Skocz do zawartości
sebi0104

Zmiana Pasty Na Procku

Rekomendowane odpowiedzi

Mam male pytanko moze jest bardzo bezsensowne ale mimo wszytsko jak ktos by znal na nie odpwoez chcialbym wiedziec.A dokladnie chodzi mi o to:co jaki czas powinno sie zmienic paste na nowa na procesorze ile taka pasta wytrzymuje i co jaki czas trzeba to wszytsko rozbierac i nakaladac nowa,wiem ze to jest zroznicowane jaka sie paste nalozylo ale moze mniej wiecej co jaki czas??Dziekuje za odpowiedzi.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko (nie chcę z takiego błahego powodu tworzyć nowego tematu, więc pytam tutaj): czy można bezpiecznie odpalić kompa, gdy na procku nie ma w ogóle coolera? Nie chodzi mi tu o dłuższą pracę, tylko o sprawdzenie, czy procek jest w ogóle sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko (nie chcę z takiego błahego powodu tworzyć nowego tematu, więc pytam tutaj): czy można bezpiecznie odpalić kompa, gdy na procku nie ma w ogóle coolera? Nie chodzi mi tu o dłuższą pracę, tylko o sprawdzenie, czy procek jest w ogóle sprawny.

Trudno powiedziec... ;)

Athlonowi wystarczy pare sekund bez coolerka i pod obciazeniem zeby nagrzac sie do 370 C i puscic bialy dym... jak myslisz? :)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J ostatnio testowalem procki kupione na Allegro jako zepsute.

 

Wsadzalem bez coolerka tylko na sekunde. Jeden z nich po 3 sekundach zaczal wyc - znaczy płyta nie procek - i wyłączyłem.

 

Po TRZECH sekundach się zjarał - cały spód był czarny. Dobrze, że socketu nie spalił ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a powiedzcie mi, jak dużą rolę gra pasta termoprzewodząca? Czy jak zamontuję coolera bez uprzedniego posmarowania procka, to jest groźba jego spalenia?

1651443[/snapback]

jak nie dasz pasty na procka typu athlon to sie zjara pewnie tak samo szybko jak by wogole nie mial coolera... co do A64 etc to nie wiem ale tez pewnie jest taka mozliwosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 ma juz podobno takie zabezpieczenia termiczne jak P4, wiec teoretycznie nie powinien. Tylko pozostaje problem, ze te zabezpieczenia przez pierwsze pare sekund pracy kompa sa wylaczone zeby nie dawaly falszywych alarmow puki czujniki sie nie ustabilizuja... czy jakos tak; gdzies takie cos wyczytalem, nie pamietam juz gdzie, jak sie myle to mnie poprawcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...