Skocz do zawartości
leszek_e

Dluuuugi Start Xp :/

Rekomendowane odpowiedzi

witam. problem moj polega na tym ze windows laduje sie bardzo dlugo. opisze moze od poczatku co i jak. problemu nie bylo (tzn winda uruchamiala sie w normie - tzn ok 3 przejsc tego paseczka) poki nie wysypal mi sie system plikow na dysku :/. sytuacja zostala opanowana i mimo calkowitego formatu winda teraz uruchamia sie dlugo. wiem ze nie jest to przyczyna kiepskiego odczytu z dysku bo uruchamianie wyglada tak jak w przypadku win98 jesli mielismy wlaczona karte sieciowa i nie byl zdefiniowany DNS (wtedy windows bardzo dlugo sie uruchamial i wystarczylo podobno wpisac jakikolwiek dns lub wylaczyc karte sieciowa - na wlasnym przykladzie wiem ze to prawda). w xp nie mialem tego problemu na moim abicie nf7 no i na tej dfi tez tego problemu niebylo do dzis :/. bootowanie wyglada tak ze dysk wogole nie pracuje, paseczki przechodza kilkanascie razy az w momencie jak dysk rozpocznie prace wszystko szybko sie uruchamia. tak samo jak w win98 o czym pisalem.

jesli ktos wie jak sie tego pozbyc to prosze o pomoc, dodam ze oczywiscie sprubowalem wylaczyc wszystko ale to nie pomaga :(

uzywam sp1 ale bez niego bylo to samo

zmiana sterownikow nie pomaga, zreszta mam to co mialem jak wszystko bylo w pozadku wiec to nie ich sprawka

dzieki z gory :)

 

 

 

aha esli gdzies byl taki temat to nie buzyc sie prosze :/, szukalem ale nie znalazlem :(

Edytowane przez leszek_e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

jesli ktos wie jak sie tego pozbyc to prosze o pomoc, dodam ze oczywiscie sprubowalem wylaczyc wszystko ale to nie pomaga :(

uzywam sp1 ale bez niego bylo to samo

zmiana sterownikow nie pomaga, zreszta mam to co mialem jak wszystko bylo w pozadku wiec to nie ich sprawka

dzieki z gory :)

aha esli gdzies byl taki temat to nie buzyc sie prosze :/, szukalem ale nie znalazlem :(

1649367[/snapback]

Jak już uruchomi Ci się Windows, poszukaj w necie jakiegoś słownika ort :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh...poczytaj troche na temat XPka

 

katalog c:\WINDOWS\Prefetch

 

 

usun wszystko z katalogu prefetch, pasek wtedy przeleci do polowy paska :D

 

ale za to pozniej bedzie dluzszy start i tak przez kilka uruchomien dopuki prefetch nie zostanie znowu zapelniony w celu szybszego startu pozniej.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak usunie wszytko z katalogu prefetch to musi jeszcze w rejestrze ustawić HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters i wartość EnablePrefetcher ustawić na 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za bledy ale nigdzie w regulaminie nie pisze ze jak ktos robi takowe to nie ma prawa nic pisac!! Przeciez niebede kazdego slowa ze slownikiem sprawdzac. ok dzieki za rady i sprubuje tego co napisaliscie, zastanawiam sie tylko czemu na poczatku tego nie bylo a teraz jest nawet jak winda jest swieza. dzieki za rady, mam andzieje ze pomoze :)

 

 

Można zmienić odpowiednią wartość w rejestrze.

Do twojej płyty Merlin napisał patch, który przyśpiesza ładowanie windy. U mnie nawet raz pasek nie zdąża przelecieć :D

1649910[/snapback]

a moglbys mi powiedziec dokladnie co to jest za patch?? szukalem czegos ale znalazlem tylko cos do epoxow... nie wiem co to a skoro piszesz ze do mojej plyty napisal to nie chce instalowac innego Edytowane przez leszek_e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za bledy ale nigdzie w regulaminie nie pisze ze jak ktos robi takowe to nie ma prawa nic pisac!!

1651055[/snapback]

Nikt czegoś takiego nie napisał, że jak ktoś robi błędy to nie ma prawa pisać.

 

Jednak co ważniejsze to to, co znajduje się w regulaminie, a stanowi on:

Staraj się pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek. Jeżeli zobaczysz błędy już po umieszczeniu wiadomości na forum, użyj opcji "zmień", żeby je poprawić. Posty zawierające rażące błędy ortograficzne lub napisane całkowicie niezrozumiale mogą być usuwane z forum przez moderatorów.

Co więcej w regulaminie też jest zapis w sekcji Punktacja systemu ostrzeżeń, że:

Rażące błędy lub ich duża liczba w poście - 10% +2 dni ZPP.

Z tego jasno wynika, że należy zwracać uwagę na poprawną pisownię, inaczej mogą być nałożone sankcje w postaci % lub ZPP, czy w skrajnych przypadkach ZKU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za bledy ale nigdzie w regulaminie nie pisze ze jak ktos robi takowe to nie ma prawa nic pisac!! Przeciez niebede kazdego slowa ze slownikiem sprawdzac. ok dzieki za rady i sprubuje tego co napisaliscie, zastanawiam sie tylko czemu na poczatku tego nie bylo a teraz jest nawet jak winda jest swieza. dzieki za rady, mam andzieje ze pomoze :)

a moglbys mi powiedziec dokladnie co to jest za patch?? szukalem czegos ale znalazlem tylko cos do epoxow... nie wiem co to a skoro piszesz ze do mojej plyty napisal to nie chce instalowac innego

1651055[/snapback]

W podpisie masz NF7, czy to że jest uszkodzona oznacza, że mimo to na niej pracujesz ?

Merlin napisał sporo biosów do tej płyty, jak również wspomniany patch. Musisz poczytać (poszukać) na forum. Link do ściągnięcia powinien gdzieś być. Osobiście ściągnołem go w paczce razem z biosem.

A jak ci się nie chce szukać to podaj maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podpisie masz NF7, czy to że jest uszkodzona oznacza, że mimo to na niej pracujesz ?

Merlin napisał sporo biosów do tej płyty, jak również wspomniany patch. Musisz poczytać (poszukać) na forum. Link do ściągnięcia powinien gdzieś być. Osobiście ściągnołem go w paczce razem z biosem.

A jak ci się nie chce szukać to podaj maila.

1651227[/snapback]

 

tak w podpisie mam nf7 - uszkodzona ale na tyle, że da sie pracować ale aktualnie jest w gwarancji. nie zrozumieliśmy sie - pisalem w poscie ze mam teraz DFI (ale to tylko tymczasowo daltego nie zmieniam podpisu. a co do Merlina to znam biosy bo sam uzywam (tez sie dziwilem troche bo znam go Tylko z biosów do NF7 właśnie a myslałem ze chodzi Ci o jakiś path do DFI). ale o zadnym pathu do NF7 nie slyszalem wiec... siwuch86@poczta.fm

 

co do mojego problemu na DFI to juz roziwazany :), dzieki wszystkim za pomoc :)

 

 

co douszkodzonego sprzetu to dysk który mam w podpisie ZNOWU pojechał do gwarancji ;(... mam chyba jakiś upośledzony prąd w domu :/

Edytowane przez leszek_e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...