Skocz do zawartości
BLANTMEN

Dentysta + Narkoza

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Był już ktoś z was u dentysty, który zabiegi wykonuje pod pełną narkozą ? Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda, i przedewszystkim ile kosztuje. Ubytków mam mało, bo tylko 2, ale za to panicznie boję się dentysty. Jak byłem mały na siłę mnie mama trzymała na fotelu, przypinano mnie pasami itd. Zapewniano że nic nie będzie boleć, a bolało jak cholera :? Dlatego chcę się udać do takiego, który mnie uśpi :P i zrobi co ma zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja podobnie.. jak bylem maly mialem wyrywanego zeba na zywca bez znieczulenia, wiec sie troche moglem zrazic :)

Nadal omijam dentyste jak tylko moge (myje zabki, zebym nie musial go odwiedzac ;]), ale niedawno musialem miec usuwana ósemke, bo mi zaczela krzywo rosnac. Niestety byla na tyle mala ze schowana pod dziaslami i nie dalo sie metoda tradycyjna. Musialo byc chirurgicznie.. nie powiem, ze sie ucieszylem jak to uslyszalem, bo bym sklamal, ale dostalem dobre znieczulenie miejscowe (pol twarzy cholera prawie :D), jak zobaczylem skalpel to zamknalem oczy, zacisnalem rece na oparciach fotela i cierpliwie czekalem.. dentystka (kawal baby z 30 letnim doswiadczeniem ;) ) powiedziala, ze takiego trudnego przypadku jeszcze nie miala i dlatego to trwalo dosc dlugo, no ale w koncu sie udalo i powiem Ci, ze ani przez moment podczas zabiegu bolu nie czulem. Czulem tylko jezykiem smak swojej krwi ;) Co dzialo sie przez nastepne dni w domu to nei bede opowiadal, bo sobie nie dacie pomoc jak bedzie trzeba :) Ale jesli masz miec te zeby tylko wyrwane, to nie ma sie czego bac. Na znieczuleniu trwa to doslownie chwile (jak jest dobry dentysta) i nic nie boli. A to, ze jak byles maly i Cie bolalo to pewnie tez miales tak jak ja, czyli bez znieczulenia... to faktycznie boli jak cholera, nie wiem co mysleli sobie ludzie czekajacy w kolejce slyszacy moj krzyk :) Po tym zdarzeniu kilka razy uciekalem od dentysty ;] Ale doroslem troche i juz mi przeszlo.. tak serio to jak jest dobry dentysta i masz znieczulenie miejscowe to nic nie poczujesz.. wg mnie szkoda kasy na narkoze, z ktora moga sie wiazac AFAIR jakies tam komplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem i dostałem znieczulenie :) oczywiście jak ci usta znieczulają to potem łatwo sie w nie ugryźć :D Apropo uśpienia tez to miałem jak przechodziłem operacje mózgu ( nie, nie amputowali go :D ) jak sie obudziłem powiedzieli mi że spałem 2 godziny :D no kurde ale miałem mine ;] I was like " co ? 2 godziny ? coś kręcicie " :) BTW jak ci wyrywaja zęba to poproś o nieco większe znieczulenie bo ja dostałem troszke za małe i czułem co się tam dzieje w zębach :/ ból nie był jakiś tam super nie znośny ale że tak powiem uwierały mnie łapy dentysty :D ( ząb był stały jak coś )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perspektywa narkozy przeraza mnie bardziej niz perspektywa wyrwania zeba. Generalnie unikam jej jak ognia, wszystkie plombowania, modzenia i grzebania w zebach zawsze na zywca. Przy wyrywaniu juz nie bylem taki twardy i mialem miejscowe (ale to bylo lata temu :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ostatnio robione dwie osemki, wiec moze sie wypowiem :D Jesli chodzi o znieczulenie miejscowe to sa 2 rodzaje: 1) jakies tam (zwykle?) 2) przewodowe (ja mialem robione w tym :) ). Jedna rosla krzywo, druga mialem pod koscia (w obydwu przypadkach, byl to zabieg dlutowania :D - od wejscia do gabinetu do wyjscia ok. godziny, razem ze zszyciem paszczy :) ). Za kazdym razem jest pelen komfort (no powiedzmy :D ) i nie czuje sie bolu...

Co do narkozy i dentysty to sadze, ze jest to bez sensu. Bedzie to duzo wieksze obciazenie dla organizmu (o tym tez cos moge powiedziec: po pelnej narkozie dochodzilem do siebie przez ok. 2 tygodnie: organizm jest oslabiony, pikawa nierowno bije, boli leb itp. itd. :D ).

Polecam znieczulenie przewodowe! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLANTMEN - ty chyba "lekko" przesadzasz...narkoza do ubytkow ?

Narkoze wybiera sie przy skomplikowanych, dlugich lub bardzo bolesnych zabiegach tudziez takich ktore wymagaja "nieobecnosci" pacjenta.

 

To co ja przechodzilem z dentystami, nie zycze nikomu...

Teraz nie przerazaja mnie zadne zabiegi, chociaz nigdy ich nie polubie (sic!) ani nie bede znosil spokojnie.

Powiem tylko tyle - przy dobrym znieczuleniu miejscowym bol od zastrzyku jest wiekszy niz dyskomfort spowodowany zabiegiem.

 

BLANTMEN pogadaj ze swoim dentysta, ew. zadaj pytanie przez net jakiejs klinice (Eurodental - tu sie ostatnio leczylem i moge polecic ;]).

 

 

PS. Narkoza jest BARDZO droga ;] Moze ten argument trafi bardziej niz opowiesci o zabiegach :P

Edytowane przez Torwald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torwald - czytałem coś na ten temat na jednej stronie gabinetu dentystycznego i pisało wyraźnie - dla osób bojących się zabiegu. Co do kasy to się nie martwię. A co do klasycznych znieczuleń - ostatnio jak mi robili, to dostałem 3 razy znieczulenie i [gluteus maximus]. Dalej bolało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio miale 4 ósemki wywalene pod narkozą.Dwa na górze byly powiązane z węzłami chłonnymi (w dziąsle oczywiście), a te na dole tez krzywily sie bardzo.Wbijały się w siódemki.

Zasnąłem sobie potem mnie obudzili czulem tylko jak mi lekarz krew na twarzy wyciera, a poza tym czarno przed oczami.Półźniej dopiero przejrzalem przez oczy i długo mnie solidnie bolało, ale przeszedłem swoje i teraz czuje sie dobrze.

Edytowane przez pole123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio miale 4 ósemki wywalene pod narkozą.Dwa na górze byly powiązane z węzłami chłonnymi (w dziąsle oczywiście), a te na dole tez krzywily sie bardzo.Wbijały się w siudemki.

Zasnąłem sobie potem mnie obudzili czulem tylko jak mi lekarz krew na twarzy wyciera, a poza tym czarno przed oczami.Półźniej dopiero przejrzalem przez oczy i długo mnie solidnie bolało, ale przeszedłem swoje i teraz czuje sie dobrze.

1652584[/snapback]

Ja tak źle na operacji mózgu nie miałem :) poszedłem lulu a jak się obudziłem to zamiast wstać zaczołem sie rozglądać, a jak zechciałem wstać to się okazało że mnie pasami przypieli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem pod narkozą ja miałem artoskopie, nic przyjemnego człowiek jest zmulony jeszcze przez bardzo długi czas, już bym wolał pociepieć

Co do wizyt u dentysty to najlepiej jest chodzić co 6miesięcy wtedy jak już coś znajdzie i boruje, to nic nie boli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pasami to chyba joke? :lol:

Normalnie motyw jak z jakiegoś horroru/koszmaru ;)

Heh pomyśl, znieczuli Cie taki tentysta/pedofista będziesz sobie spał a on może zrobić z toba co cche :-P

 

Ja tam nigdy nie byłem znieczulony narkozą, tylko miejscowo i to raz czy dwa.

 

A o zęby trzeba dbać, jak mi się czasami nie chce myć to myślę sobie o fotelu i wierceniu . . . :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zamiast narkozy podtlenek azotu

1652945[/snapback]

Ta tylko uwaga na gumowe kurczaczki i golebie :mrgreen: (jakos mi sie przypomnialo Final Destination 2 ;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z  tymi pasami  to chyba joke?  :lol:

Normalnie motyw jak z jakiegoś  horroru/koszmaru ;)

Heh pomyśl, znieczuli Cie taki tentysta/pedofista będziesz sobie spał a on może zrobić z toba co cche  :-P

 

Ja tam nigdy nie byłem znieczulony narkozą, tylko miejscowo i to raz czy dwa.

 

A o zęby trzeba dbać, jak mi się czasami nie chce myć to myślę sobie o fotelu i wierceniu . . .  :lol2:

1652937[/snapback]

Ale to w centrum zdrowia dziecka było :D Jak się obudziłem to nie byłem zmulony i nawet wmiare wyspany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Był już ktoś z was u dentysty, który zabiegi wykonuje pod pełną narkozą ? Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda, i przedewszystkim ile kosztuje. Ubytków mam mało, bo tylko 2, ale za to panicznie boję się dentysty. Jak byłem mały na siłę mnie mama trzymała na fotelu, przypinano mnie pasami itd. Zapewniano że nic nie będzie boleć, a bolało jak cholera  :?  Dlatego chcę się udać do takiego, który mnie uśpi  :P i zrobi co ma zrobić  :)

1651711[/snapback]

nie no kurde moja historia :-] dołożę tylko że pierwszą dentystkę pogryzłem do krwi i pwoedziała żebym tylo poszedł nawet kasy nie weźmie.. :P

 

chętnie i posłucham o narkozie :D dla mnie bomba,, szczelił bym wszystko naraz i po sprawie :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym poszedl na pelne znieczulenie ale to pownie kupe kasy kosztuje :/ kiedys jak bylem maly robila mi kanalowe na zywca. od tamtej pory nienawidze dontystow i boje sie kazdego zabiegu nawet jak jest w miejscowym znieczuleniu.

 

jeszcze co do miejscowego na poczatku roku wsadzila mi dwie ampulki jednego z mocnieszych srodkow i dalej srednio dzialalo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym poszedl na pelne znieczulenie ale to pownie kupe kasy kosztuje :/ kiedys jak bylem maly robila mi kanalowe na zywca. od tamtej pory nienawidze dontystow i boje sie kazdego zabiegu nawet jak jest w miejscowym znieczuleniu.

 

jeszcze co do miejscowego na poczatku roku wsadzila mi dwie ampulki jednego z mocnieszych srodkow i dalej srednio dzialalo.

1653878[/snapback]

 

Są dwa typy znieczulenia tego u dentysty, jedno dają w dziąsło przy zębie i wtedy dla niektórych to moze bardzo dobrze działac i nic nie czują, a niektorzy czują wszystko jak bez znieczulenia, i nawet 2 dawki nic nie pomogą. ten drugi typ, to dentysta daje w podniebienie, i wtedy działa bardzo dobrze, tyle ze po wyjściu z gabinetu trzyma sie jeszcze z 3h.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam się tak przy okazji. Zauważyłem pewną prawidłowość. Otóz przy takim samym znieczuleniu miejscowym jak mi dentysta boruje dolny to zawsze czuć  :angry: , a jak górny to nic a nic. Ma ktoś tak ??  :lol:

1654375[/snapback]

To chyba kwestja tego jaki dostęp ma dentysta do dziąseł itp. na dole chyba trudniej wstrzyknąć. Ale czasami to i dawali w zawias szczęki zastrzyk i kurde bolało prze koszmarnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...