Skocz do zawartości
bobby_moore

Mata Do Tańczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie matę do tańczenia na Play Station 2 , kupiłem także przejsciówke

ps2----->USB i podłączyłem ją do kompa. Zainstalowałem sterowniki od przejscówki do obsługi ForceFeedback i wszystko działa pozornie dobrze. Pozornie bo mata nie reaguje na jednoczesne nacisniecia dwóch przeciwstawnych kierunków. Kierunki nieprzeciwstawne np lewo i dół działają dobrze. Gdy podłaczyłem ją do PS2 kolegi to wszystko działało dobrze. Mata jest normalnie wykrywana przez WinXP jako joystick, można go poprawnie skalibrowac w panelu sterowania, ale i tak nie mozne nacisnąć "gór i dół" jednocześnie/

Powiedzcie w czym może tkwić problem. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały problem tkwi w przejściówce ps2->usb, bardzo mało przejściówek potrwi obsłużyć funkcję naciskania dwóch przycisków... trzeba było sie wcześniej upewnić czy ta twoja ją posiada :) jedyna pewna przejściówka na mate to ps2->lpt, a najlepiej ją jeszcze zrobić samemu :D przykładowy opis

 

ps. mata rlz! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade. Już zamówiłem sobie przejściówke na LPT. Ponieważ potrwa to kilka dni to wpadłem na pomysł aby ustawic mate "na skos" i tym sposobem nie skakać na "strzałkach" tylko na klawiszach funkcyjnych. Wbrew pozorom rozwiązanie to bardzo dobrze się spisuje i nie widać żadnej róznicy........

 

Potrzeba matką wynalazków..... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...