Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Pękła magiczna granica.

 

Dołączona grafika

 

Niejako przy okazji Aquamark3:

 

Dołączona grafika

 

Już mi się nie chciało nic robić, ale 100k to kwestia podbicia troszke procka.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupia sytuacje. Może ktoś pomoże.

 

Mój obecny wynik w marku był wykonywany na gpu@526MHz i mem@1250MHz.

 

Jako że nie mogłem dać więcej niż 526MHz w RivaTunerze, odblokowalem i leciałem dalej. Już przy 530MHz wynik spadł do 7 z hakiem. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że ustawiając znowu 526MHz wynik już nie był ~8600 tylko 7k znowu.

 

Co jest nie tak ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chej ed00s to twój kolego cię ciul... bo miałem gt6600 agp i tego radiatora nie da się zamontować bo ma ona jakiś dodatkowy mostek ha ha dałeś cię wrobić jak 12 latek

a wszyscy chwalą zalmana a przeciesz ten radiator ma wiekszą powieszchnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupia sytuacje. Może ktoś pomoże.

 

Mój obecny wynik w marku był wykonywany na gpu@526MHz i mem@1250MHz.

 

Jako że nie mogłem dać więcej niż 526MHz w RivaTunerze, odblokowalem i leciałem dalej. Już przy 530MHz wynik spadł do 7 z hakiem. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że ustawiając znowu 526MHz wynik już nie był ~8600 tylko 7k znowu.

 

Co jest nie tak ? :|

a zapewniles odpowiednie odprwadzanie ciepla bo wyglada ze z przegrzania gpu sie pogubil i wyniki byly nizsze, mimo ze test dzialal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakich teraz najlepiej używać sterowników do karty gf 7800 gt ? Ponieważ mam problem tego typu że tną mi sie na niej gry, oraz nawet 3dmark 03, na teście nature. Chodź na standardowym taktowaniu osiągam 13 500, co jest normalne dla tej karyty w standardowym oc. Przycina sie już przy 40 Fpsach.... Prubowałem już wielu sterowników i to samo... Pomóżcie bo nie wiem co mam robić, i wydaje mi sie że to nie wina sterowników, chociaż jak dostałem komputer ze sklepy to 3dmark chodził dobrze, ale gry się cieły już wtedy, a teraz jakie kolwiek nowe stery nie zainstaluje tnie sie wszystko nawet 3dmark 03 lecz punków osiągam tyle ile powinienem 13 500. I Cały czas musze przywracac kopie zapasową by mi sie 3dmark nie ciął. Nie wiem co jest grane ale coś mi sie zdaje że to nie wina sterowników. Prosze o pomoc pozdrawiam.

Edytowane przez tony_tr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robaczku przeczytaj jeszce raz to co napisalem ......

Napisalem ze mial 6600 gt z orginalnie wstawionym passivem nie dokupionym ... wiec mi tu kolo nosa nie teges

a po 2 on mial ta karte

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24404

..... czegos nie rozumiesz ???? czy ja mowilem ze sie nie zmiesci tam heat pipe ???? mowilem o wzroscie temp w budzie i temp karty ^^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ poca - moze jakos przekreciles ten gpu ;o sprobuj dac chlodzenie dodatkowe

Jedyne co moge zrobić to poczekać na nową paste które jedzie już do mnie od wtorku z tego zasranego 4max :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poca jaka pasta ??? i czy nie bylo na allegro ???

 

Wiec ja raczej sie bede sklanial w strone allegro, tam ludzie wysylaja na czas ... no i komentarze motywuja do pracy ^^ za nasze w sumie pieniadze.

pozdrawiam ED

 

No i doszla dzis grafa do mojego domku ..... tylko z uwagi na hpc 360 - 302 df obnizylem takty zeby nie spalic zasilacza :DD.

Zenfis zawiodl bo chory ... ale we wtorek zrobie pelne testy :DD mojego xfx7800gt :D a jak dorwe jakiegos dobrego qllera to pokrece :D z fabrycznych 450 zjechalem do 350 zegar tez procentowo tyle samo.

nic pochwale sie we srode najwczesniej :D

pozdro ED

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam.... Czytałem na stronach i w premierach kart 7800gt podkręcali je na 450/1230 (standardowe chłodzenie), ja na standardowym chodzeniu i nie zwiekszając napięcia doszedłem do: rdzeń 470 i pamięć 1100. Ale jak oni doszli do 1230, zwiększyli napięcie?? Czy musze zwiększyc napięcie?? Bo niewiem bo narazie bede miał standardowe chłodzenie. Prosze o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale przy standardowym chłodzeniu zwiększac napięcie do 1.5V ? Będzie mi sie to opłacać? Czy zwiększać napiecie jedynie gdy bede miał nowe chodzenie? Czy może zmienić z 1,4 na 1,45 doradźcie mi coś bym czegoś nie zepsuł ;p

Edytowane przez tony_tr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio testowałem karte i otworzyłem okno, tak , że zimnep owietrze dmuchało na kompa, podkręciłem grafe na 490/1215 i już miałem atry a temperatura rdzenia była w granicach 38 st przy standardowyn chłodzeniu, więc wydaje mi się, żeby przekroczyc granicę 500Mhz musiałbym podnieść napięcie na karcie,

 

najlepsze w tym wszystkim jest to, że po kilku testach, nagle z ustawieniami, gdzie nie było artów, zaczeła wieszac sięgrafika, aż musiałem, zjechać na pamięciach do 1190Mhz !!!, nie wiem o co tu chodzi, ale po resecei i pół godzinnym odczekaniu nagle znów mogłem uzyskać na pamięciach ponad 1200 MHz, nie wiem, ale chyba coś się przegrzewa, lub mój zaasilacz Chieftec 410W jest już za słaby na takie oc :///// (procek był na 2700Mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm bardzo ciekawe bo u mnie wczoraj na testach juz przy 490/1190 sie wiesza calkowicie w 3dmarku2005 (artow nie ma), jednym slowem jest niestabilna. co wiecej dopiero 475/1180 daja u mnie stabilnosc. choc z drugiej strony dajac np 510/1200 raz przeszedl 3dmarka a raz nie.. cos mi sie wydaje ze bede musial pomyslec nad zmiana zasilki ;o

@ .PaVLo. - a Ty sprawdzales moze czy i jak nagrywa Ci z VIVO? (np z tv)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ .PaVLo. - a Ty sprawdzales moze czy i jak nagrywa Ci z VIVO? (np z tv)

no niestety nie mam możliwości jak tego sprawdzić bo nie mam telewizora u mnie a jedyny jaki ma złacze Euro to 14" SANYO, na którym sygnał nie jest najlepszy, no i magnetowid też mam staruśki :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam.... Czytałem na stronach i w premierach kart 7800gt podkręcali je na 450/1230 (standardowe chłodzenie), ja na standardowym chodzeniu i nie zwiekszając napięcia doszedłem do: rdzeń 470 i pamięć 1100. Ale jak oni doszli do 1230, zwiększyli napięcie?? Czy musze zwiększyc napięcie?? Bo niewiem bo narazie bede miał standardowe chłodzenie. Prosze o odpowiedzi.

Ja na oryginalnym chlodzeniu w Galaxy 7800GT mam stabilnie bez artów 508/1200 i napiecie podniesione do 1.47, wiatraki na 70% i w stresie (NFS:MW 2 godziny grania) temp. dochodzi do 67-68 stopni w obudowie Thermaltake Soprano z trzema 12cm wentylami

Edytowane przez Blast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na standardowym taktowaniu tnie wam się nature w 3dmarku 03?

tnie tzn?? pytasz czy sa zatrzymania animacji?? czy o to ze czasami jest np. 25FPSow??

 

jesli o to pierwsze to nie..nie tnie mi sie..jesli o to drugie to tak..tnie mi sie (tzn mam np. 25FPSow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No i stalo sie puscilem standartowo tego xfx 7800 gt i blach .... po 2 h grania w cs 1.6 wywalilo gre ... ale zasilka nie pada po chwili zmniejszylem taktowanie na 390 i 900 pamieci i gralme dalej na czifie 360 :DD.

mam nadzieje odebrac tego anteca we wtorek .... zeby przypadkiem czuf nie padl i nie pociagna ze soba czegos :P.

Mam takie pytanie w sprawie temp .... czy duzo mniej bedzie na silencer ???? i czy bedzie ciszej bo mam troche dosc tej suszarki firmowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ed00s

Zamiast Silencera pomyśl lepiej o Zalmanie VF700-Cu, moim zdaniem konstrukcja skuteczniejsza w chłodzeniu, łatwiejsza w konserwacji (czyszczenie) i w przyszłości wejdzie Ci jeszcze na wiele innych konstrukcji. Silencer to produkt dobry, acz nie rewelacyjny i dedykowany pod konkretny model grafiki. Dodatko stracił u mnie wiele po władowaniu "gumy z gaci" zamiast zakładek Cu na pamięci - kto miał rev1 i rev2 wie o co chodzi.

 

Ew. ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup jakiegoś Pentagrama Cu, ale jakościowo i sposobem montażu nie dorasta Zalmanowi do pięt.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na standardowym taktowaniu tnie wam się nature w 3dmarku 03?

Najniższa liczba klatek do jakiej schodzi grafa podczas yego testu to 29. Ale obraz jest płynny, bez jakichkolwiek przcięć, zwolnień itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....

 

Mam karte MSI GF 7800 GT... i strasznie mnie wku.... chlodzenie. Halasuje jak mala bania juz mnie od siedzenia przy kompie leb nawala. Mam sterowniki aktualne itp. Ale normalnie odnosze wrazenie jakby caly czas chodzilo na srednim chlodzeniu a nigdy na minimalnym nawet jak siedze tylko w windowsie. Jak wlaczam kompa i sterowniki sie jeszcze nie właczyly to halasuje na maxa, potem jest troche ciszej... jak mialem jakis tam program przez chwile do ustawiania szybkosci wiatraczkow... to pokazywal ze dziala na 100% zawsze i ma 42 stopnie karta czy cos takiego...

 

Wie ktos co mozna poradzic w tym... btw. program [nie pamientam nazwy] tez dawal auto na 100 wiadraczek... jak dawalem na 85% to byl znosny halas, ale jak wlaczylem opcje automatycznego ustawiania speeda odrazu do 100 podskoczylo...

 

Wie ktos co zrobic z tym fantem? Nie wiem czy moge bezpiecznie grac itp na ustawieniach 70-85% poleci moze ktos jakis prog?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...