Skocz do zawartości
majqel

Odtwarzacz Mp3 A Zewnętrzny Mikrofon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam odtwarzacz MP3 Creative Zen Nano Plus 512MB (następca N200). Mam problem bo zależało mi na nagrywaniu wykładów a wbudowany w player mikrofon się do tego celu nie nadaje. Odtwarzacz ma wejście LINE-IN do podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku i kodowania bezpośrednio do MP3. Pomyślałem, że może uda się nagrywać z zewnętrznego mikrofonu - kupiłem na allego jakiś miniaturowy mikrofon - jednak później się okazało, że zarówno ten kupiony jak i jemu podobne w sklepach RTV wymagają podłączenia do gniazda MIC aby przesyłać dźwięk. Pewnie przez gniazdo MIC te mikrofony ciągną prąd do działania, być może wymagany jest też jakiś mały przedwzmacniacz. Czy ktoś z Was próbował podpinać zewnętrzny mikrofon do swojego MP3 lub jest elektronikiem i wie co potrzeba do rozwiązania mojego problemu (czy w ogóle jest taka możliwość?) Ewentualnie doradźcie kupno innego mikrofonu.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majgel - a wogole probowales podlaczyc i patrzec co sie dzieje? ;)

 

Problemem chyba nie jest zasilanie, ale poziom sygnalu wejsciowego - wejscie Line-in jest przeznaczone do duzo wyzszych poziomow sygnalu niz zapewnia mikrofon - moze byc problem z glosnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że sprawdzałem, cały czas nagrywa się cisza (zwiększenie głośności nagranego pliku niewiele daje - otrzymuje tylko szum - jakby dźwięk w ogóle nie leciał)

gniazdo Line-In na pewno działa bo przegrywanie muzy z odtwarzacza CD do MP3 po kablu przebiega bez problemu.

 

co do niższego poziomu sygnału to pewnie jest prawda: może załatwiłby sprawę jakiś mały wzmacniacz sygnału (najlepiej na baterie :) ) - ale czy coś takiego jest do kupienia to nie wiem - chyba że można coś takiego sobie zmontować w domowym zaciszu :)

 

Na opakowaniach tych wszystkich małych mikrofoników jest napisane: mikrofon pasywny, do poprawnej pracy wymagane jest gniazdo MIC w urządzeniu rejestrującym dźwięk.

 

ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...