Skocz do zawartości
RogerWhite

Metal Gear Solid 4: Guns of The Patriots

Rekomendowane odpowiedzi

dragonlore, czy mozesz przestac trollowac w kazdym temacie, ktory ma choc mglisty zwiazek z PS3?

 

Co do cytowanej wyzej wypowiedzi Kojimy - niech sie pochwali, co bierze, wiele osob z checia by pewnie sprobowalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

dragonlore, czy mozesz przestac trollowac w kazdym temacie, ktory ma choc mglisty zwiazek z PS3?

 

Co do cytowanej wyzej wypowiedzi Kojimy - niech sie pochwali, co bierze, wiele osob z checia by pewnie sprobowalo...

 

Costi-troche przesadziles w ocenie to raz,dwa: widzisz co piszesz w swoim poscie?? jak ma sie to do tematu?? :rolleyes:

 

pozatym uwazam ze okaze sie iz MGS4 trzeba bedzie instalowac na hdd,wiec gdzie tu trollowanie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę sprowokowałem dragonlore'a tym moim tekstem ale jak to wtedy pisałem przypomniałem sobie jak kiedyś toczyliśmy dysput na ten temat (DVD wymaga większej gimnastyki programistów coby miejsca nie zabrakło a na BD hulaj dusza i niska optymalizacja "miejsca" ;) ).

 

Czy MGS'a trzeba będzie instalować nie wiem (póki co nic nie wiadomo) ale mam nadzieję, że tylko Capcom ma monopol na takie zagrywki i (nie)zdolnych programistów :P ;). Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale takie instalacje robi praktycznie każda gra. Jedna małe pliczki, inna większe ale praktycznie każda gra coś na HDD instaluje nawet jak nas o tym nie informuje. Stąd pierwsze uruchomienie zawsze jest dłuższe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(To było w poście z 10 marca 2008 12:43)

No ale takie instalacje robi praktycznie każda gra. Jedna małe pliczki, inna większe ale praktycznie każda gra coś na HDD instaluje nawet jak nas o tym nie informuje. Stąd pierwsze uruchomienie zawsze jest dłuższe. ;)

No OK ale tego raczej nie można nazwać instalacją ;). Bardziej SWAP tu pasuje. Pozdro.

 

(Aktualizacja z dnia 5 kwietnia 2008 8:54)

 

Być może mamy oryginalną europejską okładkę:

 

Dołączona grafika

 

Nie jest to jeszcze oficjalne.

 

Wg niemieckojęzycznych serwisów, Konami w końcu raczyła podzielić się z mieszkańcami Starego Kontynentu okładką nadchodzącego MGS 4. Kontynuując tradycje art na opakowaniu jest inny od tego w Japonii aczkolwiek aż tak wielkich zmian nie ma. (...) . Nie wiemy jeszcze czy jest to ostateczna wersja z racji tego iż na okładce na razie brak oznaczenia wiekowego.

(Aktualizacja z dnia 11 kwietnia 2008 13:59)

 

Chętni już mogą sobie zamawiać w ultimie ;).

 

klik!

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie wiem czy ta informacja bardziej powinna trafić do forum MGS'a czy UT3 ;)

Ale jako ciekawostka:

Jeden z uzdolnionych członków społeczności Epic postanowił stworzyć model Old Snake'a z Metal Gear Solid 4: Guns of Patriots, który mógłby zostać wykorzystano jako grywalna postać w Unreal Tournament III. Jego postępy możecie śledzić na oficjalnym forum EPIC.

źródło

 

A postępy widać tutaj : http://utforums.epicgames.com/showthread.php?t=609407

W sumie nieźle im to nawet wyszło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metal Gear Solid 4 rated ‘15’

 

Konami’s Metal Gear Solid 4: Guns Of The Patriots has been passed by the BBFC with a ‘15’ age rating.

The classification was made without any cuts having to be applied to the game.

On its website, the BBFC reveales that the game has a 'total running time' of 545m 47s (9hrs; 5 mins; 47 secs).

9 godzin?! Ciekawe czy wliczając przerywniki filmowe? :lol2:

 

--

edit:

Jednak nie 9h - http://www.ps3forums.com/showthread.php?p=...494#post2753494

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No MacOSek, zaszalałeś :D, Już wczoraj czytałem, że to jednak nie chodzi o całkowitą ilość czasu gry a Ty tu dzisiaj zamęt wprowadzasz ;).

 

Jest nowy trailer, wprawdzie to zlepek dotychczasowych filmików...ale nie do końca. Kolory są jakby inne a niektóre sceny przedstawione nieco inaczej, jest też zupełnie nowa scena która pewnie zaraz się wam skojarzy ;). Czyżby mała zmiana w scenariuszu? Wersja japońska, kiedy będzie angielska, nie wiem.

 

Link!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba kazdy mgs mial rating na 15 lat, a mimo to kojima pokazał, ze bez latających flaków i urywanych głów można zrobić grę dojrzałą, poruszającą dorosłe tematy i wlasnie do ludzi dorosłych w dużym stopniu skierowaną. A ze i sprzedaz bedzie ciut wieksza gdy gra ma pietnastke na pudełku, to tylko + dla wydawcy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post pod postem, ale mam nadzieje ze działa automatyczne łaczenie postów ;]

 

dowod, ze MGS4 w fazie developingu cały czas ewoluuje i IMO wyglada lepiej niz przedtem (brak rozmycia tekstur itd)

 

stare trailery vs najnowszy trailer

http://denshin.free.fr/junk/MGear.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiedziałem gdzie to wstawić więc macie tutaj. Czyżby szykowały się także grywalne retrospekcje? Albo może możemy się spodziewać kolejnego remake'u MGS 1, tym razem na silniku MGS4 (jestem za :) )?

 

http://www.gametrailers.com/player/33452.h...=1&type=flv

 

Sama scena jednak raczej na pewno nie jest przypomnieniem wydarzeń kryzysu z Shadow Moses... Robi się ciekawie...

 

EDYTA z 13 maja 2008...

 

Przynoszę nowe "dary" ;)

 

Primo: MGS4 też będzie wymagał instalacji na HDD, zajmie na nim 4 GB...Gra będzie działać w 720p

 

Tył okładki MGS 4 przyniósł nam nie tylko nowe skriny z gry. Przy okazji wyszła na jaw techniczna specyfikacja tytułu. I tak okazuje się że Guns of the Patriots będzie chodził w rozdzielczości 720p. Niestety potwierdziły się także przewidywania fanów co do instalacji gry na twardzielu. Dokładnie rzecz ujmując MGS 4 zabierze nam około 4 GB przestrzeni na dysku twardym konsoli. Przypominamy że w przypadku Devil May Cry 4 było to blisko 5 giga co przekładało się na dwadzieścia minut czekania nim mogliśmy zagłębić się w grę. A co zrobimy przez ten czas oczekując na grę w MGS 4? Może obiad?

Secundo: OPM zrecenzował MGS4, gra dostała 10/10

 

Daję linka gdzie macie zapodane zrzuty z recki (podobno mało konkretna recenzja) ale ostrzegam!!! Na górze jest wypisany pewien spoiler!!!.

 

http://metalgearsolid.us/news.php?readmore=824

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MGS4 nie miał przypadkiem chodzić w 1080p/60fps i ledwo mieścić się na BD 50GB? Co da te marne 4GB na HDD jak reszta będzie na BD?

Pewnie na płycie zostaną dialogi itp.... Jak np. odpalasz Codec'a to spokojnie możesz to streamować z płyty a przecież w MGS'ie jest sporo dialogów/scenek.

 

Co do 1080p, pierwsze pokazy gry (pierwszy trailer pokazujący gameplay) był w 1080p ale już wtedy Kojima narzekał, że musiał nieco przyciąć detali żeby to jakoś chodziło (Sony NAKAZAŁO żeby pokaz był w 1080p). Pewien czas tamu na metalgearsolid.us wyczytałem że gra ma chodzić w 60 FPSach podczas scenek, podczas gameplay'a też ale podczas zadymy ma to spadać do 30FPS'ów, jak to wyszło w praniu to się pewnie przekonamy niedługo ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już sobie powiedziałem że na żadne filmiki wchodzić nie będę, naprawdę szkoda sobie spoilerować! Poczekam teraz na Video Reckę od GT ;).

 

A, miałbym też prośbę dla tych którzy chcą się podzielić jakimś info, jeżeli są w nim spoilery to wrzucać to wszystko w odpowiedni "tag", żeby nie psuć zabawy innym. Z góry dziękuję ;).

 

Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

no coz zawsze lalem na Snejka cieplym...piwem,ale jak zrobia kiedys film to obejrze,dlatego wszyscy ktorze nie spodziewaja sie kiedys zobaczyc takiego filmu ,beda mile zawiedzeni bo...film juz za rok!

 

ponizej link ze strona zapowiedzi

 

stronka z zapowiedzia

 

tak wogole to mam nadzieje ze tego info jeszcze nie bylo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snake zamieniajacy sie w beczke, czy tez inne tego typu kwiatki w japonskich grach kiedys odrzucily mnie na kilometr od PS2... rozumiem, ze ta gra ma wiernych fanow na calym swiecie, ale dla mnie jest ona glownie adresowana do wyznawcow popkultury japonskiej, ktora to nie znajduje u mnie zadnego zrozumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są gusta i guściki.

 

W każdym razie lepsza "japońska popkultura" z jej specyfucznymi niuansami niż nachalna amerykańska sztampa, która ostatanio króluje w branży gier.

 

Z kolei MGS 3 z Playstation 2 uważam bezapelacyjnie za jedną z najlepszych gier jakie kiedykolwiek powstały :wink: . Co za tym, na MGS 4 czekam z autentycznie infantylnym utęsknieniem...to zaś najbardziej obiektywny weryfikator wartości każdej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

No dobra,ta informacja to moze byc spelnienie marzen sennych co niektorych fanow MGS,otoz MGS4 to nie bedzie ostatnia czesc serii!!,tylko ostatnia ze Snake'm,reszta juz bez dziadka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra,ta informacja to moze byc spelnienie marzen sennych co niektorych fanow MGS,otoz MGS4 to nie bedzie ostatnia czesc serii!!,tylko ostatnia ze Snake'm,reszta juz bez dziadka :wink:

Bez "Snejka" to już nie to samo będzie... Poza tym pewnie Kojima już na dobre osieroci serię i będą te gry robić "młodzi gniewni". Z jednej strony to dobrze (powiew świeżości) a z drugiej źle (to właśnie Kojima stworzył te wykręcone kreacje, scenariusze itp. , mnie to pochłonęło ale jasnym jest że nie wszystkim to pasuje, jeszcze się okaże że kolejny MGS np. podpasuje draak'owi a mnie odrzuci ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstaw pod obiektywny = subiektywny i wtedy twoja wypowiedz bedzie nosic znamiona sensownosci.

Ciekawe podejście, choć niezbyt sensowne :wink: .

 

A propos kontynuacji MGS - http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=41029 .

 

Pozostając przy spekulacjach, co prędzej jestęscie w stanie pomysleć - MGS bez Snake'a czy bez Hideo Kojimy? (czy też może kumulacje "bezów" :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Bez "Snejka" to już nie to samo będzie... Poza tym pewnie Kojima już na dobre osieroci serię i będą te gry robić "młodzi gniewni". Z jednej strony to dobrze (powiew świeżości) a z drugiej źle (to właśnie Kojima stworzył te wykręcone kreacje, scenariusze itp. , mnie to pochłonęło ale jasnym jest że nie wszystkim to pasuje, jeszcze się okaże że kolejny MGS np. podpasuje draak'owi a mnie odrzuci ;)).

 

a widzisz ,jesli ten caly Kojima da sobie spokoj z MGS i glowny bohater przestanie sie zmieniac w beczki to moze i ja sie przekonam :lol2: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście, choć niezbyt sensowne :wink: .

 

A propos kontynuacji MGS - http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=41029 .

 

Pozostając przy spekulacjach, co prędzej jestęscie w stanie pomysleć - MGS bez Snake'a czy bez Hideo Kojimy? (czy też może kumulacje "bezów" :wink: ).

Troszkę się zagubiłeś w cytowaniu :lol2: Pisząc, że "na MGS 4 czekam z autentycznie infantylnym utęsknieniem...to zaś najbardziej obiektywny weryfikator wartości każdej gry." subiektywnie oceniasz MGS 4 bo to, że ty czekasz na dany tytuł nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem jego wartości, a może nawet jest dodatkowym powodem utwierdzającym mnie w przekonaniu, że czekać na niego nie warto :wink:

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się zagubiłeś w cytowaniu :lol2: Pisząc, że "na MGS 4 czekam z autentycznie infantylnym utęsknieniem...to zaś najbardziej obiektywny weryfikator wartości każdej gry." subiektywnie oceniasz MGS 4 bo to, że ty czekasz na dany tytuł nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem jego wartości, a może nawet jest dodatkowym powodem utwierdzającym mnie w przekonaniu, że czekać na niego nie warto :wink:

Ciekawe podejście, ale mocno subiektywne :wink: A przy tym nacechowane rozpaczliwie literalnym rozumieniem mojej wypowiedzi.

 

Na marginesie to, że ewentualnie nie będziesz grał w MGS 4 to doprawdy mrożąca krew w żyłach wiadomość :wink: Koijma będzie jakoś musiał się z tym pogodzić.

 

Tu proponuję zakończyć ów mini-wątek quasi mgs-owski.

 

Troszkę materiałów na temat pierwszej recenzji - http://kotaku.com/5008693/first-official-m...-solid-4-review .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obracaj już po raz n-ty kota ogonem, tylko przyznaj, że próbując napisać coś górnolotnie pomyliłeś pojęcia :lol:

 

eot

 

PS. Odnośnie "rozpaczliwie literalnym rozumieniem" dzięki kolego, ubawiłeś mnie do łez przed snem. Poproszę o więcej takich, ty nasz nowy wieszczu narodowy działu Gry i konsole :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...