Skocz do zawartości
Slimaczek

Hellgate: London

Rekomendowane odpowiedzi

Kupujesz w Polsce HGL i wybierasz jako język angielski albo jaki tam będziesz chciał. Gra wciągnęła mnie niesamowicie, spełniła wszelkie oczekiwania (a po Diablo2 były one ogromne). Skopiuję mój komentarz z hgl.pl:

Wg. mnie na pewno za wcześnie mówić o tym czy gra dorównuje diablo albo czy je przewyższa, ale póki co ma na to BARDZO duże szanse. Czy tak będzie to się okaże jeśli przez kilka lat będę w to grał i się nie znudzi :). Dzisiaj ukończyłem normal i gra jest (od 4 aktu) zdecydowanie trudniejsza niż d2. Sydonai - ostatni boss potrafił jednym ze swoich ataków w ciągu 0,5 sec. skasować mi całe HP. Jest też taka sprawa że mam trochę niski level jak na ten etap gry (25 wtedy miałem) ale i tak spokojnie moge stwierdzić że d2 było dużo łatwiejsze.

 

Klimat gra ma świetny. Martwiło mnie że lokacje się często powtarzają (to chyba największa wada gry) ale od 4 aktu pojawiają się całkiem inne lokacje których wcześniej nie było.

 

W grę są wbudowane achivmenty chyli takie mini questy. Np. Dobij do 10lvl w 4h, zabij 1000 zombii, zabij sydonaja (główny boss)... kijem do krykieta itp :) Są eventy, był Halloweenowy, teraz zbliża się następny. Grywalność niesamowita, na chwilę przestanie się grać i już chce się znowu...

 

Tylko że prawdziwa gra zaczyna się dopiero od 2 aktu i później jest już coraz lepiej. W sumie aktów jest 6, a po przejściu ostatniego czuje się że gra tak naprawdę dopiero się zaczęła, i przed nami koszmar i piekło... Czego chcieć więcej?:)

Jest gildia Polanie która m.in. ma ułatwić start nowym graczom (i nie tylko). Zawsze można znaleźć kogoś do party albo dostać fajny przedmiot za free. Jedynie wnerwiają mnei niemcy którzy pie****a po germańsku na oficjalnych kanałach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz w Polsce HGL i wybierasz jako język angielski albo jaki tam będziesz chciał. Gra wciągnęła mnie niesamowicie, spełniła wszelkie oczekiwania (a po Diablo2 były one ogromne). Skopiuję mój komentarz z hgl.pl:

Jest gildia Polanie która m.in. ma ułatwić start nowym graczom (i nie tylko). Zawsze można znaleźć kogoś do party albo dostać fajny przedmiot za free. Jedynie wnerwiają mnei niemcy którzy pie****a po germańsku na oficjalnych kanałach...

To zastanawiajace. Jak na razie we wszystkich mmorpg w jakie gralem, problem ten stanowili Polacy...

 

Imo gra ma duze szanse na dorownanie d2 - grę, której poswiecilem 3 lata zycia i mase pracy (adminowanie kilku for o d2). A myslalem, ze juz nigdy nic mnie tak nie wciagnie i ze jestem na to za stary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jeszcze nikt na dx10 nie odpalał... tyle trąbili o współpracy z nv by wydobyć graficznie możliwie dużo przy użyciu najnowszego dajrekta.

Ja odpalałem śmiga ok , wygląda ok , choć niektóre efekty graficzne hmmm ... ale wciąga nie żałuję wydanej kasy ...

potem zapodam scrina z DX10 w 1280 jak skonczę do roboty dok pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie zawiodłem sie.. ta gra nie posiada "tego czegoś" co miało Diablo. Możliwe że wszyscy patrzymy przez pryzmat diablo itp ;] Grafika może być... co do tego aż tak wymagający nie jestem. I te postacie jakieś takie ruchy dziwne mają ;) Mogli sie panowie z Flagship bardziej postarać ;)

 

A zapomniałbym.. u was też są takie bugi w pełnej wersji ? ze sie litery np zatrzymują i tak sobie są do wyłaczenia gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zastanawiajace. Jak na razie we wszystkich mmorpg w jakie gralem, problem ten stanowili Polacy...

tzn. co ? też pierdzielili po germańsku :lol2:

 

Widzę, że giera zbiera pochlebne opinie po niepochlebnym demie.

Trzeba będzie się tym bardziej zainteresować :)

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się wydaje, że dla wielbicieli gatunku jest to pewna pozycja i znajdą w niej pokłady... yyy... czegokolwiek i gdziekolwiek one są :-D dające wiele przyjemności z gry. A opinie typu "co za krap" i tym podobne były spowodowane... yyy sam nie wiem czym. Znaczy wiem ale... bez urazy. No i może jeszcze pomińmy opinie niepochlebne ale rzetelne tudzież konstruktywne wynikające z gustu klienta. Pewnie to inne(bo na pewno nie za duże) wymagania i oczekiwania co do gry są głównym powodem. Takie opinie, jak na ironię, wydają ludzie, którzy pitolą o nacisku twórców gier na grafikę a nie na inne ważne aspekty rozgrywki takie jak fabuła, gameplay czy rozwijanie postaci i tym podobnych. Odpalają demo a tam nic się nie świeci masakrycznie, nie odbija mocno światła, nie ma blura i ogólnie nie wygląda jak crysis w dodatku nie ma fizyki jak w Half Life no to jest kicha. Przyznam, że sam byłem zniesmaczony demem :D ale powstrzymałem się od głupawych komentarzy w zrozumieniu mojego problemu. ;-) Czasem widzę jak maniak Diablo napiera po sieci to mogę sobie wyobrazić właśnie i H:L w tym stylu.

 

Konio68... dzięki za screen'y. Nie ma fucktycznie czym się zachwycać ale wydaje mi się, że(oglądając jakieś screen'y wypuszczane wcześniej do sieci) samo oświetlenie, cieniowanie obiektów i postaci odgrywa tu dużą rolę widoczne podczas walki. Niektóre bronie i ich działanie objawia się pięknymi fajerwerkami. Jak będziem miał ciekawe obrazki to poproszę jeszcze.

 

Galeryjka na Tiscali...

 

http://games.tiscali.cz/clanek/screen.asp?id=8775&a=1

 

O kurczę... mało co sam siebie nie przekonałem do H:L.

 

:lol:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że znajdą się osoby dla których gra będzie świetna - każdy lubi co innego i trzeba to uszanować... qqrydza jednak nie powiesz mi że fabuła w H:L jest jakaś nadzwyczajna ;), rozwijanie postaci niczym szczególnym nie zaskakuje, już "nasz" Wiedźmin ma ciekawszy system rozwoju postaci... za H:L stoją ludzie którzy robili Diablo więc jak widać system rozwoju jest podobny i zaczerpnięto z niego sporo pomysłów, dzięki którym tak naprawde twórcy gry chyba nie musieli wiele pracować nad wymyśleniem jakiegoś nowego innowacyjnego systemu rozwoju postaci (zaczerpnięto tylko stare sprawdzone pomysły). Jeżeli chodzi o gameplay to grze brakuje tej "miodności" a szereg nieścisłosci takich jak np. możliwość zabicia potworka mieczem stojąc do niego plecami na pewno jej nie zwiększa itp... sama fizyka potrafi w znaczny sposób zwiększyć gameplay dodając jakiegoś "smaczku" możliwości i realności widzianego świata (w H:L jest Havock którego niestety nie widać). Tak w ogóle to czy osoby które zajmowały się stroną fabularną gry, rozwijaniem postaci itp. były odpowiedzialne za grafike i fizyke w grze? Raczej nie... nad grą pracował sztab ludzi i każdy z nich zajmował się swoją wyznaczoną dziedziną więc mowa w stylu - bo producenci woleli skupic się na fabule gry itp. niż na graficznych "świecidełkach" jest raczej dziwnym podejściem... Po prostu engine gry nie ma takich możliwości lub nie mieli czasu żeby więcej nad nim popracować lub też fundusze się skończyły... H:L nie powala gameplayem, świeżością i innowacyjnością itp. więc przynajmniej mogli to zrekompensować dobrą grafiką i fizyką a tak się nie stało... Przecież efekt np. blur-a , dynamiczne światła nie są przecież jakąś nowością w świecie gier, a raczej grze wyszło by to na dobre... Tak jak pisałem w wątku o Crisis-e zaraz dojdzie do tego że te proste efektu uświadczymy tylko po DX 10... bo marketing zacznie działac ;)

 

Oglądając screeny z Tiscali dalej utwierdzam się w przekonaniu że grafika prezentuje się słabo... kiepskie rozmyte tekstury, na jednym screenie sama postać wygląda świetnie a na drugim już bardzo słabo, kanciastość, małe zróżnicowanie elementów i słaba szczegółowość elementów świata, sterylność, brak wygładzenia cieni... Jeszcze jak się ogląda małe screeny to jest ok ale przy powiększeniu jest już bardzo słabo...

 

Czy nie można było zrobić giery np. na engine Source? ;)

Edytowane przez *Kamil*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się tak przyjrzeć, to ściany i podłoga wygląda prawie tak samo jak w Bioshocku, reszta jest cienka. Tylko śmieszna sprawa ta gra mi skacze przy większej siece na drugim komputerze 12-16fps. Średnio 22 (1280x all max).

 

 

Czy gra ktoś przywoływaczem?

 

Dołączona grafika

 

Nie wiem jak mu punkty rozdzielić. Jadę na dwie bronie i to jakoś mnie ratuje (lewa 65 obrażeń, prawa 25 obrażeń), gdyby nie demon tank, to kwiczałbym.

 

 

Grałem do 5lvl mistrzem miecza, do 7 lvl strzelcem i teraz 10 level przywoływaczem i muszę powiedzieć, że tym ostatnim idę jak sieka.

Zastanawia mnie kiedy będe w końcu mógł odblokować kapłana uzdrawiającego?

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh.. od 15 serwery są wyłączone z powodu update i serio ciężko wytrzymać :/

 

@niko2003 tutaj masz jakieś buildy. Zresztą narazie 99% buildów będzie do wyrzucenia bo trzeba potestować skille w akcji żeby wiedzieć czy warto w nie dawać. Jak się źle rozda punkty to nie ma zmiłuj gra się od nowa :)

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem do 5lvl mistrzem miecza, do 7 lvl strzelcem i teraz 10 level przywoływaczem i muszę powiedzieć, że tym ostatnim idę jak sieka.

Zastanawia mnie kiedy będe w końcu mógł odblokować kapłana uzdrawiającego?

No nie zartuj ;) Juz od bety wiadomo, ze najwiekszymi wymiataczami są blademaster i guardian :)

 

Dla porownania: engineer 10 lvl = 5 godzin, blademaster 10lvl = 3 godziny.

 

Do ludzi, ktorzy chwalą diablo, a narzekają na grafikę w HG:L. Chyba nikt mi nie powie, ze esencją d2 była grafika? W mmorpg chodzi o to, zeby odpalil na jak najwiekszej ilosci kompów, niekoniecznie tych najnowszych. HG:L wymagania i tak ma spore, a graficznie prezentuje się całkiem niezle. Sieczka daje duzo satysfakcji. Esencją gry będzie handel i pvp (przynajmniej mam taką nadzieję).

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trzeba sobie od początku do końca zaplanować rozdzielanie talentów.

 

Ja wpadłem i kupa. Dałem w sługę pierwszego jako tank i myslałem, że przywołam jeszcze leczącego z tej samej lini - okazało się, że można mieć tylko jednego sługę, a kilka demonów (tych strzelających).

 

Grałem strzelcem i męczyłem się pod czterech godzinach niemiłosiernie, strzelać do wszystkich, przecież czasami to jest taka zadyma, a skoki do tego niezmieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze tak polecieli w kulki z multiplayerem, placic abonament i miec pelnowartosciowa gre, albo nie placic i byc w zasadzie miesem armatnim dla innych graczy... super, ale za tego typu gre nie powinno byc abo, bo przeciez jak to sie ma w porownaniu do np. takiego wow'a. Z drugiej strony grac w singla w gre, ktora jest stworzona do multi to nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze tak polecieli w kulki z multiplayerem, placic abonament i miec pelnowartosciowa gre, albo nie placic i byc w zasadzie miesem armatnim dla innych graczy... super, ale za tego typu gre nie powinno byc abo, bo przeciez jak to sie ma w porownaniu do np. takiego wow'a. Z drugiej strony grac w singla w gre, ktora jest stworzona do multi to nieporozumienie.

Hmm, ale grasz na multi czy tylko teoretyzujesz? :) Jezeli chodzi o gre marksmanem / engineerem to w pvp bedzie 90% zalezalo od skilla tak czy inaczej. Imo nie ma co dramatyzować. Ale jesli grasz na multi to chętnie poznam Twoją opinię (dopiero 15 bede mial oryginal ;/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze tak polecieli w kulki z multiplayerem, placic abonament i miec pelnowartosciowa gre, albo nie placic i byc w zasadzie miesem armatnim dla innych graczy... super, ale za tego typu gre nie powinno byc abo, bo przeciez jak to sie ma w porownaniu do np. takiego wow'a. Z drugiej strony grac w singla w gre, ktora jest stworzona do multi to nieporozumienie.

Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Tzn czmu niby jesteś mięsem armatnim? nie opłaciłem jeszcze abonamentu i w NICZYM moja postać nie jest gorsza od postaci abonentów. Eventowe itemy przecież nie dają jakiegoś powera tylko są po prostu oryginalne. Nie mam pojęcia o co mogło Ci chodzić. W przyszłości różnica między abonentami a free playerami będzie większa ale to i tak nijak się ma do tego co napisałeś, a tym bardziej obecnie.

 

BTW. Są już (minimum) 2 postacie 50lvl na serwerze US

 

Jeszcze co do singla - jest on na tej samej zasadzie co w Diablo 2, a tam grałem w singla przez kilka lat (nie wiem dokładni ile, ale 3 lata całymi dniami) i nie wydaje mi się żeby granie w neigo było jakimś nieporozumieniem :| Co więcej - jak zagrałem na CBN to stwierdziłem że SP przynośił dużo więcej frajdy bo CBN był jednym wielkim cheatem, a ja myślałem że tam wszysko jest uczciwie |

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Tzn czmu niby jesteś mięsem armatnim? nie opłaciłem jeszcze abonamentu i w NICZYM moja postać nie jest gorsza od postaci abonentów. Eventowe itemy przecież nie dają jakiegoś powera tylko są po prostu oryginalne. Nie mam pojęcia o co mogło Ci chodzić. W przyszłości różnica między abonentami a free playerami będzie większa ale to i tak nijak się ma do tego co napisałeś, a tym bardziej obecnie.

Mam na mysli to, co bedzie w przyszlosci, dzieki czemu gracze bez abo niestety beda w bardzo nieciekawej sytuacji...

 

Fajnie sie bedzie musial grac bez dostepu do najlepszych broni, skillow, czarow... po prostu nasza postac bedzie slabsza w walce i w rezultacie po prostu gorsza. Z biegiem czasu brak dostep do nowych klas, questow, mobow etc. etc.

 

Cala lista niedostepnych rzeczy dla graczy non-abo: http://hellgatelondon.com/subscriber-chart

 

 

Jest to gierka na zasadzie guild wars, czyli instancjonowana, wiec troche zachlannosc wydawcy wziela gore, tym sposobem wiel os. sie zniecheci i jeszcze wiecej odejdzie po jakims czasie. Chcieli powtorzyc sukces diablo i battlenetu, tylko, ze w tamtym wykonaniu byl on w pelni darmowy bez zadnych przekretow jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli to, co bedzie w przyszlosci, dzieki czemu gracze bez abo niestety beda w bardzo nieciekawej sytuacji...

 

Fajnie sie bedzie musial grac bez dostepu do najlepszych broni, skillow, czarow... po prostu nasza postac bedzie slabsza w walce i w rezultacie po prostu gorsza. Z biegiem czasu brak dostep do nowych klas, questow, mobow etc. etc.

 

Cala lista niedostepnych rzeczy dla graczy non-abo: http://hellgatelondon.com/subscriber-chart

Jest to gierka na zasadzie guild wars, czyli instancjonowana, wiec troche zachlannosc wydawcy wziela gore, tym sposobem wiel os. sie zniecheci i jeszcze wiecej odejdzie po jakims czasie. Chcieli powtorzyc sukces diablo i battlenetu, tylko, ze w tamtym wykonaniu byl on w pelni darmowy bez zadnych przekretow jak teraz.

Wyobrazasz sobie te grę bez instancji? Bo ja nie. Zakupilem wczoraj oryginal i bardzo fajnie sie gra, lvl 18 evoker poki co. Lagów brak ;)

 

Do konca roku jest opcja wykupienia abonamentu wieczystego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczysty abo dla EU to rownowartosc 14 miesiecy placenia, wiec jak ktos poklada duze nadzieje i plany z ta gra to warto. Do US jest jeszcze taniej, bo niecale 400zl, ale chyba to nie jest dobry pomysl.

Na forach PL i zagranicznych czytam, ze gra fajna, ale brakuje jej tego czegos, co by mocno przyssalo do monitora, fajnie sie gra, ale nic poza tym, ludzie spodziewali sie czegos wiecej. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście można pograć ale bez rewelacji no i drażni wygląd innych graczy na stacjach. Wszystkie textury tychże są rozmazane i w tak niskiej rozdziałce że Dungeon Siege 1 to mistrzostwo świata, ale podobno pracują nad tym i w którymś patchu ma być to poprawione.

A na razie Evoker 24 lvl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczysty abo dla EU to rownowartosc 14 miesiecy placenia, wiec jak ktos poklada duze nadzieje i plany z ta gra to warto. Do US jest jeszcze taniej, bo niecale 400zl, ale chyba to nie jest dobry pomysl.

Na forach PL i zagranicznych czytam, ze gra fajna, ale brakuje jej tego czegos, co by mocno przyssalo do monitora, fajnie sie gra, ale nic poza tym, ludzie spodziewali sie czegos wiecej. ;]

Ja z kolei musze powiedizec, ze nic od czasów d2 mnie tak nie zassało :) D2 mnie zassało na 3 lata, wiec moze ten abonament to niegłupi pomysł... Niestety teraz jest za wczesnie, zeby decydowac, nie wiadomo, jak bedzie wyglądało rozwijanie tej gry oraz czy nie bedzie tak, ze nagle wyjdzie jakis hit mmorpg i kupa ludzi porzuci HG:L. Poki co na grze mozna niezle zarobic (jezeli ktos korzysta z forum d2jsp.org), nawet na kilka abonamentow w kilka dni ;) (oczywiście miesięcznych).

 

Jakby ktos dopiero zaczynal i poszukiwal gildii / pomocy, niech pisze na pm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema jak sie ma Hellgate w porowaniu z Crysisem ? Chodzi mi tylko o grywalnosc! Bo nie wiem czy kupywac..

Graficznie - dno, tekstury sa bardzo brzydkie, niskiej rozdzielczosci, nie wiem jak oni to zrobili... :-|

Gameplay troche lepiej, w singla nie gralem, katuje mp - kumpel mnie w koncu namowil (dorwalem gre okazyjnie za 30zl :] ), wiec jak sie szybko znudzi to nie bedzie szkoda kasy przynajmniej. Klasy sa strasznie dziwne i nie wiadomo kim grac, trudna decyzja.

A co do porownania tej gry z crysisem to chyba nie jest to dobry pomysl, hgl to dla mnie gra wylacznie do multi - sp w takiej grze to strata czasu i brak frajdy, poza tym crysis to fpp a hellgate to corpg - cos jak guild wars.

 

Moze jak dluzej pogram to sie przekonam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach wejdzie patch poprawiajacy mase bugow oraz wprowadzający pare optymalek (wyzszy i stabilniejszy frame-rate). Mozna go testowac na serwerze hellgate testing center (trzeba miec konto na realmie US).

 

Dziwne porownanie - crysis vs hg:l. Ja nawet crysisa nie bede instalowac ;) Grywalnosc hg:l jest duza a po patchu bedzie jeszcze wieksza (niestety poki co pvp to jeden wielki bug).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach wejdzie patch poprawiajacy mase bugow oraz wprowadzający pare optymalek (wyzszy i stabilniejszy frame-rate). Mozna go testowac na serwerze hellgate testing center (trzeba miec konto na realmie US).

 

Dziwne porownanie - crysis vs hg:l. Ja nawet crysisa nie bede instalowac ;) Grywalnosc hg:l jest duza a po patchu bedzie jeszcze wieksza (niestety poki co pvp to jeden wielki bug).

No jak ten patch poprawi zapychanie memorki, niewidzialnych party, zacinanie skili i wyższej rozdziałki textury innych graczy to w tedy gra naprawdę nabierze rumieńców :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...