Skocz do zawartości
Makonar

Hercules Radeon Radeon 9700 Pro?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie nie jest z serii co jest lepsze, co kupic itp. Przeszukałem 7 stron wątków o Herculesie i nie natrafiłem na podobny problem.

 

Czym się wizualnie różni Hercules Radeon 9700 Pro od Radeona 9700?

 

Z obserwacji w sieci wynika, że wylącznie KOLOREM RADIATORÓW? Widziałem na guru3d recenzję Herculesa Radeona 9700 - miał złote radiatorki, a w kazdej recenzji Radeona 9700 Pro są radiatorki niebieskie.

 

Mam otrzymać Radeona 9700 Pro, tylko własnie facet mówi mi, że ma Radiatorki złote - patrze w sieci a tu taka zagwozdka... to jak to z tym jest?

 

Może złote są właśnie od Pro, a niebieskie od non Pro? A może to nie ma znaczenia?

 

Nie chciałbym kupić Radeona 9700 podrasowanego na Pro za pomocą biosu czy czegoś w tym stylu...

 

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hercules 9700 PRO:

 

Dołączona grafika

 

link

 

Hercules 9700:

 

Dołączona grafika

 

link

 

Na PCB powinna znajdować się też naklejka znamionowa z kodem paskowym, nr seryjnym i nazwą karty.

Obie karty różnią się tylko kolorem radiatorów więc wgranie do 9700 biosu od PRO nie stanowi problemu- prawdopodobnie taki właśnie jest Ci oferowany.

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpewniej facet próbuje mnie naciąć na zmodyfikowanego herculesa.

 

Naklejka? Ale na PCB powinien być również wytłoczony model, nie? Czy ewentualnie po zdjęciu chłodzenia również dałoby się zobaczyć czy sprzedano mi 9700 czy 9700 Pro?

 

Facet zarzeka się, że na pewno jest to 9700Pro i nie różnią się jedynie kolorem radiatorów.

 

No cóz... chyba zobaczę co mi wciśnie. Radeon 9700Pro ze złotymi radiatorkami - ewenement na skalę światową do mnie leci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herc mial chyba ze 4 rodzaje tych radkow

Kiedys na jakims serwisie pokazywali wszystkie

Trafialy sie nawet na czerwonym laminacie

1646362[/snapback]

 

Tak... Radeon 9500/ 9500 Pro / 9700 i 9700 Pro.

 

Na czerwonym laminacie robił OEM'y. Ponadto Herc miał jeszcze 9800 i 9800 Pro i jeszcze serie 9600 - wszystko niebieskie...

 

... no, ale jak znajdziesz ten serwis to pogadamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naklejka? Ale na PCB powinien być również wytłoczony model, nie?

1646279[/snapback]

Nie- tylko na naklejce. Na jednym PCB robi się kilka wersji jednej karty (np R9800SE, R9800, R9800PRO) dlatego ich nazwy znajdują się na naklejkach.

 

Dołączona grafika

link

 

Dołączona grafika

link

 

apdejt- ha! ale znalazłem dziwo:

 

Dołączona grafika

Herc9700PRO na czerwonym laminacie i z radiatorami od Herca9800.

 

A ten zielony jakiś:

 

Dołączona grafika

 

:D :D :D

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...