Skocz do zawartości
maziboss

Ipod Moją Religią

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad kupnem tego ipoda, W polsce bedzie dostepny dopiero 30 wrzesnia :/ Jak kto jest z dzwiekiem z ipodow ? Czy ktos posiada juz moze to cacko ? Co mysliscie o tym mp3 playerku i nie tylko ;) ?

 

Wiecej info TUTAJ

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o jakość dźwięku z ipodów to jest rewelacyjna ja co prawda miałem shuffle za nim go zgubiłem :angry: czyli ten najmniejszy i naprawdę grał swietnie lepiej niż creativ rhomba jednak okazał się za mały i za lekki i się zgubił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam iPoda Mini i słuchawki douszne Sennheisera i jakość dźwięku jest naprawdę niezła! Jeśli zależy ci na słuchaniu muzyki w trakcie jazdy na rowerze, ćwiczeń itp. to bierz iPoda Nano - nie ma twardego dysku, więc nie będzie ani krótkich przerw w trakcie słuchania muzy, ani ograniczenia ruchów... Możesz też wziąć ze względu na wygląd, ale mi bardziej podoba się normalny iPod ;) W innym przypadku zastanowiłbym się, czy nie bardziej opłaca się dorzucić trochę grosza i kupić sobie normalnego iPoda 20GB - w końcu różnica w cenie nie jest aż tak znaczna, a 16GB piechotą nie chodzi ;)

 

Pzdr,

spo

 

 

--

 

O, i jeszcze coś. Jak sam widzisz, lepiej kupować urządzenia conajmniej 2gen od Apple ;)

Edytowane przez spo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedzialek dostane w pelni rozladowanego iPoda i kabel USB,

 

slyszalem ze jak jest totalnie pusty to trzeba go naladowac przez ladowarke sieciowa, czy to prawda?

 

jaki jest najprostszy sposob wgrywania muzyki i zdjec na iPoda nano nie liczac iTunes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupować w tej chwili Ipoda 80 Gb?? Czy jest wytrzymały na różne warunki?? Czy są problemy z wgrywaniem muzy lub filmów?? Ostatnie pytanie może głupie ale ja nie wiem o co chodzi: co to jest zasilacz sieciowy??

 

Sorrka za tyle pytań ale miałem kupić Mp 3 jakąś Craetive lub Irivera ale możliwe, że troche przybędzie kasy i pomyślałem, że jak przyszłościowo kupować to nie lepiej najbardziej chwalonego od mp 3, Ipoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPod bardzo nie lubi zimna. Dlatego Apple zaprojektował "skarpete". O rysowaniu tyłu nie wspominając ;]

Problemów z wgrywaniem muzyki i filmów nie ma żadnych. Wg. mnie iTunes to najprostsze narzędzie do katalogowania i wgrywania muzyki jakie widziałem.

Zasilacz sieciowy jest to po prostu wtyczka do gniazdka z prądem w ścianie :> posiada ona gniazdko na kabel usb przez co można naładować iPod bez używania komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki Wam na odpowiedź na moje pytania i rozwianie wątpliwości przy zakupie Ipoda :-) Choć jeszcze w Polsce nie jest modny ale chyba raczej i za drogi. Ale jeszcze mam jedno pytanie: Jak się ma jakość dzwięku do odtwarzaczy Creative i Iriver z górnej półki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poca link do skarpetki nie działa, ale chyba chodziło ci o TAKIE COS ,

 

Swoją drogą zastanawia mnie po co komu w mp3 80gb pamięci, ja u siebie na niemal 1/3 tego mam zapchane gdzieś z 20gb, może zastanów się nad iaudio x5l trzyma dośc długo na baterii, według mnie jest lepiej wykonane a gra całkiem łądnie , co prawda a "tylko' 30gb ale czy to nie wystarczy ?? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Swoją drogą zastanawia mnie po co komu w mp3 80gb pamięci, ja u siebie na niemal 1/3 tego mam zapchane gdzieś z 20gb, może zastanów się nad iaudio x5l trzyma dośc długo na baterii, według mnie jest lepiej wykonane a gra całkiem łądnie , co prawda a "tylko' 30gb ale czy to nie wystarczy ?? :huh:

Ohh nie wiesz jeszcze jak bardzo się mylisz, swoją historię zaczynałem od ipoda 20stki, potem skusiło mnie na creative 30stkę na których miałem około 18GB (potem 22GB) muzyki a reszta to były dane/rzeczy z których codziennie korzystam i są mi niezbędne przy pracy na innym stanowisku niż własne. Z czasem wejścia generacji która miała kolorowy ekran i mogła otwierać zdjęcia postanowiłem wgrać większość zdjęć z mojej prywatnej kolekcji co zabrało kolejne 2-3GB. Na dzień dzisiejszy możliwe jest również oglądanie video na wspomnianym wyżej ipodzie. Mnie osobiście video zabiera 13GB powierzchni. Mając 60GB około 25GB idzie na muzyke, 4GB na zdjęcia, 13 na filmy i teledyski a reszta na dane. Moim zdaniem więc pojemność 60GB to pojemność najbardziej optymalna i na dzień dzisiejszy powinna każdego zadowolić. Wymyślanie ipodów 5,5G które nie różnią się niczym od 5G oprócz większej pojemności (zamiast 60 jest 80GB) i możliwości szukania utworów w bibliotece moim zdaniem było poronionym pomysłem i bardziej chętką "wydania czegoś nowego" a przy okazji zrobienia dodatkowej kasy.

 

Jeśli więc nie potrzeba Ci więcej niż opisałem wyżej uderzaj raczej w Video 5G 60 lub 30GB (ceny są już przyziemne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soker ma racje. Po za tym słyszałem, że dzięki Ipodom będzie można zgrywać muzę w sklepach i to chyba nawet free. Wiem, że jest tak na zachodzie ale nie wiem czy do Polski już to przyszło. No przez Ipoda można chyba podłączać go pod TV jako DVD :D dlatego mnie zainteresował Ipod

 

Tylko nie wiem jak jest z Ipodem Apple a odtwarzaczami Mp 4 Irivera i Creative. Jaka jest jakość dzwięków w porównianiu z Ipodem a tymi Mp 4 oraz jakość Video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

a ja mam do was pytanie: jak długo zgrywacie przez USB np. 30gb muzy????? :blink:

Swoje 25GB wgrywałem chyba niecałe 30min - ale przecież bazę swojej library wgrywasz raz a potem ją tylko rozbudowujesz.

 

Soker ma racje. Po za tym słyszałem, że dzięki Ipodom będzie można zgrywać muzę w sklepach i to chyba nawet free. Wiem, że jest tak na zachodzie ale nie wiem czy do Polski już to przyszło. No przez Ipoda można chyba podłączać go pod TV jako DVD :D dlatego mnie zainteresował Ipod

Jeśli chodzi o sklepy to być może na zachodzie/usa taka rzecz jest możliwa.

A podłączenie do TV kablem AV jest całkiem miłe bo w telewizorze potrzeba tylko zwykłych wejść chinch i nawet w największej dziurze gdzie jest TV ale ni uja nie ma co oglądać ipod jest jak znalazł.

 

Tylko nie wiem jak jest z Ipodem Apple a odtwarzaczami Mp 4 Irivera i Creative. Jaka jest jakość dzwięków w porównianiu z Ipodem a tymi Mp 4 oraz jakość Video

Moim zdaniem jest tak: Creative < iRiver < iPod (zaraz wpadną iriverowcy i mnie objadą :lol:), choć różnica między iRiverem a iPodem jest coraz mniejsza aczkolwiek iPod oferuje nam wiele więcej. :wink: (no i te kółeczko :wink: )

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do creativów miałem Zenka visiona M (którego jakiś [ciach!] [ciach!]y mi jumnoł) i jakość dźwięku była wyraźnie gorsza od tej z iAudio które ma porównywalne dźwięki z Ipodem, Iriver był według mnie pomiędzy zenkiem a Iaudio, najniżej z całej stawki stoi NoName którego używam do zadań ekstremalnych więc ułożył bym to tak:

 

NoName<Creative<Iriver<iAudio=Ipod

 

Ps. A ten wątek chyba bardziej pasowałby do działu Audio niż Alternatywne platformy

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje 25GB wgrywałem chyba niecałe 30min - ale przecież bazę swojej library wgrywasz raz a potem ją tylko rozbudowujesz.

Jeśli chodzi o sklepy to być może na zachodzie/usa taka rzecz jest możliwa.

A podłączenie do TV kablem AV jest całkiem miłe bo w telewizorze potrzeba tylko zwykłych wejść chinch i nawet w największej dziurze gdzie jest TV ale ni uja nie ma co oglądać ipod jest jak znalazł.

Moim zdaniem jest tak: Creative < iRiver < iPod (zaraz wpadną iriverowcy i mnie objadą :lol:), choć różnica między iRiverem a iPodem jest coraz mniejsza aczkolwiek iPod oferuje nam wiele więcej. :wink: (no i te kółeczko :wink: )

 

Hmmmm czyli nie potrzeba jakiegoś super telewizora aby podłączyć Ipoda bo mam Funai 29 cali 100 hrz.

W Polsce takie sklepy mają chyba być gdzie będzie można na Ipoda ściągać muze, filmy free (Ja mam taką nadzieje :D)

Czy słuchawki są dobre od razu w Ipodzie?? Czy trzeba dokupić najlepiej plug??

Teraz się zastanawiam czy brać 30 Gb czy 80 Gb ale bliżej mi 30 Gb a filmy DVD mają po 1,5 Gb więc i to wystarczy ;-)

 

Edit: Ipod chyba w tej chwili jest najbardziej przyszłościowym zakupem :P

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm czyli nie potrzeba jakiegoś super telewizora aby podłączyć Ipoda bo mam Funai 29 cali 100 hrz.

W Polsce takie sklepy mają chyba być gdzie będzie można na Ipoda ściągać muze, filmy free (Ja mam taką nadzieje :D)

Czy słuchawki są dobre od razu w Ipodzie?? Czy trzeba dokupić najlepiej plug??

Teraz się zastanawiam czy brać 30 Gb czy 80 Gb ale bliżej mi 30 Gb a filmy DVD mają po 1,5 Gb więc i to wystarczy ;-)

Za free to można dostać kopa na ulicy w krocze. Masz iTunes Store i możesz tam KUPIĆ film/odcinek serialu/mp3. A właśnie! Możesz... ale tego nie zrobisz bo ta opcja jest niedostępna dla Polski. Chyba że masz fajna kartę i pogooglujesz...

Słuchawki z zestawu to syf i metr go.wna. Od razu zaopatrz się w coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za free to można dostać kopa na ulicy w krocze. Masz iTunes Store i możesz tam KUPIĆ film/odcinek serialu/mp3. A właśnie! Możesz... ale tego nie zrobisz bo ta opcja jest niedostępna dla Polski. Chyba że masz fajna kartę i pogooglujesz...

Słuchawki z zestawu to syf i metr go.wna. Od razu zaopatrz się w coś innego.

 

Za free nie tylko w krocze można dostać :P

Czy ta usługa będzie dostępna w Polsce kiedyś tam??

 

Hehe przeglądam tak stronki o Ipodach to w USA Ipod odgrywa kluczową role w życiu amerykanina ;-)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Hehe przeglądam tak stronki o Ipodach to w USA Ipod odgrywa kluczową role w życiu amerykanina ;-)

Owszem, mieszkam w USA i zapisałem się nawet na stosowną operacje wszczepienia chipu, dzięki któremu już nigdy nie zapomnę ipoda i będę wiedział gdzie leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, mieszkam w USA i zapisałem się nawet na stosowną operacje wszczepienia chipu, dzięki któremu już nigdy nie zapomnę ipoda i będę wiedział gdzie leży.

serio?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi glownie o to ze

ten sprzed wczesniej czy pozniej sie zuzyje w starych ipodach akumulator mial zywotnosc 18miesiecy przy spory uzytkowaniu

 

koles dzwonil do apple koszt wymiany akumulatora to prawie polowa ipoda

 

sprzet kosztuje gruba kase i staje sie bezuzyteczny po 2 latach lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...