Skocz do zawartości
Baloou

Antena Helikalna [helix]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy ktoś z Was zrobił już może antenę helikalną? Chętnie przeczytam Wasze opinie i rady.

 

 

Teraz coś z moich doświadczeń.

 

Już kilka konstrukcji helixów mam za sobą, ale żadna nie spełnia moich oczekiwań. Działają o wiele gorzej, niż to wynika z obliczeń. Zrobiony własnoręcznie biquad z pudełka na CD charakteryzuje się większym zyskiem.

Próbowałem robić helixa na bazie blachy aluminiowej oraz rury PCV 40mm i 30mm we wszystkich możliwych kombinacjach, jakie przyszły mi do głowy np. z braniem pod uwagę innej niż powietrza przenikalności polichlorku winylu, jak i bez jej uwzględnienia - tak, jak gdyby antena była robiona "na powietrzu".

Nie wiem w czym tkwi problem. Nawet trzymając się ściśle obliczeń lub opisów z zagranicznych stron, efekty nie są zadowalające, a przecież ich autorom ponoć wyszło!

 

Widzę, że tematyka tego rodzaju anten jest na forum mało popularna, więc jeśli komuś udało się zrobić skutecznego helixa, to koniecznie musi zabrać głos :)

 

[edit]Czy może ktoś przenieść ten temat do działu WiFi, bo nie zauważyłem jego istnienia? :) [/edit]

Edytowane przez Baloou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...