jakim OC ??

 

Zastanawiam sie czy kupowac cos nowego czy siedziec na starych smieciach :P

U mnie jak w syganturce na 2808 Mhz aktualnie 46 max... Bez dodatkowych wentyli 53 bylo max com widzial... Bez wentyli + otwarta buda 49 max... Odczyt MBM ze skrajnosci max + grzanie Primem2004 - w grach to -4 stopnie gdzies... W idle ustawilem coby sie wentyl rozkrecal > 39 wiec trzyma mi 36-38 w windzie, jak cos robie sobie skacze 38-42...

 

Ogolnie jest cichy i za te cene go polecam (acha koniecznie trzeba sie pozbyc tego badziewia co pomazali na spodzie - polecam zakupic sobie od razu alkohol izopropylowy np. na www.cooling.pl i wyczyscic kilkanascie razy papierowymi recznikami... Paste zapodalem Arctic Silver 5 - chcialem zrobic lustro papierami wodnymi od 1000-2000, ale sie za bardzo napalilem jak w koncu rozpakowalem paczke od arche z opkiem, dfi i 7800GT wiec sobie darowalem :wink: jako, ze dosc dobrze byl szlifniety defaultowo... Niedlugo jednak mysle, ze to zrobie - czyt. na sezon letni B) Ale jak masz czas to polecam zrobic lustro...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... niezbyt przyjemną mam wiadomość, bo plotki o podwyżkach opteronów niestety się sprawdziły. Nie było ich w cennikach, cena była można powiedziec przyjazna dla oka. Dziś zobaczyłem w końcu "termin realizacji 5-6 dni" zamiast niekoreślony, ale za to cena poszła nie o 5 czy 10 % w górę ,ale z moich wyliczeń wychodzi ponad 30% :(

OPT 146 musiałby kosztować u mnie 1060 zł .... a to chyba oznacza na jakiś czas koniec przygody z opkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... niezbyt przyjemną mam wiadomość, bo plotki o podwyżkach opteronów niestety się sprawdziły. Nie było ich w cennikach, cena była można powiedziec przyjazna dla oka. Dziś zobaczyłem w końcu "termin realizacji 5-6 dni" zamiast niekoreślony, ale za to cena poszła nie o 5 czy 10 % w górę ,ale z moich wyliczeń wychodzi ponad 30% :(

OPT 146 musiałby kosztować u mnie 1060 zł .... a to chyba oznacza na jakiś czas koniec przygody z opkami

w amerykańskich sklepach było już w piatek napisane o podwyżce cen o ok 23-25 $, także to nie była plotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... niezbyt przyjemną mam wiadomość, bo plotki o podwyżkach opteronów niestety się sprawdziły. Nie było ich w cennikach, cena była można powiedziec przyjazna dla oka. Dziś zobaczyłem w końcu "termin realizacji 5-6 dni" zamiast niekoreślony, ale za to cena poszła nie o 5 czy 10 % w górę ,ale z moich wyliczeń wychodzi ponad 30% :(

OPT 146 musiałby kosztować u mnie 1060 zł .... a to chyba oznacza na jakiś czas koniec przygody z opkami

Tak samo i w innych hurtowniach :( Jest to odgórna decyzja AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dalej twierdze ze takie ceny za mozliwosci oc tego sprzetu sa spore, patrz np sandiego mialem pierwszego lepszego z brzegu i 3ghz, opek to samo, 2.8 robil tylko szkoda ze na 1.52v :/ moze bede mial jeszcze okazje dostac cos do selekcji to sie zobaczy co opki potrafia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwośc kupna Optyków w takich cenach:

140 – 700zl

144 - brak

146 – 850zl

244 - 690zl

246 – 800zl

Wszyskie Opki to BOX-y na 3-letniej gwarancji.

Jestem w trakcjie negocjacji...

a pewien jestes, ze sa na 939, bo 2xx na 100% nie ma na 939...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety z tego co sie orientuje to w Europie podwyzki maja byc mniej wiecej tak:

144 = + 30EU

146 = + 60EU

148 = + 30EU

150 = + 30EU

152 = - ...

154 = - ... (bodajze ze 150EU ale to i tak czyni kolo 600 :D)

 

w USA to samo :( a AMD jeszcze sie nawet nie ustosunkowalo oficjalnie, w sumie to nie musza chyba nawet ale chyba wypadaloby!!!

 

i oczywiscie 146 najwiecej, bo sie najlepiej sprzedawala :(

walić to... my znowu najbardziej dostaniemy po [gluteus maximus] bo cła podatki i marże też wzrosną proporcjonalnie i faktycznie może wyjść pow. 1k za 146 :(

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD się nie opamięta bo w zamian obniżyło ceny X2. To musiało kiedyś nastąpić Opki 2 jajowe były tańsze od X2, jednojajowe też były w bardzo atrakcyjnych cenach (zwłaszcza na początku gdy wyszły). Sytuacja wróciła do normy, A64 i X2 tańsze do domu Opki droższe do serwerów i stacji roboczych w firmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...