Skocz do zawartości
Bull_Byk

2 Systemy - Jak Skonfigurowac Boot Loadera?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem a nigdzie na forum nie umialem znalezc odpowiedzi.

Mam 2 systemy win 98 i win xp. Win Xp zainstalowany byl na dysku C a win 98 na D. Musialem zrobic format C przezucilem pliki ale zapomnialem przerzucic boot.ini

No i teraz mam problem bo nie wiem co zrobic zeby mi win 98 odpalil. Poda mi ktos prawidlowa konfiguracje?? Aha systemy mam na 2 roznych dyskach twardych podam ich litery i ktory jest ktory(i w winie i w ms-dos litery sa te same)

 

Master Dysk C: - tu jest winXp

Slave Dysk D: - tu jest Win98

Master Dysk E:

Master Dysk F:

MAster Dysk G:

 

Jak latwo zauwazyc partycje C,E,F,G to jeden dysk a D to drugi. Prosze o szybka pomoc

Edytowane przez Bull_Byk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! ja mam tak w boot.ini ale to jest na jednego windowsa musisz sobie to przerobic zeby widzial dwa:

 

Oryginał:

[boot loader]timeout=30default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS[operating systems]multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Zmieniałem na oko:

[boot loader]timeout=30default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS[operating systems]multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows 98 Professional" /fastdetect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[boot loader]

timeout=180

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

 

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT="Windows 2000 Professional" /fastdetect

Chyba to coś takiego będzie tylko odpowiednio przerób ścieżkę do 98 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wiecie co wam powiem ze ani to ani to nie dziala :P jesli nawet wyswietli cos poza tym ze na podanej sciezce nie ma widnows to wyswietlal mi jeszcze

Cos tam nie moze odpalic bo brakuje:

<katalog windows>\system32\hal.dll

najlepsze ze w obu windowsach to mam :/ we wskazanym miejscu. Najlepiej zrobie format jeszcze raz na C i usune windowsa98 z D i poinstaluje to od zera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj nazwy wszystkich plików, które wczesniej skopiowałes sobie z C.

AUTOEXEC.BAT

BOOTFONT.BIN

BOOTLOG.PRV

BOOTLOG.TXT

BOOTSECT.DOS

COMMAND.COM

CONFIG.SYS

DETLOG.TXT

FRUNLOG.TXT

IO.SYS

MSDOS.---

MSDOS.SYS

NETLOG.TXT

NDETECT.COM

NTLDR

SETUPLOG.OLD

SETUPLOG.TXT

SUHDLOG.DAT

SYSTEM.1ST

 

oczywisicenie niektore to logi no ale przypadkiem skopiowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz jeszcze oryginalny boot.ini, który utworzył xp przy instalacji to dopisz tylko do [operating systems]

C:\="Windows 98"

 

i wrzuć te pliki na C.

 

I To Nic nie dalo postawie od nowa windowsa 98 i potem xpka i zobacze jak on to poustawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poinstalowalem od nowa i prawidlowo jest:

 

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

C:\ = "Microsoft Windows"

 

 

Ale czemu mi wczesniej nie dzialalo nie wiem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem jak kolega. Na kompie zainstalowane dwa XPeki na oddzielnych dyskach!

Pierwszy na c: a drugi na f:

 

Boot.ini przeedytowałem w następujący sposób:

[boot loader]timeout=30default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINXP[operating systems]multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINXP="Microsoft Windows XP Professional - 1" /fastdetect /NoExecute=OptInf:\="Windows XP - 2"
Lecz nie działa to poprawnie, wyskakuje mi błąd, że nie mam tego pliku HAL.dll, ale na obydwuch systemach plik jest.

Próbowałem też zmieniać ścieżke do drugiego systemu na e: itp, ale nie pomogło.

 

Wiecie może co z tym zrobić? Bo uciążliwe jest ciągłe wchodzenie do biosu i wybieranie dysku z którego ma sie bootować system.

 

P.S.: Co oznaczają te zera w nawiasach w boot.ini? Czy tam można jakoś wybrać pierwszy i drugi dysk?

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak to zrobić? Please!!!

1658265[/snapback]

[boot loader]timeout=30default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS[operating systems]multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect/NoExecute=OptINmulti(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
Ja mam tak, ale chiba mi tak BOOTMAGIC ustawił.

UPDATE:

Uzupełniono o linię poleceń tą po [operating systems]

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wheelerfan. przeczytałes wogóle moje pytanie! Po co mi podajesz standardowego boot.ini, którego zawartość jest oczywista!??

 

Please help! Bo nie wiem jak to zrobić

1659848[/snapback]

Sorki, żle znalazłem moje boot.ini.

To poprawione jest rzeczywiste.

Przeczytałem Twoje pytanie!!

Nie znam sie na tym nic a nic, ale mam dwa systemy XP, na dwóch odrębnych HDD, stąd próbowalem pomóc, przez analogię do zapisu w moim boot.ini

Nie jestem nieomylny, niestety :(

Jeśli po naniesionych poprawkach nic to u Ciebie nie da to sorry, ale więcej nie potrafie pomóc :(

Człowiek chce z dobrego serca pomóc, a tu na niego krzyczą :(

UPDATE:

Jak widzę, róznica z tym co proponowałeś, polega na tym, że nie ma już żadnych zapisów po ...OptIN

No i zmieniona jest kolejność linii.

Znasz się na tym to przeanalizuj sobie.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tu nowy i mam taki problem. otoz mam windows xp ale chce zainstalowac sobie rownierz win 98 poniewaz w xp nie ma sterownikow do mojego skanera. producent tz ich nie ma. moj problem polega na tym ze nie wiem jak zainstalowac win 98 bez zadnych komplikacji jakie zaistnialy w powyzszych postach. Jak poprawnie doinstalowac win98 do xp zeby sie ze soba nie klocily?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...