Skocz do zawartości
forest kila zbila

Breloczek - Ekstrakcja Mostka, How To ?

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

 

wpadła mi w ręce poburzowa płytka asusa... zdemontowałem wszystk co może się przydać i wtedy przyszedł mi do głowy pomysł :-) Breloczek do kluczy z mostka.. mostek wyglada idealnie i aż się prosi :D przechodzę więc do pytania a raczej do pytań ;-)

 

1. jak zdemontować żeby nie popsuć?

2. jak nawiercić -||- ?

3. jak się to w praktyce używa ? nie łamie się/rysuje? etc

 

temat z założenia mało poważny ;] ale o rady proszę na poważnie ;] będzie dla potomnych ;]

 

pozdrawiam :]

 

załączam fotki,, może się przydadzą

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm palnika nie mam ;] może być zapalniczka ?? ;]

 

dodam ze ma to być total PRO robota i końcowo produkt o najwyższej jakości B) B) B)

 

co do samego mostka -> chcę sam układ bez tej zielonej podstawki pod nim (wystaje n ~1mm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapalniczka odpada, jak posiadasz kuchenke gazowa to moze byc, tylko uwazaj na elementy plastikowe bo szybko sie zapala i bedzie ladnie walic w calym domu :P no i pcb lubi mocno sie nagrzac, ale mozna sobie z tym poradzic (2 plyty juz tak wykastrowalem) a potem male wiertelko i wyszlifowanie spodu zeby nie bylo zadziorow, ot cala robota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do samego mostka -> chcę sam układ bez tej zielonej podstawki pod nim (wystaje n ~1mm..

1648582[/snapback]

Ta zielona płytka jest integralną częścią scalaka (o ile mi wiadomo). Zamiast bawić się w palniki podgrzej płytę u dołu nad małym palnikiem kuchenki gazowej. Musisz mocno spalić płytkę żeby góra się nagrzała i cyna puściła. Mocne wietrzenie kuchni bardzo zalecane. Pomysł przetestowany wielokrotnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem taki brelok niestety jego trwalosc byla niska i polamal mi sie wkoncu :)

 

Teraz mam brelokazrobionego z procka 486 z oderwana blaszka zakrywajaca jadro, zas jadro zalane jest przezroczystym distalem.

 

Wyglada nawet niezle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podgrzej opalarką płyte główną od spodu w miejscu gdzie jest chipset a układ sam spłynie i nie zostanie uszkodzony

wierć ręczną wiertarka ale wkrętarka wystarczy najpierw małym wiertłem a potem coraz większym, używaj małych bardzo małych obrotów nie naciskaj podczas wiercenie pozwol żeby wiertło samo powoli zdrapywało materiał

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudzilem się więc wygrzebałem celerona 333mhz na slot 1 :) no i podszedłem do zapalonej kuchenki gazowej... po paru minutach powstalo takie coś:

Dołączona grafika

 

 

Taka mała wskazówka po odczepieniu sie wlutowanego proca od pcb grzałem go pare razy i wycieralem nierówną cyne od spodu, aby był gładki. Teraz ide zrobić dziurke w rogu i zaczepiam do kluczy. Cała operacja trwała jakieś 15 minut :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ramach ścisłości... obudowy układów scalonych nei są z krysztłu krzemu zrobione... kryształ krzemu w procesorach znajduje się na środku obudowy.. a obudowy są takei wielkie ponieważ wymuszają to wyprowadzenia i sposób montażu układu scalonego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...