Skocz do zawartości
RogerWhite

Metal Gear Solid 4: Guns of The Patriots

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem 2 akt i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że jak dla mnie najlepsza gra na next-geny :D Dawno nic tak mnie tak nie przykuło do telewizora jak właśnie nowy MGS. Gdyby nie to że dziś 2 egzaminy to pewnie była by całkowicie zarwana noc na szczęście jutro wolne więc nic straconego... :cool:

 

Swoją drogą gram na poziomie SOLID NORMAL i gra jakoś strasznie łatwa się wydaje :huh:

Edytowane przez HaNz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sOlid, wyprowadź mnie z błędu- ale czy ty masz już PS3?

ni mam ;p

 

kupuje w dniu ostatniego egzamu, tj 26 czerwca. Zamowilem ta limitke, bo raz ze w sklepach jej nie widze, dwa nie wiedzialem ile bym musial na nia czekac, trzy ze niby 20 zł tańsza. A ci najwazniejsze, ze jak bede z PS3 odchodził z kasy, to ze swiadomoscia ze jak wpadne na chate to emgieesik bedzie juz na mnie czekał, a nie tłukł się na poczcie po magazynach :) Przejde raz, potem drugi raz, pewnie sprzedam ps3 ale MGS4 i tak na półce zostanie do czasu PS4 i kompatybilnosci wstecznej :P

 

No i juz postanowiłem ze odpalam gre odrazu na HARD.

Edytowane przez s0lid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ficzer w MGS4 - 3021218[/snapback]

(...)

Panowie. Czy w MGS4 można zagrać jako w pierwszą część czy trzeba przechodzić wszystkie po kolei? Może się skuszę bo noty ma wysokie. Muszę od kogoś to pożyczyć i sam spróbować. :)

Jest bardzo dużo osobistych wątków między postaciami, których możesz nie zrozumieć. Za to zmienili imo dużo w sterowaniu, przez co bardziej przypomina strzelankę TPP (skoryguję jeszcze opinię, jak dotrze do mnie MGS3).

Ogólnie, jeśli nie chcesz grać w poprzednie części, ideałem by było znaleźć nagrania wszystkich przerywników + ważniejszych elementów z gameplay'u.

W razie czego mnie poprawcie, postanowiłem nie wciskać new game, dopuki nie przejdę 3'ki.

(...)

No i juz postanowiłem ze odpalam gre odrazu na HARD.

Jeśli nie będę miał wielkich problemów z 3'ką na normal (jestem słabym graczem), robię tak samo - tą grą trzeba się delektować, a nie zwyczajnie zaliczyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na taka marna PS3 gre :wink: 1,3 miliona w 24h to calkiem niezly wynik :D

 

Sprzedaz PS3 na swiecie skromnie podwoila sie :D

 

I nie sa to newsy z Playstation Defense Force :)

 

http://news.vgchartz.com/news.php?id=1297

 

 

 

PS. Hmm chcialem czekac do SC IV z next genem ale chyba sie skusze wczesniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Panowie. Czy w MGS4 można zagrać jako w pierwszą część czy trzeba przechodzić wszystkie po kolei? Może się skuszę bo noty ma wysokie. Muszę od kogoś to pożyczyć i sam spróbować. :)

IMO najlepiej grać po kolei (tzn. w Metal Gear i Metal Gear 2 z MSX'a grać nie musisz :P choć warto). Jak chcesz mieć fabułę w pigułce to polecam to:

 

http://www.gametrailers.com/game/6748.html

 

Jest to retrospekcja serii MG/MGS zrobiona przez Gametrailers.com, sporo tam info ogólnie o grach z serii ale też i spoilerów mnóstwo (a więc fabuła i jej przebieg jest nakreślony, bez specjalnych szczegółów ale jednak). Szczególnie "Part six" jest ciekawy bo pokazuje wydarzenia z serii w kolejności chronologicznej ale IMO jest tam za mało informacji żeby dobrze to zrozumieć. No i trzeba znać dobrze angielski ;).

 

Mimo wszystko nalegam na wcześniejsze skończenie poprzednich części!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

bylo juz??

 

 

polygamia:Metal Gear Online tylko dla jednego gracza

 

Toread już wam pisał smutną nowinę, że Metal Gear Online pozwala darmowo stworzyć tylko jedną postać do gry. Zatem jeśli macie więcej domowników korzystających z waszego PS3 i każde z nich ma osobne PSN id, to niestety będziecie musieli zapłacić Konami. Każde następne 3 postacie będą kosztować 6.99 dolara, co wydaje się ceną niewielką, ale przecież nie powinniśmy w ogóle za to płacić. W końcu zakupiliśmy oryginalną grę i karanie osób, które grają na jednej konsoli wydaje mi się dość dziwne, a wręcz niedorzeczne. Bardzo nieładnie Konami, w końcu mówiliście, że MGO będzie darmowe, a tu już zaczyna się wyciąganie pieniędzy.

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ten news powinien znaleźć się w temacie o MGO a nie tu.

MGS4 ma w sobie MGO.

 

Uuuu ale leszcze 7$ za dodatkowe konta , a mogliby z 50$ rocznie pocisnac za abonament :D

Mam ochotę zacytować odpowiadających zapowiadaczowi nocy z filmu Rrrrr - zamknij się (bez osobistej urazy).

Prawda jest taka, iż mamy jeden klucz na kopię i basta. Zaleta to to nie jest, osobiście mi zabardzo nie przeszkadza - choć będzie trza skalać książeczkę, by nie zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to jest, za nowe dodatkowe postacie (konta) trzeba płacić a czy da się skasować stare i stworzyć w to miejsce nowe bez ponoszenia kosztów? Wiem że pojedynczy user nie miałby specjalnie powodu żeby coś takiego robić ale gdyby i to wymagało zapłaty, to to już by było przegięcie (o ile w ogóle da się skasować konto).

 

Panowie grający, powiedzcie/napiszcie czy w nowym MGS jest sporo "gry w grze"? Tzn. czy np. plansze (levele, jak zwał tak zwał) są duże, czy jest ich sporo na akt itp. O gameplay się nie martwię, to co widziałem mnie przekonuje ale czy jest czas i miejsce aby to ładnie wykorzystać ;).

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę zacytować odpowiadających zapowiadaczowi nocy z filmu Rrrrr - zamknij się (bez osobistej urazy).

Prawda jest taka, iż mamy jeden klucz na kopię i basta. Zaleta to to nie jest, osobiście mi zabardzo nie przeszkadza - choć będzie trza skalać książeczkę, by nie zapomnieć.

Hehe no tak sorry zapomnialem , ze na tym podforum mozna krytykowac tylko Sony i rozdmuchiwac kazdy blad w grze na PS3 do rozmiarow katastrofy tunguskiej :)

 

Przynajmniej moze bedzie mniej dupkow na serwerach jesli beda wiedziec ze wykreowanie nowej tozsamosci bedzie ich kosztowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie grający, powiedzcie/napiszcie czy w nowym MGS jest sporo "gry w grze"? Tzn. czy np. plansze (levele, jak zwał tak zwał) są duże, czy jest ich sporo na akt itp. O gameplay się nie martwię, to co widziałem mnie przekonuje ale czy jest czas i miejsce aby to ładnie wykorzystać ;).

 

Pozdro.

Jest tak jak zawsze, duże plansze, dużo grania, ale jeszcze więcej oglądania filmików :wink: Ale takich filmików że żadna gra takich nie ma, coś pięknego.

 

Dotarłem do piątego aktu i dzisiaj skończę grę. Czwarty akt to coś pięknego, zwłaszcza dla fanów kultowej jedynki. A finałowa potyczka z bossem... Moc! Generalnie gierka jest genialna, wprowadza powiew świeżości do światka MGS i nikt nie powie że to ciągle to samo. Snake podróżuje po świecie i każdy etap to inna bajka. (akt trzeci może być szokiem dla fanów serii). Fajne to ale jak o mnie chodzi nie miałem nic przeciwko siedzeniu w radzieckiej dżungli czy bazie na Shadow Moses. A co do Snake'a to niesamowicie udało się twórcom 'uczłowieczyć' tą postać. On tu na prawdę ledwo zipie, czuć że go bolą plecy, że ma problemy ze zdrowiem i że nie jest już tym samym hero co kiedyś. I ten jego ból przenosi się na gracza. A Raiden? Jego tu mało ale za to jak już się pojawia to budzi respekt. Gdyby w dwójce wyglądał tak jak teraz, gracze by go pokochali :)

 

Tak na szybko plusy i minusy:

 

Plusy:

 

-Jak zwykle fabuła

-Oprawa graficzna

-Dźwięk

-Sterowanie

-Cała masa broni i upgrade'ów

-Lokacje

-Ogromna grywalność

-Cut-scenki

 

Minusy:

 

-Respawnujący się przeciwnicy (strasznie to irytuje)

-Przesunięcie akcentów ze skradanki na strzelankę (normalna wojna)

-Takie sobie bossy (oprócz pierwszego i finału czwartego aktu)

-Długie cut-scenki mogą męczyć graczy "nie fanów"

-Bezsensowna instalacja przed każdym aktem

 

Jak by ktoś chciał poznać na szybko fabułę poprzednich części to polecam to (cztery części):

http://www.gry-online.pl/S014.asp?ID=134

Edytowane przez mamaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no tak sorry zapomnialem , ze na tym podforum mozna krytykowac tylko Sony i rozdmuchiwac kazdy blad w grze na PS3 do rozmiarow katastrofy tunguskiej :)

 

Przynajmniej moze bedzie mniej dupkow na serwerach jesli beda wiedziec ze wykreowanie nowej tozsamosci bedzie ich kosztowac.

 

No proszę, teraz to opłaty są OK, ale płatny Live na iksie dalej be...

Właśnie dla tego się przyczepiłem Michaelius. Jest to wyłudzanie kasy i basta. Nie po to kupujesz sprzęt, który ma więcej niż potrzebujesz, by do niego dopłacać. Tak samo grę kupujesz by grać, nie płacić, zwłaszcza, że dodatkowe postacie nie są konkretnym dodatkiem do gry, a raczej opcją - dla mnie na równi ze zmianą ustawień ekranu :E.

 

Zbliżając się do tematu - genialny filmik MacOSek :D

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mowilismy o placeniu za dodatkowe konta do grania dla braci czy ojcow z dziecmi , a nie dodatkowych postaciach :)

 

Jak dla mnie ograniczenie do jednego konta stanowi zerowy problem, natomiast jak mam doplacac comiesieczny haracz oprocz wcale nie niskiej ceny konsolowej gry za granie po necie to ja osobiscie pokazuje takiemu wydawcy srodkowy palec taki juz ze mnie wychowany na pierwszym counter striku, dodzie, quaku i enemy territory dran.

 

Dlatego smieszy mnie krytykowanie Konami za ciagniecie kapuchy z onlinowcow przez ludzi ktorzy jednoczesnie zachwalaja live'a w innych tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodać trzeba, że MGO jest całkowicie za darmo. ;) Tylko te dodatkowe 7$ gdyby się chciało nabyć 3 dodatkowe konta. :)

 

No i nie trzeba płacić za dostęp do online i jeszcze mieć blokady na ściąganie demek. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mowilismy o placeniu za dodatkowe konta do grania dla braci czy ojcow z dziecmi , a nie dodatkowych postaciach :)

(...)

Gomen. Muszę sprawdzić, jeżeli posiadanie jednego konta w niczym nie ogranicza, to co innego; jedna gra = jedno konto to faktycznie norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chwile pogralem i powiem ze gierka miodzio....

Fajne jest to ze niektore momenty gry mozna przechodzic na rozne sposoby. Skradac sie, unikac wrogow, albo zalatwiac ich z cichacza, albo wyskoczyc z kalachem z podczepionym granatnikiem i zabawic sie w Rambo 18!!

 

Podoba mi sie opcja z "apgrejdami" i MKII

 

Dragonlore jezeli bedziesz non stop sadzil offtopy to wiesz co Cie za to spotka...

Bo juz nie wiem jak nazwac twoje posty. Od kiedy to ubustwiasz tak gry ktore tylko moralizuja spoleczenstwo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu skończyłem singla i jestem zachwycony (26 godzin grania). Ostatni akt to nowa jakość i potężne emocje. Żal mi fanów którzy poznają tą grę przez Youtube (swoją drogą Konami banuje tam wszystkie filmiki i konta wrzucających).

 

Nie będę obiektywny bo kocham tą serię, a Kojima jest dla mnie mistrzem. Nie przekonani do serii i tak będą pisać że fabuła jest jak z telenoweli, a tekstury rodem z PSX (widziałem takie opinie na sieci). Dla mnie MGS4 to najlepsza gra w jaką grałem i genialne zakończenie sagi. Kojimie udało się zadowolić wszystkich fanów bo każdy znajdzie tu coś dla siebie. A nowi gracze nie skumają całej fabuły ale i tak będą zachwyceni, bo to co się w tej grze wyprawia przechodzi ludzkie pojęcie. No i po przejściu gry jest jeszcze tyle rzeczy do zrobienia, że starczy grania do końca roku.

 

10/10

Edytowane przez mamaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nowi gracze nie skumają całej fabuły ale i tak będą zachwyceni, bo to co się w tej grze wyprawia przechodzi ludzkie pojęcie. No i po przejściu gry jest jeszcze tyle rzeczy do zrobienia, że starczy grania do końca roku.

 

10/10

Co mianowicie jest do zrobienia, bo nie bede ukrywal, ze nie gralem w zadne poprzednie czesci MGS a pewnie za pare dni zanabede MGS4 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mianowicie jest do zrobienia, bo nie bede ukrywal, ze nie gralem w zadne poprzednie czesci MGS a pewnie za pare dni zanabede MGS4 ;-)

Znając MGS'a, to nie zrozumiesz puki nie zagrasz ;)

 

***** InPost. Obiecałem sobie, że przejdę 3'kę nim chycę się za 4'kę, a ci zamiast przysłać paczkę 3 dni temu, to dopiero przeszła przez sortownię :mad:

 

TruVanDal - ostatni raz wpadam na tak idiotyczny pomysł, następnym razem zwyczajnie przyjadę - biorąc poprawkę na opóźnienia, wyjdzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając MGS'a, to nie zrozumiesz puki nie zagrasz ;)

 

***** InPost. Obiecałem sobie, że przejdę 3'kę nim chycę się za 4'kę, a ci zamiast przysłać paczkę 3 dni temu, to dopiero przeszła przez sortownię :mad:

 

TruVanDal - ostatni raz wpadam na tak idiotyczny pomysł, następnym razem zwyczajnie przyjadę - biorąc poprawkę na opóźnienia, wyjdzie taniej.

Mogę jedynie napisać że jest mi cholernie przykro że tak to wszystko wyszło :(. To był mój pierwszy i ostatni raz kiedy korzystam z usług InPost'u. Gdyby nie ten strajk poczty to pewnie już dawno byś przeszedł grę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

ciekawostka:

 

polygamia

 

Metal Gear Solid 4 na wyprzedażach

 

Kotaku znalazło na jednym z japońskich blogów wpis z informacją, że SofMap, sieć sklepów z grami pozbywa się już Metal Gear Solid 4 sprzedając ją w “koszach”. Również cena spadła o połowę, z niemal 8000 jenów do niecałego 4000 (80zł). Nie da się ukryć, to ciekawa informacja, ponieważ z reguły dobre gry tak szybko na wyprzedażach nie lądują. No właśnie, czy dzieło Kojimy jest dobre? Według mnie niewątpliwie, natomiast w komentarzach pod rzeczonym wpisem nawiązała się bardzo ciekawa dyskusja, z której wyczytać można wiele o samych Japończykach. Zdecydowana większość z nich określiła MGS4 jako grę zachodnią. Czyli widać, że autorom nie udało się do końca przekonać własnych krajanów do swojej pozycji. Kilka osób napisało o “końcu japońskiego przemysłu growego”. Nie do końca jestem w stanie jednoznacznie zinterpretować te słowa, natomiast zdecydowanie świadczą one o nie najlepszej kondycji grania na wyspach. Dookoła gry Konami w koszu leżą same pozycje od Segi, będące już pośmiewiskiem dla japońskich blogerów. Rzeczywiście, nie jest dobrze.

 

Czytelnicy zwracają także uwagę na sam problem konsol i ich sprzedaży w KKW. Część zauważyła, że PS3 sprzedaje się tam lepiej od 360 jedynie ze względu na nacjonalizm. Z tym Microsoftowi na pewno walczyć będzie ciężko, natomiast dużo osób zwróciło także uwagę na to, na co zwróciłem (nieskromnie powiem) i ja. Mianowicie Xbox nie ma w ogóle zbudowanej marki, nie jest modny - dlatego się nie sprzedaje. Czyli może jeszcze sytuacja jest do uratowania. MS, nie poddawaj się!

ps. na liscie gier klikajac w MGS4 otwiera sie 3,moderzy do dziela!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://polygamia.pl/kupic-ps3-dla-mgs4-a-p...na-360#comments

 

Po zjechaniu Final Fantasy XIII oraz Tekkena 6 na kurs dwukonsolowy, wielu powtarzało, że na PS3 ostał się jedynie Metal Gear Solid 4. No to się okazuje, że niekoniecznie. Niby można było przewidzieć, że seria w końcu trafi i na 360, natomiast było na ten temat w ostatnim czasie cicho. Trochę światła na tę sprawę rzucił Yoshitaka Kaii z działu PR w Konami w trakcie jednej z wielu TGSowych konferencji:

 

Przyszłościowo rozważamy także wersję na Xbox 360, na którą czeka wiele osób na całym świecie.

 

No to skoro panowie rozważają i potrafią liczyć to pewnie im wyjdzie, że edycja na konsolę Microsoftu przysporzy im nieco grosza na firmowe konta. Pytanie więc nie “czy?” tylko “kiedy?”.

 

Nie ma się jednak co paścić pastwić nad Sony - Square Enix bowiem też powiedziało, że jeśli tylko “będą mogli“, to zrobią także wersję Star Ocean The Last Hope na PS3. No ale to w sumie nie ta skala, co by nie mówić, przejście MGS4 będzie symboliczne. To ostatni z wielkich.

ps3 to juz dla mnie historia, kiedyś jeszcze sobie mówiłem, ba i nawet jak z poca swego czasu łupałem w burnouta, że z czasem na pewno kupie ps3. No cóż, powoli trzeba będzie pożegnać się z tą myślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nic nie jest potwierdzone a ta okładka to jakiś art fanów ale... ja bym się strasznie ucieszył z takiego obrotu sprawy ;). Czyli co, jednak Tactical Disc Swaping Action? :lol2: . Albo dojdą do wniosku, że skoro za "chwilę" da się zgrać grę na HDD w XO to wymuszą taką opcję i no problem... dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...