Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

ale chcialem żeby wszystko bylo jasne, żeby nie bylo niedomówień. a jak tam twoje wyniki, SP2004 chodzi na 3100MHz lub więcej?

10min temu wróciłem do domu ;) Ale skoro nalegasz to się przełamię podniosę napięcie i zobaczę co będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej nic nie podnoś, bo znów będzie jak w przypadku tych Twoich magicznych OCZ :lol: . Już chyba przy 290 zarzekłeś się , że to koniec. I tak 10 razy z rzędu , aż na 302 stanęło :lol: . Podejrzewam , ze skusisz sie na wiecej w tym Prime....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

 

Moje OCZ to był jeden wielki wypadek przy pracy nic więcej ;)

 

@Xtreme Addict:

 

No niby tak ale WC na jakim on był testowany jest ze 3x lepsze od mojego i pewnie z 5x droższe sama chłodnica z niego jest z 10x większa od mojej. Po temp widzę że nie mam co liczyć na podobne osiągi ale staram się jak mogę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

 

Moje OCZ to był jeden wielki wypadek przy pracy nic więcej ;)

 

@Xtreme Addict:

 

No niby tak ale WC na jakim on był testowany jest ze 3x lepsze od mojego i pewnie z 5x droższe sama chłodnica z niego jest z 10x większa od mojej. Po temp widzę że nie mam co liczyć na podobne osiągi ale staram się jak mogę ;)

 

nic nie chce podpowiadać ... ale zimno ostatnio (i później już może nie być przymrozków :D)

więc pociśnij troche benchy itd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

 

Moje OCZ to był jeden wielki wypadek przy pracy nic więcej ;)

 

@Xtreme Addict:

 

No niby tak ale WC na jakim on był testowany jest ze 3x lepsze od mojego i pewnie z 5x droższe sama chłodnica z niego jest z 10x większa od mojej. Po temp widzę że nie mam co liczyć na podobne osiągi ale staram się jak mogę ;)

Wiem :D Ta chłodnica to potwór w dodatku pasywny :lol: :D Ale postaraj się. Może zainwestujesz w chillerka do WC? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :D Ta chłodnica to potwór w dodatku pasywny :lol: :D Ale postaraj się. Może zainwestujesz w chillerka do WC? :-P

Coraz częściej nad tym myślę nie dość że tanie w porównaniu do „pełnego” FC to jeszcze optymalne rozwiązanie dla CPU z CB którego na 99% ma mój CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaką temperaturke cieczy z takim wyniunianym chillerkiem można osiągnąć na "biegu jałowym" ?

 

edit: mardok - przyspiesz troszku tempo ustalania wartości granicznych dla procka :P

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaką temperaturke cieczy z takim wyniunianym chillerkiem można osiągnąć na "biegu jałowym" ?

 

edit: mardok - przyspiesz troszku tempo ustalania wartości granicznych dla procka :P

A od kiedy to maraton ? ;) Ale powiem ci że graniczna na co dzień to 3GHz bo powyżej mi nie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to maraton ? ;) Ale powiem ci że graniczna na co dzień to 3GHz bo powyżej mi nie trzeba ;)

na codzień owszem - nie ma sensu katować procka wysokimi temperaturami i napięciem - niech ma też coś od życia

Maraton? To są naprawde ostatnie mroźne dni, a jak nie zrobisz jakiegoś konkretnego wyniku w spi... nie podaruje ci tego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

Zagadaj do LukeXE. myśle że chętnie zrobi ci jakieś chłodzonko do wody w promocyjnej cenie ;)

 

 

Ktoś tam chciał porównanie 512kb vs 1mb? >>KLIK<< . tylko sie nie śmiejcie. to było pół roku temu i w sumie mój pierwszy kontakt z A64.

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takei małe pytanko tylko nie bijcie za to ze nie czytałem tematu bo wiem ze napewno to było i nie mówcie że nie jesteście wrózkami prosze o naprawde średnią ocene

 

po 1 Na jakie oc mge liczyć teraz przy zakupie opterona 144

po 2 Czy te procki sa wogule jeszcze dostepne w jakis sklepach

 

 

Bardzo prosze o pomoc

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ktoś tam chciał porównanie 512kb vs 1mb? >>KLIK<< . tylko sie nie śmiejcie. to było pół roku temu i w sumie mój pierwszy kontakt z A64.

Dzieki za linka,fajny test;wynika z niego,że dla Pi16m przy taktowaniu procków 2475MHz różnica wynosi 8sek,więc całkiem sporo. :lol: Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, coś nie tak z tym testem SPI. Nie ma bata, by różnica była taka duża. Góra 1-1,5 sek. Miałem oba i spoooro w SPi się bawiłem. W przypadku tego testu 1MB kaszy nie daje tekich wymiernych korzysci jak np. 3DMark2001...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie SPI16M 512KB vs. 1MB:

 

Venice L2 512KB 3204MHz

 

Dołączona grafika

 

 

 

10'33.407

 

SanDiego L2 1MB 3203MHz

 

Dołączona grafika

 

 

 

10'32.922

 

I ni cholery 8sec nie chciało wyjść…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta mała różnica nie jest może spowodowana tym że na Venice masz pamięci ustawione na 267,1 @ 1,5-2-2-5 TRC=7 ICL=0 a na san diego masz 269,9 MHz 2-2-2-5 TRC=7 a ICL=16 i zupełnie innej wartości na HTT. Zrób moze testy na standardowych ustawieniach i oba podkręć na mnożnikach 9 może to bardzie pokaze co i jak i większa różnica będzie ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta mała różnica nie jest może spowodowana tym że na Venice masz pamięci ustawione na 267,1 @ 1,5-2-2-5 TRC=7 ICL=0 a na san diego masz 269,9 MHz 2-2-2-5 TRC=7 a ICL=16 i zupełnie innej wartości na HTT. Zrób moze testy na standardowych ustawieniach i oba podkręć na mnożnikach 9 może to bardzie pokaze co i jak i większa różnica będzie ale mogę się mylić.

Ale to i tak nie da 8. Sekund !!!... to subtelna roznica B)

 

A Ze rozne dzielniki... nie po to Mardok sie tak nameczyl z testowaniem roznych :)... zeby teraz kazac mu ustawiac identycznie :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BassMan-SND:

 

ICL nie ma wpływy na wydajność w SPI (przynajmniej w moim wypadku) to już sprawdzałem, zaś co do ustawienia SD jest ono optymalne dla tego procesora i tylko na nim udało mi się uzyskać w mirę fajny czas wynoszący 10:26 a chyba o to chodzi w zawodach SPI16M.

 

Edit:

 

Zapomniałem dodać CL1.5 tylko i wyłącznie ładnie wygląda, jak by ktoś miał co do tego wątpliwości odpowiednie testy przeprowadzałem zarówno w temacie o DFI oraz SPI.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz możliwość zrobienia takiego testu np 9x 266 na timmingach 1,5-2-2-5 ICL16?? Tak z ciekawości chaiłbym zobaczyć jak to wyjdzie??

Przy jakim dzielniku ? Bo jakiego byś nie wybrał mam taką możliwość tylko pamiętaj że to tylko 2x256MB.

 

*Mowa o SD mam nadzieję bo nie chce mi się Venice wkładać.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

a jak z dzielnikami na SD?? w temacie pi pisałeś że ciężko o max mhz, nie zrozumiałem do końca, chodzi o pamięć?? :)

wiem że w kwestii venice wypowiadałeś się jednoznacznie że dla max pamięci nie ma znaczenia czy na dzielniku czy synchro, ja na 2óch opteronach mam spore problemy z dzielnikami, nie ja jeden to zuważyłem, chociaż może jest to brak skilla albo obeznania z tym prockiem (jądrem).

z RP-MAL są fazy, niestety chyba trzeba luźniej ustawiać niż na venice (nigdy nie miałem co prawda :P)

napisz jak z pamięciami na twoim SD. wynik ci zablokował procek czy niestabilne memorki na div166??

u mnie na 266-268 leży jakaś magiczna granica, powyżej której pojawia się zupełna niestabilność niezależna raczej od procesora, bo s_pi tak jak mam na screenach liczy się na powiedzmy ok. mem=267, zwiekszenie magistrali o 1mhz powoduje wywalanie sie spi w pierwszym loopie albo nie liczy nawet initiala.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...